زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۰۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره های قیمتی و کمیاب

**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #1
سهره های قیمتی و کمیاب
دوستان عزیزم لطفا بعد از مشاهده تصاویر نظر خودتونو در رابطه با این سهره ها و سهره مورد پسندتون اعلام کنید. با تشکر

عکسهی دوم و سوم , سهره های تلفیقی هستند(هیبرید) و عکسهای دیگر سهره هایی با رنگهای ترکیبی . امیدوارم مورد پسند واقع بشه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۰۶، ۱۰:۲۲ ق.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۱/۱۰/۰۶، ۱۰:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #21
RE: سهره های قیمتی و کمیاب
نوید جان تمام گنجشک سانان رو نمیدونم ولی قناری وحشی هم همینطوره تو کتابهای معتبر خوندم سهره هم تو منابع معتبر خوندم هم بطور تجربی خودم دیدم اگه مشکلی برا جفتشون پیش نیاد با هم میمونن.مثلا همین جفت سهره تو کوچمون تا الان چندبار با تله گرفتمشون یعنی خودشون افتادن تو تله و بار اول حلقه انداختم رو پاشون که بشناسمشون.به هر حال ببخشید که موضوع بحث منحرف شد
۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۰۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #22
با سلام خدمت دوستان منم نظرم همون نظر اقا نوید ولی اگه اقای پوریان خودشون تجربه کردن واینکه کسیهم تا حالا سهره سفید نکشیده باشه میمونه یک چیز اونم اینکه احتمالا سهره با یک پرنده دیگه جفت میخوره
۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۰۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #23
صحبتهای من درمورد سه سال پشت سر هم جفت بودن هست.در مورد بوجود اومدن سهره سفید فکر میکنم نتیجه جهش باشه.همونطور که میدونید قناری زرد از جفتگیری دو قناری سبز به وجود اومده.یا این همه تنوع رنگ و نژاد قناری از همون قناری سبز بوجود اومده.شکی نیست سهره سفید یا زرد بر اساس جفتگیری همین سهرهای معمولی بوجود اومدن.یه سهره باز تو شیراز ماده سهره سفید رو با سهره نر سفید جفت زد و جوجها همه سفید شدن میگفت هر کدومش یه میلیون.شک نکنید اگه سهره هم مثل قناری قفسی بشه و تو قفس اصولی جفت بشه رنگ های خاص که هیچ سهره با فرم بدنی خاص هم بوجود میاد همون کاری که اروپایی ها دارن انجام میدن ولی ما فوقش رو دهنش کار کنیم .هرساله موقع صید سهرهای نقش دار عجیب زیاد صید میشه که اینا جوجه همین سهره معمولی ها هستن.ببخشید که رشته رو دراز کردم.
۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۰۲:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #24

۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۰۴:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #25
سلام به آقا نوید و علیرضا جان کاکووووی خودم :basa (159):

ببینیدتا وقتی شما هستید من خیلی کوچکتر از این هستم که بخوام نظز بدهم ولی اون چیزی که من متوجه شدم اینطوری بود که چند سال متوالی یه جفت سهره رو تو قفس جفت بزنیم بعد پدر و مادرش رو جدا کنیم و دوباره یه جفت جوجه رو آماده کنیم دوباره جفت بزنیم به همین ترتیب ادامه بدهیم تا به نتیجه برسیم چون هر دفعه جوجه ها ضعیف می شوند و رنگشون رو از دست می دهند یه جورایی مثل این عکس اما این عکس برای اصلاح نژاد قناری هست اما اگه به همین روش برای سهره استفاده کنیم به نتیجه می رسیم

اگه تو نت سرچ بزنید بیشتر سهره سفید هایی که خارجی ها در آوردن تو پاشون پلاک هست که این می تونه دلیلی بر صحت این موضوع باشه

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۰۷:۲۵ ب.ظ، توسط moh3nshirazboy.)
۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۰۷:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #26
سلام محسن جان خسته نباشید
همونطور که قبلاً هم خدمتتون عرض کردم من با این حرف شما موافقم.
۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۰۸:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، moh3nshirazboy
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #27
با سلام

من از دوستان تشکر می کنم . هم از عزیزی که عکس ها رو اضافه کردن هم از دیگر دوستان .

فقط عرض کنم خدمتتون که من با این عرایض موافق نیستم که بعد از چند سال جفت خوردن سهره جوجه ها سفید میشن. فقط دوستی که مسئله جهش ژنتیکی از بابت رنگ را عنوان کردند عقیده درستی دارند. سهره ها در طبیعت حتی در طول یک سال ممکن است با نر و ماده ها مختلفی با توجه به دوره مستی و آب و هوای محل زیست جفت بخورند و زندگی مشترک طولانی ندارند. سهره ها در طبیعت به صورت گروهی با دیگر انواع هم خانواده های خود مثل سهره سبز و سره های سرسیاه ( بارامبلینگ) هم پرواز می شوند و در محل هایی کنار هم تغذیه می کنند که گاهی حتی جفت می خورند و سهره های هیبرید بوجود می آید . و در جفت های بعدی ممکن است سهره های جوجه ویژگی هایی را به ارث ببرند. اسپانیایی ها استاد تکثیر سهره های هیبرید هستند و انواع رنگی سهره هارو پرورش میدن . مقاله های زیادی در این رابطه هست که احتیاج به ترجمه داره و اگر این کار صورت بگیره اطلاعات علمی و دقیقی میتونه در اختیار ما بگذاره.
۱۳۹۱/۱۱/۱۶، ۱۰:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #28
سلام.محمد جان با حرفات موافقم به غیر از جفتگیری سهره با سهره سبز و دیگر نواع پرندگان در طبیعت.طبق تجربه شخصی اساتید و همینطور مطالعه کتابهای مربوطه تالیف اروپایی ها از جمله کتاب تالیف پرفسور اتو فون فریش در شرایط طبیعی انواع مختلف پرنده تقریبا هرگز باهم جفت نمیشوند نحوه زندگی و رفتار آنها متفاوت بوده و علاوه بر این از هم نوعان به میزان کافی موجود میباشد.در مورد جفتت بودن همیشگی هم در یه کتابی که نحوه زندگی قناری وحشی نوشته بود خوندم و خودم یه جفت سهره دیدم که چند سال هست با هم جفتند.حالا این شاید استثنا باشه ولی در مورد جفتگیری نکردن دونوع مختلف در طبیعت اطمینان کامل دارم.با تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۱۶، ۰۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #29
سلام
به نظر منم از جفت شدن متوالی سهره ها سهره سفید بوجود نمیاد و این میتونه نتیجه جهش باشه یا بعضا شرایط اقلیم و تغذیه ....من در بین گله های گنجشک از زمان کودکی بیاد دارم که گاهی یه گنجشک سفید هم دیده میشد...اینروزا شرایط زندگی گنجشکها بهتر شده و تعدادشون طبق نظر کارشناسای محیط زیست بیشتر شده اما من سالهای اخیر گنجشک سفیدی ندیدم...یا مثلا در روسیه و مناطق شمالی کره زمین موجودات سفید رنگ بیشتر هستند و سهره سفید هم در اونجا ها بیشتر وجود داره و کلا رنگ سفید توی سهره های معمولی مناطق سردسیر هم مشخص تره....اون تصویر ارسالی دوستمون آقا محسن هم به نظرم مربوط به احیای صفات خوب و مورد نظر والدین در جوجه هاست یعنی جوجه های داشته باشیم که عینا خصوصیات برتر والدین را دارن...در مورد جفت شدن گونه ها در طبیعت هم به نظرم حق با اقای گلشن یعنی پیش میاد که زیر گونه ها باهم جفت بشن و زیرگونه های سهره مثل سهره کرمانی و سهره طلایی و شاید سهره های دیگه هم باهم جفت بشن...یه نمونه معروف و مشخص از اختلاط زیر گونه ها در کشور ما در قوچ و میشهای وحشی دیده میشه قوچ بزرگ جسه اوریال که ساکن اذربایجان و مناطق شمالی با قوچ کوچکتر لارستان مناطق جنوبی در جابجایی هاو کوچهای فصلی یا در همپوشانی حوزه های زندگی اختلاط پیدا کرده و قوچ میان جسه اصفهان بوجود اومده البته اینا اختلاط زیر گونه هاست و همونطور که آقای پوریان گفتن در شرایط عادی و طبیعی اختلاط گونه ها انجام نمیشه شاد باشین
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۱۶، ۰۲:۲۹ ب.ظ، توسط برف زمستان.)
۱۳۹۱/۱۱/۱۶، ۰۲:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #30
مطمئنا حرفهایی که شما بر اساس مطالعه میزنید حقیقت داره و در رابطه با زندگی مشترک سهره ها هم بر اساس تجربه تون میگید. اما جفت خوردن سهره با هم خانواده های خودشون چیز بعیدی در طبیعت نیست . من تجربه داشتن یه سهره تلفیقی ( سهره سبز * سهره رسمی) داشتم. سهره از نظر اندام و نوک سهره سبز بود(کمی لاغرتر) و از نظر گل صورت سهره بود که در قسمت عکس ها نمایی از دور از این پرنده گذاشتم با عنوان " تقابل اسارت و آزادی" که متاسفانه عکس از جلویی از این پرنده نگرفتم چون نمی دونستم تو یه غفلت از دستش میدم . این سهره در سال 85از جنگل های شمال کشور صید شده بود (نام صیاد:ایرج و هادی از بندرانزلی) که پرنده نادری بود. جفت خوردن پرنده ها در یک لحظه صورت میگیره و ممکنه نطفه در اون زمان شکل بگیره و پرنده بعد از اون با هم نوع خودش لونه بسازه . اینها غیر ممکن نیست و در انواع دیگر حیوانات و ماهی ها هم پیش می آید. این یک مسئله رایج در طبیعت نیست اما اتفاق می افته . من حرفهام به صورت قاطعانه نیست چون یک پرنده شناس نیستم و فکر می کنم احتیاج به مطالعه داره . ممنونم از شما و لطفا کتابهایی که در این زمینه مفید و جامع است معرفی کنید تا دوستانی که علاقه مند هستند تهیه کنند . حتی شما می تونید زحمت بکشید مطالب مفید اون کتاب رو به سایت منتقل کنید. یا به صورت پی دی اف برای دانلود بگذارید.
از برف زمستان هم بابت اظهاراتشون ممنونم و امیدوارم موفق باشید. (تیره سهره گان 17 گونه هستند منبع:دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
که سهره رسمی با 14گونه قابل تلفیق است و اکثرا نر جفت را از سهره رسمی و ماده را از دیگر سهره ها انتخاب می کنند. من حتی عکسی دیدم که نتیجه جفت انداختن سهره نوک قیچی با فنچ است که ازنظر ما شاید غیر قابل باور باشد. البته مربوط به زندگی مشترک در قفس است و با طبیعت بسیار متفاوت است. ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۱۶، ۰۳:۵۱ ب.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۱/۱۱/۱۶، ۰۲:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان