زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۸:۳۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل آموزش آواز به سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
مراحل آموزش آواز به سهره
درود
میخوستم بدونم صدا گذاشتن واسه جوجه سهره بنا به ساعت یادگیری جوجه هم فرق داره مثل آموزش پرندگان سخنگو یا نه؟
اگه تاثیر داره چه ساعتهایی مفیدتره؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۳۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۳، ۱۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alisantoory ، ehsanalikhani ، avatar_99
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #41
RE: آموزش آواز به جوجه سهره
(۱۳۹۰/۱۱/۰۲، ۱۲:۱۷ ق.ظ)mohammad ghadri نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آخه سهره بزرگه تقریبا چند ماهی میشه که آوردمش.
ببخشید تا چند وقت باید برای جوجه صدا بذارم؟
وقتی میخام براش صدا بذارم مشکلی نداره پیش بقیه پرنده هام باشه؟ یا این که باید تنها باشه؟
با احترام

تا زمانی که کاملا مست شد و یکی دو ماهی تو مستی همون دهن رو تکرار کرد باید صدا گذاشت(فکر کنم یک سال یا 15/16 ماه طول بکشه)..اگر کنار پرنده های دیگه باشه اصلا نمیشه و به هیچ وجه صدای ضبط شده رو یاد نمیگیره و صداهای زنده اطرافشو یاد میگیره.پس یا تکش کن که هیچ صدایی رو نشنوه(حتی صدای خیلی ضعیف)یا خودتو خسته نکن و کار عبث نکنید
۱۳۹۰/۱۱/۰۲، ۰۱:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 17
6 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #42
ایا پرنده ی بالغ هم میتونه از زبون پرنده ی دیگه یاد بگیره؟
با سلام خدمت دوستان،یه سوالی داشتم اینکه اگه یه سهره بالغ 2 سال رو براش صدای سهره های دیگه رو پخش کنی بازم میتونه رو خوندنش اثر بذاره؟یعنی بیاد حتما تو زمان جوجه بودنش از زبون یه پرنده ی دیگه یاد بگیره؟
۱۳۹۰/۱۱/۲۶، ۰۴:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #43
RE: ایا پرنده ی بالغ هم میتونه از زبون پرنده ی دیگه یاد بگیره؟
دوست عزیز من بعید میدونم چون سهره خیلی سخت دهن عوض میکنه اگه سهره قناری بود شاید اونم نه کل دهنو شاید یکی 2 تا اضافه میکرد یک دلیل این که سهره دهن دار از سهره قناری گرونتره همینه
۱۳۹۰/۱۱/۲۶، ۰۵:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عزت ، fazlog
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 34
40 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #44
ایا پرنده ی بالغ هم میتونه از زبون پرنده ی دیگه یاد بگیره؟
سلام
پس با این تعریفها سهره ای که بعد از خال زدن خریده بشه دهنی ازش بلند نمیشه اگر هم بشه با خطاست؟پس به چکار میاد؟ جفت انداختن؟آزاد کردن؟ماتم گرفتن؟(دو نقطه دی )
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۰، ۰۱:۱۲ ق.ظ، توسط محمد سکل.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۰، ۰۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ehsanalikhani
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 145
9 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #45
RE: مراحل آموزش آواز به سهره
سئوالي دارم كه اگر دوستان پاسخ بدهند ، خيلي ممنون ميشوم

آيا ميشه 4 تا جوجه را در يك اتاق و زير دهن استاد يا سي دي گذاشت ؟
مشكلي پيش نمياد ؟
دهن گيري چطور ميشه ؟
خراب نميشن ؟
۱۳۹۱/۰۳/۰۸، ۱۱:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #46
RE: مراحل آموزش آواز به سهره
من خودم معمولا برا آموزش چند تا جوجه سهره همه رو داخل یه قفس میذارم و ، روی قفس هم یه پارچه میکشم تا هم استرس جوجه ها کم بشه هم اینکه زود تولک رفته و ، زود رنگ بیارن بالا سرشونم سهره دهندارم رو میذارم هر سال همین کار رو میکنم خیلی هم خوب جواب میگیرم.
۱۳۹۱/۰۳/۰۸، ۱۱:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ehsanalikhani
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #47
1
درود بر تمامی دوستان و اساتید
واقعا این تاپیک جالبیه و تشکر میکنم از همه اونایی که تو بحث شرکت کردن ولی نمیدونم چرا خبری از اساتید قدیمی نیست تو این بحث؟!!!!
حالا من چندتا سوال داشتم که امیدوارم در جواب دادنش کمک کنید.
1.اگه پرنده استاد نداشتیم تکلیف چیه؟یعنی جوجه خوب یاد نمیگیره با نوار و سی دی و وقتی هم یاد میگیره ممکنه دهنش عوض بشه؟
2.ی جوجه با فرض ذات دار بودن تا چه مدت میشه بهش دهن داد که خوب یاد بگیره؟تا چند ماهگی دهن میگیره؟
3.میشه جوجه 5 ، 6 ماه رو دهنش تغییر داد؟
4.اساتید گفتند بیرون نذاشتن واسه آموزشه،حالا اگه جوجه رو بیرون نذاریم فصل گم میکنه خوب مست نمیشه.این مشکل چجور حل کنیم؟
آخه من معتقدم سهره باید همیشه بیرون باشه تا تغییر فصل و بفهمه اینجوری احتیاجی به لک اجناری هم نداره.این تجربه منه حقیره
پیشاپیش ممنون از پاسخ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۷/۰۳، ۱۱:۲۴ ب.ظ، توسط torobche.)
۱۳۹۱/۰۷/۰۳، ۱۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #48
RE: سهره دهن دار لحن و زنگ صدا
دوست من باید اوستا داشته باش یا بخری یا بسازی واسه ساختن نوار خوب باید داشته باش من خودم اول با نوار سهره قناری درست میکنم کهنه شد باهاش سهره میسازم
۱۳۹۱/۰۷/۰۳، ۱۱:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: torobche
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #49
(۱۳۹۱/۰۷/۰۳، ۱۱:۵۰ ب.ظ)ارمان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست من باید اوستا داشته باش یا بخری یا بسازی واسه ساختن نوار خوب باید داشته باش من خودم اول با نوار سهره قناری درست میکنم کهنه شد باهاش سهره میسازم
ممنون دوست من ولی جواب همه اون سوالا همین بود؟:basa (30):
۱۳۹۱/۰۷/۰۳، ۱۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #50
سلام دوست عزیز.من خودم معتقدم جوجه باید زیر دهن استاد باشه ولی خوب همه به استاد بی غلط دسترسی ندارن میشه با نوار وسی دی جوجه آموزش داد ولی تجربه ثابت کرده جوجه ای که با سی دی آموزش ببینه نسبت به جوجه ای که با استاد آموزش ببینه دیرتر دهنش صاف میشه و دیرتر مست میشه.سهره تا حدودا یک سالگی میتونه دهن بگیره ولی وقتی از شش ماه بیشتر بشه سنش دهن اضاف میکنه ولی دهنهای خودش رو هم داره.شما خودت میگی جوجه،جوجه تا کامل گل نندازه و به بلوغ نرسه اصلا مست نمیشه تا وقتی که تحت آموزش هست هنوز به بلوغ نرسیده پس لازم نیست نگران مست نشدنش باشی .به جوجه5 6ماهه میشه دهن یاد داد ولی دهن های خودش رو هم داره جوجه سهره از دو هفتگی شروع میکنه یاد گرفتن ولی نمیتونه ذخیره اش کنه و از یه ماهگی تو ذهن اش ثبت میکنه و یادش میگیره برا همینه که برا دهن بازی حرفه ای باید جوجه کال باشه.وقتی جوجه گل میندازه تا مدتها هنوز ریز خونی میکنه و امکان داره هم دهن غلط یاد بگیره هم دهن قشنگ برا همینه که آموزش باید تا کامل شدن و شلاقی شدن دهن ادامه پیدا کنه.بهترین کار اینه جوجه هارو گله ای تو یه قفس ریخت و دور قفس پارچه پیچید که هم زودتر گل بندازن هم محیط اطراف به ورجه وورجه نندازتشون بعد روزانه براشون صدا گذاشت بعد از گل انداختن تکشون کرد و براشون صدا گذاشت تا زمانی که دهنشون کامل بشه و از ریز خونی خارج بشن.اگه سوالی بی جواب موند عذر خواهی میکنم
۱۳۹۱/۰۷/۰۴، ۱۲:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان