زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۹:۳۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظر دوستان و اساتید راجع به جنسیت این طرقه

*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 6
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
نظر دوستان و اساتید راجع به جنسیت این طرقه
سلام
چون تجربه زیادی در امر طرقه ندارم خواستم بدونم نظر دوستان و اساتید راجع به جنسیت این جوجه طرقه چی هست و متوسط زمان شروع به خومدن طرقه هم اگر بفرمایید ممنون میشم(خواندن هر طرقه از جوجگی)
ممنون از دوستان

بندانگشتی (ها)

۱۳۹۳/۰۳/۱۴، ۰۱:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 3
15 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #2
RE: نظر دوستان و اساتید راجع به جنسیت این طرقه
دوست عزیز

چشم و سر بزرگی داره. ولی اصلاً نمیشه از روی ظاهر قضاوت کرد. شما وقتی بهش غذا میدی باید سه خال روی زبونش ببینید که نشونه ی نر بودن هست.
۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۰۹:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: b3hnam ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #3
(۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۰۹:۰۸ ب.ظ)'amir99' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز

چشم و سر بزرگی داره. ولی اصلاً نمیشه از روی ظاهر قضاوت کرد. شما وقتی بهش غذا میدی باید سه خال روی زبونش ببینید که نشونه ی نر بودن هست.

ممنون
والا اون خال ها رو تمام جوجه هایی که هنوز کوچیکن دارن
اینم داشت ولی خیلی زرنگ و شلوغ بود سروچشم بزرگیم داره
بنظر خودم که نره گفتم نظر دوستانم بدونم

۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۰۹:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #4
احتمالا نر باشه و فکر میکنم پس مرغ باشه.
۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۱۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: b3hnam ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #5
(۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۱۱:۴۵ ب.ظ)'رضا زارعیان@' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
احتمالا نر باشه و فکر میکنم پس مرغ باشه.

ممنون بابت نظر شما , ممکن یکم راجع به "پس مرغ" توضیحاتی بدین چون توی انجمن چیزی نبود در این مورد
ممنون

۱۳۹۳/۰۳/۱۶، ۰۴:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #6
سلام دوست عزیز. همیشه و در اکثر مواقع طرقه 5تا تخم میزاه و همیشه هم تخم اول و دومین تخم نر هستند که به جوجه اولی میگن شاه مرغ وبه جوجه دومی میگن پس مرغ و ویژگی های شاه مرغ:این طرقه هیکل و جثه بزرگی داره و طوق زیبا و مشخص تری دارد.
دیگر ویژگی این طرقه زود تر به دهن اومدن اون هاست و خیلی حنجره قوی تر و استعداد بهتری در حرف یاد گرفتن دارن.
و اما ویژگی های پس مرغ:جوجه دوم چال بسیار پرحرف و وراج هستند ولی حنجره انها نسبت به شاا ه مرغ ضعیف تر و استعداد بسیار کمی در صحبت کردن دارن و جثه انها نیز کوچکتر و طوق گردن انها نسبت به شاه مرغ کمتر میباشد.
و نکته اخر هم این که بهترین طرقه ایران در بیضادر استان پارس وجود دارد .
۱۳۹۳/۰۳/۱۶، ۰۵:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 23
54 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #7
سلام جوجه طرقه اگه خوب تغذیه بشه و زیر دهن قرار بگیره معمولا از سن 45 روزگی تا دو ماه شروع به ریزه خونی میکنه و سه خال روی زبون ملاک مناسبی برای تشخیص جنسیت نیست من پارسال یه جوجه گرفتم بعد از چند ماه توی قفس تخم گذاشت که ردش کردم رفت
۱۳۹۳/۰۳/۲۱، ۱۰:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #8
سلام
آقا محمد حسن من يه جوجه طرقه يك ماه ويك هفته اي دونخور شده از كسي خريدم دو روز اول خوب آروم بود ولي دوبار از قفس اومد بيرون وپريد به حدي كه مي خورد توي سقف خونه از اون بعد وحشي شده  ودائم دراه تقلا مي كنه از قفس بيرون بياد.از دست غذا ميگيره اما معلومه كه ترس هم داره.بالشو چيدم كه خودشو به قفس نكوبه .تمام سرش كچل شده وقتي خريدمش سرش مقداري كچل شده بود معلوم بود خودشو به قفس زده .نميدونم اين آروم ميشه يانه .به نظر شما چكارش كنم؟

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۲۱، ۱۱:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #9
(۱۳۹۳/۰۳/۲۱، ۱۱:۲۵ ق.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آقا محمد حسن من يه جوجه طرقه يك ماه ويك هفته اي دونخور شده از كسي خريدم دو روز اول خوب آروم بود ولي دوبار از قفس اومد بيرون وپريد به حدي كه مي خورد توي سقف خونه از اون بعد وحشي شده  ودائم دراه تقلا مي كنه از قفس بيرون بياد.از دست غذا ميگيره اما معلومه كه ترس هم داره.بالشو چيدم كه خودشو به قفس نكوبه .تمام سرش كچل شده وقتي خريدمش سرش مقداري كچل شده بود معلوم بود خودشو به قفس زده .نميدونم اين آروم ميشه يانه .به نظر شما چكارش كنم؟

ی موکتی ابری چیزی که نترسه ببند بالای قفس که سفته تا موقع پرش زدن سرش اسیب نبینه بعد بذاریدش جای پر رفت و امد که ترسش بریزه بعد ی مدت اروم میشه بهتره مثلا توی اتاق نشیمن و کنار ی مبلی باشه که زیاد ازش استفاده میکنین بهش هم بی توجه باشید یعنی هی نگاش نکنین که ترسش بیشتر بشه
۱۳۹۳/۰۳/۲۳، ۰۶:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #10
سلام خدمت دوستان من اولین باره که طرقه نگهداری میکنم یه جوجه طرقه خریدم که با دست دون میدادم بهش الان طقریبا خودش دون میخوره ولی بعضی جاها شنیدم که میگفتن طرقه گندمزار یا چکاوک گندمزار که کاکلی هم هست به درد نمیخوره حالا نمیدونم طرقه من کدومشه میشه لطفا راهنمایی کنید....
۱۳۹۴/۰۲/۰۳، ۰۸:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کیفیت و جنسیت طرقه من ( اساتید لطفا نظر بدن ) علی کلاهی 11 1,965 ۱۳۹۲/۱۰/۲۷، ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: soashyant

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان