زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۴:۰۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

شپش و ضد شپشک ها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
شپشها (Lices)ومایتها(Mites)
پیشگیری وتشخیص زودهنگام دوکلید موفقیت در کنترل ودرمان انگلهای خارجی هستند. عمومی ترین انگلهای خارجی مشاهده شده در پرندگان زینتی شپشها ومایتهامی باشند.
شپشهای پرندگان ناقل بیماریها هستندوبهترین راه سلامت قنارها راهیی از این انگلهاست.شپش ریز،بدون بال،دارای شش پا،با بدن تخت وحشرات پهن با سرگردهستند.آنها تخمهایشان را روی پرهای پرندگان بخصوص نزدیک پایه ی محور پر می گذارند،شپشهای پرندگان مانند سایر گونه های دیگر که درحیوانات یافت می شوند خون نمی مکندبلکه آنها از فلسهای خشک پوست ،پرها وپوسته ها تغذیه می کننتدهرچندکه آنهاخون خارج شده از خراش دادن پوست را نیز می بلعند.تمام چرخه زندگی شپشها روی پرنده میزبان اتفاق می افتد.شپشهای پرندگان دارای میزبان اختصاصی هستند ونمی توانند به انسان منتقل شوند.پرهای پرندگان مورد هجوم قرار گرفته دارای ظاهرخورده شده هستند ولذا این پرها ظاهری زبروکدر به خود میگیرند.
جهت پیشگیری بهتراست محیط پرورش وقفسها را مرتی نظافت وبازدید کنید وهرچند وقت یکبار عمل ضدعفونی را انجام دهید.ساده ترین روش استفاده از الکل طبی جهت ضدعفونی قفسها میباشدودرصورت برخوردبا این حشرات سریعا اقدام به معالجه پرنده توسط اسپری ،قطره وپودرهای مخصوص نمائید.جهت آشنایی بیشتر با این محصولات ضد انگل وشپش می توانید به قسمت فروشگاه سایت مراجعه نمائید.
دکتر راب مارشال در یگی از بهترین کتابهایی که در رابطه با بیماریها،بهداشت ودرمان قناریها نگارش کرده مایتها را بعنوان شایعترین مشکل بثیماری قناریها مطرح می نماید وتخمین زده که 90% قنارهای خانگی با این مشکل روبرو هستند.مایتها موجوداتی میکروسکوپی هستندکه به گروه کنه ها تعلق دارند ودرفضای داخلی اماکنی که ازرطوبت بالایی برخوردارند زندگی می کنند.
مایت ها به 4دسته تقسیم میشوند:
-مایتهای مجرای تنفسی(مایت کیسه هوا)
این مایتها به مایته ریه قناری نیز مشهورند ،قناری که دچار این انگل می شود کمتر آواز می خواند وحتی به جایی خواهد رسید که دیگر آواز نمی خواند،از کیفت پرها کاسته وبطور قابل توجهی از فعالیت پرنده کم میشود.
-مایتهای پا وصورت
این مایتها باعث بوجود آمدن ظاهری بد بر روی پا وصورت پرنده خواهندشد.
-مایتهای پر
این مایتها باعث کدر ،خراب وکم شدن پرهای پرنده خواهندشد.
-مایتهای قرمز
شایعترین وشناخته شده ترین نوع مایتها هستند.مایتهای قرمز روزدر مناطق تاریک از جمله درزها ،زیرلانه ها،درمیان ترکهای دیوار ودر نهایت درمیان اتصالات دانخوریهاو نی های قفس می گذرانند وشب ها حمله می کنندودر این مدت مسغول مکیدن خون پرنده هستند.
برای کنترل مایتها از چهارعامل زیر میتوان استفاده کرد:
1- بهداشت سالنها 2- کنترل ورودمایتها 3- پایش مداوم آن 4- استفاده از دارو
و...
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #81
راهنمايي در مورد داروي bivrmectin o,1%
با سلام
امروز براي قناريهام bivrmectin o,1% گرفتم براي ميلبه قناري پرنده فروش ميگفت خيلي خوبه اما در مورد ضررش چيزي نميدونست ايا دوستان ازاين دارو استفاده كرده اند براي قناري ضرر نداره نحوه استفادشو يك كم با گوش پاكن پشت گردن قناري و در درون ني و زير ظرف اب و غذا بزنم دوستان راهنمايي كنند كه مشكلي برام پيش نياد با تشكر
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۶:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #82
RE: راهنمايي در مورد داروي bivrmectin o,1%
تا مطمئن نشده اید استفاده نکنید . من خودم در گذشته برای از بین بردن شپشک با دامپزشک مشورت کردم که باعث مرگ پرنده هایم شد . متأسفانه تعدادی از دامپزشکان اطلاعات کافی در خصوص پرندگان زینتی ندارند .
طبق تجربه آیوکتین(آیورمکتین) خیلی خوب جواب می دهد .
به تاپیک زیر مراجعه کنید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۱:۰۶ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۱۰:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، katbi ، esfahan-canary ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #83
با سلام و احترام: عكس اين دارو باز نشد
فكر ميكنم اين دارو از خانواده آيورمكتين ميباشد.
وبه توصيه استادگرامي بايستي از مطلب ارايه شده استفاده كنيد. و اين دارو براي از بين بردن سموم نباتي است البته براي انسان و حيوانات مضر نيست .
ولي بهتر خواهد بود از انواع ضد شپشي كه متداول است و جواب داده استفاده كنيد. ضمنا دارو بايد متناسب با بيماري استفاده بشود .
لذا مشكل قناري شما و وسعت اون چه مقدار است كه ميخواهيد از چنين دارويي براي قناري مصرف كنيد
با ارزوي موفقيت
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۹:۵۹ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۹:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #84
با سلام
امان از دست فروشندگان نامرد براي درمان ميلبه قناري گرفته بودم همراه اوي اسپري
اين دارو مال كشور ويتنام ترجمه متن استفاده برنامه :
پیشگیری و درمان انگلهای داخلی مثل کرم گرد ، کرم های قلبی و انگل های خارجی مانند گال ، شپش ، کک در سگ و خرگوش.
دوز دارو و نحوه مصرف :
دوز معمول سگ و خرگوش.
- توصیه مقدار مصرف : 1 میلی لیتر / 2.5 - 3 کیلوگرم وزن است.
در سطح خیابان به مواد مخدر : : تزریق در زیر پوست.
درمان گال * * * * از : تزریق یک دوز در هر هفته ، در سه هفته.
درمان * * * * از ascariasis : تزریق یک دوز واحد.
اتاق * * * * از گال ، قلب کرم : تزریق یک دوز از 2 ماه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۱۱:۰۶ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۱۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #85
نمی دانم که با چه قیمتی این دارو را خریدید . هر کدام از ما تجربه هایی در این خصوص داریم . خود من یک قطره پس گردنی هلندی گرفتم 40،000 تومان که ترکیباتش همین ایورمکتین بود که 5 برابر آن را از تولیدات داخلی می توانید با مراجعه به دامپزشکی با 2000 تومان خریداری کنید و از لحاظ کارایی تفاوتی هم ندارند.
مشکل ما این است که همیشه فکر می کنیم مر غ همسایه غاز است:a (28):
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۱۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، nazmi ، shayan_ch ، soheil22 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #86
سلام
جالب اینه که این دارو تزریقی هست(برای گوسفند و ...) و برای قناری خیلی خوب جواب میده

و اینکه توی اصفهان برچسب همین دارو رو از بین میبرند و به قیمت 12-13 تومن میفروشند
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۱۲:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #87
RE: شپش و ضد شپشک ها
بله این دارو به صورت تزریق زیر پوستی در دام استفاده می شود اما چون پوست طیور نازک است نیازی به تزریق نیست و به راحتی جذب پوست می شود . البته در کنار این دارو همانطور که قبلاً هم گفتم از پودر پروپکسور در داخل چوب نشیمنگاه استفاده کنید (این پودر خطرناک است و نباید در دسترس قناری باشد به هیچ وجه در داخل لانه یا ظرف آبتنی استفاده نشود) در فصل جفتگیری هم می توانید از پودری که تصویر آن را پیوست کرده ام در داخل لانه استفاده کنید . همچنین از این ظودر می توان در آب حل کرده و برای آبتنی در دسترس قناری قرار دهید.

قیمت آیوکتین 1 درصد : 2000 تومان
قیمت پودر پروپکسور : 1200 تومان
قیمت پودر الدیاناصور : پارسال 2500 و امسال 5000 تومان

۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، King_Hearts ، saeednikzad ، nazmi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #88
وجود کنه در قفس
با سلام
:basa (101):بنده امسال قناریهام را جفت زدم 5 جفت هست که یکی از آنها 3 تا جوجه داشت که هفت روزه بودند که سه تا شون یکی بعد از دیگری در فاصله دو روز مردند و دقیقا مثل پارسال که بین 20 عدد جوجه 4 تا از اونا سالم موندند . و وقتی که دیروز خواستم تمام میله های پلاستیکی که قناری می شینه روی آنها را عوض کردم و چوبی گذاشتم در همان موقع که داشتم سر میله های پلاستیکی را باز میکردم دیدم سر پلاستیکها خونی شده که پر بود از کنه خونخوار که قرمز رنگ بود و خیلی هم ریز به اندازه سر سوزن که وقتی با ضدعفونی پاشیدم روشون همینطور راه می رفتند و کشته نمی شدند البته تمام چوبهای پلاستیکی و لونه ها را آتیش زدم ولی نمی دونم چکار کنم کلافه شدم لطفا داروی خوب یا راه حلی برام پیدا کنید که صد در صد جواب بده . با تشکر از دوستان .
۱۳۹۰/۰۹/۱۹، ۱۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #89
RE: وجود کنه در قفس
آقا شما هر روز برای قناری ها آب بذار تا آبتنی کنن..هر روز قفسهارو تمیز کن حتی جای دون را هم تمیز کن و با آب جوش بشوراگر دور قفس پارچه کشیدی بردار چون لای تار و پود پارچه هم رخنه می کنن...سر نی پلاستیکی را بردار و همونجور بذار باز باشه انقدر باید رسیدگی کنی تا از بین برن و از داروهای موجود هم می تونی کمک بگیری...مراجعه کن به قناری فروشی فدایی درخیابان اسکندری شمالی.
۱۳۹۰/۰۹/۱۹، ۰۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #90
RE: شپش و ضد شپشک ها
[attachment=2454]با سلام به دوستان عزيز و مهربان خودم:
يك نظر رو در مورد از بين بردن كنه با تصوير براتون ميزارم در اين روش براي ازبين بردن كنه از صابون استفاده كردند لطفا ملاحظه و نظر بديد من خودم تا بحال استفاده نكردم
با تشكر
۱۳۹۰/۰۹/۱۹، ۰۵:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان