زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۰۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آموزش درست کردن لانه برای قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
آموزش درست کردن لانه برای قناری
نمونه ای از لانه مناسب قناری از جنس پنبه دانه و تخم های مصنوعی برای تعویض تخم های اول تا سوم با هم

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۲:۵۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۲، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #2
لانه
سلام
شما براي لانه قناري از چه چيزي استفاده ميكنيد؟
۱۳۸۹/۱۱/۰۳، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #3
RE: لانه
سلام
تو بعضي عكس ها بك جور پوشال استفاده كردن
شما ميدونين چيه؟
۱۳۸۹/۱۱/۰۵، ۱۲:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #4
RE: لانه
سلام
بهترین چیزی که برای لانه میشه استفاده کرد پنبه دانه است.در غیر اینصورت اگر از پنبه صنعتی یا ...استفاده کنی به پای قناری میپیچه و در بعضی موارد باعث قطع انگشتش میشه.
۱۳۸۹/۱۱/۰۵، ۱۲:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 25
61 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #5
چند تا سوال؟ لطفا راهنمایی کنید
سلام دوستان
می خواستم بدونم برای لانه سازی قناری اشکال نداره از پنبه خالی استفاده کنی؟
اینکه کلمه "چال" که میگید منظورتون همون تیکه پلاستیکی هست که ازش به عنوان لانه استفاده می کنند؟
من قناریام 5روزی هست که جفت گیری می کنند و براشون لانه گذاشتم و پنبه ها رو ته قفس ریختم، می خوستم بدونم چرا پنبه ها رو جمع نمی کنند بریزن توی لانه؟(برای جوجه گیری همه شرایط رعایت شده مثل دما)
آیا باید برای تخم گذاشتن هنوز باید صبر کنم؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۱۷، ۰۷:۲۳ ق.ظ، توسط khalil.karami.)
۱۳۹۰/۰۳/۱۷، ۰۷:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #6
RE: چند تا سوال؟ لطفا راهنمایی کنید
(۱۳۹۰/۰۳/۱۷، ۰۷:۲۱ ق.ظ)khalil.karami نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
می خواستم بدونم برای لانه سازی قناری اشکال نداره از پنبه خالی استفاده کنی؟
اینکه کلمه "چال" که میگید منظورتون همون تیکه پلاستیکی هست که ازش به عنوان لانه استفاده می کنند؟
من قناریام 5روزی هست که جفت گیری می کنند و براشون لانه گذاشتم و پنبه ها رو ته قفس ریختم، می خوستم بدونم چرا پنبه ها رو جمع نمی کنند بریزن توی لانه؟(برای جوجه گیری همه شرایط رعایت شده مثل دما)
آیا باید برای تخم گذاشتن هنوز باید صبر کنم؟
سلام
دوست عزيز پنبه معمولي به پاي قناري گير مي كند و باعث مي شه تخم ها از لونه به بيرون بريزند همچنين هواي كافي از پنبه معمولي عبور نمي كنه براي همين از پنبه دونه كه مخصوص قناري است استفاده مي شه و ارزش نداره براي 500 تومان تخم ها رو از دست بدي.
چال همون لانه هاي پيش ساخته هست كه انواع چوبي و پلاستيكي دارن.
پنبه ته قفس واسه چي ريختي مگه گنجيشك هستن؟؟؟ پنبه دون رو تو لونه بذار و كمي فشار بده تا فشرده بشه و حدود 2 سانت از سر لونه رو خالي بذار وقتي قناري چال رو درست مي كنه پنبه پف مي كنه و تا لبه مي ياد بالا و آماده مي شه.
براي تخم گذاشتن بله هنوز زوده ((پنبه كف قفس گذاشتي و چال اماده نبوده))چون چال براي قناري مهمه وقتي چال كامل باشه يعني نر و ماده كارشون كامله و بعد از 2 الي 3 روز تخم مي زارن.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۳/۱۷، ۰۷:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #7
RE: چند تا سوال؟ لطفا راهنمایی کنید
باسلام: البته با اجازه از اساتید محترم بعضی مواقع باید در درست کردن چال به قناری کمک کرد که با قرار دادن یک لامپ 100 و چرخاندن آن چال مناسب برای قناری درست میشه من خودم برای قناریام همیشه این کارو کردم و خوب جواب داده. ":a (18):"
۱۳۹۰/۰۳/۱۷، ۱۱:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #8
تمایل نشان ندادن ماده نسبت به لانه
درود دوستان عزیز: من خودم اینو تجربه کردم بعضی از قناریها که جفت می خورن و آماده میشن برای تخم گذاری به رنگ لونه حساسیت نشون میدن و بعد از عوض کردن لونه شروع به چالف درست کردن کرده. دوستان نظر شمادر این مورد چی هستش؟
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۱۱:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mih62 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: -4
سپاس‌ها: 20
25 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #9
آموزش درست کردن لون برای قناری
سلام دوستان عزیز من یک پیشنهاد داشتم برای درست کردن لون قناری به نظر من بهترین راه و راهترین روش استفاده از پنبه داخل پوشاک بچه است که میتوان یک لون مناسب درست کرد.نظر شما چیست در این مورد اگر نظری درید بنویسید تا ما هم استفاده کامل راببریم./
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۱۱:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #10
RE: آموزش درست کردن لون برای قناری
با سلام به دوست خوبم: در ابتدا بايد بگم مهمترين مطلب در درست كردن لانه رعايت بهداشت است و جلوگيري از رشد كنه و شپش است
اگر در لانه بهداشت رعايت نشود و پوست تخم م ها الوده شود جوجه نخواهيد داشت و مورد بعدي هم اين جانور مو ذي است كه بايد ريشه كن شود پس پنبه تخم بهترين است بايد يزي پنبه ها حتما پودر ضد شپش بريزد
من عكس هاي را در زير براي شما قرار ميدهم اميد وارم مورد استفاده قرار بگيرد
با سلام مجدد: البته پيشنهاد در خصوص لانه با منافذي در زير يا لانه بدون سوراخ هر دو قابل ا ستفاده هستند و مزاياي خودشان را دارند.
و جايي كه لانه قرار ميگيرد كنج قفس است تا قناري بيشتر احساس امنيت كند و معمولا بعد از جفت نمودن- يك حايل با قفس كناري ميگذارند تا نر و ماده با هم و تنها باشند
موفق باشيد

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۱۱:۴۶ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۱۱:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان