زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۳۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آواز زیبا و با کیفیت سهره ایلام

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
آواز سهره آقای یعقوب زاده
این آواز را با کسب اجازه از آقای یعقوب زاده از ایلام ، برای استفاده دوستان آپلود کرده ام . البته در این تاپیک دو فایل آپلود شد اما به درخواست ایشان فایل مربوط به سهره سبک حذف گردید

آواز سهره سبک : به درخواست صاحب سهره لینک دانلود حذف شد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۰۳، ۰۷:۲۹ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۹، ۰۳:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #11
RE: آواز زیبا و با کیفیت سهره ایلام
با سلام خدمت دوستان عزیزم مرسی بازم ممنونم داداشهای گلم خودتون میدونید تو این دنیا هر چی بیشتر یاد میگیری تازه میفهمی هیچی بلد نیستی من نظر شخصیه خودمه تو یوتییوب من خیلی آواز دانلود کردم تقریبا میشه گفت که 50 درصدشو ولی همشون یه سبک هستند فقط تو یه کلیپ یه چیزهایی اضافه داره اون یکی نداره بله تو نوع خودشون زیبا هستند منکر این هم نیستیم تو شهرهای صاحب سبک ایران دهن کامل وجود نداره بنظر من شما تو قسمت ردیفهای اواز که آدمین گذاشتن رو ببینید چندتا سهره دیدید که همه این نتهارو اجرا کنه یا اصلا شنونده بشناسه من تو سایت همدان سهره اولین بار این نتها رو دیدم به چنتا از دوستان خبره نشان دادم باور کنید 40 درصدش رو تو گویش پرنده نشنیده بودن
حالا یا گویش تهرانیش فرق داره مثلا مامیگیم سول سول جان ولی تو اون دهن ها وجود نداره اتفاقا تو همین آوازه جدیدی که آدمین گذاشته تو رمان 2:40 رو گوش بدید ما به این نت میگیم سول سول حالا دیگران چی بگن رو نمیدونم تو مقوم سیلی لی لی جون داریم که از لی لی لی جون لری همون جور که از اسمش معلومه بسیار سنگیتره سر سری داریم
من به هیچ عنوان تعصب ندارم ولی دوست ندارم زحمتی رو که یه سری استاد بزرگ که هیچ کدام اونها نیستن واسمی هم ازشون نیست متاسفانه رو کسی خراب کنه وقتی مگی خرم آباد باید تو ردیفه خودش بخونه در غییر این صورت حتی یه غیس کنگاور رو بکشه میگن عیب داره دنیای دهن بازی بنظر من دقیقا مثل دنیای موسیقی هست یعنی باید کلاس آواز شناسی بری اشراف رو تمام سبکها داشته باشی ودهن شاختن مثل اهنگ سازیه من به نوبه خودم میگم هیچی نمیدنم نه من خیلیها دلیلش اینه که به این عرصه دید بد داره جامعه کسی نیست هزینه کنه اساتید رو جمع کنه تا زه تو زمینه قناری داره یه کارهای میشه وقابل ستایشه همه از وسط راه شروع کردن علتش اینکه تویه لک حیوان میمونیم همینه
قسمت سیک شناسی چند نفر شرکت کردن مجانی هم هست برای ماها دلیلش اینکه 1 سر رشته ندارن دوستان یا اگه دارن اختلاف نظره. طرف میترسه بگه یه دفعه ضایع شه تو جمع .خودشما فکر میکنم بودین اون قطعه لی لیجون معروف رو گذاشتین که من گفتم ریو ریو جونه کسی دلیل رو نپرسید آقا هر کسی هر چی میدونه بزاره وسط من به نوبه خودم کردم در مورد سهره هایی که بعد از لک بالا نمیان مست نمیشن در موردش تحقیق کردم هزینه کردم عنوان کردم در صورتی که میتونستم نکنم ویه منبع در آمد برای خودم درست کنم یه تابلو بزنم(( سهره های لال مشکل دار رو بخوان میکیم)) نتیجه چی شد روزی صدتا پیام از دوستان بدونه یه تشکر بعدش موضوع به کل پاک شد دلیل رو از مدیر پرسیدم تو 4 کلمه واقعا قانع کننده بود وحتی پشیمون شدم که چرا عنوان کردم واز آدمین عزیز ممنونم در صورتی که میشد تو راه مثبت انجامش داد نه سوء استفاده پس من نظرم اینه که باید به کوچیک تر ها یاد داد همه ما بزرگیم وشکل گرفتیم وتغییر کردنی نیستیم در آخر از همه عذر خواهی میکنم همه رو دوست دارم پوریان عزیز هم در حال حاظر بهترین دوست من توانجمن وازش استفاده میکنم محمد آقا کوچیکیم این نظرشخصی من بازم دوستان حمایت کنن من به نوبه خودم هیچ کوتاهی نخواهم کرد
۱۳۹۱/۰۷/۲۴، ۱۲:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #12
دوستان تو همین بخش آواز سهره نگاه کنید مثلا همین آدمین چندتا آواز کامل و مورد پسند خودش و منطقه اش رو گذاشته؟به نظرتون اینکار رو برا بالا بردن سطح انجمنی که خودش مدیرش هست انجام داده؟نه بخدا اصلا اینجوری نیست اصلا انجمن احتیاجی به این کارا نداره فدف شماره یک این انجمن انتقال تجربها و نظرات بین اعضا در تمام شهرهای ایران هست.خودتون میدونید سهره و پرنده چیزی هست که هرچی درموردش بدونی باز انگار هیچی نمیدونی .من یه چی میدونم میگم آدمین یه چیز دیگه میدونه میگه دهن باز یه چیز دیگه میدونه میگه هرکدوم از دوستان تجربه اشون رو میگن اونوقت نگاه میکنی میبینی به غیر از اون چیزی که خودت میدونستی ده تا چیز دیگه هم یاد گرفتی.آخه مگه همین قناری نیست که اولش یه پرنده کوچک سبز وحشی بور؟الان بیش از سی نژاد مختلف داره.همین نژادهای انگلیسی رو نگاه کنید.یورک و لانکشایر و گلاستر و نوروویچ و ... همه تو انگلیس بوجود اومدن.اول اومدن یه انجمن درست کردن و یه معیارها و ملاکهایی رو تعیین کردن و بعد رفتند روش کارکردن و نتیجه شد اینی که ما میبینیم.حالا ما چرا نباید اینکار رو بکنیم با اینکه امکاناتش رو داریم.یکی از امتیازات این انجمن اینه که کسی دنبال تجارت و فروش پرنده اش اینجا نیست.یه جور صداقت هست اینجا که تو نشستهای پرنده بازایی که درآمد دارن رو پرنده نیست.آخرش از یه جایی باید شروع کرد.شاید بیشتر شما اساتیدی رو بشناسید که پرنده رو مثل بچه اشون نگاه میکردن و زحمتها کشیدند براش ولی حالا کجان ؟مردن و حاصل سالها زحماتشون به باد فنا رفت یا به اسم یکی دیگه بالا اومد یا فراموش شد.آره اونوقت امکانات نبود الان که هست الان من با گوشی تو دستم با شمایی که اونور کشور هستی درارتباطم .بهترین انجمن و سالن تبادل تجربیات و نظریات رو هم که داریم.باید از یه جایی شروع کرد.
۱۳۹۱/۰۷/۲۴، ۰۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 277
117 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #13
با سلام خدمت دوستان...
من این آواز رو نمیتونم گوش کنم اما......
خواستم چیزی نگم اما نتونستم...:)
اگر تعریف ازخود نباشه من مدت هاست که در موسیقی دستگاهی ایرانی شاگردی میکنم وخواهم کرد یکی از دلایلی که من سهره رو دوست دارم این هست که یک موزیسین هست که من سهره رو توی شاگردی الگو قرار دادم وباید بگم که بعضی از تحریر های آوازی موسیقی ایرانی شبیه به صدای همین پرنده است مثل چهچه...:)
توی انجمن بارها بحث در مورد آواز شده که بعضی از دوستان بدرستی نظر دادند اما بعضی از لحاظ موسیقیایی نه , بحث گسترده ای هست اما به اختصار و ساده میگم که آواز رو همین رنگارنگی ها , لهجه ها , آواها و بقول شما نتها زیبا کرده که نباید همه رو یک جا به سهره آموزش داد چون گوش نواز نمیشه من صدای سهره باغی رو بیشتر از صدایی سهره های بعضی از دوستان آموزش میدن دوست دارم چون گوش نوازتره چون اون داره توی یک دستگاه وبا یک لهجه میخونه اما سهره های بقول شما آموزش دیده یه آواز بایه صدا بعد یه جور دیگه بعد با یه لهجه دیگه و غیره میزنه که این گوش نواز نیست دوستان مثل این میمونه که دارید توی 3 دقیقه بجای یه آهنگ 10تا آهنگ و آواز از 10 تا خواننده میشنوی از ماهور میری تو ابوعطا از اون میری تو دشتی ازاون میری تو همایون و خلاصه خیلی بد میشه...
مثلا من صدای سهره ای که بنام آقای یعقوب زاده گذاشته شده رو دوست دارم چون همش توی یه دستگاه هست و یه سری نتها توش خیلی تکرار میشن و این درسته....
و شما اگر میخاید کاری بکنید بهتره که این آوازهای زیبا رو نگهداری کنید نه اینکه اونها رو توی هم بریزید...
اینم بگم که بعضی جاها شنیدم که درباره موقوم بحث شده باید بگم که معنی موقوم توی موسیقی یعنی مقام یا همون آواز یا به عبارت درست تر یعنی همین لهجه و آواها و آوازها یا در آواز سهره مقام لر , مقام کرد ,مقام شیرازی با مقام کرمانی یا غیره..
خیلی بحث فراتره اما شاید زیاده گویی بشه, کوچیک همه دوستان هستم ..
۱۳۹۱/۰۷/۲۴، ۰۵:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #14
آواز سهره آقای نادری - شماره 1
نمونه ای از آواز سهره ایلام متعلق به آقای نادری
هدف از آپلود این آوازها این است که دوستان با آوازهای مناطق مختلف آشنا بشوند . دوستان می توانند حتی آواز سهره های وحشی مناطق خودشان را در بخشهای مرتبط قرار بدهند
هدف فقط معرفی آوازهای برگزیده و ناب نیست
سال ضبط : 1391
۱۳۹۱/۰۸/۰۴، ۱۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، عمادذر ، hamed.k ، shams ، 10reza10
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #15
آواز سهره آقای نادری - شماره 2
نمونه ای از آواز سهره ایلام متعلق به آقای نادری
سال ضبط : نامعلوم (قدیمی)
۱۳۹۱/۰۸/۰۴، ۱۲:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، عمادذر ، shams
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #16
آواز سهره آقای شاهین - شماره 1
نمونه ای از آواز سهره ایلام متعلق به آقای شاهین
سال ضبط : نامعلوم (قدیمی)
۱۳۹۱/۰۸/۰۴، ۱۲:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، عمادذر ، hamed.k ، shams ، پدربزرگ
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #17
آواز سهره آقای زارعی - شماره 1
نمونه آواز سهره ایلام متعلق به آقای زارعی
سال ضبط : حدود سال 1370
۱۳۹۱/۰۸/۰۴، ۰۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، majid*h ، عمادذر ، hamed.k ، shams ، crash1360
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #18
آواز سهره آقای زارعی - شماره 2
نمونه آواز سهره ایلام متعلق به آقای زارعی
سال ضبط : 1391
۱۳۹۱/۰۸/۰۴، ۰۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، عمادذر ، shams ، 10reza10
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #19
dahan baze عزیز باسلام درسته منم تعریف اون 13 ساله رو شنیدم بعید میدونم بفروشن حسین اقا از اساتید قدیمی هستن و نت شناس خوبی هم هستن عمرشو تو این کار گذاشته دیگه مقوم تهران بازی نمیکنن ولی به واقع در تهران تقریبا میشه گفت به جر یهسری مسائل جزئی اکثرا به یک سیستم واحد رسیدن ومیشه گفت ثابت شده از نظر من سیستم نواری به درد نمیخوره و اول و اخر حیوون خراب میشه شما فرمودید حیوونا زیر نوار شاید 50 درصد بگیرن درسته ولی اگه سهره زیر سهره درست بشه و جوجه جنس باشه مطمئنا چه بسا از اوستا هم بهتر بشه
۱۳۹۱/۱۰/۲۵، ۱۱:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #20
RE: آواز سهره آقای یعقوب زاده
از ادمین عزیز و دوستانی که اطلاع دارن ممنون میشم ثانیه 1 تا 10 صدای سهره سبکو تشریح کنید سپاس
۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۱۲:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان