زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۰:۲۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آماتورها و قناري

Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #1
آماتورها و قناري
دوستان قبل از هرچیز باید بگم که من به اندازه کافی سرچ کردم ولی دقیقا تاپیکی پیدا نکردم که رفتار قناری های ذکر شده در اون مثل مال من باشه.
پس لطفا این تاپیک رو ادغام نکنید تا من بتونم سوالات جدیدی که با سرچ حل نمیشن توش بزارم.

من شش روز پیش قناری نر و ماده رو پیش هم انداختم و دو ساعت نشد که دیدم قناری نر داره به ماده غذا میده. سه روز بعد براشون چال گذاشتم.
همون دقایق اول بعد از گذاشتن چال، قناری نر شروع به بازی کردن با پنبه ها کرد و ماده هم بعضی وقت ها یه سری میزد.
من صبح ها متوجه جفت گیریشون میشدم ولی الان بعد از گذشت 6 روز هنوز خبری از تخم نیست.

1- این قناری ها هردو مست بودن.یعنی قناری نر خیلی میخوند و یکسال و نیم سن داشت.قناری ماده هم یکسال و دوماه سن داشت و ریز خونی میکرد.هر دو بار اولی هست که جفت گیری میکنن.مشکل از همینه؟

2- قفس قناری نسبتا جای پر رفت و آمدی هست.آیا این موضوع اختلالی در جفت گیری اون ها ایجاد میکنه؟

3- تا کی باید صبر کنم؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۷/۲۰، ۰۶:۰۱ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #11
RE: سوال درباره قناری های تازه وارد
محسن جان به تاریخ ارسال دقت کن دوست خوبم...
۱۳۹۱/۰۸/۲۵، ۱۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، محمدرضا قربان
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #12
سلام دوستان
من تخم مصنوعی می گذاشتم و تخم هارو یکی یکی برمیداشتم.اما از چند نفر سوال کردم،گفتن قناری ماده بار اول تخم گذاری بوده و تو زیاد به تخم ها نگاه میکردی و قناری اصطلاحا قهر کرده.
===================================
به هر حال تصمیم گرفتم وارد مسائل خصوصی این پرنده نشم و این بار که تخم گذاشت اصلا تخم ها رو دست نزدم تا ببینم خودش چیکار میکنه.(حقیقتش با خراب شدن تخم های دوره ی اول، به خاطر ترسی که توی وجودم افتاده تخم هارو برنداشتم)
حالا چهار تا تخم کرده و روی اون ها نشسته.
۱۳۹۱/۰۹/۰۹، ۱۰:۰۹ ق.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #13
ببخشین دوست من حالا سوال شما چی بود ؟
۱۳۹۱/۰۹/۰۹، ۰۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #14
به نظر من ماده از مستی زیاد روی تخم ها نخوابیده .و شاید هم بخاطر جایی که بوده و شلوغی اطرافش باعث ترس و نخوابیدن روی تخم ها شده.ولی شک من روی مورد اول بیشتره
در مورد نطفه هم وقتی قناری نر خیلی مست باشه روز های اول جفت زدن خیلی خودشو خسته میکنه و زیاد جفت گیری میکنه و معمولا روزی که ماده میخواد به تخم بیاد زیاد جفت گیری نمیکنه و تخم ها نطفه نمیگیرن.ولی تو لون دوم بخاطر کمتر شدن مستی جفت ها تخم ها بهتر نطفه میگیرن.من این تجربه را امسال به چشم خودم دیدم و الان 2 جفت از قناری هام که اینطوری بودن تو لون دوم تخم هاشون نطفه گرفته
۱۳۹۱/۰۹/۰۹، ۰۹:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #15
سلام عزیزان
الان یه هفته هست که روی همون چهارتا تخم نشسته.

به نظر شما حالا که تخم هارو برنداشتم،مشکلی به وجود میاد؟
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۷:۴۱ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #16
سلام
امروز روز سیزدهم هست.ولی خیلی غیر عادی هستن.قناری نر فقط پیش ماده هست و یا براش غذا میبره و یا کنارش روی تخم ها میخوابه.به خاطر همین هم یکی از تخم ها شکست.

(البته من دیدم که ماده تخم ها رو میچرخوند و از این بابت مشکلی نداشت)
اساتید راهنمایی کنند،به نظر شما تخم ها سالم هستن و جوجه در میاد؟
۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۳:۳۹ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #17
(۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۳:۳۹ ب.ظ)Ramin89 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
امروز روز سیزدهم هست.ولی خیلی غیر عادی هستن.قناری نر فقط پیش ماده هست و یا براش غذا میبره و یا کنارش روی تخم ها میخوابه.به خاطر همین هم یکی از تخم ها شکست.

(البته من دیدم که ماده تخم ها رو میچرخوند و از این بابت مشکلی نداشت)
اساتید راهنمایی کنند،به نظر شما تخم ها سالم هستن و جوجه در میاد؟

تخم ها رو بردار با نور چراغ قوه بگیر روش ببین اصلا جوجهای تشکیل شده یا نه - اگر تشکیل شده بود جوجه در میاد
۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۳:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #18
با سلام

آقا رامین شما به قناریهات روز دوازدهم آبتنی دادی؟
۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۵:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #19
سلام عزیزان
بله من آبتنی دادم.البته مشکل از بابت آبتنی نیست چون هوای لاهیجان به اندازه کافی رطوبت داره.
دیروز دو تا از جوجه ها از تخم بیرون اومدن.امروز دیدم هر دو له شده بودند.
من از پرنده فروش ها در باره نشستن قناری نر پیش ماده سوال کردم و گفتن خیلی نادره که چنین اتفاقی بیفته و باید وقتی ماده تخم گذاری رو شروع کرد قناری نر رو جدا میکردی.
به هرحال این دومین باری بود که نتیجه نگرفتم.خیلی ناراحت شدم.چرا این مشکل نادر باید به عنوان اولین تجربه سر من بیاد؟

لونه رو برداشتم و فعلا دارم تخم مرغ و کاهو برای پرنده ها میزارم.
.
.
لطفا راهنماییم کنید تا دوباره به مشکل بر نخورم.اگه وقتی قناری ماده روی تخم نشسته،ما قناری نر رو بگیریم و داخل لونه دیگه بندازیم،قناری ماده بازم روی تخم میشینه؟
۱۳۹۱/۰۹/۲۲، ۰۷:۲۴ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #20
اینکه این پدیده نادره کاملا درسته! البته یک جفت از قناری های دوست خوبم پارسا هم اینطوری بوده....یادم هست یکی از اساتید سایت بودن که تو یک مطلبی گفتن همچین نر هایی که کنار ماده میخوابن خطرناک هستن و به احتمال زیاد تخم ها جوجه نمیشن اگه پیداش کردم لینکش رو اینجا میذارم.

قناری نر تو این مدت وظیفه داره به قناری ماده توی لونه قپ بده. در جواب پاسخ شماهم باید بگم نه دیگه نمیشینه!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۲، ۰۷:۵۷ ب.ظ، توسط امیر محمدی.)
۱۳۹۱/۰۹/۲۲، ۰۷:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان