زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۸:۵۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

استفاده از پروبیوتیکها به جای آنتی بیوتیک

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 123
320 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #1
استفاده از پروبیوتیکها به جای آنتی بیوتیک
آنتی بیوتیک
آنتی بیوتیک ها مواد داروئی طراحی شده برای از بین بردن باکتریها درون بدن انسان یا حیوان میباشد.
اگر شما بدون مشورت با دامپزشک اقدام به استفاده از آن کنید ممکن است باعث وخیم شدن وضعیت پرنده شما شود
در یک قناری سالم 80% باکتریهای موجود در بدن پرنده مفید بوده که در هضم غذا نقش بسزایی دارند و فقط 20% آنها مضر هستند.
واین مانند این هست که پزشک در مورد کلسترول خوب وبد سخن میگوید و میخواهد در حد نرمال باشدنه این که از بین ببرید.
پس پرنده شما به باکتریها نیاز دارد و آنتی بیوتیکها باعث نابودی وعدم تعادل در سیستم گوارشی میشوند
بدون باکتریها پرنده شما قادر به هضم غذا نیست و باعث از دست دادن وزن و گرسنه ماندن که منتهی به مرگ میشود. مهم نیست که پرنده شما چقدر میخورد بلکه باکتریها توسط آنتی بیوتیکها ازبین رفته اند و سیستم گوارشی قادر به استخراج مواد مغذی نیست.
من فقط آنتی بیوتیکها رو در زمان عفونت شدید باکتریایی استفاده میکنم شما باید در استفاده از آن دقت کنید زیرا ممکن است در اثر استفاده نابجا سیستم دفاعی بدن در حد پاینی قرار گیرد و باعث تشدید عفونت شود
اکر پرنده شما خیلی مریض است و علائم نشستن در کف قفس-چشم بسته- بی حوصلگی- کم اشتهایی-اسهال می باشد به دامپزشک مراجعه یک آنتی بیوتیک خوب استفاده کنید من آلترناتیو رو پیشنهاد میکنم.
پروبیوتیکها
پروبیوتیکها به آرامی در سیستم پرنده عمل کرده با حفظ باکتریهای مفید باکتریهای مضر را از طریق مدفوع وادرار دفع می کنند.
استرس بالا باعث عدم تعادل در سیستم ایمنی پرنده شده و موجب بروز بیماری میشود و بهترین راه استفاده از پرو بیوتیکها میباشد
استفاده نابجا از آنتی بیوتیکها باعث بیماری قناری میشود و سیستم گوارشی رو دچار هرج ومرج میکنند.
آنتی بیوتیکها نه تنها براری قناری بلکه برای انسان هم عوارضی دارد و باعث ضعیف شدن سیستم دفاعی میشود، آنها برای درمان سریع گزینه مناسبی میباشند ولی پروبیوتیکها به آرامی عمل کرده و به مدت طولانی شروع به باسازی میکند.
بهترین موقع برای استفاده از پروبیوتیکها قبل از بروز علائم بیماری با دوز مناسب میباشد.
پس آنتی بیوتیکها برای درمان سریع و پروبیوتیکها برای درمان در مدت زمان طولانی میباشند.
من از PROBAC استفاده میکنم.
ترجمه:TURK
منبع:www.canaryadvisor.com
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۰۷، ۰۷:۲۷ ب.ظ، توسط سیدطاها اصفیاء.)
۱۳۹۲/۰۵/۰۷، ۱۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #21
RE: استفاده از پروبیوتیکها به جای آنتی بیوتیک
سلام
مسعود جان
4Biocap که معرفی کردید ترکیباتش ندیدم ، ولی چندجا که خوندم به نظر مشابه محصولات طیور هستش و مناسب پرنده . تشکر بابت اطلاع رسانی مفیدتون . همانطور  که در جریان هستید همه پروبیوتیکهای انسانی برای پرنده مفید نیستند و باکتریهای مفید معدودی هستند که در انسان و طیور مشترکند ، پس پروبیوتیک هایی که جاوی این باکتریهای مفید مشترک باشند قابل استفاده پرنده می باشند .
تا جاییکه بنده اطلاع دارم مصرف بیش از حد پروبیوتیک مضر هستش و خطرناک . به همین دلیل تاکید شده که با توجه به ترکیبات و دوز پیشنهادی تولید کننده  طی برنامه دقیق مصرف شود . هرگز بدون برنامه و رعایت دوز دقیق استفاده نکنید .
بصورت ساده عرض کنم باکتریهای موجود در انواع پروبیوتیک جهت رشد و تکثیر از مواد غذایی موجود در روده ها و بدن میزبان استفاده می کنند و زمانیکه تعداد آنها بیش از حد نیاز باشد باعث مصرف زیادتر مواد غذایی ، و نرسیدن  آن به اندامهای بدن و متعاقبا بروز علائم سوء تغذیه و لاغری خواهد شد .
پروبیوتیک مانند مکمل بدلیل مفید بودن و  بالا بردن سطح ایمنی و ضریب رشد و بصورت کلی برای زندگی بهتر استفاده می شود ، و اگر بدلیل مصرف زیاد ، جمعیت باکتریهای مفید بیش از حد نیاز شود ، همین باکتریهای مفید مضر و زیان رسان می شوند !
در اینصورت و بدون اطلاع و رعایت دوز و برنامه ، همان بهتر که استفاده نشود .
۱۳۹۲/۰۸/۱۵، ۰۵:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #22
سلام امید جان فرمایش شما کاملا متین هست اما در مورد انگلها ی تک سلولی و کرمها که مواد غذایی مورد نیاز میزبان رو مصرف میکنند وبه همین دلیل رقابت با میزبان و احتمالا ایجاد سو تغذیه انگل نامیده میشن.در مورد باکتری هایی که به شکل همزیست در روده هستند و *بیماری زا نیستند* نه تنها در مصرف مواد غدایی رقابتی ندارند بلکه با مصرف مواد غذایی که در انتها دفع میشه کلی ویتامین و آمینو اسید و ... هم برای میزبان میسازند و میکروبهای مفیدی هستند و تا یه حد بحرانی مثلا 1 میلیارد در گرم میرسند و جمعیت بیشتر نمیشه و به وسیله ی مکانیسم ها و عواملی در یه سطحی ثابت میمونه حالا چه میران اولیه 100 باکتری باشه یا 1 میلیون و در حالت اول دیرتر به این تعداد میرستد ولی معمولا از یه تعدادی تجاوز نمیکنند.
در مورد خطری که گفتید در مورد قرصهایی که معرفی کردم و اسپور باکتری خالص دارند و نیست در مورد محصولاتی هست که حاوی اسید لاکتیک و اسید استیک هست که برای پیشگیری استفاده میشن و مصرف زیادش مثل این میمونه که یه شیشه آبلیمو که اسیدی هست یک دفعه مصرف بشه خواهشا یکمی به نوع و ترکیب هر محصول بیشتر دقت کنید.

در مورد گونه و جنس باکتری های پروبیوتیک و ... معمولا باکتری های اسیدوفیل هستند که تولید اسید لاکتیک و دیگر ترکیبات در روده میکنند و ... که بیشتر از گونه هایی که در جنس های Lactobacillus وBifidobacterium هستند استفاده میشه حتی گفته میشه گونه های بسیار زیادی هستند که ممکنه روزانه از منابع حیوانی گیاهی یا حتی انتقال بین افراد وارد تغذیه میشن که همین فعالیت پروبیوتیکی دارند و بابت گونه و جنس باکتری ها مشکلی نیست.
در مورد لاکتوباسیلوس بولگاریکوس که شروع کننده تخمیر لاکتوز و تولید اسید لاکتیک در شیر و تبدیل شدن اون به ماست هست بله مستقیما پروبیوتیک نیست ولی از یک جنس هستند و دقیقا تولید اسید لاکتک میکنند که مصرفش مثل پروبیوتیک ها که در روده اسید لاکتیک تولید میکنند باعث اسیدی شدن محیط روده و جلوگیری از رشد باکتری های مضر و ... میشه و قبلا هم عرض شد مصرف پروبیوتیک *مثل* مصرف روزانه ماست و دوغ و ... هست وبرای سلامتی مفید. البته با این گونه لاکتوباسیل استارتر ماست و دیگر باکتری های پروبیوتیک و مخمرها ی غذایی که تو میکروب شناسی مبتدی مواد غدایی بحث میشه سالهاست آشنایی کامل دارم .
یه سوالی هم از خدمتتون داشتم اینه که شما چه پروبیوتیکی با چه مارکی پیشنهاد میکنید و دارای چه باکتری هایی هست و چه حدود قیمتی داره برای پرورش دهنده هایی که مثل بنده تعداد کم برای سرگرمی نگهداری میکنند ممنون.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۵، ۰۵:۰۳ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۵، ۰۴:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #23
انگل کرم باکتری مضر یا مفید همه جهت ادامه حیات و فعالیت نیاز به تغذیه دارند و از بدن میزبان استفاده می کنند . شاید از نظر شما ایرادی نداشته باشه ولی بنده طبق تجربه شخصی و استفاده از چند نوع پروبیوتیک و جستجوی باید و نبایدهای آن تاکید میکنم که بیش از حد نیاز مصرف نکنید . شما مختار هستید هر جور دوست دارید استفاده کنید 0.1 گرم یا 1 کیلو ... عوارضش گریبانگیر خودتون خواهد شد !
ادامه بحث هم بی فایده است چرا که شما بر پایه معلومات تان همچنان سعی در اثبات مطلب ارسالی دارید ... موفق باشید .

پاره ی از مطلب جهت اطلاع دوستان :
" دوز و زمان مناسب مصرف پروبیوتیک ها:
پروبیوتیک ها اکثراً دارای یک یا تعداد بیشتری سویه میکروارگانیسمی زنده هستند و می توانند به شکل پودر، قرص، گرانول و یا خمیر به کار روند. آنها همچنین می توانند به صورت مستقیم از طریق دهان یا همراه آب یا غذا مصرف شوند.
آزمایش هایی به صورت تجویز به جوجه های تازه از تخم خارج شده از طریق اسپری کردن در محیط اطراف آنها نیز به عمل آمده است.
مشخص شده است که در نتیجه استفاده از مقادیر بیش از حد پروبیوتیک، اثرات مثبت آنها کاهش می یابد، زیرا امکان دارد باعث رقابت بین میزبان و باکتری بر سر مواد غذایی شود. همچنین باکتریوسین تولیدی توسط باکتری ممکن است در غلظت های بالا سبب کشته شدن خود باکتری شود.
هر میکروبی که زودتر وارد دستگاه گوارش شود، امکان بیشتری برای استقرار در دستگاه گوارش دارد. به همین دلیل توصیه می شود که پروبیوتیک ها از همان ابتدای زندگی استفاده شوند تا مانع استقرار باکتری های مضر در دستگاه گوارش گردند. "
۱۳۹۲/۰۸/۱۵، ۰۸:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #24
با عرض احترام خدمت شما من مسائل تئوری که خوندم رو عرض کردم و خوشحال میشم از بحث علمی و هم چنین تجربی و برام جالبه شما که رشتتون کامپیوتر هست اینقدر مطالب  زیستی و میکروبی رو خوب مطالعه و دنبال میکنید و مطالبی رو که به نطرتون مفید میاد برای دوستان کپی میکنید تا همه استفاده کنند و این موضوع قابل تقدیر هست .در کل منظور یک کیلو نبود و دوستان کم تجربه تر هم اینقدر زیاده روی نمیکنند منظور مثل دارو ها مصرف بیشترش عوارض نداره و قبل تر گفتم خود من هم حدود 20 بار *یک قرص* که حدود 1.5 میلیون اسپور باکتری داره رو مصرف میکنم.در هر صورت ممنون از مطالب مفیدتون مخصوصا تو بحث های تجربی در مورد پرورش و نگهداری قناری و خود من مطالب زیادی تو این زمینه از شما یاد گرفتم.تشکر.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۶، ۱۲:۰۶ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۵، ۱۱:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #25
با سلام و احترام
من میدونم که شما بدلیل رشته تحصیلی اطلاعات دارویی و تخصصی خوبی دارید .. ولی وقتی پستتون خوندم خواستم جهت تکمیل مطالب ارائه شده ، دوز حتماً رعایت شود که خدای نکرده مشکلی واسه دوستان پیش نیاد ، خیلی از دوستان متاسفانه همه پستها و صفحات را به دقت مطالعه نمی کنند و طبق یک بحث یا پیشنهاد یکی از اعضا اقدام به تهیه و مصرف دارو می کنند که متاسفانه عواقب بدی در پی دارد و زمانی به عمق قضیه پی میبرند که تجربه تلخی کسب شده . (بارها با این مورد ومشکلات دوستان برخورد کردم )
یا حتی خود من به دلیل پیشنهاد خیلی از دوستان و اعلام رضایتشون از پماد تریامسینولون ان ان با مشکل مواجه شدم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جزئیات مطلب واسه دوستان گذاشتم .

۱۳۹۲/۰۸/۱۶، ۰۴:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #26
بله در مورد تریامسینولون ان ان همینجا اضافه کنم حتی تو انسان هم محدودیت مصرف داره و بیشتر از یکی دو هفته نباید استفاده بشه برای درمان قارچ مثلا قارچ پا گزینه های بهتری مثل کلوتریمازول و کتوکونازول استفاده بشه و حتی تا یک ماه هم مصرفش مشکلی نداره .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۷، ۱۲:۲۴ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۷، ۱۲:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #27
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید و دلیل اضافه کردن مطلب به پست شما و بحث در رابطه با دوز مصرفی را گرفته باشید .
۱۳۹۲/۰۸/۱۷، ۰۵:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 40
22 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #28
دوستان من بیماری عفونت روده قناری رو با تتراسایکلین و..نئوکسی وت درمان کردم...حالا چون این دارو ها باکتری های مفید هم ازبین میبرن چه محصول پروبیوتیکی که دسترسی بهش اسون باشه استفاده کنم انسانی باشه یا حیوانی ؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۰۹:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #29
سلام
جناب1313 همین تاپیک صفحات قبل رو لطف کنین بخونین دوستان توضیحاتی زیاد دادن

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۱۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 40
22 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #30
(۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۱۱:۵۶ ب.ظ)'amin.va khodesh' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
جناب1313 همین تاپیک صفحات قبل رو لطف کنین بخونین دوستان توضیحاتی زیاد دادن

تمام صفحات رو مطالعه کردم.ولی هرکس یه دارو رو معرفی کرده واطلاعاتی هم درموردشون داده...میخام یه دارو باشه که عوارضش کم باشه دسترسی بهش اسون باشه .....

۱۳۹۲/۰۸/۲۷، ۱۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان