زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۴۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آزاد کردن بلبل خرما

*
کاربر انجمن

ارشد
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2
11 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
آزاد کردن بلبل خرما
با سلام

من یه بلبل خرما دارم که از جوجوگی (ابتدای تیر ماه) بزرگش کردم.یبار پاش دچار شکستگی شد وقتی جوجه بود. اما الان خوبه. خیلی خیلی خیلی کم تو قفس میذارمش (فقط شبا وقت خواب ) و بیشتر آزاده تو خونه و براحتی پرواز میکنه. خیلی دوست دارم آزاددش کنم . خصوصا اینکه تو اهواز بلبل خرما زیاد هست خصوصا مناطقی مثل محوطه باز دانشگاه چمران یا بیمارستان نفت که هم فضای سبزش زیاده، همیشه آب هست و پر از بلبله، اما میترسم نتونته تو اون محیط زندگی کنه و بمیره. مثلا میترسم گربه بگیردش، یا فکر میکنم شبا کجا میخواد بخوابه. بنظرتون میتونم آزادش کنم؟
۱۳۹۳/۰۷/۱۸، ۰۳:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #2
RE: آزاد کردن بلبل خرما
سلام:
چون همیشه آزاد بوده وبا پروازکردن مشکلی نداره میتونی یه روز صبح زود ابتدا سیرش کنی وبعد ببری آزادش کنی تاغروب خودشو بامحیط وفق میده.ایرادی که پرنده شماداره اینه که با انسان خو گرفته ودستی شده.بنابراین توی دانشگاه وبیمارستان نباید رهاش کنی بلکه باید ببریش توی باغات اطراف شهرکه ترددانسان کمتره.موفق باشید.
۱۳۹۳/۰۷/۱۸، ۰۶:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #3
با سلام بلبل خرمایی که دستی باشه آزادش کنید دوباره میره سمت آدما،به نظرم میبایست یک بلبل وحشی به مدت دوماه حداقل باهاش تو یک قفس باشد و توی اون مدت بهیچ عنوان نیاریدش بیرون که دوباره بیاد رو دستتون،بعد از اون تو یه منطقه پر درخت آزادش کنید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۳/۰۷/۱۹، ۰۴:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارشد
11 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #4
خودمم به ابنکه قبل از آزاد کردن براش جفت بگیرم فکر کردم اما بنظرتون دو ماه تو قفس بمونه قدرت پروازش کم نمیشه؟
البته بلبلم خیلی فرزه
بجز خودم تو خونه کسی نمیتونه بگیرش و جایی هم که میخوام آزادش کنم خیلی فضی بزرگیه که یه بخشش پر از بلبله و آدم هم اونجا نمیره
من بیشتر از اینکه گربه بگیردش یا بلبلای دیگه بزننش میترسم
۱۳۹۳/۰۷/۲۱، ۱۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #5
سلام:
اگر فقط برای خود شما دستیه مشکلی پیش نمیاد.با توجه به پارامترهای آزادسازی رهاش کنید.همه پرنده ها بطور غریزی از گربه میترسندونزدیکش نمیشن.
۱۳۹۳/۰۷/۲۱، ۰۶:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

10 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #6
سلام دوستان
من اصقهان هستم . من هم یه بلبل خرمای دستی بکساله دارم که میاد رو دستم میشینه غذا می خوره. بیشتر تو خونه آزاده. یکبار در باز موند رفت توی حیاط روی قفس طرقه ام نشست. سراسیمه قفس خودش را بردم تو حیاط نشست رو قفس خودش و آفتاب گرفت ولی داخل قفس نرفت . من از داخل خونه یه بیسکویت گرفتم دستم و صداش کردم . خداروشکر اومد تو خونه من در رو بستم. ولی از اون روز به بعد دلم می خواد آزاد باشه و در طبیعت و درختان باشه ولی می ترسم آب و غدا گیرش نیاد. آیا امکانش هست که خونه را بشناسه و بره و بیاد تو قفسش؟؟
من فقط یک مورد در اهواز شنیدم که بلبل رفته و برای خودش جفت آورده توی قفس و در قفسش همیشه بازه.
۱۳۹۴/۰۳/۱۰، ۰۹:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #7
سلام
بله امكانش هست .مي تونيد امتحان كنيد ولي احتمال رفتنش براي هميشه هم هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۳/۱۱، ۱۰:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: GolnazHossein Gh ، jorahim
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۴/۰۳/۱۰، ۰۹:۰۳ ب.ظ)GolnazHossein Gh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من اصقهان هستم . من هم یه بلبل خرمای دستی بکساله دارم که میاد رو دستم میشینه غذا می خوره. بیشتر تو خونه آزاده. یکبار در باز موند رفت توی حیاط روی قفس طرقه ام نشست. سراسیمه قفس خودش را بردم تو حیاط نشست رو قفس خودش و آفتاب گرفت ولی داخل قفس نرفت . من از داخل خونه یه بیسکویت گرفتم دستم و صداش کردم . خداروشکر اومد تو خونه من در رو بستم. ولی از اون روز به بعد دلم می خواد آزاد باشه و در طبیعت و درختان باشه ولی می ترسم آب و غدا گیرش نیاد. آیا امکانش هست که خونه را بشناسه و بره و بیاد تو قفسش؟؟
من فقط یک مورد در اهواز شنیدم که بلبل رفته و برای خودش جفت آورده توی قفس و در قفسش همیشه بازه.

با سلام خیلی سخت میشه این کارو کرد و خیلی نادره بنظرم چنین کاری نکنین چون پرنده های وحشی ممکنه مریضی داشته باشن خود پرندتون وحشی شه چون دستیه کسی بگیرتش شاید اون کسی که بلبلشو ازاد میزاشت اول وحشی بوده بعد رام شده که میتونه تو طبیعت زنده بمونه ولی میتونید با همین سوت زدن و قفسشو تو حیاط یا جایی بزارید ولی ریکسش زیاده که پرنده بره و دیگه نیاد
۱۳۹۶/۰۵/۱۶، ۱۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان