زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۳۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده سهره

*
کاربر انجمن

.
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 49
135 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #1
ورم روده سهره
سلام به دوستان ، من يه سهره دهن دار دارم كه واقعآ دوسش دارم ولي نزديك هفت هشت ماهه كه ورم روده گرفته هر دارويي هم بهش دادم اما خوب نشود اگه كسي ميدونه كه چه دارويي خوبه و ضرر هم نداشته باشه معرفي كنه ممنون ميشم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۷:۱۱ ب.ظ، توسط 4444hhhh.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۶:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ali Reza Ark
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #2
RE: سهره اي كه ورم روده داره مست ميشه يا نه؟؟؟
با سلام

دوست من ، هیچ چیزی در این عالم نشد نداره . ولی بنظر حقیر بهتر شما ابتدا بفکر رفع مشکل پرند تون باشین
بعدا حتما از لطفی که شما بهش کردین مست هم میشه . دارو های متعددی برای این بیماری در بازار یافت میشه
که میتونید براحتی تهیه کنید .

موفق باشید .
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۷:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 4444hhhh
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #3
RE: سهره اي كه ورم روده داره مست ميشه يا نه؟؟؟
باسلام خدمت دوست عزیز وجدید ورم روده بر اثر 1خوراندن سبزیجات خیس 2قرار دادن مواد خوراکی پرنده بر روی ظروف کثیف یا روزنامه 3عدم تعویض آب روزانه ونظافت پرنده 4از دانه های مانده یا کثیف یا کپک زده استفاده بشه ومشکلاتی رودای در پرندگان بویژه جوجه ها باعث عدم جذب مواد مغذی میگردد که در نتیجه منجر به کاهش رشد وضعف عمومی واختلال در سیستم ایمنی میگردد .یکی از داروهای موثر برای ورم روده (فشنگی مایع)به نام Bioserine Aquaهست که محصول شرکت لاتک هست که 3 قطره در 30 میل آب به مدت 4تا 6 روز استفاده بعد 3 روز استراحت ودوباره 4تا 8 روز استفاده به حتم بر طرف میشه مگر مشکل دیگه ای داشته باشه.موفق باشید

توجه:(( از جا آبی تیره استفاده بشه حتما))
۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۰۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، 4444hhhh ، mohsenb150 ، احسان..
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 277
200 سپاس گرفته‌شده در 53 ارسال
ارسال: #4
RE: ورم روده سهره
با سلام خدمت دوستان عزیز پیشاپیش سال جدید را تبریک عرض میکنم ان شا الله سالی پر برکت باشه .

من هم مثل این دوست عزیزم به مشکل بر خوردم یکی از سره هام چند وقتی که از خون افتاده
و ورم روده گرفته 016 و Bioserine بهش دادم اثر نکرد روغن زیتون هم 5 روز بهش دادم فایده نداشت روده اش
بالا زده و سیاه شده حالش اصلا خوب نیست کسی از دوستان راه حلی واسش داره ممنون میشم کمکم کنین.
در ضمن از ماسه وکف دریا هم استفاده میکنم.

با تشکر ............
:basa (101):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۵، ۰۱:۴۶ ب.ظ، توسط احسان...)
۱۳۹۱/۱۲/۲۵، ۰۱:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

.
ارسال: #5
(۱۳۹۱/۱۲/۲۵، ۰۱:۳۸ ب.ظ)احسان.. نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز پیشاپیش سال جدید را تبریک عرض میکنم ان شا الله سالی پر برکت باشه .

من هم مثل این دوست عزیزم به مشکل بر خوردم یکی از سره هام چند وقتی که از خون افتاده
و ورم روده گرفته 016 و Bioserine بهش دادم اثر نکرد روغن زیتون هم 5 روز بهش دادم فایده نداشت روده اش
بالا زده و سیاه شده حالش اصلا خوب نیست کسی از دوستان راه حلی واسش داره ممنون میشم کمکم کنین.
در ضمن از ماسه وکف دریا هم استفاده میکنم.

با تشکر ............

سلام دوست عزيز ، سهره من چند وقت پيش مرد هر دارويي كه بود بهش دادم اين دارو هاييم كه شما گفتيد هم دادم ولي هيچ فايده اي نداشت حتي شهرهاي ديگه هم پيش دامپزشكا هم بردم بازم خوب نشود دوميليونم پولش بود ، اصلآ سهرها اكثرشون ورم روده ميگيرند ، ولي يكبار سير دادم بهش خيلي بهتر شود به شما هم پيشنهاد ميكنم كه سير بديد بهش چون هم طبيعيه و هيچ ضرري نداره هم اينكه نتنها براي ورم روده خوبه بلكه براي خيلي بيماري هاي ديگه ي سهره هم خوبه اگر خواستيد سير بديد يه دونه سيرو به چند قسمت تقسيمش كن بريز تو آبش صبح بزار عصر عوضش كن پرواز هم خيلي خوبه براش و دون هم كم تر بده بهش يعني اگه در طول روز يكي دو ساعت گرسنه باشه خيلي خوبه ، سركه سيب هم بد نيست بدي ضرري نداره ، اميدوارم كمكت كرده باشم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۵، ۰۲:۰۷ ب.ظ، توسط 4444hhhh.)
۱۳۹۱/۱۲/۲۵، ۰۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، mojtaba_Torghe ، احسان.. ، shams
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #6
ممنون دوست عزیز اما بعید میدونم سیر به درد ورم روده بخوره.
من از چندتا خبره قدیمی کار پرسیدم
گفتن که نصف روز گرسنه بزارش بعد یه برگ اسفناج را روغنی کن (زیتون) واسش بزار اما من از این ترسیدم
که اسفناج بدم بد تر بشه آخه یه کم اسهال داره.
۱۳۹۱/۱۲/۲۵، ۰۶:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 4444hhhh ، derik_best
*
کاربر انجمن

.
ارسال: #7
(۱۳۹۱/۱۲/۲۵، ۰۶:۱۴ ب.ظ)احسان.. نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوست عزیز اما بعید میدونم سیر به درد ورم روده بخوره.
من از چندتا خبره قدیمی کار پرسیدم
گفتن که نصف روز گرسنه بزارش بعد یه برگ اسفناج را روغنی کن (زیتون) واسش بزار اما من از این ترسیدم
که اسفناج بدم بد تر بشه آخه یه کم اسهال داره.

دوست عزيز من خيلي در مورد اين موضوع تحقيق كردم چون سهره م كه مرد هم خيلي دوسش داشتم هم سهره ي قيمتي بود بيخودي هم يه چيزي نميگم سير واقعآ براي ورم روده خوبه ، بعد اين سهره اي كه من داشتم يه بيماري عجيبي داشت حتي از مدفوشم آزمايش گرفتم هيچ نوع عفونتي نداشت ولي خوب نشود ، من خيلي از پرنده هام ورم روده گرفتند و با سير و چيزاي طبيعي خوبشون كردم همين چند روز پيش يكي از سهره هام ورم روده گرفت تا پنج روز بهش سير دادم كاملآ خوب شود گرسنگي هم كه گفتم خيلي خوبه ولي ديگه نه نصف روز دو سه ساعت گرسنه بزاريش كافيه.
۱۳۹۱/۱۲/۲۵، ۰۶:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: احسان..
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #8
با سلام خدمت دوستای خوبم در مورد بیماری مهمترین بخشش تشخیص درست وبه موقع هست ببینید پرنده ها هم مثل ما نسانها انواع بیماری ها رو میگیرن که ما نمیشناسیمشون وچون شبیه بطور مثال ورم روده هست میگیم ورم روده .در صورتی که شاید از نظز پزشکی بیماری دیگه ای باشه فقط علائم اون مثل ورم روده هست وخود همین اشتباه باعث بد تر شدن بیماری میشه وقوی تر میشن میکروبهای باعث بیماری .اون دارویی که فرمودید برای ورم روده های معمولی هست برای ورم روده ی حیلی حاد از دارویSERIDONEاستفاده بشه بهتره مقدارش هم 5 قطره در 40 میل آب (جا آبیه تیره)به مدت 8 الی 14 روز مصرف بشه محصول شرکت لاتک هست هر روز داروی تازه ریخته بشه در آب تازه ودر حد امکان برای استفاده از دارو از آب جوشیده شده ی سرد شده استفاده کنید.. ولی کمی قبلش ای کاهش از نحوه ی نگهداریتون بیشتر توضیح میدادید از چه دونهایی در طول سال استفاده میکنید وچه نوع سبزیهای با چه کیفیتی بهش میدید در کل هر اون چه که به سهرهتون میدادید ونظافتش به چه شکل هست زیر پاش چی میزارید روزنامه یا کاغذ یا هیچ چیز ممنون میشم اینجوری میشه ریشه یابی کرد فقط لطفا صادقانه توضیح بدید یه موقع از یه دون یا موردی استفاده دارید میکنید که همون باعث بد تر شدنش میشه ودارو فایده ای نمیکنه باید دارو با پرهیز خوراک استفاده بشه تا نتیجه ی مطلوب گرفته بشه برای سهره ی شما هم 4444hhhh متاسفم ای کاش زود تر بفکرش می افتادید از شما هم خواهش میکنم اگه براتون مقدور هست یه توضیح جامع بدید از نحوه نگهداریتون که همینجا بحس هایی کامل درش بشه تا دوستان دیگه با این مورد مریضی مواجه نشن با تشکر من خودم دادن کتان در بعضی سهره ها دیدم که باعث ورم روده شده .دیر نظافت کردن پرنده دادن سبزیجات نشسته یا پلاسیده یا خیس دقیق بگم با پرندشون به چشم یه حیونه وحشیه کثیف خوار نگاه میکنن میگن حیونه دیگه هیچیش نمیشه تو بایبون هم بد تر از این رو میخورن البته جسارت نباشه ها ولی تو دوستان خودم خیلی دیدم بعضی ها رو دیدم جا آبیشون که سهره آب میخوره به رنگ سبز در آومده و تو همون بهش آبه جدید میدن .ممنون میشم از همکاریتون
۱۳۹۱/۱۲/۲۶، ۰۹:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #9
با سلام:

با تشکر از شما دوست عزیز ودل سوزم جناب dahan baz از من خواسته بودید که توضیحات کاملی بدم چشم به روی چشم.
1-سن سره:جوجه امسال حدود 9ماه از بروجرد.
2-غذا شاهدانه ریز +(تخم کوشک +هفت تخم +دون تیغ همه در فصل تولکی).
3-سبزی در هفته یک الی دو وعده(جعفری ، گشنیز ، ریحون ،برگ تربچه )
4-محل نگهداری داخل اتاق سره ها داخل حیات دما نسبت به فصل ها متغییر .حدود 14درجه
5-محل پرورش انفرادی داخل قفس انباری بزرگ
6-آب جهت آب تنی همیشه در دسترس تعویض اب یک یا دو روز در میان.
7-شستن کف قفس دو یا سه روز در میان با آب.
8-تیرکی چوب .

ناگفته نماند این حیون شاید اندازه یک انگشتی کتون خورده باشه ،از قفس یکی از قناری های ماده بالا سرش
ریخته بود.
اوایل کز کرد و یه بیماری شبیه بیماری لاغری سره گرفت حدود 2ماه پیش
سریع قرنطیه کردمش از تتراساکلین وlutricyline plus و مولتی و.... استفاده کردم
بهتر شد در همیین حین فهمیدم که ورم روده داره روده هاش متورم شده بودن و بی رنگ بعد از مدت دادن 016 دیدم
بهتر که نشده هیچ بد تر هم شده یکی از دوستان قبلا از دامپزشک یه پودر و محلول دست ساز گرفته بود
من هم ازش گرفتم و دادم به حیون تقریبا خوب شده بود که چند روز پیش دیدم
زیر شکمش یه حالت داره دست که گرفتمش دیدم این بار روده هاش سیاه رنگ شده .......

اگر مورد دیگه ای هست بگید توضیح میدم ، به دیده منت.

:basa (166):
۱۳۹۱/۱۲/۲۷، ۰۸:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 4444hhhh
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #10
سلام برای ورم روده بهترین دارو سولفات هست.
۱۳۹۱/۱۲/۲۷، ۱۰:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 4444hhhh ، احسان..

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان