زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۶:۴۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آموزش درست کردن لانه برای قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
آموزش درست کردن لانه برای قناری
نمونه ای از لانه مناسب قناری از جنس پنبه دانه و تخم های مصنوعی برای تعویض تخم های اول تا سوم با هم

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۲:۵۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۲، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 15
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #61
RE: آموزش درست کردن لانه برای قناری
با سلام و خسته نباشی خدمت دوستان
من 2تا قناری معمولی {ابلغ و سبز}جفت دادم هر 2کاملا اماده بودن و تمام نکات رو رعایت کردم از روز دوم جفتگیری کردن منم روز سوم چال گذاشتم بعد از گذشت6روز ماده اصلا طرف چال نمیره با توجه به مطالب سایت دونشونو میدم دمای اتاق هم عالیه بنظرم ماده بیش از حد به نر پشت میده بالای 15بار در روز مال زمانهایی که من میبینم دگه بعضی وقتا ماده پشت میده نر حال نداره بره طرفش اصلا هیچ جای قفس نمیخوابه که چال رو انجا بذارم حتی به پنبه دانه ها کاری نداره هر 2 بالای 2سال دارن باید چکار کنم راهنمایی کنین
۱۳۹۰/۱۰/۱۰، ۱۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #62
(۱۳۹۰/۱۰/۱۰، ۱۲:۳۵ ب.ظ)amirr1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و خسته نباشی خدمت دوستان
من 2تا قناری معمولی {ابلغ و سبز}جفت دادم هر 2کاملا اماده بودن و تمام نکات رو رعایت کردم از روز دوم جفتگیری کردن منم روز سوم چال گذاشتم بعد از گذشت6روز ماده اصلا طرف چال نمیره با توجه به مطالب سایت دونشونو میدم دمای اتاق هم عالیه بنظرم ماده بیش از حد به نر پشت میده بالای 15بار در روز مال زمانهایی که من میبینم دگه بعضی وقتا ماده پشت میده نر حال نداره بره طرفش اصلا هیچ جای قفس نمیخوابه که چال رو انجا بذارم حتی به پنبه دانه ها کاری نداره هر 2 بالای 2سال دارن باید چکار کنم راهنمایی کنین

سلام دوست من

شما عجله می کنید بعضی وقتا تا 10 روز بیشتر طول می کشه تخم بزاره هروقت موقع تخم گزاشتنش بشه خودش چال رو گرد می کنه

اگه دیدی بده این مدت باز طرف چال نرفت جای چال رو عوض کن بعضی از مادها حساس هستن واسه محل قرار گرفتن چال
۱۳۹۰/۱۰/۱۰، ۱۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 15
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #63
با عرض سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم ایا پنبه دانه عمر خاصی داره یا نه چون من سال قبل پنبه دانه گرفتم استفاده نکردم داخل ظرف پلاستیکی سر بسته گذاشتم ایا مشکلی نداره دوباره از همان ها استفاده کنم
با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۱۱، ۱۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 38
47 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #64
سلام بر شما دوست عزيز
شما اگر پنبه دانه اتان 10سال هم بمونه خراب نميشه چون مواد غذايي نيست كه تاريخ مصرف داشته باشه
كلا هر چيز سلولزي خراب نميشه
۱۳۹۰/۱۰/۱۱، ۰۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amirr1 ، پارسا ایرانی ، vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #65
سلام
دوست عزيز بستگي به شانس خودتون داره تو تمام دون ها حتي نخود و لوبيا تخم حشره اي به نام(( سوله)) كه داخل دون ها رو مي خوره وجود داره و چون پنبه دونه با پوست دونه ها قاطي شده ممكن اين تخم حشره تو پوست دونه ها باشه و اگه فقط كمي دما گرم بشه اين حشره به وجود مي ياد اگه با اين حشره روبرو نشدي مشكل ديگه اي وجود نداره.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۰/۱۱، ۰۲:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 64
110 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #66
RE: آموزش درست کردن لون برای قناری
(۱۳۹۰/۰۸/۱۸، ۱۲:۰۵ ب.ظ)hossein f نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام .هنگام ساختن لون استفاده از توتون سیگار در میان بنبه ها برای دور گردن حشرات موثر است

با سلام شما تا حالا از توتون استفاده کردید؟کاربران مجرب توتون رو برای ضد شپشک توصیه یا رد میکنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۰/۱۱/۱۳، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #67
(۱۳۹۰/۱۱/۱۳، ۱۱:۴۹ ق.ظ)@EBI@ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۸/۱۸، ۱۲:۰۵ ب.ظ)hossein f نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام .هنگام ساختن لون استفاده از توتون سیگار در میان بنبه ها برای دور گردن حشرات موثر است

با سلام شما تا حالا از توتون استفاده کردید؟کاربران مجرب توتون رو برای ضد شپشک توصیه یا رد میکنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باسلام

من همیشه بین پنبه تخم ها کمی پودر شپشک میریزم و موثره.

موفق باشی

:basa (75):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۱/۱۳، ۱۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 4
5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #68
سلام دوستان من چند روزیه که قناریمو جفت زدم و از آماده بودن اونها اطمینان داشتم.بعده ۴ روز چال رو که پنبه دونه توشه رو گذشتم براشون الان ۲ روز می‌شه که وضعیت چال همونه و نرو ماده می‌رن توش و انگار یه چیزی از توش پیدا می‌کنن و میخورن و می‌ریزن کفه قفس. ۲ ۳ روز اول که جفتشون دادم هی‌ دنباله هم میکردن و نر در حین دنبال کردن میخوند -۱بار هم دیدم به هم دون میدادن.اما نمیدونم چرا لونه رو گود نمی‌کنه؟کلا 1 هفته نمیشه اینارو جفت انداختم این یکشنبه بیاد میشه 1 هفته.لطفا کمک کنید
۱۳۹۰/۱۱/۱۴، ۰۳:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #69
(۱۳۹۰/۱۱/۱۴، ۰۳:۲۹ ب.ظ)pejmandragon نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من چند روزیه که قناریمو جفت زدم و از آماده بودن اونها اطمینان داشتم.بعده ۴ روز چال رو که پنبه دونه توشه رو گذشتم براشون الان ۲ روز می‌شه که وضعیت چال همونه و نرو ماده می‌رن توش و انگار یه چیزی از توش پیدا می‌کنن و میخورن و می‌ریزن کفه قفس. ۲ ۳ روز اول که جفتشون دادم هی‌ دنباله هم میکردن و نر در حین دنبال کردن میخوند -۱بار هم دیدم به هم دون میدادن.اما نمیدونم چرا لونه رو گود نمی‌کنه؟کلا 1 هفته نمیشه اینارو جفت انداختم این یکشنبه بیاد میشه 1 هفته.لطفا کمک کنید

باسلام مجدد

عجله نکن بزار پیش هم بمونن اگه آماده بودن که جفتشون کردی بزودی لونه درست میکنن مخصوصا اگه تازه کار باشه بیشتر طول میکشه ولی بد نیست زیر ماده رو یه نگاه کنی ببینی بالا اومده یا نه؟؟؟

موفق باشی

:basa (166):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: pejmandragon ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 64
110 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #70
(۱۳۹۰/۱۱/۱۳، ۱۲:۵۲ ب.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۱/۱۳، ۱۱:۴۹ ق.ظ)@EBI@ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باسلام

من همیشه بین پنبه تخم ها کمی پودر شپشک میریزم و موثره.

موفق باشی

:basa (75):

با سلام جناب حمید پودر شپشک خودم زدم منظورم توتون بود!!!!!!!!!!!!!!!!
۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان