زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۲۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آشفتگی پرها

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
آشفتگی پرها
سلام من یک بلبل ماده ده ساله دارم سه ماه پیش پر جدید که درمی اورد ریشه پرهاش خونی و دردناک بودو میکندشون بهش مولتی ویتامین ومواد معدنی دادم خوب شد الان چند روزه که پرهای بالاش رو به پایین اویزون شدن و اشفته هستن چیکارش کنم؟
خیلی دوستش دارم
۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۱۰:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #2
RE: آشفتگی پرها
سلام دوست من اگه تو قسمتهای مختلف اتجمن بازذیذ بعمل آورده باشید متوجه باید شده باشید که دلیلهای مختلفی داره یکیش همین که خودتون گفتید کم بود ویتامین هست که به نظر من احتمالش بیشتره معمولا وداخل خون بیشترین مواد آهن هست که بر اثر کم بود پرندهای قفسی این کار رو انجام میدن انگل میتونه باشه شپشک میتونه باشه وآخرین دلیل که احتمالش میتونه کم باشه مشکلات عصبی ورفتاری هست شما تواون زمانی که پرندتون خون پرهاشو میخورده مولتی ویتامین دادید جلوی این کار رو گرفته ولی رفع مشکل نکرده یه دوره دیگه داروی تقویتی یا( قطره پر سازی ) بهش بده آبتنی اگه میتونی اسفناج بهش بده کمی در مورد تغذیه اش هم بگو تا بشه در موردش کلی تر نظر داد
۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #3
سلام مرسی که جواب دادین ویتامین دادم ولی مشکلش هنوز هست الان تقریبا نصف بالهاش شکونده و خراب کرده خودش کلا زیاد غذا نمیخوره انواع میوه ها،خرما و سبزیجات همیشه براش میذارم اما کم میخوره ممنون میشم راهنماییم کنید.
۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۰۴:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #4
دوست من سلام

یکی از دلایل ندادن جواب دوسنان احتمالا اسمی که شما انتخاب کردی . به نظر میاد که شما این انجمن رو جدی نگرفتی

دوستان هم شما رو جدی نمیگیرن .

بهرحال شما سه قطره روغن گلسیرین در آب برای آبتنی پرنده تون بریزید و بذارید حمام کنه احتمالا پرهاش بحالت اولیه بر

خواهد گشت . اگر دیدید تمایلی برای آبتنی از خودش تشون نداد بوسیله یک برگ کاهو که در کف قفس قرار میدین و روش

مقداری آب گلسرین دار میریزین ، تشویق به آبتنی خواهد شد . شاید لازم باشه چند بار این کار رو تکرار نمایید .

موفق باشین .
۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۰۴:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #5
سلام عسل اسم پرنده ی دوست داشتنی منه متاسفم اگه کسی ناراحت کردم موفق باشید
۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۰۹:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، majid gholami
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #6
(۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۰۹:۲۵ ب.ظ)عسل مامان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام عسل اسم پرنده ی دوست داشتنی منه متاسفم اگه کسی ناراحت کردم موفق باشید

باسلام
دوست من ، توی این سایت کسی از کسی ناراحت نمیشه ، همه خودشون رو مسئول و موظف میدونن تا خطاهای احتمالی
به پایین ترین سطح خودش برسه . من اگر از شما ناراحت میشدم پاسخ سوالتون رو نمیدادم .

شما هم موفق باشین .
۱۳۹۱/۰۹/۰۱، ۱۲:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، محمدرضا قربان
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #7
باعرض سلام خدمت عسل خان عزیز یکی از مواردی که پرها کمی آشفته هست سن پرنده ی شما ست 10 سال تو اسارت =با 20 سال زندگی در طبیعت هست شاید هم بیشتر خود آدم رو 10 سال حبس کنن چیزی ازش نمیمونه دوم کمی ((نکتن بکمپلکس)) بهش بده برای اشتها خیلی خوبه باید حسابی بهش برسی تا دوباره بره تولک اون وقت نتیجه میده سعی کن از مواد غذایی که مخصوص پرندتون هست بیشتر استفاده کنی چون تو این سن بیشتر نیاز به مواد واملاح معدنی داره پرندها هم مثل ما آدما هستند سنشون که با لا میره بعضی ها کچل میشن بعضی ها کور میشن یا الی غیره به حتم بدنش کمبود داره وباید این کمبود ها رو جبران کنی تا بهتر بشه از این غذاهای سرلاک مخصوص بلبل بسته بندی شده زیاد هست بهش بده حتما جواب میده از ویتامین هایی که استفاده میکنی هم از تاریخ و عالی بودنش مطمئن شو وبد استفاده کن اگه تو آبش میریزی حتما از جا آبی تیره استفاده کن یا اگه نیست طرف شما با یه اسپری رنگش کن بزار خشک شه بده براش استفاده کن چون بعضی از ویتامینها با دیدن نور از ین میرن وانگار هیچ اقدامی نکردی اگه بازم چیزی بنظرم رسید باز در جریان قرارت میدم موفق باشی
۱۳۹۱/۰۹/۰۱، ۱۰:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #8
سلام من از همه شما ممنونم خیلی لطف دارید امیدوارم بزودی خبر سلامتی عسل عزیزم. خوشحالتون کنه شاد باشید@-}--
۱۳۹۱/۰۹/۰۱، ۱۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #9
با سلام ببخشید وقتتون رو میگیرم ۳ تا جوجه بلبل دارم بایه ماده بزرگ که کاری به جوجه هایی که گرفتم از دوستم نداره بزرگرو در حالی که اصلا حال نداشت اگه نیم ساعت یه ساعت دیر پیداش میکردم میمورد رفتیم مسافرت رفتم دادم به کسی که نگه داره یه مدت بعد که گرفتم از غذاش که ارد نخودچی و شیره خرما با اب مخلوط میکنم میدم ریخته رو گوشش اونم فک کنم عفونت کرده پرهای گوشش بهم ریخته شده و کمی بیحال و از طرفی ترسیدم با اب غذای خشک شدش رو جدا کنم که بدتر شه راهنمایی میخوام مرسی
۱۳۹۶/۰۵/۱۶، ۰۹:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان