زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۱:۴۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کبودی و درد شدید پای بلبل خرما

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
کبودی و درد شدید پای بلبل خرما
سلام صبح بخیر خواهش میکنم جواب من رو بدین
من دو ساله یه بلبل خرما دارم که تو خونه بیرون قفس و آزاده . یه ماه پیش یه پاش رو مدام میگرفت بالا که معلوم بود درد داره از داروخانه دامپزشکی پماد پروکسیکام گرفتم زدم تاثیری نداشت الان نزدیک دو هفته س همون پاش کبود و قرمز شده و پوسته پوسته میشه که با نوکش میکنه و پاش داغه و اصلا نمیتونه وایسته مدام میشینه . بردم دانشگاه دامپزشکی گفت شاید شکسته باشه رادیولوژی گفت چون کوچلو ممکنه موقع عکس گرفتن بترسه و بمیره که عکس نگرفتیم دکتر کلسیم داد که یه هفته توی آبش میرزیم ولی الان دو روزه مدفوعش آبکی شده . میترسم عفونت باشه . کمکم کنین خواهشا سریع بهم جواب بدین . ممنون
چرا جواب من رو نمیدین

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۰۹:۰۷ ق.ظ، توسط 57001.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۰۸:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #2
RE: کبودی و درد شدید پای بلبل خرما
(۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۰۸:۳۸ ق.ظ)57001 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام صبح بخیر خواهش میکنم جواب من رو بدین
من دو ساله یه بلبل خرما دارم که تو خونه بیرون قفس و آزاده . یه ماه پیش یه پاش رو مدام میگرفت بالا که معلوم بود درد داره از داروخانه دامپزشکی پماد پروکسیکام گرفتم زدم تاثیری نداشت الان نزدیک دو هفته س همون پاش کبود و قرمز شده و پوسته پوسته میشه که با نوکش میکنه و پاش داغه و اصلا نمیتونه وایسته مدام میشینه . بردم دانشگاه دامپزشکی گفت شاید شکسته باشه رادیولوژی گفت چون کوچلو ممکنه موقع عکس گرفتن بترسه و بمیره که عکس نگرفتیم دکتر کلسیم داد که یه هفته توی آبش میرزیم ولی الان دو روزه مدفوعش آبکی شده . میترسم عفونت باشه . کمکم کنین خواهشا سریع بهم جواب بدین . ممنون
چرا جواب من رو نمیدین

با سلام

اگه بتونی یه عکس واضح بزاری خیلی بهتره ولی میتونی پاشو چرب کنی وببندیش و جاشو هم گرم نگه داری و پرنده رو هم توی قفس بزاری تا زیاد تحرک نداشته باشه تا زودتر التیام پیدا کنه در ضمن کلسیم هم زیاد بهش نده چون حتی املاح و ویتامین ها در صورت زیاد مصرف کردن خودشون بیماری ایجاد میکنن

موفق باشید

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۰۹:۲۹ ق.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۰۹:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #3
با سلام بلبل خرما از پرنده هایی است که در برابر بیماری خیلی قوی و مقاومه ومن تا حالا نشنیدم که بلبل خرما پیش کسی مریض شده باشه حتی به نظرم پرنده شما دچار گزش شده البته اگر شکستگی نداشته باشه کاش ازش ی عکس رادیولوژی میگرفتین تا تشخیصش راحتتر بشود فکر نکنم موقع عکس گرفتن بمیره بابا بلبل سخت جونتر از این حرفاست که در اثراشعه بیفته بمیره من ی مرغ مینا داشتم که دچار فتغ بود برا عمل جراحی کاملا بیهوشش کردن ۲ساعت بعد عمل انگار ن انگار که تازه شکمشو باز کرده بودن قبراق قبراق بود
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۰۸:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #4
سلام خدمت تمام دوستان
من یه بلبل کاملا اهلی دارم که از چند وقت پیش پای چپش رو بالا می گرفت
اولش فکر کردم مثل همیشه که خودش این کار رو انجام میداد بعد از چند دقیقه عادی میشه
بعد که نگاه کردم بهش دیدم دور پاش چند دور نخ جمع شده،اونارو آروم و تا جایی که هیچ صدمه ای به پاش نرسه باز کردم
اما الان بعد از دو سه روز متوجه شدم روی پاش یه چیزی شبیه به جوش ظاهر شده که نگرانم کرده!
من پرنده زیاد داشتم و دارم اما این یکی رو یه جور دیگه میبینم
یه عکس هم از پاش میزارم و همچنین جوش روی پاش که مشخصش کردم،لطفا بگید که چیکار کنم
مرسی
پ.ن:نتونستم تاپیک جدید بزنم!
پ.ن 2:ببخشید،نتونستم عکس رو کم حجم کنم!
۱۳۹۱/۰۱/۲۶، ۰۵:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 2
ارسال: #5
تاپيك جامع بيماري هاي پاي بلبل خرما
سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم من یک بلبل تقریباََ 20~30 روزه خریدم و بعدش رفتم پارک که پرواز کرد رفت روی درخت منم مجبور شدم که با دمپایی بیارمش پایین و وقتی زدم افتاد پایین بعد از اون رو به مرگ رفت خلاصه منم خیلی بهش رسیدم گوشت بدون چربی دادم بهش سیر دادم بهش و آرد نخودچی تا الان که 2 روز میگذره سرحال تر شده نسبت به زمانی که ضربه خورده بود منتها همچنان نمیتونه روی پاهاش تعادل داشته باشه و بایسته نظر شما چیه ؟ بنظرتون بهبود پیدا میکنه ؟؟

۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۱:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #6
RE: فلج شدن بُلبُل خرما در اثر ضربه خوردگی
وقتی رفت شما جای خوشحال شدن با دمپایی زدی بهش؟اخه بلبل پرنده ی تو قفس نیستش زبون بسته...واقعا متاسفم برات...سهره آس من از قفس پر کشید رفت من قفسشو سه روز همونطو گذاشتم اگه دوس داره برگرده اما برنگشت منم خوشحال بودم چون آزاد بود رو درختای جلو خونمون و با گنجشکا خوب بر خورد...اشتباه کردید
۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۲:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fatal061 ، محمدامين كاوسی
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۱:۲۶ ب.ظ)'fatal061' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم من یک بلبل تقریباََ 20~30 روزه خریدم و بعدش رفتم پارک که پرواز کرد رفت روی درخت منم مجبور شدم که با دمپایی بیارمش پایین و وقتی زدم افتاد پایین بعد از اون رو به مرگ رفت خلاصه منم خیلی بهش رسیدم گوشت بدون چربی دادم بهش سیر دادم بهش و آرد نخودچی تا الان که 2 روز میگذره سرحال تر شده نسبت به زمانی که ضربه خورده بود منتها همچنان نمیتونه روی پاهاش تعادل داشته باشه و بایسته نظر شما چیه ؟ بنظرتون بهبود پیدا میکنه ؟؟

با سلام.
لطفا عکس بگذارید.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۲:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fatal061
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #8
[quote="'shahabbatista' pid='41542' dateline='1401274046'"]
وقتی رفت شما جای خوشحال شدن با دمپایی زدی بهش؟اخه بلبل پرنده ی تو قفس نیستش زبون بسته...واقعا متاسفم برات...سهره آس من از قفس پر کشید رفت من قفسشو سه روز همونطو گذاشتم اگه دوس داره برگرده اما برنگشت منم خوشحال بودم چون آزاد بود رو درختای جلو خونمون و با گنجشکا خوب بر خورد...اشتباه کردید

من خیلی عذر میخوام :| میگم که تازه خریده بودم برای دستی کردن پول داده بودم جاش هنوز 1 ساعت نشده بود دفعه اولمم نیست دارم بلبل بزرگ میکنم و بعد در آخر همیشه آزادشون خواهم کرد :| 

همینجوری که توی عکس مشاهده میکنید سعی داره با بال بال زدنش و تکیه بر بالهاش تعادلش رو حفظ کنه خیلی پرنده قوی هستش و نا امید نمیشه !
اشتهاش خوبه هر نیم ساعت 3 ربع ساعت غذاشو میدم وضعیت مدفوعش هم خوب هستش.

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۳:۱۲ ب.ظ، توسط fatal061.)
۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مهدي عرفان
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #9
دوست گرامی عکس فقط از پای حیون گرفته بشه .
ولی در کل شما بفرمایید که انگشتاش رو میتونه تکون بده ؟!
با دست جای جای بدنش و پا هاش رو از ران تا نوک انگشتان لمس کنید و ببینید عکس العملی نشون میده که نشون دهنده رنج ودرد در اون ناحیه باشه؟!
 البته من تو عکس اول میبینم که پاهاش رو جمع کرده در صورتی که در عکس دوم رو پاهاش ایستاده!!.چیزی که من درش میبینم خیلی وخیمه امیدوارم فلج نشده باشه وگرنه باید راحتش کنید.
 از اساتید محترم خواهش میکنم به این موضوع رسیدگی کنند .
راستی حیونتون خیلی کثیف شده تمیزش کنید.نظافت از ارکان مهم در سلامت حیوون هست.
امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۶:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مهدي عرفان
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #10
(۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۶:۱۰ ب.ظ)'hidrane' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست گرامی عکس فقط از پای حیون گرفته بشه .
ولی در کل شما بفرمایید که انگشتاش رو میتونه تکون بده ؟!
با دست جای جای بدنش و پا هاش رو از ران تا نوک انگشتان لمس کنید و ببینید عکس العملی نشون میده که نشون دهنده رنج ودرد در اون ناحیه باشه؟!
 البته من تو عکس اول میبینم که پاهاش رو جمع کرده در صورتی که در عکس دوم رو پاهاش ایستاده!!.چیزی که من درش میبینم خیلی وخیمه امیدوارم فلج نشده باشه وگرنه باید راحتش کنید.
 از اساتید محترم خواهش میکنم به این موضوع رسیدگی کنند .
راستی حیونتون خیلی کثیف شده تمیزش کنید.نظافت از ارکان مهم در سلامت حیوون هست.

با سلام مجدد در ابتدا بابت پست قبلی عذر میخوام چون قصد ویرایش داشتم اما موفق نشدم.
بلی میتونه پاهاش رو تکون بده اما نرمال نه همینطورم انگشت های پاهایش رو تکون میده وقتی که استخوان وسط سینه اش را آرام آرام لمس میکنم بله حق با شماست درد دارد بلی به ظاهر پاهاش خیلی اوضاع وخیمی دارد اما خودش سر و حاله و با بالهاش تلاش میکنه که جا به جا بشه و بدون استفاده از پاها با بال ها تعادل خودشو حفظ میکنه که به بقل نیوفته!
من نگرانم بخاطر اینکه سنش کمه نشورمش شاید سرما بخوره اگه بشورمش خودش قادر به مرتب کردن پر و بالش با این وضعیت نخواهد بود,
بازم اگه فکر میکنید امیدی هست بهم بگید اگرم نیست بگید طاقت شنیدنشو دارم 
۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۷:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان