زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۰۷:۳۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آغاز فصل جفتگیری

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
آغاز فصل جفتگیری
سلام به همه دوستان سهره دوست.همونطور که میدونید کم کم داریم به فصل جفتگیری سهره میرسیم و وقتشه که هرچی کاشتیم برداشت کنیم ولی بعضی مواقع مشکلاتی پیش میاد که باعث میشه سهره به اصطلاح بالا نیاد و مست ماده گیر نشه دراینجا بعضی از این مشکلات و راهکارهای برطرف کردنش رو مرور میکنیم.
1-استپ کردن:بعضی مواقع سهره به موقع لک میخوره و صاف میکنه و شروع به خوندن میکنه ولی زمانی که باید کامل پر کنه و مست بشه در همون حال میمونه و پیشرفت نمیکنه.از عمده دلایل پیش اومدن این مشکل گشت ندادن سهره هست.دلیل دیگه چربی گرفتن سهره هست و دلایلی مانند نیم لک خوردن و تغذیه نامناسب هست.برای خارج کردنش از این حالت و کمک به مست شدنش دو روز یه بار یا هفته ای دوبار بگردونیمش از نظر چاقی چکش کنیم و درصورت وجود چربی برطرفش کنیم.تغذیه ای که داره باهاش بالا میاد رو تغییر ندیم و با توجه به دمای هوا دونهاش رو انتخاب کنیم.
2-لک بیموقع:بعضی مواقع سهره مست شده و داره آماده جفتگیری میشه که یه دفعه لک میخوره .نود درصد این مشکل تقصیر ماست نه سهره.دلایل این مشکل جابجایی و دوهوا کردن و تغذیه نامناسب هست.برای جلوگیری از لک بی موقع باید از دوهوا شدن و جابجایی بی موقع سهره جلوگیری کرد مثلا در روزهایی که باد شدید میوزه بیرون و در معرض باد نذاریمش.روزها نبریم بیرون تو هوای سرد و شب بیاریم داخل تو هوای گرم.نیاریمش تو خونه و دونهای گرم و پسته بادوم کوبیده زیاد بهش بدیم و ...
3-مست شده ولی عکس العملی به ماده قناری نشون نمیده.خب اکثر سهره هایی که بار اولشون هست همینطورن و یکم زمان میبره که عادت کنن.یکی از قلق ها اینه که وقتی سهره مست شد چندروز یه بار اون رو کنار یه سهره دیگه بذاریم و مستگیری بدیم به مرور برا ماده قناری رو هم مست گیری میکنه.
بالا نیومدن سهره دلایل زیادی میتونه داشته باشه ولی برطرف کردن این مشکلات راهکارهای مشترکی داره مثل گردوندن و تغذیه مناسب و آب بازی و شناختن ذات و اخلاق سهره خود.اگه درست و اصولی با سهره رفتار کنیم حتما مست و آماده جفتگیری میشه.دیگه از الان میشه جفت زد ولی دوستانی که میخوان سهره با سهره بزنن بهتره تا بهار صبر کنن .ولی دوستایی که میخوان سهره قناری بگیرن میتونن شروع کنن و اگه د ست پیش رفته باشن دیگه سهره هاشون کم کم مست ماده گیر میشن.امیدوارم جوجهای خوبی بگیرین.موفق باشید
۱۳۹۱/۱۱/۱۳، ۰۸:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #21
RE: آغاز فصل جفتگیری
سلام
من يك جفت كه نرش جوجه سال هست وماده كهنه بيابون و رام شده جفت زدم.نر كه مست گيري مي كنه ودنبال ماده مي افته و ماده هم زياد قيس مي كشه .دوتا ماده ديگه دارم كه آماده نشدن.يكيشو گذاشتم تو قفس قناري و دونوع لانه هم گذاشتم كه زودتر آماده بشه.تغذيه هم هفته اي يك بار استيمول ميدادم ولي الان ad3e ميدم.هفته اي يك بار نيم شصتي هفت تخم،يك بار سبزيجات ، يك بار هم يك شصتي غذاي تخم مرغي. در طول زمستان يك شصتي تخم تخار بهشون ميدادم. دوتا نر مست دارم كه يكيشو با قناري زدم ويكيشو باسهره.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۱/۲۳، ۰۸:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، شهرام ، سیدمحمد شریفی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #22
سلام من هنوز سهره ها رو جفت نزدم بخاطر آب و هوای سرد اینجا کم کم میخوام شروع کنم
۱۳۹۶/۰۱/۲۴، ۰۵:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، سیدمحمد شریفی
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #23
سلام جناب پوریان من دوتا از نرهام یک کت خالی کردن ایا برا جفت زدن مشکل پیدا میکنن ؟
۱۳۹۶/۰۱/۲۵، ۰۸:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #24
درود
حتما بزار کتشون کامل بشه چون جفت گیری رو نمیتونن به طور کامل انجام بدن
من هم امسال دیر شروع کردم به خاطر مشکلات شخصی
ولی الان دو چال سهره با سهره دارم تا ببینیم قسمت چی میشه
سهره با قناری هم یک چال دارم ولی به علت اینکه فضای کافی رو ندارم و سهره نرم رو پارسال با سهره جفت کردم سهره نر جفتگیریهاش کامل نیست یعنی یک روز جفت گیری میکنه یک روز هم بیخیال میشه و همش با قناری درگیر میشن دلیلش هم شنیدن صدای سهره های ماده و جفت سال گذشته هست
ایشالا عکس میزارم
یک اتفاق جالب هم برام پیش امد گفتنش خالی از لطف نیست
یک سهره نر امانت دستم بود برای بار اول میخاستم جفت بزنم  و هیچ وقت جفت نخورده بود تا ماده رو انداختم پیشش جفتگیری وحشیانه ای انجام داد و از شدت هیجان غش کرد و تا چندساعت کف قفس بود تا عصر درگیرش بودم و بهبود یافت و یکی دو روز هم هر چی نگاه کردم ماده صبح ها تاتی میداد و نر هم حاله درست پشتی کردن رو نداشت  بالاخره ماده چال رو بست و 5 تخم گذاشت که یکیش شکست حال نطفه داشتن یا نداشتنش تا یک هفته دیگه مشخص میشه
۱۳۹۶/۰۱/۲۶، ۰۲:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #25
سلام.معمولا نری که یه کت خالی میکنه افت نمیکنه و میشه بهش امید داشت ولی برا جفت گیری و پشتی کردن ماده باید کت کامل باشه .شاید تیزه انداخته اگه تو خوندن و شرایطش تغییری ایجاد نشده و افت نکرده بذار خودش جلو بره و برنامه ات رو ادامه بده
۱۳۹۶/۰۱/۲۶، ۱۰:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، شهرام
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 39
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #26
درود بر دوست گرامی اقی پوریان واساتید.سهره ای دارم با صورت گلد یا طلایی.تقریبا پاهاش سفیده،یک چهارم نوکش سیاه.به ماده مخصوصا ماده قناری جواب میده.همه عمل هایی رو هم که در بالا فرمودین،مثل چسبیدن به قفس و رقص و...رو انجام میده.بسیار رام وپررو هست.ولی نمیخونه.جز غروبا که صدای ورررررر... میده وبس وجیکجیک.ایا مشکلی داره؟میتوتونم حتی اگه نخونه جفتش کنم؟وچیکار کنم بخونه؟سال خوبی داشته باشین والبته سالی بدون شکارانشاالله.سپاسگذارم
۱۳۹۷/۰۱/۲۱، ۰۷:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #27
سلام به دوستان عزیز.امیدوارم دوستانی که شهرشون هواش گرمسیری هست شروع کرده باشن مخصوصا همشهریام شیرازی ها.والا من بخاطر بیماریم نتونستم پرنده خوب جمع کنم ولی هیچوقت دیر نیست عصر قراره برم چندتا ماده سهره و سهره تر ببینم اگه پسند کردم امشب عکساشون رو میذارم که منم به امید خدا شروع کنم امسال قصدم فقط سهره به سهره هست.تعجب میکنم چرا دوستان کاراشون و دستاورداشون رو به نمایش نمیذارن
۱۳۹۷/۰۲/۰۸، ۰۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #28
من ماده سهرم تا الان سه تا تخم گذاشته و یکی دیگش چال گرد کرده.این عکس تخم اولشه

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۲/۰۸، ۰۱:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #29
بسلامتی کاکوی گلم ایشالله این تایپیک پر بشه از عکس ها ی دوستان و دستاورد های شیرین وعتیقه شون.به امید موفقیت همه دوستان
۱۳۹۷/۰۲/۰۸، ۰۴:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #30
سلام به دوستان عزیز.خدمت شما عزیزان عرض کنم حتما داستان زلزله یاسوج رو تو تلویزیون شنیدن تو این زلزله بهترین نرمن که مال جای دهن قشنگ پارس هست هر دو کت خالی کرد ولی همچنان مست هست و هنوز که ماده سهره میذارم کنارش براش مستگیری میکنه با این شرایط قصد دارم کتاش که تا نصفه دراومد جفتش کنم البته فقط تیز بال های دوطرف رو ریخته کامل کت خالی نکرده .چه میدونم والا اینم اول بسم الله ما.یاسوجی که اصلا زلزله نمی اومد حالا یه زلزله ای اومد که یه دقیقه با شدت ادامه داشت نمیدونم چیکارش کنم.یه چیز دیگه چرا دوستان ایقد بی حالن نه ارسالی نه سوال جوابی بابا ول کنید بقیه گروه های تو واتس آپ و جاهای دیگه رو.باورکنید از اینجا بهتر پیدا نمیکنید یه نگاه به تاریخ عضویت ها وموضوعات مورد بحث کنید خودتون وانصافتون کجا اینقدر پر بار و مطالب کامل و قوی داره؟اگه جایی بهتر بلدین بگین ماهم یه سر بزنیم من که از سال نود یک تا الان به جز اینجا تمام انجمن های سهره و قناری رو گشتم ولی خدایی به پای اینجا نرسیدن.یکم حس و حال داشته باشین الان فصل جفتگیری و مستی پرنده هاست
۱۳۹۷/۰۲/۱۳، ۰۳:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، سیدمحمد شریفی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان