زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۰۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آموزش درست کردن لانه برای قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
آموزش درست کردن لانه برای قناری
نمونه ای از لانه مناسب قناری از جنس پنبه دانه و تخم های مصنوعی برای تعویض تخم های اول تا سوم با هم

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۲:۵۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۲، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #51
RE: آموزش درست کردن لانه برای قناری
سلام دوستان
دو تا از ماده قناریهایی که امسال جفت زدم سال اولشون هست و بعد اینکه نرها چند بار باهاشون جفت خوردن لون رو گذاشتم.اما تنها کاری که انجام میدن بیرون کشیدن کل پنبه از لون هست،هر دوشون این کار رو انجام میدن..همه ی ماده های جوون از این جور کارا میکنن؟به نظرتون موقع تخم گذاری که نزدیک شد لون رو آماده میکنه؟
امضای saeednikzad
استاندارد جهانی قناری فرم بدنی خاص

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۰۹/۲۲، ۱۰:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #52
(۱۳۹۰/۰۹/۲۲، ۱۰:۱۸ ب.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
دو تا از ماده قناریهایی که امسال جفت زدم سال اولشون هست و بعد اینکه نرها چند بار باهاشون جفت خوردن لون رو گذاشتم.اما تنها کاری که انجام میدن بیرون کشیدن کل پنبه از لون هست،هر دوشون این کار رو انجام میدن..همه ی ماده های جوون از این جور کارا میکنن؟به نظرتون موقع تخم گذاری که نزدیک شد لون رو آماده میکنه؟

سلام
اشكال از جوون بودن ماده ها نيست
بلكه ماده ها كاملا آماده نيستند واسه همين با پنبه دونه ها بازي مي كنه چال رو چند روزي بردار دوباره بذار تا اينكه ماده آماده بشه چون با اين مشكل زياد برخورد كردم بهتون پيشنهاد مي دم لون رو برداريد 5 روز بعد بذاريد اگه بعد از 2 روز چال رو آماده نكرد دوباره 2 روز برداريد بذاريد وقتي ماده آماده بشه و لون تو قفس نباشه روي جا دونه اي يا نيم دونه شروع به تكون دادن خودش مي كنه ميشه با قرار دادن لون به ماده اجازه درست كردن چال رو بدي ماده اي كه آماده باشه حداقل تو 24 ساعت اول چال رو درست مي كنه و بعد از 3 روز تخم مي زاره .

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۲۳، ۰۸:۵۲ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۹/۲۳، ۰۸:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
ارسال: #53
سلام دوستان
از اون دو ماده یکیش م۳ بچه آدم لونشو گرد کرد و الان دوتا تخم هم گذاشته ولی اون یکی انگار عقل نداره چند روز چال رو برداشتم دیروز دوباره گذاشتم .اونم هر چی پنبه بود برد کف قفس و اونجا داره واسه خودش گرد میکنه..حالت پسش هم جوریه که امروز فردا تخم میزاره و نر هم بیشتر باهاش جفت میخوره..به نظرتون راهی هست حالیش کنم کجا تخم بزاره؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۱:۴۳ ب.ظ، توسط saeednikzad.)
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #54
سلام
بعضي وقتا ازين مشكلات پيش مي ياد بعضي قناري هاي ماده بد قلق هستن شايد اون جايي لون رو مي زاري قناري قبول نداره قفس قناري 2 تا ميل افقي داره اگه روي ميل وسط لون رو مي زاري بذار روي ميل بالا و برعكس شايد خنده دار باشه ولي قناري دارم روي ميل وسط لون رو مي زارم چال درست نمي كنه حتما بايد بالا باشه شايد پايين استرس داره ولي با اينكه مشكليه كه ممكن هيچ وقت كسي باهاش برخورد نكنه ولي پيش مي ياد البته بازم مي گم مشكل شما 90% از آماده نبودن ماده قناري مي تونه باشه.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۳:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، nazmi ، vahid babayi
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
ارسال: #55
بله دوست عزیز،حق با شماست،بعضی ماده ها بد قلق هستن،جای لون رو عوض کردم نشد،رنگ لون رو هم عوض کردم اما کار خودشو میکرد تا امروز موقع ظهردوباره لون رو پر پنبه کردم ولی ایندفعه گذاشتم کف قفس،الان هم دیدم نشسته و داره لون رو آماده میکنه،بدجور رو اعصابم بود،میترسیدم تخمشو جای بدی بزاره و بی مصرف بشه.مرسی از توجهتون.
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۵:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #56
(۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۵:۴۱ ب.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله دوست عزیز،حق با شماست،بعضی ماده ها بد قلق هستن،جای لون رو عوض کردم نشد،رنگ لون رو هم عوض کردم اما کار خودشو میکرد تا امروز موقع ظهردوباره لون رو پر پنبه کردم ولی ایندفعه گذاشتم کف قفس،الان هم دیدم نشسته و داره لون رو آماده میکنه،بدجور رو اعصابم بود،میترسیدم تخمشو جای بدی بزاره و بی مصرف بشه.مرسی از توجهتون.

با سلام
چند روز پیش منم مشکل شما رو داشتم برای ماده قناریم لون گذاشتم پنبه دونه رو از لون خالی میکرد میبرد تو ظرف غذا خوری در بسته میذاشت میدید نمیشه بره توش اخرش هم تخم اولشو همونجا گذاشت منم ظرف غذا رو برداشتم لونو همون جا که ظرف بود گذاشتم اینبار ماده شروع کرد چالشو درست کنه بعد از اینکه یه مقدار چالشو درست کرد چالشو بردم قسمت بالا همونجا که من میخواستم ماده هم رفت همونجا چالشو تموم کرد و تخم کرد بعضی موقعها قناری از یه قسمت قفس خوشش میاد البته این همون ماده قناری که از شدت مستی تخم میذاشت جفتش زدم

۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۹:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #57
استفاده از تنباکو یا توتون بجای پودر ضد شپشک
خدمت دوستان عزیز سلام عرض میکنم آیا کسی از تنباکو یا توتون بجای پودر ضد شپشک در لون استفاده کرده ؟ اگر هم معایبی داره لطفا" راهنمایی کنه
باتشکر
۱۳۹۰/۰۹/۳۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #58
عبارت شپش را در سایت جستجو کنید
۱۳۹۰/۰۹/۳۰، ۰۷:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 9
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #59
نگذاشتن تخم داخل جاتخمی
دوستان ماده من امروز تخم گذاشته اما انداخته پایین و شکسته ..جا درست کرده بود هرروزم بهمش میریخت ندیده بودم توجاشم بخوابه ..راهنمایی کنین؟ممنونم:basa (101):
۱۳۹۰/۱۰/۰۷، ۰۸:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #60
RE: نگذاشتن تخم داخل جاتخمی
(۱۳۹۰/۱۰/۰۷، ۰۸:۴۱ ق.ظ)m1358 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان ماده من امروز تخم گذاشته اما انداخته پایین و شکسته ..جا درست کرده بود هرروزم بهمش میریخت ندیده بودم توجاشم بخوابه ..راهنمایی کنین؟ممنونم:basa (101):
سلام

چند دليل مي تونه داشته باشه
1- قناري ماده سال اول تخم گذاريش باشه
2- قفس جاي بدي از ساختمان بوده يعني پايين گذاشتيش و ماده استرس داره
3- چال قناري جاي بدي از قفس قرار داره تو قفس 2 تا ميل افقي قرار داره اگه گذاشتيش روي ميل وسط بذارش بالا و برعكس بعضي ماده قناري ها روي اين موضوع حساس هستن
4- ممكن قناري هاي شما جفت نخورده باشن و ماده از روي مستي تخم كرده باشه و وقتي نر درخواست جفتگيري داشته به ماده حمله كرده و تخم از بالا افتاده پايين
در كل بهتره چال قناري را بر خلاف جاي دونخوري بذاريد اگه دون خوري سمت چپ قرار داره بهتره چال كمي متمايل به راست باشه تا وقتي دست تو قفس مي كنيد ماده نترسه .

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۰۷، ۰۹:۳۵ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۷، ۰۹:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، omidlord ، nazmi ، بامداد ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان