زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۳۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آموزش درست کردن لانه برای قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
آموزش درست کردن لانه برای قناری
نمونه ای از لانه مناسب قناری از جنس پنبه دانه و تخم های مصنوعی برای تعویض تخم های اول تا سوم با هم

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۲:۵۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۲، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 30 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #291
RE: آموزش درست کردن لانه برای قناری
پیرو سوال بنده از جناب هیوا و پاسخ ایشان همراه با عکس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه جستجویی هم در مورد لانه های خارج از قفس کردم. متاسفاه این لانه ها در ایران عرضه نمی شه اما ساختنش کار مشکلی نیست و به راحتی میشه با سیم و یا توری یک چال معمولی رو تبدیل به این نوع لانه ها کرد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۸/۱۶، ۰۸:۰۰ ق.ظ، توسط mohsenb150.)
۱۳۹۴/۰۸/۱۶، ۰۷:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، shahabbatista
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #292
سلام
تو ايران هم پيدا ميشه و دوستان خريدن .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۸/۱۶، ۰۹:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista
**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #293
درود
جناب بخشی توی شیراز من اکثر پرنده فروشیها رفتم نداشتن لطفا  اگه جایی هست که شما یا بچه ها سراغ دارن که سفارش میگیره به نحوی اطلاع رسانی کنید
۱۳۹۴/۰۸/۱۶، ۰۹:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #294
نساختن لانه توسط قناری پس از جفت شدن
با سلام و خسته نباشید به اعضای انجمن

من دوتا قناری نر و ماده رو جفت کردم،دو سه روز تو قفسای جدا کنار هم بودن آماده هم بودن،قبل از جفت کردن ماده تو قفس خودش براش لونه رو. گذاشتم و چال رو درست کرد بعد. انداختمشون پیش هم،بدون درگیری جفت خوردن،تقریبا روزی چند. بار شاهد جفت گیریشون هستم،فقط یه مشکلی برام پیش اومده که فک کردم توی چال کم براشون مواد برای لانه سازی ریختم و چال رو برداشتم و پرش کردم از دو باره قبل از این که چال رو بردارم قناری ماده لونه رو میساخت،فقط بعد. از این که از دوباره براشون گذاشتم،قناری ماده دیگه تمایلی به لانه سازی نداره،یعنی اصلا سمت چال نمیره که از دوباره بسازتش،هنوزم جفت گیری میکنن،نمیدونم چرادیگه لانه نمیسازه،اگه کمکی بهمدبکنید. تا مشکلم برطرف شه خیلی ممنون میشم??
۱۳۹۵/۱۰/۱۱، ۱۲:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #295
RE: نساختن لانه توسط قناری پس از جفت شدن
سلام 
بهتر بود حالا که ماده لونه رو پذیرفته دست بهش نمیزدین ولی الان هم به احتمال زیاد دوباره لونه رو قبول کنه فقط باید بهش زمان بدی و لونه رو دست کاری نکنی . حالا بازم اساتید قناری بهتر میتونن کمکتون کنن . 
شایدم باید لونه رو به شکل قبلش برگردونی تا ماده بپذیره . 
۱۳۹۵/۱۰/۱۱، ۱۲:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 43
184 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #296
سلام دوست عزیز 
مشکلی نیست نزدیک تخم گذاریش که بشه لانه رو درست میکنه تو این مواقع پنبه دانه رو که اضافه میکنید خودتون سعی کنید با دست چال رو مثل قبل که ماده گود کرده شکل بدید نه اینکه کلا به هم بریزید چال رو که از اول لونه گرد کنه
۱۳۹۵/۱۰/۱۱، ۰۸:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Mohammad reza mashayekhi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
ارسال: #297
سلام،ممنون از راهنماییهاتون دوستان عزیز،بنا به گفته شما همین یه ساعت پیش ماده قناری بازم با لانه مشغول شده،تشکر
۱۳۹۵/۱۰/۱۱، ۱۱:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 7
ارسال: #298

سلام 
اول یه نکته رو بگم که من متاسفانه نتونستم از آپلود سنتر استفاده کنم پس اگه سایز عکس نامناسب هست لطفا اصلاح کنید.
من اولین بار هست که قناری داشتن رو تجربه می کنم و کلا با استفاده از نظرات خیلی خوب فروم و ... تا حدی موفق شدم، اما برای لونه قناری من دو نیمه پوست چوبی نارگیل رو از قبل نگه داشته بودم، یکیشون که سه تا سوراخ هم زیرش داشت و عمیق تر بود به ذهنم رسید برای لونه قناری استفاده کنم که خیلی مورد استقبال قناری هام قرار گرفت! در حال حاضر ماده سه تا تخم گذاشته و روز چهارم تخم ها هست، نکته جالب اینه که روزها ماده روی تخم ها می خوابه و شبها نر، به نظرم مشکلی نیست اما خواستم نظر شما رو هم بدونم. ممنونم 
۱۳۹۵/۱۰/۱۸، ۰۴:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #299
سلام
به نظر من مشكلي نداره.اگر در چال اول مشكلي به وجود نيامد پس تا چند لانه خيالتون راحته.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۱۹، ۰۸:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Night Falls
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 7
ارسال: #300
(۱۳۹۵/۱۰/۱۹، ۰۸:۴۰ ق.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
به نظر من مشكلي نداره.اگر در چال اول مشكلي به وجود نيامد پس تا چند لانه خيالتون راحته.

حقیقتش ما تازه این قناری ها رو گرفتیم و تا حالا جوجه نگرفتیم ازشون، دیشب دوتایی رو تخم ها خوابیده بودن، اواخر شب هم نر خوابیده بود و ماده ایستاده روی لبه لانه خوابیده بود، از صبح تا الان روی تخم ها توسط فکر می کنم نر پوشونده شده و ماده هم نمی خوابه، تصمیم گرفتیم نر رو جدا کنیم چون به نظر میاد نر مانع خوابیدن ماده رو تخمها میشه.
۱۳۹۵/۱۰/۱۹، ۱۱:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان