زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۶:۴۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آموزش درست کردن لانه برای قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
آموزش درست کردن لانه برای قناری
نمونه ای از لانه مناسب قناری از جنس پنبه دانه و تخم های مصنوعی برای تعویض تخم های اول تا سوم با هم

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۲:۵۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۲، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 74
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #41
RE: تمایل نشان ندادن ماده نسبت به لانه
سلام دوست من.
میخواستم بگم منم چنین چیزی رو تا حالا دیدم که با عوض کردن لانه شروع به لانه سازی کرده.
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۱۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mih62 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #42
به نظر من ماده اي كه ميخواد تخم كنه اصلا به رنگ ظرف چال نگاه نمي كنه حتي اگه ظرف چالشو برداري پنبه دونشو بدي تو ظرف غذا لونشو ميسازه تو اون تخم ميكنه ميخابه
۱۳۹۰/۰۸/۲۳، ۱۲:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mih62 ، vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #43
سلام
من زياد قناري ها رو دست نمي زنم وقتي ماده قناري ها آماده مي شن بيشترشون شروع مي كنن تو نيم دونه خودشون رو تكون مي دن بدون اينكه پنبه دونه باشه صداش واضح البته چون من تو تمام قفسهاي خودم و خونه بابا نيم دونه استفاده مي كنم اينجوري تشخيص مي دم به نظر من رنگ واسه شروع چال مهم نيست ولي امتحان كردم 2 تا لون يكي سبز و يكي آبي وقتي جوجه ها 16 روزه شدن لون آبي رو گذاشتم توقفس ولي ماده تو لون آبي نرفت و كنار جوجه ها مي خواست تخم بذاره رفتم جاي لونه ها رو عوض كردم جوه ها رو گذاشتم تو لون آبي سبز رو تميز كردم دوباره پنبه دون گذاشتم رفت تو لون سبز تخم گذاشت ولي در كل وقتي يك دونه لون هست واسه قناري مهم نيست.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۲۳، ۰۹:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mih62 ، saeednikzad ، nazmi ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: -5
سپاس‌ها: 213
39 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #44
درود.شاید همچین چیزی باشه اما برای من اتفاق نیوفتاده.من بیشتر از رنگ آبی و قرمز استفاده کردم.
۱۳۹۰/۰۸/۲۳، ۰۴:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #45
RE: آموزش درست کردن لانه برای قناری
سلام دوستان
ما لونه رو شبیه به این آماده می کنیم ولی به جای این الیافها ، پنبه دونه و بیشتر ابر داخل تشک استفاده می کنیم وقتی ابر یا پنبه دونه را داخل لون گذاشتیم با یه لامپ صد یه چرخ داخل اون میدیم تا جاش آماده بشه .
البته جسارت نباشه خدمت دوستان با تجربه این رو گذاشتم که دوستانه تازه وارد آشنا بشن

بندانگشتی (ها)

۱۳۹۰/۰۸/۲۴، ۰۹:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #46
در مورد رنگ لونه فقط اینو میتونم بگم که الان من الان چهار جفت قناری دارم که جوجه هاشون چهار و پنج روزه هستن
لونه ها یکیش" سفیده" یکیش" قرمزه " یکیش "سبز "و یکی "زرد "
هر دو سه ساعتی لاقل یه بار جا لونه ها رو عوض میکنم یعنی این لونه رو با جوجه هاش میزارم زیر یه پدر مادر بهتر تو یه قفس دیگه تا ضعیف نشن و ندیدم ماده ای بخاطر رنگ لونه یا تعداد جوجه ها تعجب کنه یا غذا نده یا نره رو تخم بخوابه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۴، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۴، ۱۰:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #47
سلام
بهتون تبريك مي گم قناري هاي خوش سويي داريد چون بعضي قناري ها زياد به لون جوجه هاشون دست بزنيد به جوجه ها خوب قپ نمي دن چه برسه به اينكه جاي لون اونا رو با لون قناري ديگه عوض كنيد . بهتره هواي قناري ياتون رو داشته باشين كم گير مي ياد قناري اينجوري جوجه بزرگ كنه.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۲۵، ۰۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #48
(۱۳۹۰/۰۸/۲۵، ۰۲:۰۹ ب.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
بهتون تبريك مي گم قناري هاي خوش سويي داريد چون بعضي قناري ها زياد به لون جوجه هاشون دست بزنيد به جوجه ها خوب قپ نمي دن چه برسه به اينكه جاي لون اونا رو با لون قناري ديگه عوض كنيد . بهتره هواي قناري ياتون رو داشته باشين كم گير مي ياد قناري اينجوري جوجه بزرگ كنه.
موفق باشيد

اگه خوش سو بودن که من مجبور نبودم هر دو سه ساعت جاشون رو عوض کنم که یه مادر بهتر بهشون غذا بده
۱۳۹۰/۰۸/۲۵، ۰۳:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #49
من یک زمانی از خاک اره برای لونه فینچ ها استفاده میکردم. خیلی خوب بود. نه مشکل گیر کردن به پای حیون رو داشت نه گود میشد که جوجه ها خفه بشن نه نگرانیاز کم استعدادی و دیر شدن زمان آماده کردن لونه توسط والدین وجود داشت. فقط چندتا نخ یا سبزی کوچیک مینداختم که والدین دلشون خوش باشه برای لونه شون زحمتی کشیدند و اونا رو دو خودشون میچیدند. بعد هم سریع تخم میزاشتن. حالا اگه خدا بخواد و قناریهام امسال جفت برن میخوام اینو تست کنم. (آخه من امسال اولین باریه که نرو ماده دارم قصد جفت کردن قناری دارم)
۱۳۹۰/۰۹/۲۰، ۱۰:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #50
سلام
بهتون پيشنهاد مي كنم از خاك اره استفاده نكنيد ميكروب درون خاك اره زود رشد مي كنه و همچنين فكر نكنم دمايي كه خاك اره نگه مي داره و مقدار رطوبت و هواييي كه از توي لوني كه از خاك اره درست شده رد مي شه مناسب قناري باشه
بهترين گزينه همون پنبه دونه است مخصوصا اگه دفعه اولتون هست و يك نكته ديگه
اگه دماي محيط رو نمي تونين مناسب نگه داريد لون هم فرق مي كنه
اگه دماي محيط بالا مي ره از لون هايي استفاده كنيد كه ته اونها سوراخ هايي ايجاد شده و هوا در گردش است ولي اگه مثل من دماي محيط ثابت و يا بعضي وقتا پايينتر مي ياد از لون هاي كاملا بسته استفاده كنيد كه كفشون سوراخ نيست.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۹/۲۰، ۱۰:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، sae ، سیدمحمد شریفی ، langarood ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان