زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۰۸:۱۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذیه دستی جوجه سهره

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 152
156 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #1
تغذیه سهره با حشرات
(۱۳۹۰/۰۳/۲۴، ۰۹:۴۴ ب.ظ)loopcar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
سه تا جوجه سهره دارم که خیلی کوچیکن با آمپول دارم بزر گشون میکنم خواستم بدونم بغیر از تخم مرغ دیگه چی میتونم بهش بدم با تشکر

سلام
دو عدد بادام شیرین رو آسیاب کن و به تخم مرغ له شده اضافه کن و خوب به هم بزن میتونی یه کم کف دریا هم آسیاب کنی به مخلوط قبلی اضافه کنی و خوب هم بزنی (پوسته خشک کف دریا رو استفاده نکنی) بعضی ها هم چند قطره مولتی ویتامین اضاف میکنن. فقط نباید آب به مخلوط اضافه کنی. مخلوط رو کاملا له کن بعد با آمپول به جوجه ها بده
۱۳۹۰/۰۳/۲۴، ۱۰:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، مرتضي1 ، Mehdi Behnam
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #2
تغذیه دستی جوجه سهره
با سلام میخواستم بدونم جوجه سهره وحشی ای که یک هفته از عمرش گذشته و واسه آدم دهن باز نمیکنه که غذا بخوره چجوری باید بهش غذا داد و چی میخوره هرکی میدونه یه راه کم دردسر بهم بگه چون سال قبل 10 جوجه رو که از لونه دراوردیم از بی تجربگی ما که بلد نبودیم بهشون غذا بدیم از گرسنگی مردن با تشکر از شما
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۲۲، ۱۰:۳۷ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۲/۲۲، ۰۶:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #3
RE: تغذیه دستی جوجه سهره
دوست عزیز به شما توصیه می کنم که از این کار صرفنظر کنید . هم از لحاظ اخلاقی پسندیده نیست و هم جوجه هایی که به این روش تربیت می شوند همیشه ضعیف هستند و آنطوری که شما انتظار دارید نخواهند شد.
در صورتی که قصد تعلیم آواز سهره دهندار به این جوجه ها را داشته و بر این کار خود اصرار دارید می توانید تخم سهره را زیر قناری هایتان قرار داده و بگذارید قناری ماده آنها را به عنوان پرستار بزرگ بکند و جوجه سهره ها را از والدینشان جدا نکنید.
برای کسب اطلاعات در خصوص تغذیه دستی جوجه ها تاپیک زیر را مطالعه کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۲۲، ۱۱:۴۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۲/۲۲، ۱۰:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، meysams65 ، 10reza10 ، 13005
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #4
با سلام

دوستان عزیز اگه می‌شه راهنمایی کنید با تجربیاتتون

من ۴ تا جون سهره دارم که حالا ۱۸ روزشون از همون روز اول ماده بهشون غذا نمیداد و نر هم مریض شده سیناش کاردی شده جدا کردم و خودم با دست غذا دادم .تا ۱۵ روزگی فقط تخم مرغ آب پاز و جوو پرک با یه ذره آرد برنج دادم ولی‌ حالا چون فضلشون خیلی‌ آب داشت یکم سیب زمینی‌ آب پاز و هویج آب پاز اضافه کردم به غذا لطف کنید بگید اگه مشکلی‌ داره یا اگه میکس بهتری رو میدونید بگید استفاده کنم خیلی‌ ممنون میشم ازتون
۱۳۹۵/۰۳/۲۰، ۰۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: peyman hoseyni
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #5

سلام خدمت سروران عزیز 
برای تغذیه دستی جوجه سهره یا سهره قناری و همینطور جوجه قناری میتونید از سرلاک های خارجی و سرنگهای مخصوص استفاده کنید ... برای تهیه سرلاک و سرنگ مخصوص به فروشگاههای معتبر مراجعه بفرمایید .  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۲/۱۹، ۱۱:۲۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۰۲/۱۹، ۱۱:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، علیرضا پوریان

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان