زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۵:۵۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آماتورها و قناري

Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #1
آماتورها و قناري
دوستان قبل از هرچیز باید بگم که من به اندازه کافی سرچ کردم ولی دقیقا تاپیکی پیدا نکردم که رفتار قناری های ذکر شده در اون مثل مال من باشه.
پس لطفا این تاپیک رو ادغام نکنید تا من بتونم سوالات جدیدی که با سرچ حل نمیشن توش بزارم.

من شش روز پیش قناری نر و ماده رو پیش هم انداختم و دو ساعت نشد که دیدم قناری نر داره به ماده غذا میده. سه روز بعد براشون چال گذاشتم.
همون دقایق اول بعد از گذاشتن چال، قناری نر شروع به بازی کردن با پنبه ها کرد و ماده هم بعضی وقت ها یه سری میزد.
من صبح ها متوجه جفت گیریشون میشدم ولی الان بعد از گذشت 6 روز هنوز خبری از تخم نیست.

1- این قناری ها هردو مست بودن.یعنی قناری نر خیلی میخوند و یکسال و نیم سن داشت.قناری ماده هم یکسال و دوماه سن داشت و ریز خونی میکرد.هر دو بار اولی هست که جفت گیری میکنن.مشکل از همینه؟

2- قفس قناری نسبتا جای پر رفت و آمدی هست.آیا این موضوع اختلالی در جفت گیری اون ها ایجاد میکنه؟

3- تا کی باید صبر کنم؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۷/۲۰، ۰۶:۰۱ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #21
RE: سوال درباره قناری های تازه وارد
جناب آقای محمدی
من قبلا همه ی اون تاپیک هارو خوندم.یک سری از دوستان میگن این حالات نر نشانه ی خانواده دوست بودن اونه و یکسری هم میگن این جور قناری ها دردسر سازند.(که من با مورد دوم موافقم)

حالا پس من کی باید قناری نر رو جدا کنم تا ماده به تنهایی جوجه هارو بزرگ کنه؟(اون پرنده فروش میگفت: وقتی ما قناری و سهره رو جفت میکنیم،بعد از تخم گذاری ماده به تنهایی تخم ها رو نگهداری میکنه)
۱۳۹۱/۰۹/۲۲، ۰۸:۱۸ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #22
سلام دوست من
من احتمال میدم که قناری شما به جوجه ها قب نداده که جوجه ها تلف شدن .
از این به بعد حتما در روز سیزدهم و چهاردهم علاوه بر دون نرم برگ کاهو تازه هم برای قناری بزار این کار باعث ترغیب پرنده به دون دادن می شود .
من هم داشتم قناری هائی که هر دو کنار هم می خوابیدن ولی چهار جوجه داخل یک لون بزرگ کردن .
این عادت رو در کبوتر هم زیاد دیدم .
۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۱۲:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #23
کسی جواب نمیده؟
اگه دوباره تخم گذاشتن من چیکار کنم؟:basa (166):
۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۲:۳۸ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #24
(۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۲:۳۸ ب.ظ)Ramin89 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کسی جواب نمیده؟
اگه دوباره تخم گذاشتن من چیکار کنم؟:basa (166):

باسلام

دوست من سوالات شما اصلا با این تیتر منطبق نیست . لطفا رعایت کنید .
۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۳:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #25
سلام به استاد گرامی جناب ayhn
من سوالاتم درباره ی قناری های خودم رو اینجا میپرسم.(البته سرچ هم میکنم ولی قناری های من همونطور که از عکسشون هم پیداست،حالات عجیب و غریبی دارن)

من از پرنده فروش ها سوال کردم همه گفتن اگه قناری نر باعث مرگ جوجه ها شده،بهتره این بار بعد از تخم گذاری قناری نر رو جدا کنی و داخل یه قفس در کنار قفس کنونی بزاری.
من هم سوالم از عزیزان اینه که آیا این کار امکان پذیر هست؟ و اگر میشه،دقیقا در کدام روز قناری نر را جدا کنم؟

اگه پستم مشکلی داشت به بزرگواری خودتون ببخشید:basa (159):
۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۴:۰۹ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #26
(۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۴:۰۹ ب.ظ)Ramin89 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به استاد گرامی جناب ayhn
من سوالاتم درباره ی قناری های خودم رو اینجا میپرسم.(البته سرچ هم میکنم ولی قناری های من همونطور که از عکسشون هم پیداست،حالات عجیب و غریبی دارن)

من از پرنده فروش ها سوال کردم همه گفتن اگه قناری نر باعث مرگ جوجه ها شده،بهتره این بار بعد از تخم گذاری قناری نر رو جدا کنی و داخل یه قفس در کنار قفس کنونی بزاری.
من هم سوالم از عزیزان اینه که آیا این کار امکان پذیر هست؟ و اگر میشه،دقیقا در کدام روز قناری نر را جدا کنم؟

اگه پستم مشکلی داشت به بزرگواری خودتون ببخشید:basa (159):

دوست من ، منطور اینه که سوال با عنوان تاپیک باید بخونه .
اگر خواستین نر رو جدا کنین باید وقتی ماده آخرین تخمش رو گذاشت اونو جدا کرده و کنار قفس ماده جوری که ماده بتونه
نر رو ببینه به میخ بزنین .
موفق باشین .
۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۰۶:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ayapir
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #27
RE: آماتورها و قناري
سلام عزیزان
من این بار قناری نر رو بعد از اینکه ماده اولین تخم رو گذاشت،بیرون آوردم و ماده هم خودش سه تا تخم رو نگهداری کرد.
چند روز پیش جوجه ها به دنیا اومدن.دیروز یکی یکی شروع کردن به مردن.الان فقط یکی زنده هست.من بار ها دیدم ماده به بچه ها غذا میده و هیچ مشکلی از بابت غذا نداشتن.وقتی داشتم جوجه ی مرده رو برمیداشتم معدش خیلی بزرگ بود.به نظر شما علت مردن جوجه ها چیه؟
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۰۸:۱۰ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کاردانی
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #28
درود رامین جان
شما اگه نر را هم جدا نمیکردی باز هم جوجه ها میمردن.من امسال یه نر دارم که دقیقا مثل نر شما کنار ماده خوابید و ماده هر 5 تا تخم را هم جوجه کرد.و با هم همه را دون دادند و بزرگ کردن و الان هم جوجه ها 17 روزه هستند.
این هیچ ربطی به مردن جوجه ها نداره.شاید باعث بشه که تخم بشکنه ولی مرگ جوجه ها به اون ربطی نداره.شما بهتره تو سایت به قسمت مرگ جوجه ها سر بزنی و اونجا را مطالعه کنی.حتما به جوابت میرسی.این را هم بگم که قناری بازی حوصله و صبر زیادی مطلبه.
۱۳۹۱/۱۰/۲۵، ۰۱:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #29
سلام
ممنون از آقا رضای عزیز
راستش من حرف شما رو قبول دارم .خیلی از اساتید میگن که قناری نر اگه پیش ماده بخوابه مشکلی پیش نمیاد ولی اگه این مسئله در مورد یک جفت قناری تازه وارد و آماتور باشه که صاحبشون هم آماتوره، قضیه فرق میکنه:basa (29):
راستش من اون پست ها رو خوندم که درباره ی مرگ جوجه ها بود.
من غذای تخم مرغی و هفت تخم به قناری میدادم و کاهو هم میدادم(همه چی حاضر بود)--- چراغ تا ساعت 11 شب روشن بود --- قناری ماده زیاد روی بچه ها میخوابید ولی در کل نمیتونم مقایسه بکنم چون اولین بارم بود و دقیق اطلاع ندارم که قناری خوب چه اندازه در روزهای اول روی جوجه ها میخوابه --- من خودم میدیدم که قناری ماده با یک نظم و تناسب دقیق به جوجه ها غذا میده و اینطور نبود که به یکی کمتر و به یکی بیشتر برسه.
حالا امروز دیدم جوجه ای که باقی مونده بود افتاده پایین قفس و البته ده دقیقه بعد پرید و اومد روی دانخوری و الانم که چند ساعتی گذشته،روی میله میشینه.(جوجه 15 روزه هست)

ولی هنوز یک چیز برام خیلی عجیبه: من که تخم ها رو در یک ساعت پیش ماده قرار داده بودم پس چرا یکی مثلا امروز از تخم بیرون اومد و دوتای دیگه فرداش اومدن؟:basa (166):

-----------
راستی چندتا عکس گرفتم از جوجه قناری(چند دقیقه ی پیش) :

================================
راستی ببخشید یه سوال یادم رفته بود:
بابای این جوجه قناری،همونطور که از عکس صفحه ی پیش مشخصه،فری هست(البته نه کامل).شما اساتید چیزی از فری بودن در این جوجه میبینید؟ و آیا ممکنه بعد از پرریزی،فر بشه؟
۱۳۹۱/۱۱/۰۳، ۰۷:۲۰ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کاردانی
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #30
خدا را شکر
بهتون تبریک میگم که تونستید جوجه بگیرید
خوب قناری هم از خیلی از جهات شبیه آدم میمونه.ضعیف و قوی داره.مثلا یه جوجه خیلی پر زور هست و شاید یک روز زودتر هم تخم را بشکنه و بیرون بیاد.ولی یه جوجه ضعیفه و بعداز یک یا دو روز فاصله از تخم بیرون بیاد.اینها همه در تجربه مشخص میشه و اگه شما این کار را ادامه بدی خودت به این تجربه ها میرسی.در مورد فر بودن هم من که چیزی از فری توش نمیبینم ولی بازم اساتید باید نظر بدن.
۱۳۹۱/۱۱/۰۴، ۱۲:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان