زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۰۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشكل جفت نشدن قناري ها

**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #1
مشكل جفت نشدن قناري ها
الان حدود 8 روز که این قناریها رو جفت انداختم زمانی که جدا بودند  نشونه های مستی رو داشتند .
قناری نر جوجه پارسال ، یکسره آواز می خوند و بی قراری می کرد ، ماده هم (جوجه ولی پارسال رو تخم یک ماده خوابیده) اکثر اوقات جواب می داد و به دیواره های قفس می پرند.

یک قفس رو تمیزکردم و بالای دیوار پذیرایی نصب کردم و قناری ها رو فرستادم تو قفس جدید .

ولی از همون لحظه که منتقل شدند قناری نر دیگه آواز نمی خونه ( سایلنت ) و فقط ریزه خوانی می کنه و فقط زمانیکه کنارشون میرم جیک جیک میکنن .
بعبارتی قناری نر ماده ترسه ..  یعنی وقتی ماده تو قفس هست آواز نمی خونه و مستی نمیکنه !

طبق تجربیات قبلی ماده می بایست الان دیگه تخم گذاشته باشه ... ! ولی خبری نیست با اینکه چال هم از دیروز گذاشتم زیاد اشتیاق به لانه سازی نشون نمی ده و قفط با پنبه دان ها بازی می کنند ! مشکل کجاست نمی دونم ؟! ...

دمای هوا این هفته بالا پایین شده ، چون چند روزی سرد شد دوباره گرم و سرد ... ولی بخاری رو بسته به هوا کم و زیاد می کردم با این اوضاع نیاز هست که جداشون کنم و دوباره ... ؟
عکس هم گذاشتم به نظر شما جوجه ها چه رنگی می شن ؟! نر ابلغ زرد ماده سبز ...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۰۴، ۰۳:۳۶ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #31
RE: راهنمایی کنید
(۱۳۹۰/۰۳/۱۸، ۰۲:۴۷ ب.ظ)saeed-ramin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام بهئ شما دوست عزیز.
به نظر من باید صبر کنی ان شاءالله تخم میزاره .ولی اگه چهار روز از زمان جفتگیری بگذره احتمال نطفه دار شدنش کمه.
دوست عزیز اگه قناری قبل از روز چهارم تخم بزاره احتمال داره که ماده از روی مستی تخم گذاشته باشه و هرز باشه نه بعد از چهار روز
۱۳۹۰/۰۳/۱۸، ۱۰:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #32

بعد از ساختن چال توسط پرنده سه تا یک هفته بعضی وقتا ده روز پرنده باید تخم بذاره یعنی کمتر از سه روز احتمال هرز بودنش هست و بیش از یک هفته ده روز هم همینطور و اما بعضا دیده شده پرنده هم جفت گیری کرده و هم زیر آورده و آماده تخم گذاری شده اما تخم نکرده علتش چی هست من که نمیدونم ! اما موردش رو دیدم .موفق باشید
۱۳۹۰/۰۳/۱۹، ۱۰:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 25
61 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #33
سلام دوستان
میگم ازامروز صبح قناریه ماده همش میره داخل لونه می خوابه و بیرون میاد یک جفتگیری می کنه و چند دقیقه بعد میره باز داخل لونه
به نطر شما تا چه موقع دیگه تخم رو می زاره؟
مخلص همه دوستام
مخصوصا مدیرسایت
۱۳۹۰/۰۳/۲۰، ۰۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #34
(۱۳۹۰/۰۳/۲۰، ۰۲:۱۱ ب.ظ)khalil.karami نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
میگم ازامروز صبح قناریه ماده همش میره داخل لونه می خوابه و بیرون میاد یک جفتگیری می کنه و چند دقیقه بعد میره باز داخل لونه
به نطر شما تا چه موقع دیگه تخم رو می زاره؟
مخلص همه دوستام
مخصوصا مدیرسایت

با سلام به دوست عزیز
به نظر من با شرایطی که ذکر کردی باید تا صبح تخم اول رو بگذاره قناریها معمولا صبح ها اول صبح تخم می زارن
موفق باشی
۱۳۹۰/۰۳/۲۰، ۰۳:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 25
61 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #35
RE: راهنمایی کنید(فوری جواب بدید)
من تا چند وقت دیگه باید صبر کنم الان حدود 9 روز میگذره ولی هنوز تخم نذاشته می تونم امیدوار باشم؟
۱۳۹۰/۰۳/۲۳، ۰۹:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #36
با سلام به دوست عزیز
اگه چال رو درست کرده به احتمال زیاد تخم میذاره.در صورتی که تخم نذاشت ممکنه مشکلی در دستگاه تولید مثل ماده وجود داشته باشه شما تا روز 20 ام صبر کنید و اگه تخم نذاشت جدا کنید.
موفق باشید
۱۳۹۰/۰۳/۲۳، ۱۰:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #37
درود به شما دوست عزیز: انشاءالله که تخم میکنه من خودم تو این شرائط بودم که ماده دیر تخم کرده 12 روز طول کشیده همین امسال ولی بالاخره تخم کرد و جوجه هاش در امد. نگران نباش.
۱۳۹۰/۰۳/۲۴، ۱۰:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #38
این مشکل بیشتر برای قناریهای جوانی که اولین تجربه جفتگیری اونهاست و همچنین قناریهایی که پیر هستن پیش میاد. و ممکنه هنوز قناری ماده کاملاً آماده نباشه و نر به علت مستی زیاد با ماده جفتگیری کرده باشه.
نهایتاً اگر دستگاه تولید مثل پرنده مشکل نداشته باشه و قناری شما کمبود کلسیم نداشته باشه به احتمال زیاد تخم خواهد گذاشت
۱۳۹۰/۰۳/۲۵، ۱۲:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علی سعادت ، vahid babayi
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #39
(جفتگیری نکردن قناری)help
سلام یه قناری نر حدودا ۲ماه پیش گرفتم تقریبا مست بود بعد از حدود ۲هفته کاملا مست شد یه ماده آماده داشتم باهاش انداختم ولی اصلا ندیدم جفت گیری کنند تخم گذاشتن ولی متاسفانه نطفه نداشتن سری بعد دوباره گذاشتم مست مست بشه جوری که میچسبید به قفس و شروع میکرد به خوندن ولی بازم که ماده رو پیشش انداختم خبری از جفتگیری نشد لطفا راهنماییم کنید بفهمم مشکل کجاست؟
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۲۹، ۰۴:۱۹ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۳/۲۸، ۱۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #40
RE: help
(۱۳۹۰/۰۳/۲۸، ۱۱:۲۴ ب.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام یه قناری نر حدودا ۲ماه پیش گرفتم تقریبا مست بود بعد از حدود ۲هفته کاملا مست شد یه ماده آماده داشتم باهاش انداختم ولی اصلا ندیدم جفت گیری کنند تخم گذاشتن ولی متاسفانه نطفه نداشتن سری بعد دوباره گذاشتم مست مست بشه جوری که میچسبید به قفس و شروع میکرد به خوندن ولی بازم که ماده رو پیشش انداختم خبری از جفتگیری نشد لطفا راهنماییم کنید بفهمم مشکل کجاست؟

با سلام

چند تا دلیل میتونه داشته باشه:
اولا ماده از مستی زیاد فوری تخم میزاره و جفتگیری نمیکنه.
ثالثا نر پشت نداره ،حالا یا به خاطر پیر بودن و یا مشکل ژنتیکی.
شما میتونین این بار لونه رو سه چهار روز دیرتر بزارین و به قناری نر هم برای تقویت نطفه ویتامین Eبدین و یه بار دیگه امتحان کنین اگه بازم نشد به احتمال خیلی زیاد مشکل از نره و باید عوضش کنین البته امسال که دیگه دیره و برای فصل بعد یه نر جوون بخرید و نگه دارین تا آماده بشه.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۳/۲۹، ۰۸:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان