زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۸:۴۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آموزش مرغ مینا

کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #1
آموزش مرغ مینا
آموزش مرغ مينا

آموزش مرغ مینا,آموزش حرف زدن مرغ مینا

مرغ مينا به نظر من بعد از كاسكو از نظر هوش ب[attachment=740]هترينه.حتي شاه طوطي و امثاله هم هوشي مثل مرغ مينا ندارند. اين پرنده اغلب از هند و پاكستان وافغانستان وارد ايران ميشه. اما هندي ها از نظر هوش بهترند.

مرغ مينا بر خلاف كاسكو كه وابستگي خاصي به صاحبش دارد آنچنان به صاحبش وابسته نيست ولي اين نكته را هم بايد بگم كه پرنده ي حساسي است و رفتار صاحبش را در مورد خودش درك ميكنه.

در مورد هوش اين پرنده همين بس که اگه شما چيزي هم به اون ياد نديد مرغ مينا فقط با شنيدن صداي ديگر پرندگان مي تونه اون صدا ها را تقليد کنه و پرندگان ديگر را به شک بندازه.

براي همين ابتدا بايد بهتون بگم كه اگه مشغله ي زياد داريد و مي خواهيد از اين پرنده نگهداري كنيد قيد اين كار را بزنيد،چون كاسكو و مرغ مينا هوش فوق العاده اي دارند و بايد در دوران اوليه(4-6ماه) زندگي خوب به اونا رسيدگي كرد تا بشه از هوششون به نحو احسن استفاده كرد.

در كل بايد توي حداکثر اون شش ماه اول زندگي خوب با اون كار كرد. تا مي تونيد اونا در دست بگيريد و نوازش كنيد و به اون غذا بديد و توي همين حين با اون صحبت كنيد.حرف زدن با مرغ مينا بايد با تكرار فراوان همراه باشه.

كلمات هم بايد با يك تون مشخص و يك لهجه تكرار بشند. روي اين نكته تاكيد ميكنم كه بهترين موقع براي آموزش صحبت كردن به مرغ مينا و امثاله وقتيه كه آنها گرسنه اند و شما بهشون غذا مي ديد.اگه اونا را شرطي كنيد و با ادا كردن هر كلمه به اونا پاداش بديد راندمان بهتري مي گيريد.

مرغ ميناي نر با استعداد تر نسبت به ماده است و راه شناسايي اونا هم خيلي سادست و اون اينه كه مرغ ميناي نر سق سياهي داره(سقف دهانش سياه است).

مرغ مينا يك همه چيز خواره ولي دانه هاي مخلوط پلت(پارس) هم براي آنها مخصوصاً در هنگام جوجه بودنشان به كار ميره كه اشكال عمده اش اينه كه باعث ميشه تا فضله ي مرغ مينا با بوي بدي همراه بشه.

منبع : Dr.vet
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۱۲:۱۲ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۱۰:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

.......
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 976
193 سپاس گرفته‌شده در 74 ارسال
ارسال: #2
RE: آموزش مرغ مینا
ممنون از پست زیباتون .

اگر میشه راهنمایی کنید بهترین خرید مرغ مینا در کدام فصل میباشد .

وقتی که جوجه هستند هم سقف دهانشون سیاهی کمی دارد یا خیر .

من شنیدم مینا تهرانی خیلی عالی تراز مینای پاکستانی است .

تشخیص نژاد در جوجه گی چگونه است.

من 3 سال پیش از گمرک یه پرنده فروشی هست یه مرغ مینا جوجه خریدم. این پرنده در 5 ماهگی شروع به حرف زدن کرد

طوری شده بود که به بهترین تبدیل شد اما بعداز تغییر شغل مجبور به فوشش شدم. تا الان لنگشو پیدا نکردم.

همین امسال از آزادگان یه جوجه خریدم. که نر بود اما استعداد اون مینارو نداشت . شکل و اندامش کلی با مینای قبلیم فرق میکرد .

به گفته دوستی پاکستانی بوده . پاهای بلند صورت و جمجمه کشیده .

اما در جوجه گی هیچ فرقی باهم ندارند . مشکل ما این است در جوجه گی چگونه باید تشخیص داد که برای کدام کشور است .
۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۱۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: rrgghh ، Jik Jik
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 38
17 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #3
سلام من یک مینا حدود 1 ماه پیش خریدم و جوجه هست کاملا مشخص  هست  چون  نرمی و زردی دور لبش هنوز هست و حتا دور چشمش هنوز زرد نشده.
نمیدونم  چند ماهشه اما تازه  یاد گرفته که خودش  غذا  بخوره.
مشکل من اینه  که  از من یه  خورده میترسه.از قفس بیرون نمیاد اگه هم بیاد خودم باید بیارمش یا اینکه با غذا گولش بزنم .دستمو  میبرم  جلو   گاز میگیره بعضی اوقات  اما رو دستم میاد اما زود میره روی قفس میشینه.نمیتونم  نوازشش کنم چون یا گاز میگیره یا میره بالای  قفس میشینه.اما  چه توی قفس باشه  چه بیرون از دستم به راحتی و بدون  ترس غذا میگیره.تا حالا هم چند روزه کلمه سلام رو باهاش کار کردم  هم خودم هم  از طریق صدای  ضبط شده اما تا حالا نتیجه نگرفتم.
پلت میخوره و بسیار حریص هست واسه این غذا.یکی گفت دل  مرغ  بهش بده  اما تا حالا ندادم.
لطفا منو  راهنمایی  کنین
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۲۸، ۰۸:۳۹ ق.ظ، توسط Jik Jik.)
۱۳۹۲/۰۳/۲۷، ۱۰:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 38
17 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #4
اساتید محترم  لطفا  به من راجت پست مربوطه  کمک کنین ممنون میشم
۱۳۹۲/۰۳/۲۸، ۰۵:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۲/۰۳/۲۷، ۱۰:۴۰ ب.ظ)'Jik Jik' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من یک مینا حدود 1 ماه پیش خریدم و جوجه هست کاملا مشخص  هست  چون  نرمی و زردی دور لبش هنوز هست و حتا دور چشمش هنوز زرد نشده.
نمیدونم  چند ماهشه اما تازه  یاد گرفته که خودش  غذا  بخوره.
مشکل من اینه  که  از من یه  خورده میترسه.از قفس بیرون نمیاد اگه هم بیاد خودم باید بیارمش یا اینکه با غذا گولش بزنم .دستمو  میبرم  جلو   گاز میگیره بعضی اوقات  اما رو دستم میاد اما زود میره روی قفس میشینه.نمیتونم  نوازشش کنم چون یا گاز میگیره یا میره بالای  قفس میشینه.اما  چه توی قفس باشه  چه بیرون از دستم به راحتی و بدون  ترس غذا میگیره.تا حالا هم چند روزه کلمه سلام رو باهاش کار کردم  هم خودم هم  از طریق صدای  ضبط شده اما تا حالا نتیجه نگرفتم.
پلت میخوره و بسیار حریص هست واسه این غذا.یکی گفت دل  مرغ  بهش بده  اما تا حالا ندادم.
لطفا منو  راهنمایی  کنین

سلام
سعی کنید اگه از قفس بیرون نمیاد، اصلا مجبورش نکنید چون به طور کلی زیاد هم بیرون آوردنش لزومی نداره و پرنده رو بیشتر هوایی میکنه. البته وقتی بیشتر بهتون عادت کرد شاید خودش آهسته بیرون بیاد.
منم یه جوجه دارم ولی اول باید راه بیرون در رو بهش نشون بدم یعنی با انگشت و اون هم آهسته بیرون میاد ولی بیرون آوردنش واقعا اثر مثبتی نداره!
مینا مثل کاسکو و طوطی سانان نیست که بذاره شما نوازشش کنید، هرچقدر هم که اهلی باشه، خوشش نمیاد نوازش بشه و اگه دیده باشید خیلی با پرهاش ور میره و در مرتب نگه داشتن اونها کوشش میکنه.
مینا از 5 6 ماهگی قدرت سخنگفتنشو بروز میده و بعد از اولین تولک، خیلی خوب میتونه لغتی رو که باهاش کار کردید بگه.

اکثر پرنده فروش ها و پرنده باز ها گفتن که دل برای مینا خوبه و خب یه مقدار کم براش خوبه ولی من این چندروزه خیلی روی غداهای مینا تحقیق کردم و متوجه شدم دل مرغ بخاطر آهن خیلی زیادی که داره، مقدار زیادش توصیه نمیشه!

موفق باشید :)
۱۳۹۲/۰۴/۱۴، ۰۸:۱۴ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: Jik Jik
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #6
دوست عزیز سلام
در مورد نوازش کردن مرغ مینا همانطور که دوست عزیز دیگری به خوبی جواب داده بودند، این پرنده مانند کاسکو نیست و از نوازش کردن خوشش نمی آید ولی در نظر داشته باشید که علاقه مفرطی به آب بازی دارد و با قرار دادن تشتکی کم آب در بیرون قفس می توانید آن را به بیرون آمدن از قفس تشویق کنید. در ضمن میوه و تنقلات هسته دار و حاوی آهن برای پرنده مضر است.
۱۳۹۲/۰۵/۰۴، ۰۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mandii
*
کاربر انجمن

کاردانی
سپاس‌ها: 15
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #7
سلام دنبال یک سی دی آموزشی مخصوص مرغ مینا میگشتم رفتم از بازار یکیشو پیدا کردم که مال کاسکو بود و کیفیت خوبی نداشت همش خس خس میکرد شما ها چه سی دی پیشنهاد میکنید
۱۳۹۲/۰۸/۲۴، ۰۸:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #8
عزیز دل cd میخوای چیکار هر سوالی داری میتونی بپرسی بچه های انجمن حتما جواب سوال شما رو میدن.من به شخصه تا حالا در مورد هیچ پرنده ای cd بدرد بخوری گیرم نیومده .
۱۳۹۲/۰۸/۲۵، ۱۰:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ak7akbar
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 4
67 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #9
مرغ مینا فضله اش خیلی بد هست. هزار کلمه هم حرف بزنه نمیشه در زمستان در منزل نگهداری کرد. بو میده شدیدا. حله آدم بهم میخوره. مفت ارزش ندار

۱۳۹۲/۱۰/۲۱، ۰۳:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 171
73 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #10
دوستان سلام
یه مینا دارم پارسال 15 کلمه حرف میزد ولی امسال بدلیل مشغله کاری که دارم وقت ندارم تمرینش بدم
دوستان کسی فایل صوتی آموزشی واسه مینا داره  ؟

۱۳۹۲/۱۱/۲۰، ۰۳:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان