زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۰:۲۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع تغذيه جوجه قناري

*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #1
دلیل رشد متفاوت جوجه قناری های یک لون چیه؟
با سلام خدمت اساتید و دوستان و با عرض تبریک عید نوروز
من سه تا جوجه قناری دارم که الآن 6روزه هستن ولی یکی از آنها مثل دوتای دیگه بزرگ نشده و یه کم لرزش داره(ماده خوب غذا میده) دلیلش چیه؟آیا زنده میمونه؟
یه سوال دیگه داشتم:جوجه ها تو چند روزگی چشمشون باز میشه؟
با تشکر-انشا الله سالی پر برکت در راه باشه و پر از اتفاقات بزرگ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۶، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۰۱، ۱۰:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 1429
624 سپاس گرفته‌شده در 105 ارسال
ارسال: #71
RE: نگهداری جوجه قناری بدون پدر و مادر
سلام و درود بر سید امیر

منم به نمایندگی از همه میگم قابلی نداشت انجام وظیفه بود داداش

سیدی , بزرگتری , جانبازی اصلا تاج سر منی

از همه مهمتر بچه خارج دوری :basa (135):

دیگه چی بگم ....

اینجا برخی شایعات مبنی بر اینه که عیده خلاصه که عیدت مبارک
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۱۰:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سید امیر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 128
272 سپاس گرفته‌شده در 57 ارسال
ارسال: #72
RE: هند میکس (سرلاکی) اورلوکس handmix
سلام به کلیه دوستان همانطور که در متن ارسال آقای کاتبی موجود است این غذای کمکی سرشار از ویتامین و املاح می باشد. اگر منظورتان از هندمیکس غذای سرلاکی اورلوکس باشد(چون مارکهای دیگری مثل:کوئیکو، ریف، بومبا و واندرووگل ) هم معمولا در بازار به تناوب موجود هستند. کمی بیشتر یا کمتر با قیمت های مختلف همگی یک غذای سرلاکی ، سرنگی یا دستی خوانده می شوند.
معمولا برای جوجه هایی که توسط والدین درست تغذیه نمی شوند یا اصلا تغذیه نمی شوند و همینطور کمک به والدینی که جوجه های زیادی دارند یک انتخاب فوق العاده است. باتوجه به سن جوجه به غلظت مکمل افزوده می شود. میتوان آنرا با آب به درجه حرارت 38 تا 42 درجه سانتیگراد مخلوط تا غلظتی مشابه حلیم پیدا کرده و به راحتی توسط سرنگ قابل مکش باشد.برای تغذیه شرکتهایی مثل کوئیکو سر سرنگهایی مناسب سن و سایز جوجه ها طراحی کرده اند که البته کمی هم گران هستند (یک سر سرنگ کوچک کوئیکو حدودا 10 دلار) ولی شما بصورت ابتکاری می توانید از شلنگکهای لاستیکی برای سهولت در تغذیه استفاده نمایید.
البته یک منو استفاده کامل هندمیکس دز و مقدار استفاده از آن در نرم افزار زردملیجه2 موجود است که اگر فراموش نکنم براتون میذارم اگر یادم رفت ادمین عزیز زحمتش را بکشند:basa (135):
۱۳۹۱/۰۲/۰۹، ۱۲:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #73
تغذیه جوجه قناری
سلام به همه.
من الان قناریم3 تا جوجه داره. و چند روز است که از تخم بیرون امدن
ماده خودش تنها است. و به جوجه ها غذا میده
مواد غذایی:من الان فقط بهش تخم مرغ میدهم.و یک کم هم سیب

سوال.بنظر شما دوستان چه چیزهای برای رشد جوجه خوب است میشه یک راهنمایی کنید. که چه چیزهای بهشون بدم
ایا کاهو خوبه
یا سیب
قطره مولتی ویتامین
ممنون میشم راهنمایم کنید
۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #74
RE: تغذیه جوجه قناری
(۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۲:۴۴ ب.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه.
من الان قناریم3 تا جوجه داره. و چند روز است که از تخم بیرون امدن
ماده خودش تنها است. و به جوجه ها غذا میده
مواد غذایی:من الان فقط بهش تخم مرغ میدهم.و یک کم هم سیب

سوال.بنظر شما دوستان چه چیزهای برای رشد جوجه خوب است میشه یک راهنمایی کنید. که چه چیزهای بهشون بدم
ایا کاهو خوبه
یا سیب
قطره مولتی ویتامین
ممنون میشم راهنمایم کنید

باسلام

به این قسمت یه سری بزن بدردتون میخوره

http://www.parandeban.com/forum/showthread.php?tid=747
:basa (75):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۵:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad1362 ، رضا شاهيده ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #75
کمک + جوجه قناریم داره میمیره+
اقا یکی از جوجه ها از چال پرید بیرون کلی بال بال کرد پرید اینطرف و اونطرف تا آخر کار داد دست خودش چندتا از پر های دمبش کنده شد و خون آمد و باباش گیر داده به دمب این جوجه و نکش میزد و از خون این میخورد نمی دونستم چیکار باید بکنم!!!
بعد کلی به دمبش الکل زدم خونش رو تمیز کردم ولی باز امروز شروع کرد نک زدن به دمبش عصابم خورد شد قناری نر و با اون جوجه ای که کوجیک و سالم بود رو کردم تو یه قفسی دیگه بعد رفتیم بیرون 4 ساعت بعد امدم دیدم به هیچ کدوم غذا ندادن دوباره کردمشون پیش بعد به اون جوجه بزرگه که دمبش خون می امد غذا میدادن و دیگه کاری به دمبش نداشت اما به جوجه کوچیکه غذا نمیداد و او ضعیف و بی حال شد منم چند بار با سرنگ زرده تخم مرغ کردم تو دهنش
که باعث شد دو روز دیگه زنده بمونه بعضی وقت ها قناری ماده می خواست بهش غذا بده اما جوجه دهنش رو باز نمی کرد و بعد امروز قناری نره داشت به اون جوجه غذا میداد که اینم بال بال میزد که به اینم غذا بده اما نمی داد
تو این سه روز دو یا سه بار بیشتر ندیدم به این جوجه غذا بدن اونم یکم
همش به اون یکی جوجه غذا میدن جوجه همش یه گوشه نشسته ولی اون یکی جوجه همش میره پیش بابا و مامانش تا بهش غذا بدهند
راستی قناری نر کل دمب جوجه رو کند تا دست از سرش بر داشت
نمی دونید باید چیکار کنم ؟
۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۰۶:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi ، AMIR RAMEZANI
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #76
RE: کمک + جوجه قناریم داره میمیره+
(۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۰۶:۴۱ ب.ظ)moh3nshirazboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا یکی از جوجه ها از چال پرید بیرون کلی بال بال کرد پرید اینطرف و اونطرف تا آخر کار داد دست خودش چندتا از پر های دمبش کنده شد و خون آمد و باباش گیر داده به دمب این جوجه و نکش میزد و از خون این میخورد نمی دونستم چیکار باید بکنم!!!
بعد کلی به دمبش الکل زدم خونش رو تمیز کردم ولی باز امروز شروع کرد نک زدن به دمبش عصابم خورد شد قناری نر و با اون جوجه ای که کوجیک و سالم بود رو کردم تو یه قفسی دیگه بعد رفتیم بیرون 4 ساعت بعد امدم دیدم به هیچ کدوم غذا ندادن دوباره کردمشون پیش بعد به اون جوجه بزرگه که دمبش خون می امد غذا میدادن و دیگه کاری به دمبش نداشت اما به جوجه کوچیکه غذا نمیداد و او ضعیف و بی حال شد منم چند بار با سرنگ زرده تخم مرغ کردم تو دهنش
که باعث شد دو روز دیگه زنده بمونه بعضی وقت ها قناری ماده می خواست بهش غذا بده اما جوجه دهنش رو باز نمی کرد و بعد امروز قناری نره داشت به اون جوجه غذا میداد که اینم بال بال میزد که به اینم غذا بده اما نمی داد
تو این سه روز دو یا سه بار بیشتر ندیدم به این جوجه غذا بدن اونم یکم
همش به اون یکی جوجه غذا میدن جوجه همش یه گوشه نشسته ولی اون یکی جوجه همش میره پیش بابا و مامانش تا بهش غذا بدهند
راستی قناری نر کل دمب جوجه رو کند تا دست از سرش بر داشت
نمی دونید باید چیکار کنم ؟

باسلام
دوست من شستشوی دم یک پرنده کوچک با الکل بسیار دردناکه شما باید با یک محلو ل رقیقتر این کار رو میکردید .
بنظر من پرنده شما کمبود کلسیم داره و باید از داروهایی نظیر calci - lux به پرنده تون بدید بهمراه ویتامین .

موفق باشین .
۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۰۷:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #77
نقل قول:
باسلام
دوست من شستشوی دم یک پرنده کوچک با الکل بسیار دردناکه شما باید با یک محلو ل رقیقتر این کار رو میکردید .
بنظر من پرنده شما کمبود کلسیم داره و باید از داروهایی نظیر calci - lux به پرنده تون بدید بهمراه ویتامین .

موفق باشین .

اول که همیشه جلوشون مخلوط هست

هر روز تخم مرغ بهشون میدم

یه ظرف کوچیک پر از شاه دونه جلوشون هست

5 روز یه بار استیمول بهشون دادم

در هفته 3 یا 4 بار بهشون کاهو میدم

دیگه اگر باز کلسیوم کم دارن خاک تو سرشون :دی :basa (135):
۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۱۰:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #78
با سلام

دوست من اینجوری که شما به پرنده هاتون میرسید در آینده نزدیک صاحب چند فروند پرنده خواهید شد .
ابتدا باید عرض کنم دون مخلوط در هفته 1 الی 2 بار و هر بار باندازه یک نهایتا ودر شرایط خاص دو قاشق چایخوری .
تخم مرغ آبپز در هفته 2 یا سه بار . محلول استیمول در هفته یکبار . سیب هفته ای یکبار . که بیش از این فقط باعث
بیماری هایی چون نورم روده ومسمومیت غذایی و بالا رفتن پ هاش در پرنده خواهید شد . این اعمالی بود که درش
اصراف میکردید . و کارایی که نمیکردید اینهاست . کاهو در هفته 2 یا سه بار . تخم کاهو و خرفه که در یک ظرف قرار
میدین یکروز در میون بمقدار یک قاشق غذاخوری . ad3e هفته ای یکبار و هر بار یک قاشق چایخوری در 100 میلی
آب . در دون روزانه هم باید از ارزن و نخم شلغم به نسبت 3 تا کتون نصفی ارزن و نصفی تخم شلغم استفاده کنید .
سبزیجات و میوه جات هم برای وعده های میان غذا در نظر بگیرید .
اگر چیزی رو از قلم انداختم بگین تا عرظ کنم . در ضمن یادتون باشه که EQ بالا هیچ ارتباطی با پرورش قناری نداره .

موفق باشین .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۱۱:۳۴ ب.ظ، توسط ayhn.)
۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۱۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy ، DRaiush ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #79
با سلام
دوست عزیز کندن پر و دم جوجه ها توسط پدر و مادر عوامل زیادی از قبیل استرس و کمبود عناصر و ویتامین ها خصوصا اهن و وجود شپشک و در دسترس نبودن اجزای اشیانه سازی و چال و یا بیماری همنوع ازاری و ..... میتوان از اسپری مخصوص پرندگان که مزه تلخی دارد جلوی این کار را گرفت و در موارد دیگر باید عوامل و نیازها برطرف شود و در مورد تغذیه نکردن جوجه نکات افزایش زمان روشنایی استفاده مرتب از غذایی نرم تخم مرغی و تازه در طول روز مهمترین عامل و استفاده از مقداری برگ تازه کاهو برای ترقیب و پایین تر کشیدن اشیانه در زمانی که جوجه ها بیرون میپرنند برای جلوگیری از شکستگی انگشت و اسیب دیدن برای بازگشت به اشیانه برای تغذیه توسط پدر و مادر که فقط در اشیانه میباشد و نکات دیگر
۱۳۹۱/۰۹/۲۴، ۱۱:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #80
دوست من آقا محسن
بنظر من شما حتما یک دوره کامل باید تاپیک های ارسالی دوستان رو با دقت مطالعه و مرور کنی . همین دو ارسالی اخیر
شامل کلی مطالب اساسیه که شما بدلیل اشراف نداشتن به اونها یا زیاده روی کردین و یا کم گذاشتین . امیدوارم از من
دلگیر نشی این توصیه ای که کردم خیلی براتون سودمند خواهد بود .

موفق باشین .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۴، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط ayhn.)
۱۳۹۱/۰۹/۲۴، ۱۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، vahid babayi

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع تخم قناري hno2005 1,140 100,289 ۱۳۹۶/۰۹/۱۶، ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تاپيك جامع سن قناري King_Hearts 81 25,580 ۱۳۹۴/۱۲/۱۹، ۰۸:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان