زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۶:۵۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آموزش درست کردن لانه برای قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
آموزش درست کردن لانه برای قناری
نمونه ای از لانه مناسب قناری از جنس پنبه دانه و تخم های مصنوعی برای تعویض تخم های اول تا سوم با هم

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۲:۵۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۲، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #81
RE: آموزش درست کردن لانه برای قناری
سلام
دوست عزيز هر كسي نظر خاص خودش رو داره شما به گوني نخي بيشتر اطمينان داري چون راحتتري يكي مثل من هم به پنبه دونه اطمينان بيشتري دارم شايد گوني نخي شپشك نزنه ولي يك مشكل من با گوني نخي دارم اينه كه دور تخم ها و جوجه ها را كامل نمي گيره به اين عكسي گذاشتم دقت كن دور تا دور ماده و جوجه پنبه دونه گرفته شده و حالت محافظ داره چه از لحاظ بيرون افتادن جوجه و چه از لحاظ گرم نگه داشتن پس نظر شخصي من پنبه دونه است تا حالا مشكلي نداشتم .

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۰۸:۰۷ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۰۸:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #82
خوب اگه دقیق به این نوع لونه نگاه کنیم دقیقا شبیه لونه پرندگان در طبیعته و گودی لونه باعث میشه تا زمانی که جوجه ها بخوان از لونه برن اطراف اون ها رو گرفته تا از سرما در امان باشن

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۱۰:۱۴ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۱۰:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #83
سلام
آره تو اينترنت عكس هاي خوشكل با پنبه ها و نخ هاي متفاوت و زيبا زياد ديده مي شه ولي اينكه تو عمل يك لون نخي با 5 تا جوجه تو 19 روز مي تونه قدرت جذب آب فضله رو داشته باشه و اينكه ماده مي تونه با بزرگ شدن جوجه ها چال را گشادتر كنه و از مقدار نخ ها كم كنه بايد ديد اگه عكس از جوجه ها تو لون نخي داري بذاري بهتره مثل عكسي كه من گذاشتم البته از جوجه ها خونگي نه اينترنتي .
البته اين نوشتهاي من دليل بر بد بودن لون با نخ گوني نيست فقط براي كامل شدن تاپيك و نتيجه گيري راحتتر براي دوستانه.

موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۰۱:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #84
(۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۰۱:۱۷ ب.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آره تو اينترنت عكس هاي خوشكل با پنبه ها و نخ هاي متفاوت و زيبا زياد ديده مي شه ولي اينكه تو عمل يك لون نخي با 5 تا جوجه تو 19 روز مي تونه قدرت جذب آب فضله رو داشته باشه و اينكه ماده مي تونه با بزرگ شدن جوجه ها چال را گشادتر كنه و از مقدار نخ ها كم كنه بايد ديد اگه عكس از جوجه ها تو لون نخي داري بذاري بهتره مثل عكسي كه من گذاشتم البته از جوجه ها خونگي نه اينترنتي .
البته اين نوشتهاي من دليل بر بد بودن لون با نخ گوني نيست فقط براي كامل شدن تاپيك و نتيجه گيري راحتتر براي دوستانه.

موفق باشيد

من فعلا به دلیل نزدیکی به سربازی فقط یه جفت قناری دارم که جوجه ندارن

تنها مدارکی که هست همین عکس اواتار منه که مال دو ماه پیشه من از زمانی که تولونه بودن عکسی ندارم
ولی تمام بیست تا جوجه ای که تو عکس اواتار منه مال 5 جفت قناریه و تو لونه با گونی نخی بزرگ شدن و هیچ مشکلی هم وجود نداشت و تلفات 4 جفتم صفر بود
فقط یه ماده اشغال داشتم که یه جوجه داشت
19 تای دیگه مال 4 جفت بودن یعنی سه تا لون 5 تایی بود و با گونی نخی به هیچ مشکلی برنخوردم جدای از این عکس من تا به حال به حال تو این چندسال تماما از گونی نخی استفاده کردم
۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۰۵:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #85
RE: تخم کردن قناری در ظرف غذا
خیلی وضعیت جالبیه!!!:basa (135):
۱۳۹۱/۰۱/۰۴، ۰۶:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #86
شما نگفتین که قناریتون رو جفت زدین یا تنهاست و تخم هرز گذاشته؟؟چند روزه از جفت کردنشون میگذره(البته اگه جفت زدین)شاهد پشت گیری بودی؟؟
۱۳۹۱/۰۱/۱۱، ۰۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #87
اگر ظرف غذا اندازش حدود نعلبکی یا کمی کوچکتر باشه مشکلی نیست بعضی ماده ها بدقلقن و به سختی لون رو قبول میکنن
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۱/۱۱، ۰۳:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 21
19 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #88
سلام
لونه ای که من برای قناریها تهیه کردم برخلاف آنجه تو این تاپیک میبینم مربع شکله و عمقش هم حدود 4-5 سانته!
به نظر اساتید مشکلی نداره؟
۱۳۹۱/۰۱/۱۱، ۰۵:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #89
(۱۳۹۱/۰۱/۱۱، ۰۳:۳۹ ب.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر ظرف غذا اندازش حدود نعلبکی یا کمی کوچکتر باشه مشکلی نیست بعضی ماده ها بدقلقن و به سختی لون رو قبول میکنن

با سلام
علت بدقلقی بعضی از مادهها این میتونه باشه که زمانی که یک جا یا مکان را بعنوان اشیانه قبول کردند دیگه جای دیگه رو قبول نمیکنندمثل این میمونه ادرس خونشو گم کنه
مگر اینکه لون جدیدی که براش میزاریم دقیقا همان جایی باشه که قبلا بعنوان اشیانه قبول کرده اگه بعد از قبول کردن چال مکان اونو تغییر بدیم و تو اون قسمت دیگه چیزی نزاریم پرنده دنبال چال تو هر قسمتی از قفس که ما انتخاب کنیم میره با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۱، ۰۶:۲۴ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۱، ۰۶:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: phoenix ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #90
(۱۳۹۱/۰۱/۱۱، ۰۵:۳۸ ب.ظ)janvaljan2012 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
لونه ای که من برای قناریها تهیه کردم برخلاف آنجه تو این تاپیک میبینم مربع شکله و عمقش هم حدود 4-5 سانته!
به نظر اساتید مشکلی نداره؟
با سلام
اگه منظورتون همون لونه های قدیمی مربع شکل که دورشوش حفاظ میله ای داره و به قفس وصل میشه خیلی خوبه
۱۳۹۱/۰۱/۱۱، ۰۶:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان