زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۶:۲۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

استفاده از پروبیوتیکها به جای آنتی بیوتیک

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 123
320 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #1
استفاده از پروبیوتیکها به جای آنتی بیوتیک
آنتی بیوتیک
آنتی بیوتیک ها مواد داروئی طراحی شده برای از بین بردن باکتریها درون بدن انسان یا حیوان میباشد.
اگر شما بدون مشورت با دامپزشک اقدام به استفاده از آن کنید ممکن است باعث وخیم شدن وضعیت پرنده شما شود
در یک قناری سالم 80% باکتریهای موجود در بدن پرنده مفید بوده که در هضم غذا نقش بسزایی دارند و فقط 20% آنها مضر هستند.
واین مانند این هست که پزشک در مورد کلسترول خوب وبد سخن میگوید و میخواهد در حد نرمال باشدنه این که از بین ببرید.
پس پرنده شما به باکتریها نیاز دارد و آنتی بیوتیکها باعث نابودی وعدم تعادل در سیستم گوارشی میشوند
بدون باکتریها پرنده شما قادر به هضم غذا نیست و باعث از دست دادن وزن و گرسنه ماندن که منتهی به مرگ میشود. مهم نیست که پرنده شما چقدر میخورد بلکه باکتریها توسط آنتی بیوتیکها ازبین رفته اند و سیستم گوارشی قادر به استخراج مواد مغذی نیست.
من فقط آنتی بیوتیکها رو در زمان عفونت شدید باکتریایی استفاده میکنم شما باید در استفاده از آن دقت کنید زیرا ممکن است در اثر استفاده نابجا سیستم دفاعی بدن در حد پاینی قرار گیرد و باعث تشدید عفونت شود
اکر پرنده شما خیلی مریض است و علائم نشستن در کف قفس-چشم بسته- بی حوصلگی- کم اشتهایی-اسهال می باشد به دامپزشک مراجعه یک آنتی بیوتیک خوب استفاده کنید من آلترناتیو رو پیشنهاد میکنم.
پروبیوتیکها
پروبیوتیکها به آرامی در سیستم پرنده عمل کرده با حفظ باکتریهای مفید باکتریهای مضر را از طریق مدفوع وادرار دفع می کنند.
استرس بالا باعث عدم تعادل در سیستم ایمنی پرنده شده و موجب بروز بیماری میشود و بهترین راه استفاده از پرو بیوتیکها میباشد
استفاده نابجا از آنتی بیوتیکها باعث بیماری قناری میشود و سیستم گوارشی رو دچار هرج ومرج میکنند.
آنتی بیوتیکها نه تنها براری قناری بلکه برای انسان هم عوارضی دارد و باعث ضعیف شدن سیستم دفاعی میشود، آنها برای درمان سریع گزینه مناسبی میباشند ولی پروبیوتیکها به آرامی عمل کرده و به مدت طولانی شروع به باسازی میکند.
بهترین موقع برای استفاده از پروبیوتیکها قبل از بروز علائم بیماری با دوز مناسب میباشد.
پس آنتی بیوتیکها برای درمان سریع و پروبیوتیکها برای درمان در مدت زمان طولانی میباشند.
من از PROBAC استفاده میکنم.
ترجمه:TURK
منبع:www.canaryadvisor.com
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۰۷، ۰۷:۲۷ ب.ظ، توسط سیدطاها اصفیاء.)
۱۳۹۲/۰۵/۰۷، ۱۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 7
28 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #41
RE: استفاده از پروبیوتیکها به جای آنتی بیوتیک
سلام
بله . این همان ترکیبات پروتکسین برای پرنده های می باشد . و قیمت آن هم بسته ای 75000 تومان می باشد .
که خود برای پرنده هام از آن استفاده می کنم .
۱۳۹۳/۱۰/۱۶، ۰۱:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، سیدمحمد شریفی ، m.56
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #42
سلام / یه سوال داشتم اینکه ایا میشه از پودر اکسی تتراس 20% به جای پودر سریا برای جوجه هام استفاده کنم؟
قبلا ممنون از جواباتون
۱۳۹۳/۱۲/۱۷، ۰۸:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #43