زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۱۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آغاز فصل جفتگیری

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
آغاز فصل جفتگیری
سلام به همه دوستان سهره دوست.همونطور که میدونید کم کم داریم به فصل جفتگیری سهره میرسیم و وقتشه که هرچی کاشتیم برداشت کنیم ولی بعضی مواقع مشکلاتی پیش میاد که باعث میشه سهره به اصطلاح بالا نیاد و مست ماده گیر نشه دراینجا بعضی از این مشکلات و راهکارهای برطرف کردنش رو مرور میکنیم.
1-استپ کردن:بعضی مواقع سهره به موقع لک میخوره و صاف میکنه و شروع به خوندن میکنه ولی زمانی که باید کامل پر کنه و مست بشه در همون حال میمونه و پیشرفت نمیکنه.از عمده دلایل پیش اومدن این مشکل گشت ندادن سهره هست.دلیل دیگه چربی گرفتن سهره هست و دلایلی مانند نیم لک خوردن و تغذیه نامناسب هست.برای خارج کردنش از این حالت و کمک به مست شدنش دو روز یه بار یا هفته ای دوبار بگردونیمش از نظر چاقی چکش کنیم و درصورت وجود چربی برطرفش کنیم.تغذیه ای که داره باهاش بالا میاد رو تغییر ندیم و با توجه به دمای هوا دونهاش رو انتخاب کنیم.
2-لک بیموقع:بعضی مواقع سهره مست شده و داره آماده جفتگیری میشه که یه دفعه لک میخوره .نود درصد این مشکل تقصیر ماست نه سهره.دلایل این مشکل جابجایی و دوهوا کردن و تغذیه نامناسب هست.برای جلوگیری از لک بی موقع باید از دوهوا شدن و جابجایی بی موقع سهره جلوگیری کرد مثلا در روزهایی که باد شدید میوزه بیرون و در معرض باد نذاریمش.روزها نبریم بیرون تو هوای سرد و شب بیاریم داخل تو هوای گرم.نیاریمش تو خونه و دونهای گرم و پسته بادوم کوبیده زیاد بهش بدیم و ...
3-مست شده ولی عکس العملی به ماده قناری نشون نمیده.خب اکثر سهره هایی که بار اولشون هست همینطورن و یکم زمان میبره که عادت کنن.یکی از قلق ها اینه که وقتی سهره مست شد چندروز یه بار اون رو کنار یه سهره دیگه بذاریم و مستگیری بدیم به مرور برا ماده قناری رو هم مست گیری میکنه.
بالا نیومدن سهره دلایل زیادی میتونه داشته باشه ولی برطرف کردن این مشکلات راهکارهای مشترکی داره مثل گردوندن و تغذیه مناسب و آب بازی و شناختن ذات و اخلاق سهره خود.اگه درست و اصولی با سهره رفتار کنیم حتما مست و آماده جفتگیری میشه.دیگه از الان میشه جفت زد ولی دوستانی که میخوان سهره با سهره بزنن بهتره تا بهار صبر کنن .ولی دوستایی که میخوان سهره قناری بگیرن میتونن شروع کنن و اگه د ست پیش رفته باشن دیگه سهره هاشون کم کم مست ماده گیر میشن.امیدوارم جوجهای خوبی بگیرین.موفق باشید
۱۳۹۱/۱۱/۱۳، ۰۸:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #11
RE: آغاز فصل جفتگیری
سلام.در مواقعی که شرایط ایده ال رو براش فراهم کرده باشیم تنها عامل صبر و زمان هست.بردن به طبیعت و گردوندن.استفاده از استیمول وad3e و آب بازی و ... میشه رسیدن به این مرحله رو سرعت داد.ولی همونطور که گفتم مهمترین عامل صبر و زمان هست

سلام.در مواقعی که شرایط ایده ال رو براش فراهم کرده باشیم تنها عامل صبر و زمان هست.بردن به طبیعت و گردوندن.استفاده از استیمول وad3e و آب بازی و ... میشه رسیدن به این مرحله رو سرعت داد.ولی همونطور که گفتم مهمترین عامل صبر و زمان هست
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۰، ۰۸:۵۷ ب.ظ، توسط علیرضا پوریان.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۰، ۰۸:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: toghi almasi ، محمدمهدی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #12
سلام.حامد جان اگه استیمول استفاده میکنی دیگه لازم به مصرفad3eنیست چون استیمول دوز کافی از این سه ویتامین رو دارا میباشد ولی اگه ad3eمصرف میکنید میتونید درکنارش استیمول یا مولتی ویتامینی که دوز کافی ویتامین ب و مواد معدنی رو دارا میباشد رو استفاده کنید ولی نه به صورت همزمان و توام.یعنی بذارید دوره یکی تموم بشه بعد دیگری رو شروع کنید و بهتره طبق اصول و دستور شرکت سازنده مصرف بشه.درخدمتیم
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۳:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed_30421 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۳:۱۵ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.حامد جان اگه استیمول استفاده میکنی دیگه لازم به مصرفad3eنیست چون استیمول دوز کافی از این سه ویتامین رو دارا میباشد ولی اگه ad3eمصرف میکنید میتونید درکنارش استیمول یا مولتی ویتامینی که دوز کافی ویتامین ب و مواد معدنی رو دارا میباشد رو استفاده کنید ولی نه به صورت همزمان و توام.یعنی بذارید دوره یکی تموم بشه بعد دیگری رو شروع کنید و بهتره طبق اصول و دستور شرکت سازنده مصرف بشه.درخدمتیم

به مولا نوکرتم
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۷:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #14
یک توصیه میکنم تا زمانی که مجبور نشدین حتی دارو ها و ویتامین هایی که تداخل ندارن را استفاده نکنید
موفق باشید
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۹:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed_30421 ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۹۱/۱۱/۲۰، ۰۸:۵۶ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
با این جمله که فرمودین : در مواقعی که شرایط ایده ال رو براش فراهم کرده باشیم تنها عامل صبر و زمان هست . کاملا موافق هستم . ولی در مورد استفاده از استیمول یا آ د سه ایی باید توجه داشت که استفاده از اینها در زمانی که پرنده کاملا مست و نوک سفید هست موجب لک خوردن و خوابیدن پرنده میشود (بویژه آ د سه ای) و بهتره قبل از مستی کامل یکدوره استفاده شود ... یعنی زمانی که نوک پرنده هنوز کاملا سفید نشده اونم با دوز خیلی خیلی کم و حداقلی .... به نظرم برای آ د سه ایی بهترین زمان اواسط پاییز هست که پرنده کاملا صاف کرده یا در اوایل زمستان .... استیمول و مشابه اون هم در زمان مستی کامل که نوک پرنده کامل سفید هست باید و بهتره دیگه داده نشه که یه وقت پرنده نخوابه ... و برای اینکه دمای بدن پرنده بیش ازحد بالا نرود میبایست از سبزیجاتی مثل کاهو در طول هفته استفاده شود و برای اونایی که سبزی نمیدن هر هفته یکی دو انگشتی دون خنک مثل تخم کاهو داده شود .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۲/۱۶، ۰۲:۰۳ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۰۸، ۰۹:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سعید مسروق
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #16
با سلام خدمت دوستان عزیز فصل جفت شروع شده لطفا همدیگر رو از اقداماتمون بی خبر نذاریم منم هرکاری کردم با جز‍ییات میگم یمت کنیم این بخش رو ‌رونق بدیم و تجربه ها رو سهیم شیم
۱۳۹۶/۰۱/۲۱، ۱۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #17
سلام جناب پوریان من نر و ماده هام نوک پا کامل سفیدند هستند هم نرهام خوب میخونند هم ماده قیس بیا میکشند اما یکجا از شما خونده بودم که شما اینارو زیاد ملاک اماده بودن ماده نمی دونین و میفرمایید که ماده نشانه اماده بودنش اینه که پسش بالادبیاد اونوقت جفت میکنین منم با توجه به حرف شما فعلا جفت ننداختم
الان دارم جفتهامو تقویت میکنم با یک مخلوطی که از پرک پسته و بادام تخم کاسنی مرمرشک تخم خشخاش پودر نان خشک به همراه نکتون msa و پودر کلسیم پری بیوتیک باهم خوب مخلوط میکنم یک شصتی به ماده هام میدم یک سوم شسصتی به نرهام
توی ۲هفته عید که هوا سردتر یک روز درمیان میدادم اما الان دو روز تا سه روز یکبار میدم
بعضی مواقع هم ۲تا۳قطره AD3Eتوی یک لیتر آب میریزم و به همشون میدم
الان ماده هام آماده تر شدند ولی هنوز پسشون بالا نیست میخواستم نظرتونو در مورد زمان جفت زدن و تغذیه ام بدونم با تشکر
۱۳۹۶/۰۱/۲۲، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #18
سلام جناب قلی زاده ایشالا موفق باشین کاش میگفتین جند تا ماده و جند تا نر دارین.اگه دقت کرده باشید تو طبیعت از آخر زمستون سهره ها جفتی میشن و پروثه آماده شدن رو با هم طی میکنن من پیشنهاد میکنم همین روال رو تا اول اردیبهشت انجام بدین بعد نر و ماده رو بدون توجه به پسه ماده در یه قفس بزرگ قناری قرار بدید دور قفس رو استتار کنین مخصوصا محل چال رو و اگه شرایط دمایی شهرتون اجازه میده قفس رو به یه درخت میخ کنین و کاری بهشون نداشته باشین .اگه هم شرایط درخت و رو ندارین تو جای خلوت خونه قفس رو میخ کنین و حتما استتار فراموش نشه وقتی موقع جفت و تخم گذاری شد قدرت خدا پسه ماده سهره باز میشه.این همون کارایی هست که من میکنم ولی همون طور که میدونین شهر ما سردسیر هست حتی درختا هم تنجه نزدن.قفس جفتی قناری تو باز شدن پسه و استخوان های لگن تاثیر خیلی زیادی داره اگه سوال دیگه ای داشتین در حد توان در خدمتم
۱۳۹۶/۰۱/۲۲، ۰۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.56 ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #19
سلام جناب پوریان من فعلا سه تا نر آماده و ۵تا ماده دارم که ماده هامو تقریبا یک ماه قبل عید توی پرون انداختم شرایط نگهداری بعد از تولکشون هم توی اتاق بدون بخاری بودن الانم دمای خونه و محل نگهداری معتدل یعنی بین ۱۳تا۲۵درجه هست این دما بدون سیستم سرمایشی است سوالی که دارم موقع جفت کردنشون دیگه زیاد نمیتونم ماده هارو با این مخلوطی که گفتم تقویت کنم چون ممکن نرهازیاد بخورن یاپس بروندیا بخوابند شمابه چه شکل جفتها رو تغذیه و تقویت میکنین منظورم اینکه وقتی جفت می اندازین تشکر
۱۳۹۶/۰۱/۲۳، ۱۲:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #20
سلام من وقتی تو قفس قناری جفت میزنم دون پایه شاهدونه و هفته ای یه بار تا دوبار تخم مرغ آب پز و هویج رنده شده.و هفته ای یه بار مخلوط پسته بادوم نبات.البته تا زمانی که تخم بذارن تخم که گذاشتن فقط شاهدونه و روزای آخر خوابیدن رو تخم یه کاهو یا اسفناج یا گشنیز.ماسه کف دریا تحت هیچ شرایطی فراموش نشه اگه سوال دیگه ای بود من در خدمت شمام ایشالا جوجه های عتیقه بگیری
۱۳۹۶/۰۱/۲۳، ۱۲:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان