زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۷:۲۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آنفولانزا یا بیماری خر خر کردن وراهکار برای درمان آن

*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 57
351 سپاس گرفته‌شده در 69 ارسال
ارسال: #1
آنفولانزا یا بیماری خر خر کردن وراهکار برای درمان آن
با سلام و عرض احترام خدمت دوستان و اساتید گرامی
بنده تعداد ده عدد مرغ و خروس خانگی دارم الان سه چهار روزه که چندتاشون شروع به عطسه کردن و بعضی هاشون خرخر میکنن دو سه تاشون هم چند روزه مدفوع آبکی دارن و احساس میکنم اون تحرک و سرحالی قبلی رو ندارن ولی در مورد غذا خوردن تقریبا مشکلی ندارن یعنی اشتهای خوبی دارن در ضمن یه بوی بدی هم ازشون میاد از دوستان اگر کسی تجربه یا درمان این مشکل رو لطف کنه ممنون میشم در ضمن تا به حال هیچ واکسنی بهشون زده نشده.
۱۳۹۲/۰۲/۲۴، ۰۴:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #2
RE: آنفولانزا یا بیماری خر خر کردن وراهکار برای درمان آن
سلام .

اول کار باید حیوونای بیمارو جدا میکردین .

نظافت جای پرنده هاتون . قرار دادنشون در معرض نور آفتاب . دادن روزی صبح و شب قرص فولوکساسین .

استفاده از قرص های جوشان مولتی درون ظرف آبخوری. استفاده از قرصهای انگل بهترین زمان اول صبح و هنگام آخرین دان خوردن . لینکوپک ء اکسی وت و داروهای دیگه هم مفیده . اگه اسهل با بوی تند نامطبوع دارن انگلا دارن . و بهتره از دادن غذاهای مثل سبزی چند روزی پرهیز کنید و در صورت علاج نشدن به مطب دام مراجعه بفرمایید و بعده مداوا حتما واکسن ها و بهده 1 ماه تکرار 6 ماه بعد تکرارشون کنید . و بهترین ناحیه برا زدن فقط واکسن پوست پشت گردن . نظر من این بود تا نظر بقیه دوستان چه باشه موفق باشید
۱۳۹۲/۰۲/۲۵، ۱۲:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #3
من مرغ و خروس ... ندارم ولی با این مشخصات که فرمودین با تایید فرمایشات حامد عزیز بعلاوه مواردی که ذکر کردند ...
برای اسهال آبکی جنتامایسین (آنتی بیوتیک وسیع الطیف ) و جهت خس خس و سرفه و عطسه و مشاهده ضعف و لاغری از محلول "انرو سدیم فولوکساسین" (که از محصولات کیمیا فام هستش با قیمت مناسب 50cc رو 5 هزار تومان گرفتم 3 تا 5 روز 1cc در یک لیتر آب ) یا داروی "تایلوزین" (بصورت پودر هستش 1 گرم در 1 لیتر آب ) میتونید استفاده کنید که هر دو مشکلات تنفسی و عفونت از بین میبرند .
ابتدا داروهای فوق در گوگل جستجو کنید ، موارد مصرف و عوارض مطالعه کنید و با توجه به علائم پرنده های بیمار استفاده کنید که خدای نکرده مشکلی پیش نیاد ، چون هنوز بیماری دقیق تشخیص ندادید .
موفق باشید
۱۳۹۲/۰۲/۲۶، ۰۶:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 9
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #4
برای خرخر مرغ من از فلورفینکن استفاده میکنم روزس ۳ سیسی بچکون تو گلو تا ۳ روز بطور ۱۰۰ درصد خوب میشن ییماری شدید بود تا ۵ روز ادامه بده فیتیله نمک هم خوب و موثره
۱۳۹۶/۰۷/۱۷، ۱۰:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #5
با سلام و احترام
من یک جفت مرغ و خروس دارم و زیاد هم از بیماری آنها اطلاعی ندارم.
حدود یکماه قبل من سرماخورده بودم. و سپس خروس هم صدایش شروع کرد به گرفتن فکر کنم بیماری من به آن منتقل شد چون پش از این مشکلی نداشت. مدفوع آنها هم تغییر رنگ داد و سبز رنگ و گاهی قهوه‌ای و آبکی شد. و حالا با گذشت حتی بیش از یکماه صدا خروس خیلی گرفته و به حالت جیغ مانند تبدیل شده. پله زور صدا می کند
اشتهای آنها هم خوبه و مشکلی از این لحاظ به نظر نمیرسد داشته باشند.
آیا از دوستان کسی می تواند راهنمایی کند که من باید چکار کنم تا آنها درمان شوند؟؟؟
۱۳۹۷/۰۷/۱۹، ۰۷:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #6
سلام