زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۲:۰۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آموزش درست کردن لانه برای قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
آموزش درست کردن لانه برای قناری
نمونه ای از لانه مناسب قناری از جنس پنبه دانه و تخم های مصنوعی برای تعویض تخم های اول تا سوم با هم

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۲:۵۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۲، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 29 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
سپاس‌ها: 12
327 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #281
RE: آموزش درست کردن لانه برای قناری
نه اشکالی نداره بستگی به سلیقه قناری داره که یه چیزی میدونه اونجا میسازه مثلا اونجا گرماش بیشتر از وسطه ،سری قبل هم نباید اینجوری میکردید خیلی دستکاریشون نکنید
۱۳۹۳/۱۱/۱۶، ۰۵:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
علی حقیقی منش‬‎

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #282
میشه از خیلی چیزا برا کپه قناری استفاده کرد ولی بهترین چیز که هم راحتی هم دردسر نداره بری کبوتر فروشی پنبه تخم بخری 
و با چیز گرد گردش کنی و بزاری یراشون و دیگه دخالت نکنی
۱۳۹۳/۱۱/۱۶، ۰۸:۵۶ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: محمد یاوری ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #283
سلام سال نو همگی مبارک.
مشکلی که هست ماده قناری من داره توی ظرف غذاش لونه میسازه این درحالیه که قبلا توی چالی که گذاشته بودم براش خودش درستش کرده بود وقتی تنها بود تخم هوایی گذاشت. همون چال با همون مواد رو الان تازه تمیز و مرتب براش گذاشتم ولی میره موادشو برمیداره میبره میریزه تو ظرف غذا و میشینه اونجا!!! تخم گذاریشم خیلی نزدیکه. چه باید کرد?
۱۳۹۴/۰۱/۰۲، ۱۱:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #284
زمانی که قناریامو خریدم فروشنده که خودش قناری باز بود این چال رو با همین موادش بهم داد وقتی ماده تنها بود خودش چالش کرد و بیش از ده روزم بدون مشکل رو تخمایی که گذاشته بود خوابید ولی الان چال نمیسازن جفتا...
اینم مواد داخلش...
قناریامو با ایورمکتین یک قطره پشت گردن واکسینه کردم ولی تو این تعطیلات به داروهای دیگه ای دسترسی ندارم بنظرتون باید چیزی واسه توی لون بریزم واسه شپشک احتمالی? چون هیچ شپشکی تو قفس دیده نمیشه حتی میله ها. یکمی هوای خونمون خنک تر از مناطق دیگست احتمالا واسه اونه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۴/۰۱/۰۲، ۱۱:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #285
سلام
جاي لانه ودانخوري را با هم عوض كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۱/۰۹، ۰۸:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #286
بالاخره موفق شدم!!!
شونصد بار جابجا کردم و جداشون کردم تا بالاخره هم جغت شدن هم ماده داره لونه میسازه. فقط یه سری چیزا نگرانم کرده کسی میتونه همه رو جواب بده? ممنون میشم.

1. من چون تجربه نداشتم لونه رو فروشنده با پنبه دانه داخلش که مال قناری قبلی هاش بوده بهم داد. شپشکی توش ندیدم تو یکسال اخیر. ولی میترسم بزنه. چیکارش کنم?

2. شکل لونه اصلا شبیه لونه پرنده نیست بیشتر شکل این ظرفای پنیر بزرگه که مستطیل شکله یکطرفشم نیم دایرست و نسبتا عمقش زیاده ولی خب با پنبه دانه پر شده و ماده گوششو گود زده . مشکلی نداره?

3. من حدود ده روز پیش ایورمکتین هم پشت گردن ماده هم نر ریختم از تابستون تا الانم شپشکی ندیدم ایا همین کفایت میکنه واسه جوجه کشی?

4. یجا نوشته بود باید پنبه زیر پای قناری چندروز یکبار عوض بشه اخه مگه میشه همچین چیزی. سه ماه بیچاره شدم تا بالاخره چال ساخته حالا چطور وقتی گود کرده تخم میزاره بهمش بریزم عوض کنم کدوم پرنده خوشش میاد لونشو خراب کنی واسه نظافت?

5. نر تو لونه سازی کمک نمیکنه فقط هر بیست دیقه نیم ساعت یبار میره با ماده جفتگیری کنه! این دیگه چجورشه?

ممنون میشم هر ۵ مورد رو بفرمایید . اقا از ما نگیرید تجربه نداربم دیگه ;-)
۱۳۹۴/۰۱/۰۹، ۱۱:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #287
سلام
شمابا توجه به ارسال هاي قبلي بايد متوجه مي شديد كه بايد پنبه دانه را تعويض مي كريد. اگر تخم نگذاشته تعويض كنيد. نر هيچ وقت در لانه سازي كمك نمي كنه. لانه شما مناسبه واينكه گوشه لانه را گود كرده ايرادي نداره.البته من فكر نمي كنم پنبه دانه استفاده شده باشه چون تميز به نظر ميرسه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۱/۱۰، ۰۹:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: AArash ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #288
سلام مجدد. یه سوال پرسیدم جناب بخشی پاسخ دادن ولی بازم مشکلم حل نشد. لانه جوجه هام بسیار کثیف شده. جوجه ها تقریبا دو هفتشونه اما تمام پنبه دانه زیر پاشون از فضله خودشون و والدینشون آلوده شده دیروز از همون جنس رفتم پنبه دانه خریدم ولی از هرکس میپرسم میگه تا وقتی میان روی چوب کاری نداشته باش. مشکل اینجاس حالا حالاها نمیان روی چوب...
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۴/۰۲/۰۹، ۰۸:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #289
با سلام برای تعویض پنبه دانه لانه از زمانی که جوجه ها 15 روزه شدند می توان اقدام کرد و برای اینکه ماده هیچ پری از جوجه ها نکند و جوجه ها لخت و زشت  نشوند می توان در جای سبزی خوری  که اغلب قناری فروشی ها دارند مقداری پنبه دانه و یا الیاف گونی کنفی و یا هر مصالح دیگری قرار داد  و به دیواره قفس نصب کرد تا ماده بنا به نیاز خودش از انها استفاده کند  ودیگر از جوجه ها پری کنده نشود
۱۳۹۴/۰۲/۰۹، ۰۹:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: AArash ، محمدمهدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #290
(۱۳۹۴/۰۲/۰۹، ۰۹:۱۰ ق.ظ)shahab160000 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام برای تعویض پنبه دانه لانه از زمانی که جوجه ها 15 روزه شدند می توان اقدام کرد و برای اینکه ماده هیچ پری از جوجه ها نکند و جوجه ها لخت و زشت  نشوند می توان در جای سبزی خوری  که اغلب قناری فروشی ها دارند مقداری پنبه دانه و یا الیاف گونی کنفی و یا هر مصالح دیگری قرار داد  و به دیواره قفس نصب کرد تا ماده بنا به نیاز خودش از انها استفاده کند  ودیگر از جوجه ها پری کنده نشود

با موفقیت تعویض شد! ممنون از راهنمایی. توی ظرف جای سبزی هم براش پنبه دانه گذاشتم گاهی میره سراغش ولی متاسفانه جوجه ها رو منصفانه غذا نمیده اینه که اولیه کاملا پردار شده ولی دوتای دیگشون هنوز قادر به خروج از لانه نیستن و ماده داره توی ظرف غذاش لونه میسازه. 
۱۳۹۴/۰۲/۱۰، ۱۱:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان