زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۷، ۰۸:۳۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آماده کردن سهره ماده

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
آماده کردن سهره ماده
سلام از دوستانی که تا الان جفت زدن خواهش میکنم نحوه و شیوه آماده کردن رو برا من و دوستان توضیح بدن.این خیلی مهم هست که تو پرنده بازی هر سال چیزای جدید یاد گرفت به قولا باید آپ تو دی بود.تشکر از همه
۱۳۹۷/۰۲/۱۰، ۰۵:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #11
RE: آماده کردن سهره ماده
(۱۳۹۷/۰۳/۲۷، ۱۲:۳۷ ب.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تو آماده سازی ماده سهره موثر ترین زمان فصل لک هست. من تا حالا جوجه ماده ای نداشتم که برج 12نوکش سفید نشده باشه .

سلام 
علاوه بر این ... تو قفس تکی بودن همراه با دیوایدر و تغذیه کامل و نگهداری در محل پرنور و دمای متناسب با دون و تغذیه و همینطور رعایت بهداشت و نظافت خیلی خیلی مهمه .  
۱۳۹۷/۰۴/۰۸، ۰۹:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، علیرضا پوریان
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #12
توی جوجه گیری از سهره اصل ماده هست
اینکه ماده احساس آرمش کنه توی قفس اینم به ذات سهره و زمان نیاز داره معمولا جوجه سهره سال اول که آماده میشن چون به شرایط قفس برا تخمگذاری عادت ندارن یه خورده بد قلقند مثلا میبینی همه چی داره خوب پیش میره جوجه ماده هم داره آماده میشه (خوراکش بیشتر میشه -بیشتر با الیاف بازی میکنه-بیقراریش بیشتر میشه) اما تخمشو کف قفس میذاره یا روی میله تخم میکنه. باید به این جور ماده فرصت بدیم . البته سال بعد بهتر میشن.
نکته وقتی دیدیم ماده نشونه های اماده شدن داره نشون میده باید به تغذیه اش بیشتر اهمیت بدیم تا کم نیاره
من معمولا پسته رو میکوبم با بیسکویت مادر کاملا مخلوط میکنم گهگاهی هم بهش خیلی کم ام اس آ اضافه میکنم که مزه مخلوط عوض نکنه یا گاهی هم بهش یه مقدار کلسیم اضافه می کنم البته اونم کم و توی شسصتی براشون میذارم.
۱۳۹۷/۰۴/۳۱، ۰۴:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #13
سلام 
ماده قناری هم برای سال اول همینطوره که فرمودین با اینکه قناری چند صد ساله تو قفس جوجه میده و کاملا اهلی شده ...  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۵/۰۷، ۰۴:۵۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۰۵/۰۱، ۱۲:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان