زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۱:۱۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشكل جفت نشدن قناري ها

**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #1
مشكل جفت نشدن قناري ها
الان حدود 8 روز که این قناریها رو جفت انداختم زمانی که جدا بودند  نشونه های مستی رو داشتند .
قناری نر جوجه پارسال ، یکسره آواز می خوند و بی قراری می کرد ، ماده هم (جوجه ولی پارسال رو تخم یک ماده خوابیده) اکثر اوقات جواب می داد و به دیواره های قفس می پرند.

یک قفس رو تمیزکردم و بالای دیوار پذیرایی نصب کردم و قناری ها رو فرستادم تو قفس جدید .

ولی از همون لحظه که منتقل شدند قناری نر دیگه آواز نمی خونه ( سایلنت ) و فقط ریزه خوانی می کنه و فقط زمانیکه کنارشون میرم جیک جیک میکنن .
بعبارتی قناری نر ماده ترسه ..  یعنی وقتی ماده تو قفس هست آواز نمی خونه و مستی نمیکنه !

طبق تجربیات قبلی ماده می بایست الان دیگه تخم گذاشته باشه ... ! ولی خبری نیست با اینکه چال هم از دیروز گذاشتم زیاد اشتیاق به لانه سازی نشون نمی ده و قفط با پنبه دان ها بازی می کنند ! مشکل کجاست نمی دونم ؟! ...

دمای هوا این هفته بالا پایین شده ، چون چند روزی سرد شد دوباره گرم و سرد ... ولی بخاری رو بسته به هوا کم و زیاد می کردم با این اوضاع نیاز هست که جداشون کنم و دوباره ... ؟
عکس هم گذاشتم به نظر شما جوجه ها چه رنگی می شن ؟! نر ابلغ زرد ماده سبز ...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۰۴، ۰۳:۳۶ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 7
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #71
RE: با وجود مستی قناری نر و آماده بودن قناری ماده اما جفت نمیشن چرا؟
باسلام خدمت دوست عزیزم

یکی از دوستان اشاره خوبی کرده اگه به هم دون میدن (نوک میدن) اصلا نگران نباش حتما جفت میخورن من دو تا از قناریهامو جفت کردم بعد از گذشت 15 یا 20 روز جفت خوردن ولی به هم دون میدادن.
پس اگه با هم دعوای شدید نمیکنند و به هم دون میدن بزار پیش هم باشن حتما جفت میخورن.

موفق باشی
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۰۹:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

مهندسی عمران
سپاس‌ها: 17
36 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #72
فرار ماده
با سلام به عاشقان قناری
من یک جفت قناری رو انداختم که هردو از مستی دیوونه هستن . وقتی نرم میخواد جفتگیری کنه ماده یکسره فرار میکنه . نمیدونم جداکنمشون یا صبر پیشه کنم . چون خودم میگم اگه با یک نر دیگه بندازم بهتره. نظر دوستان چیست؟
۱۳۹۰/۱۱/۱۳، ۱۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #73
RE: فرار ماده
(۱۳۹۰/۱۱/۱۳، ۱۲:۵۶ ب.ظ)قناری رضا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به عاشقان قناری
من یک جفت قناری رو انداختم که هردو از مستی دیوونه هستن . وقتی نرم میخواد جفتگیری کنه ماده یکسره فرار میکنه . نمیدونم جداکنمشون یا صبر پیشه کنم . چون خودم میگم اگه با یک نر دیگه بندازم بهتره. نظر دوستان چیست؟

سلام

دوست من صبر کن عجله کردن تو هر کاری مزره بعضی قناری ها تا 10 روز طول میکشه جفت بشن

جوری که شما میگید اماده هستن حتما جفت میخورن

موفق باشی
۱۳۹۰/۱۱/۱۳، ۰۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 6
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #74
فرار قناری ماده از نر
بچه ها تو رو خدا کمک کنید من دو تا قناری گرفتم یک نر و یک ماده بعد خواستم این ها رو جفت کنم نر رو گذاشتم تو قفس ماده نره هی دهنشو باز میکرد و میر فت سمت ماده اما ماده از دستش فرار می کرد حالا من باید چی کار کنم؟؟؟
۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۰۸:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #75
RE: فرار قناری ماده از نر
(۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۰۸:۱۲ ب.ظ)birjandia نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بچه ها تو رو خدا کمک کنید من دو تا قناری گرفتم یک نر و یک ماده بعد خواستم این ها رو جفت کنم نر رو گذاشتم تو قفس ماده نره هی دهنشو باز میکرد و میر فت سمت ماده اما ماده از دستش فرار می کرد حالا من باید چی کار کنم؟؟؟

باسلام

اولا باید مطمئن باشی که نر وماده کاملا آماده بودن و بعد قفسشون رو نزدیک هم چندروزی بزاری تا باهم آشنا شن و بعد جفت کنی ولی حالا که جفت کردیشون اگه آماده بودن این دعواها طبیعیه و بعداز چند روز فروکش میکنه و جفت میشن انشااله.
عجله نکن و نگران نباش
موفق باشی

:basa (75):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۰۸:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 20
40 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #76
اگه نر بخونه ودنبال ماده کنه اشکال نداره دارن جفت میخورن.صبرکن تا دوسه روز اینده درست میشه
۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۰۹:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #77
دعوا در اکثر اوقات هست و شما باید صبر داشته باشین
۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۰:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 14
15 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #78
قناریام نشانه های آماده بودن رو دارن ولی جفت نمیشن؟؟؟
قناری نرم مسن میخوند نزدیک قفس ماده گذاشتم از خودن افتاد 10روز بعد دیدم دارن به هم دون میدن موقعی هم که قفس نرو میاوردم پایین خودش محکم اینور اونور میکوبید وماده رو صدامیکرد ماده هم جواب میداد.بعد نرو به قفس ماده هدایت کردمولی هیچ اتفاقی نیفتاد گاهی فقط با هم دعوا میکردن ات اینکه دوباره جداشون کردم حالا نمیدونم چکار کنم ؟؟؟
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۰:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #79
RE: قناریام نشانه های آماده بودن رو دارن ولی جفت نمیشن؟؟؟
(۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۰:۵۷ ب.ظ)mdt نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قناری نرم مسن میخوند نزدیک قفس ماده گذاشتم از خودن افتاد 10روز بعد دیدم دارن به هم دون میدن موقعی هم که قفس نرو میاوردم پایین خودش محکم اینور اونور میکوبید وماده رو صدامیکرد ماده هم جواب میداد.بعد نرو به قفس ماده هدایت کردمولی هیچ اتفاقی نیفتاد گاهی فقط با هم دعوا میکردن ات اینکه دوباره جداشون کردم حالا نمیدونم چکار کنم ؟؟؟

جدا نکن و هرچه سریعتر پیش هم بنداز..اشتباه کردی که جدا کردی...بعد از 3/4 روز هم لونه بزار و عجله نکن
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، yashar_lotfi ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #80
RE: قناریام نشانه های آماده بودن رو دارن ولی جفت نمیشن؟؟؟
(۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۰:۵۷ ب.ظ)mdt نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باسلام

اگه به هم دون میدادن بقول دوستمون نباید جداشون کنی بندازشون پیش هم انشااله بزودی جفت میشن این دعواها درابتدای جفت شدن در اکثر قناری ها دیده میشه و مشکلی نداره لونه هم که گفته شد براشون بزار.

موفق باشی

:basa (75):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۰۸:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان