زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۴:۵۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آموزش آواز به قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #1
قناري من تازه شروع به خوندن كرده ميشه كاري كرد كه خوش دهن بشه ؟
سلام دوستان عزيز
قناري من تازه شروع به خوندن كرده ميشه كاري كرد كه خوش دهن بشه ؟ اصلا چنين چيزي وجود داره ؟
اگه آره جه كارهايي بايد انجام بدم
ممنون از راهنمايي شما
عكسش هم گذاشتم بازم تشكر

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۸، ۰۳:۴۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۲۸، ۰۷:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #31
RE: اموزش جوجه قناری
با سلام به دوستان
من سه تا جوجه نر گذاشتم زیر دهن یه نر بخون که هر سه تاشون خیلی خوب ریزه خونی میکردن ولی چند روزی یکی از اونها دیگه زیاد ریزه خونی نمیکنه و عکس العملی نسبت به آواز بقیه نشون نمیده آیا ممکنه ماده باشه ولی از یک ماهگی ریزه خونی میکرد الآن هم 4 ماهشه یکی دیگشون داره دهن یاد میگیره اون یکی هم ریزه خونی میکنه ولی دهن یاد نگرفته. نظرتون چیه؟
ممنون
۱۳۹۰/۰۷/۰۱، ۱۰:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #32
RE: اموزش جوجه قناری
(۱۳۹۰/۰۷/۰۱، ۱۰:۵۲ ب.ظ)MRNA نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوستان
من سه تا جوجه نر گذاشتم زیر دهن یه نر بخون که هر سه تاشون خیلی خوب ریزه خونی میکردن ولی چند روزی یکی از اونها دیگه زیاد ریزه خونی نمیکنه و عکس العملی نسبت به آواز بقیه نشون نمیده آیا ممکنه ماده باشه ولی از یک ماهگی ریزه خونی میکرد الآن هم 4 ماهشه یکی دیگشون داره دهن یاد میگیره اون یکی هم ریزه خونی میکنه ولی دهن یاد نگرفته. نظرتون چیه؟
ممنون

اگه جای خنکی هستن و تو لک نیستن بهشون دون سیاه و شاهدونه بده
۱۳۹۰/۰۷/۰۲، ۰۸:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: MRNA ، soren_kiana ، jafar
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 25
61 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #33
یه سوال؟ (رابطه سن قناری با نحوه آواز خواندن)
با سلام خدمت دوستان
یک قناری 8 یا 9 ماهه آوازش باید چطوری باشه؟
منظورم اینه که باید دهن کامل بزنه یا ریزه خونی یا دهن نصفه بزنه
با تشکر از دوستان
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۳، ۰۲:۱۹ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۰، ۰۸:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #34
RE: یه سوال؟
(۱۳۹۰/۰۷/۱۰، ۰۸:۵۸ ق.ظ)khalil.karami نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
با تشکر از دوستان

با سلام

دوست عزیز نمیشه یک حکم قطعی و حتمی و کلی برای همه قناری ها داد چون این موضوع بستگی به خیلی چیزا ازجمله شرایط نگهداری، تغذیه ، نژاد و.....داره ولی در کل میشه گفت اکثر پرنده ها از 7،6ماهگی به بعد به بلوغ میرسن و یه قناری 9،8ماهه شاید بشه گفت که تقریبا باید دهنش کامل باشه ولی گفتم قطعیت نداره.

موفق باشید
:a (30):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۰، ۰۹:۴۰ ق.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۰، ۰۹:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #35
دوست عزیز
1 فراموش نکن که مست شدن قناری بستگی به ذات اون قناری هم داره یعنی اینکه قناری لانی و خوش لان خیلی آسون و به آسانی رو به مستی میره ولی قناری بد لان و بد ذات آدمو پیر میکنه تا که مست بشه.
من خودم جوجه قناری داشتم 4 ماهه مست شده و داشتم حتی تا سن 8 ماهگی ریز خانی کرده.
2 برای اینکه جوجه هات زود مست بشن و به اصطلاح تخت بخونن باید جوجه ها رو زیر دهن قناری مست بالغ بزاری تا هرچه سریعتر خوندنو یاد بگیرن و مست بشن
خیالت راحت اگه قناری مست توی خونه نداری مست شدن جوجه هات به سختی انجام میگیره
موفق باشی
۱۳۹۰/۰۷/۱۲، ۱۰:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #36
(۱۳۹۰/۰۷/۱۰، ۰۸:۵۸ ق.ظ)khalil.karami نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
با تشکر از دوستان
درود
اگر منظورتون اینه که باید دهن یک قناری نر در سن نه ماهگی چطوره،باید بگم به عوامل زیادی بستگی داره یک عاملش میتونه پشت قناری(پدر و مادرش)باشه.
اما اگر بعد از نه ماه تازه شروع به ریزه خونی کرده شاید قناری شما مادست.

۱۳۹۰/۰۷/۱۳، ۰۳:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #37
RE: علت دهن نگرفتن قناری
دوست عزیز قناری شما باید زیر دهن یه قناری مست و بالغ باشه تا که با ریز خانی و تکرار دهن کامل رو یاد بگیره و مست بشه.
ولی بازم میگم که زود یا دیر دهن گرفتن بشتگی به نژاد و ذات قناری داره که به نظر من خوش مست ترینشون قناری قرمزه
۱۳۹۰/۰۷/۱۳، ۰۷:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #38
RE: علت دهن نگرفتن قناری
(۱۳۹۰/۰۵/۱۶، ۰۹:۲۸ ق.ظ)میلاد1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام ودورود خدمت دوستان
من یه قناری دارم حدود یک سالشه ولی هنوز دهن کامل نمی گیره
غذای خاصی باید بهش بدم؟
از دوستان میتونه کسی راهنمایم کنه ؟
درود
دوست عزیز سوالتون واضح نیست.
یعنی چی دهن کامل نمیگیره؟
منظورتون اینه که ریزه خونی میکنه،یا بریده بریده میخونه؟

۱۳۹۰/۰۷/۱۳، ۰۹:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #39
RE: یه سوال؟ (رابطه سن قناری با نحوه آواز خواندن)
با دو تا از موارد کاملا موافقم و تجربه کردم.......1.پشته قناری 2.داشتن قناری استاد(قناری نر بالغ و مست) این دو تا رعایت بشه قناریات خیلی سریع رو میان.....در کنار اینا و درجه های بعدی عواملی مثل تغذیه . نور و .........
۱۳۹۰/۰۸/۰۲، ۱۱:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 74
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #40
آواز قناری و نحوه آموزش
آواز قناري:
براي تكثيركنندگان قناري انتخاب پرندگان مستعد وتمرين دادن آنان زحمت و كار زيادي در بر دارد . زماني كه نرهاي جوان مستقل گشته و درقفس بزرگ يا پاسيو نگهداري شوند .بزودي با تمرين آواز شروع كرده و بايكديگر به مسابقه مي پردازند. اولين آوازها به سختي انجام گرفته و مطمين ترين مشخصه براي تشخيص جنسيت قناريهاي جوان است .
پس از پرريزان جواني نرهاي جوان توسط تكثيركنندگان به قفس های مجزا منتقل ميگردند. دراين مكان هريك براي خود تجربه كرده و آوازش راتصحيح مي نمايد. دراين دوره كارآموزي خوانندگان جوان قادربه ديدن يكديگرنبوده ولي صداي هم را بخوبي مي شنوند .اين امرموجب تشويق آنان در تصحيحي و تكامل آواز خواهدبود .اغلب پرنده خوش آوازي را درآن ميان قرارميدهندتا قناري هاي جوان فن خواندن را از اوبياموزند( البته اين كار درصورتي ضرورت دارد كه قناريهاي جوان از نسل قناريهاي خوش آواز نباشند .)بدين ترتيب آواز رفته رفته كامل و خالص مي گردد. توصيه ميشود بهترين خوانندگان جوان را دركنار قناري خوش آواز يا بلبل (براي آموزش آواز زيبايش ) قراردهند . در ايران قناري هايي كه قطعات لي لي لي لي و يا زنگي و يا جام جم را بخوانند قناري موقومي مي گويند , كلمه موقوم همان كلمه مقام است كه كلمه مقام در پارسي دو تا معني دارد. اولي به معناي درجه و رتبه و دومي به معناي آواز يا صدا مي باشد. هر قناري خوش آواز را خوش مقام مي گفتند و سپس براي راحتي خوش موقوم گفته و آخر سر هم خلاصه شد به موقوم .
برخي براي اينکه قناري خوش صدا داشته باشند جوجه قناري را از ابتدا آموزش مي دهند تا درست و زيبا خواندن را ياد بگيرد. براي آموزش دو راه وجود دارد يکي اينکه بوسيله يک قناري خوش صدا اين کار انجام شود، قفس قناري خوش صدا را نزديک جوجه قناري قرار دهيد و بقيه قناريها را از آن محل دور کنيد تا جوجه قناري فقط صداي استاد خود را بشنود و ياد بگيرد . راه دوم بوسيله نوار ضبط صوت يا سي دي است ، به اين صورت که بوسيله ضبط صوت نوار يک قناري خوش صدا در فواصل معين به گوش جوجه قناري مي رسد و او اين نوع خواندن را ياد مي گيرد در هر دو مورد آموزش نکته مهم اينست که جوجه غير از صداي مورد نظر صداي قناري يا پرندگان ديگر را ياد نگيرد. ميگويند قناريهاي جوان در ابتداي زندگي خود صدا ها و آوازهاي اطراف خود را تقليد مي كنند اما پس از رسيدن به سن بلوغ به اصل خود باز مي گردند و در حقيقت آواي اصيل قناريراسرمي دهند.
گروهي از پرورش دهندگان به اين نتيجه رسيدند كه مي توان بسياري از آوازها را به قناريهاي جوان آموزش داد ولي هنگامي كه به سن بلوغ مي رسند به سر دادن آواز اوليه خود مي پردازند.
غذای اصلی پرنده را در زمان آموزش آواز تخم کتان بميزان 3 قسمت وارزن ریز بمقدار 1 قسمت و در طول هفته نيز 1 بار هفت تخم در دسترس قراردهيد ضمنا مقدار بسيار كم سبزي یا سيب یا كاهو در قفس بگذاريد .
بهترين نژادهاي قناري آواز خوان را نژ‍ادهاي : رولر هارتس – واتراسلگر ( بل‍ژيك )- تيمبرادو (اسپانيا) و نژاد آمريكايي ميدانند .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۷، ۱۲:۴۳ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۵، ۱۰:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان