زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۴:۰۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آموزش سهره با نت های موسیقی

*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 92
59 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #1
آموزش سهره با نت های موسیقی
باسلام خدمت دوستان میخواستم بپرسم آیا میشه به جوجه سهره یا قناری با استفاده از نت های موسیقی مثل پیانو و ... بهشون آموزش داد؟ یا حتما باید صدای خود پرنده باشه. لطفا اساتید نظر بدن. با تشکر
۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۰۵:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #2
RE: آموزش سهره با نت های موسیقی
با سلام بنظر بنده اگر هم بشه بجای آواز آهنگ میزنه ببخشید دوستان لطفا سوال های رو بپرسید که اول که بنظر خودتون جواب داشته باشه یا حد اقل ربطی به این انجمن داشته باشه شما پرنده سخن گو پرورش نمیدید سهره یه پرنده آواز خوان هست نه موزیکال.معذرت میخوام ببخشید .
۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۱۰:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #3
سلام

من با جناب dahan baz موافقم

دوست من تو این دونیا هر موجودی واسه یه کاری افریده شده ما انسانها میخوایم نظم جهان رو بهم بزنیم قناری و سهره و ... هر پرنده ای که اواز می خونه به زبان خودش با هم نوع خودش صحبت میکنه یا ارتباط بر قرار میکنه ما از اواز این پرنده ها خوشمون میاد واسه این پرورش میدیم که واسمون بخونه اما هیچ وقت نمی تونیم کاری کنیم که حرف بزنن پس خوندن اواز غریزه ای هست که خدا واسه ارتبط پرنده بهش داده هر وقت ما تونستیم کاری کنیم این موجودات با پیانو یا هر سازی بنوازن می تونیم کاری کنیم که با نواختن نت رو هم بخونن

موفق باشید
۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۰۳:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، محمد جلالی
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 152
156 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #4
من بلبل خرما رو دیدم که چند تا از زنگ های (ring tone) نوکیا رو خیلی خوب یاد گرفته و می خونه. اما سهره یا قناری رو ندیدم.
۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۰۹:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #5
به هیچ عنوان نمیشه چون سهره و قناری پرنده هایی هستن که صداهایی مشابه خوندن پرنده وحشی نژاد خودشون رو تقلید میکنند پرنده هایی مثل مرغ مینا یا کاسکو همچین صداهایی مثل آهنک بوق طبل و غیره را تقلید میکنند
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۰۹:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #6
با تشکر از دوستان شاید من سوالمو بد مطرح کردم منظور من این نبود که قناری یا سهره رپ بخونن منظورم آهنگهای ریتمیک و دارای سبکی هست که بصورت تکنوازی با بعضی از آلات موسیقی مثل پیانو یا ویالن نواخته میشن من هم قبول دارم غریزی هست ولی چرا پرنده ای که تا حالا صدای هیچ پرنده ای رو نشنیده یا به قول دوستان استاد نداشته دوسه دهن بیشتر بلد نیست .و در ضمن اینقدر به صدای آهنگهای شاد واکنش میدن ؟ در کل تشکر میکنم از دوستان که نظر دادن
۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۱۰:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #7
سهرو قناری به صدای جارو برقی و لباسشویی هم واکنش نشون میدن و شروع به خوندن میکنن
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۱۰:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #8
به دوستان توصیه می کنم که تاپیک زیر را مطالعه کرده و پیشداوری نکنند . بسیاری از دوستان بیان کردند که امکان ندارد قناری یا سهره صدای دستگاههای موسیقی را تقلید بکنند اما این یک اصل ثابت شده نیست . بعضی نتها را می توان به قناری آموزش داد اما کار سختی است .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۱۱:۱۷ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۱۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، محمد جلالی ، پارسا ایرانی
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #9
با تشکر از ادمین عزیز. از صحبتهای اقای شفیعی معلوم شد که قناری قادر به یادگیری نت های موسیقی هست . من این سوال رو پرسیدم چون خودم یک آهنگ لری بسیار شاد وریتمیک دارم که با کمانچه زده میشه .موقعه ای که قناریم تو لک بود دوسه هفته این آهنگ رو میزاشتم دیدم قناریم تقریبا به همون سبک میخونه اما گفتم شاید از جوجه ای یاد گرفته چون من این قناریرو پارسال وقتی دو ماه داشت آوردم و هیچ پرنده دیگه ای نداشتم بخاطر همین دیر مست شد
۱۳۹۰/۱۱/۱۰، ۰۱:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #10
با سلام واحترام خدمت دوستان اگه میشه کمی از آواز پرندتون که میگید نتهای آواز اون نوار میخونه رو میشه خواهش کنم بزارید تا بشه روش نظر داد . شاید این یه تجربه جدید باشه .ولی من چند سال پرنده سهره داشتم هر نوع آوازی که بگی توی خونه گوش میدم با صدا لج میکنند و صداشونرو بالا میکشن .ولی عین همون ریتم رو ندیدم بخونن.
۱۳۹۰/۱۱/۱۰، ۱۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان