زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۴:۱۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آموزش درست کردن لانه برای قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
آموزش درست کردن لانه برای قناری
نمونه ای از لانه مناسب قناری از جنس پنبه دانه و تخم های مصنوعی برای تعویض تخم های اول تا سوم با هم

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۲:۵۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۲، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 14 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 49
30 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #131
RE: لانه قناری با ابر
(۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۰۹:۰۸ ب.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا پنبه دونه اینجا زیاد گیر نیاد. اما نمیدونم چطور براش خونه درست کنم. همشو میریزه کف قفس

ما قبلا. چند بار تو ابر لانه درست کردیم. جوجه گرفتیم. همین قناری نر و ماده. که جفت هستن. هر 2 جوجه بزرگ شده تو ابر هستند.
سلام
دوست گلم. اگه پنبه دانه نیست میتونین از پنبه استریل از داروخانه تهیه کنین
در مورد اینکه پنبه و زمین میریزن عادی هستش. اما میتونین 1فند خیس شده دوره لونه بکشین و بعد پنبه و بچسبونین که دیگه کمتر بریزن
در مورد لونه سازی باید خوذ ماذه لونه بسازه. به اصطلاح میگن ماده داره تخم سازی میکنه ( همون فرایند خوابیدن ماذه تو لونه و چرخیدن و لونه و گرد کردن)
۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۰۹:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad1362
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 51
83 سپاس گرفته‌شده در 31 ارسال
ارسال: #132
(۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۰۹:۰۸ ب.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا پنبه دونه اینجا زیاد گیر نیاد. اما نمیدونم چطور براش خونه درست کنم. همشو میریزه کف قفس

ما قبلا. چند بار تو ابر لانه درست کردیم. جوجه گرفتیم. همین قناری نر و ماده. که جفت هستن. هر 2 جوجه بزرگ شده تو ابر هستند.
سلام دوست عزیز
ابر هرچند ماده بدی برای لانه سازی مصنوعی نیست اما تجربه من نشون داده درصد تبدیل تخم به جوجه نسبت به مواد دیگه مثل پنبه دانه،پنبه های قدیمی داخل تشک،خرده های نخ پنبه ای(تکه های 2-3 سانتی بندهای دور پول) و بندهای گونی کنفی دارای ارجعیت کمتری هست بدلیل اینکه پرنده ماده نمیتواند تغییری در شکل لانه با توجه به شرایط خوابین روی تخم ها ایجاد کند.احتمال اینکه بعضی تخم ها زیر پای قناری ماده قرار نگیرد زیاد است.مخصوصا برای ماده های با جثه کوچک یا تعداد تخم 4-5 که مراقبت از تخم ها سختر میشود.
اگر نه از بعضی جهات مثل ضریب نفوذ حشرات و فضله بسیار بهتره.
موفق باشی:basa (92):
۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۰۹:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #133
(۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۰۹:۲۸ ب.ظ)risk نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز
ابر هرچند ماده بدی برای لانه سازی مصنوعی نیست اما تجربه من نشون داده درصد تبدیل تخم به جوجه نسبت به مواد دیگه مثل پنبه دانه،پنبه های قدیمی داخل تشک،خرده های نخ پنبه ای(تکه های 2-3 سانتی بندهای دور پول) و بندهای گونی کنفی دارای ارجعیت کمتری هست بدلیل اینکه پرنده ماده نمیتواند تغییری در شکل لانه با توجه به شرایط خوابین روی تخم ها ایجاد کند.احتمال اینکه بعضی تخم ها زیر پای قناری ماده قرار نگیرد زیاد است.مخصوصا برای ماده های با جثه کوچک یا تعداد تخم 4-5 که مراقبت از تخم ها سختر میشود.
اگر نه از بعضی جهات مثل ضریب نفوذ حشرات و فضله بسیار بهتره.
موفق باشی:basa (92):

من لانه بل بل خرمایی هم دارم. اخه اینجا تو اکثر باغها لانه بلبل خرمایی است که درست کرده برنده اما نرفته توش تخم بگذاره. ینبه دونه هم دارم. .
میخام دوتا لانه بظارم. ببینم کدومش بهتر هستش.
۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۱۰:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #134
سلام دوستان
به نظر من بسیاری از دوستان که در خصوص ابر صحبت می کنند خودشان تجربه استفاده از این نوع لونه رو ندارند .
منطقه ما (جنوب استان پارس) تا الان ندیدم کسی از پنبه دونه استفاده کنه ،‌ افرادی را می شناسم که بیش از بیست سال است که به پرورش قناری می پردازند ولی همه اونها از ابر استفاده می کنند و بعد از هر بار جوجه کشی ابر را تمیز کرده و برای لون بعدی استفاده می کنند .
من خودم امسال 6 جفت قناری را جفت زدم که بعضی از اونها لونه دوم هم تخم گذاشتن و همه از ابر استفاده کردم به این صورت که وقتی داخل ابر را گود کردیم و داخل لون گذاشتیم مقدار خیلی کمی پنبه بهداشتی کف قفس میندازیم و قناری خودش کم و زیاد لونه رو می گیره .
یکی از مزایای ابر اینه که می توان چندین بار استفاده کرد و شپش هم نمی زند .
ما که رازی هستیم و جوجه ها هم کمتر کف قفس نمی افتند
۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۱۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #135
سلام
یکی از گزینه های خیلی خوب هم "پنبه کهنه" هستش , یا همون پنبه تشک.
به اندازه یه کف دست از تشک خارج کنید و بشورید و بذارید تو آفتاب تا خشک بشه و سپس استفاده کنید.
۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۱۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 11
7 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #136
سلام
منم یه بار از ابر استفاده کردم ولی پنبه بهتره اگه نبود ابریشم خوردشده ولی پنبه استریل خطر ناکه و ممکنه انگشت یا حتی پای قناری قطع بشه (اینو دیدم)
۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۰۱:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mohammad1362
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #137
(۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۱۱:۲۹ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
به نظر من بسیاری از دوستان که در خصوص ابر صحبت می کنند خودشان تجربه استفاده از این نوع لونه رو ندارند .
منطقه ما (جنوب استان پارس) تا الان ندیدم کسی از پنبه دونه استفاده کنه ،‌ افرادی را می شناسم که بیش از بیست سال است که به پرورش قناری می پردازند ولی همه اونها از ابر استفاده می کنند و بعد از هر بار جوجه کشی ابر را تمیز کرده و برای لون بعدی استفاده می کنند .
من خودم امسال 6 جفت قناری را جفت زدم که بعضی از اونها لونه دوم هم تخم گذاشتن و همه از ابر استفاده کردم به این صورت که وقتی داخل ابر را گود کردیم و داخل لون گذاشتیم مقدار خیلی کمی پنبه بهداشتی کف قفس میندازیم و قناری خودش کم و زیاد لونه رو می گیره .

درود دوست عزیز.
اره ما هم تو این منطقه پارس.از ابر استفاده می کنیم. اینجا یک ادم هست سله پرنده فروشی داره الان 40 ساله کارش پرنده است. من رفتم زیر زمینش دیدم. تمام قفس های قناری هاش. لون ابری بود. و فقط از ابر استفاده می کنه.
نمی دونم. شاید پنبه دونه بهترم باشه. اما اینها تجربشون ابر رو در اولویت قرار میده
۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۱۰:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #138
(۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۱۰:۲۰ ب.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۱۱:۲۹ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

درود دوست عزیز.
اره ما هم تو این منطقه پارس.از ابر استفاده می کنیم. اینجا یک ادم هست سله پرنده فروشی داره الان 40 ساله کارش پرنده است. من رفتم زیر زمینش دیدم. تمام قفس های قناری هاش. لون ابری بود. و فقط از ابر استفاده می کنه.
نمی دونم. شاید پنبه دونه بهترم باشه. اما اینها تجربشون ابر رو در اولویت قرار میده
سلام
اينجا هم از ابر استفاده ميشه وهم پنبه دانه.قناري باز حرفه اي ديدم كه از هيچكدام استفاده نمي كنه.از يك چيزي استفاده مي كرد كه من هنوز هنگ هستم نمي دانم چه بود ولي مانند هاي نخ پشمي كه ريز قيچي شده باشد بود.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۷:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #139
سلام
فکر می کنم اونها الیاف مخصوص لونه سازی هستش...من هم امسال در نظر دارم که از همونها استفاده کنم.

منظورم این هاست :

۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۸:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #140
سلام
نه عزيز از اينها نبود شما فرض كن نخ كركي قهوه اي رنگ كه با قيچي ريز شده باشه.بعدا ميرم ازش سوال مي كنم تا بفهمم چي بوده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۹:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان