زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۲۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: نظر در مورد طاسی
بیماری
غریزی
قابل درمان
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.

بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن
اين پيشامد را نميتوان جزء بيماريها برشمرد زيرا ريزش پرهاي قناري كه معمولا در اوايل زمستان پيش مي آيد در اثر سوء تغذيه و نرسيدن بعضي مواد معدني به پرنده بوجود
ميآيد.
درمان: ماليدن وازلين گليسيرين بر روي سر پرنده. اما بهترين دارو لوسيون پ.ث.ف مي باشد . اين دارو علاوه بر ضد عفوني داخلي پرنده براي سرعت رشد پرهاي قناري نيز بسيار مفيد است. از هويج رنده شده و سبزيجات تازه نيز بايد حداقل هفته اي دو بار به پرنده داده شود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۰۹:۲۶ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۱۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #41
RE: درمان طاسی سهره من
(۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۲:۴۵ ق.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
ماده قناریم مشتاق راهنماییهای شماست اگه میشه توضیحات کامل بدید بعد از درمان اسهال تازه تو زمینه تحقیقه و و طی اون 4 تا 5 تا تار موی جدید تو سرش باز شده با تشکر

سلام

دوست من اینجا موضوع تاسی سهره است نه قناری لطفا سوال خودتونو در قسمت بیماری های قناری بیان کنید

با سپاس
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #42
با سلام
دوست عزیز درست است که قناری و سهره متفاوتند ولی هم خانواده هستند و در مورد کمک به قناریم مشتاق شنیدن پاسخ هستم حتی اگه نتونه کمکی بهش بکنه خیلی برای من با ارزشه برای همین ماده 20 یا 30 تومنی برای درمان اسهالش دو برابر قیمتش خرج کردم و هیچم ناراحت نیستم ارزششو داشت شاید اگه کس دیگه ای بود قناری رو سریع تعویض میکرد و راحت میشد اما منی که خریدم اینکارو نمیکنم بالاخره یه درمان هم برای طاسیش پیدا میشه با تشکر تغذیشم عالیه و مشکل شپشک هم رفع شده و دقیقا شکل همین سهرست قبل از درمان
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۱:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 128
46 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #43
من سهره ام رو داخل اتاق خواب خودم گذاشتم و دور آن را با پارچه تیره طوری پوشاندم که از بالای آن مقدار کمی نور رد شود.
به مدت 14 روز در همین حالت قرار دادم و آب دانه هم طوری میگذاشتم که 3-4 روز داشته باشه.
(در طول مدت 3-4 روز فقط شبها نگاهش میکردم که آبخوریش مشکلی نداشته باشه)
و 2روز در میان هم داخل آبخوریش 4قطره مولتی ویتامین بچه میریختم وشب همان روز هم آبش رو عوض میکردم.
این بود راه حلی که من از آن نتیجه مطلوبی گرفتم و امیدوارم که دوستان نیز از این راه حل بهره ببرند.
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #44
(۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۱:۴۹ ق.ظ)mpirouzmand69 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من سهره ام رو داخل اتاق خواب خودم گذاشتم و دور آن را با پارچه تیره طوری پوشاندم که از بالای آن مقدار کمی نور رد شود.
به مدت 14 روز در همین حالت قرار دادم و آب دانه هم طوری میگذاشتم که 3-4 روز داشته باشه.
(در طول مدت 3-4 روز فقط شبها نگاهش میکردم که آبخوریش مشکلی نداشته باشه)
و 2روز در میان هم داخل آبخوریش 4قطره مولتی ویتامین بچه میریختم وشب همان روز هم آبش رو عوض میکردم.
این بود راه حلی که من از آن نتیجه مطلوبی گرفتم و امیدوارم که دوستان نیز از این راه حل بهره ببرند.

سلام

من به شما گقتم حتما نتیجه میگیرید من هر وقت سهره ای ازم تاس میشه همین کارو میکنم خوب میشه موفق باشید

۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۱:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، fazlog ، سیدمحمد شریفی ، hamed.k ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #45
RE: بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن
با سلام
برای رفع خشکی پوست سر و گردن در حال بلند شدن پوست مرده نظر اساتید غیر از وازلین و پماد اد
۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۰۱:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #46
با عرض سلام
بیماری کچلی :
این بیماری قارچی واگیری است که با علایمی نظیر خارش .ریزش پر در ناحیه سر پرنده و ضخامت پوست ناحیه درگیر و پوسته پوسته شدن ان همراه است.
عامل اصلی این بیماری 3 گونه قارچ به نامهای (تریکوفیتون)و(میکروسپوروم)و(کاندیا)میباشند.در مواردی حتا سرایت به صاحب پرنده نیز مشاهده شده است.
درمان :
برای درمان پرنده باید از داروی ((گریزوفولوین))به میزان 50 میکرو گرم به ازای هر کیلو گرم وزن بدن وبه مدت 10 ال 14 روز استفاده شود.
من خودم از این دارو استفاده کردم وبه نتیجه رسیدم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۴، ۰۵:۵۱ ب.ظ، توسط Arjon.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۴، ۰۵:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 14
39 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #47
دوستان عزيز به اين نكته مهم توجه داشته باشند هميشه براي درمان هر نوع بيماري ابتدا بايد دليل آن مشخص شده و سپس عمل جستجو براي مراحل درمان صورت پذيرد. صرفا ذكر نام بيماري و جستجو براي درمان نتيجه اي در بر نخواهد داشت.
شايعترين علت طاسي در قناري ماده در زمان تخم گذاري به جهت توليد چندين تخم و پوسته ي آن با فاصله زماني اندك، فقر مواد معدني حياتي را بدنبال داشته و عامل اصلي اين عارضه مي باشد.
در مواردي نيز بيماري هاي عفوني و اسهال مانعي براي جذب مواد معدني بوده و آثار آن به وضوح قابل مشاهده است.(تحليل رفتن قناري، كچلي و يا كم پشت شدن يا حتي از دست دادن تمام شاه پرها ) و تا رسيدن به درمان قطعي آثار ظاهري باقي خواهد ماند.طبيعتأ استفاده از لوسيون، پماد و اسپري بي نتيجه خواهد بود.
مورد ديگر قارچ هاي پوستي و يا شپش ها بوده كه نظرات دوستان كامل مي باشد.
۱۳۹۱/۰۲/۱۴، ۱۱:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #48
بودن پرنده در محیطی که تهویه نامناسب داره همچنین حمله شپش و کنه و جوجه کشی های زیاد و مسن بودن اون . درمان: تخم کتان ارزن. خرفه و کاهو. دادن سیب و هویج و سبزی و مولتی ویتامین . و جدایی از بقیه .
۱۳۹۱/۰۲/۱۵، ۰۳:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #49
(۱۳۹۱/۰۲/۱۵، ۰۳:۰۹ ب.ظ)ha_med نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بودن پرنده در محیطی که تهویه نامناسب داره همچنین حمله شپش و کنه و جوجه کشی های زیاد و مسن بودن اون . درمان: تخم کتان ارزن. خرفه و کاهو. دادن سیب و هویج و سبزی و مولتی ویتامین . و جدایی از بقیه .
با سلام
بودن پرنده در محیطی که تهویه نامناسب داره بیشتر باعث بیماریهای چشمی میشه تا طاسی و نیازی به قرنطینه در صورت نبود بیماریهای قارچی و پوستی ندارد با تشکر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۵، ۰۴:۴۰ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۵، ۰۴:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ha_med ، saman2000 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #50
درسته اما وقتی پرنده توی محیطی که تهویه نامناسب باشه یا رطوبت و خشکی بیش از اندازه روی پوست خصوصا پرهاش اثر منفی میذاره . موفق باشی
۱۳۹۱/۰۲/۱۶، ۰۲:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان