زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۴:۲۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آواز زیبا و با کیفیت سهره ایلام

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
آواز سهره آقای یعقوب زاده
این آواز را با کسب اجازه از آقای یعقوب زاده از ایلام ، برای استفاده دوستان آپلود کرده ام . البته در این تاپیک دو فایل آپلود شد اما به درخواست ایشان فایل مربوط به سهره سبک حذف گردید

آواز سهره سبک : به درخواست صاحب سهره لینک دانلود حذف شد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۰۳، ۰۷:۲۹ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۹، ۰۳:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #21
آواز سهره سبک آقای فرزاد یعقوب زاده
آواز سهره جناب آقای فرزاد یعقوب زاده از ایلام را برای دوستان آپلود کردم تا پس از کارشناسی به جای مناسب انتقال داده بشود
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته این فایل کامل نیست و تمام دهنهای سهره و قیس و ... در این فایل نیستند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۱۶، ۱۰:۳۴ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۲/۰۱/۱۶، ۱۰:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #22
RE: آواز سهره سبک آقای فرزاد یعقوب زاده 2
با سلام وخسته نباشید خدمت عرفان گل ممنون آوازه زیبایی هست شروعش با ول ولی های ملایری شروع میشه بعدش گیلاسی فقط تو بعضی جا ها میره تو باغی وبعد میاد تو ریتم خودش کل ببلی دار منظور جاهایی که سر دهن با سوت شروع میکنه یه قور زیبا داشت وفکر میکنم بخشی دیگراز این رو هم قبلا زحمت کشیدید وگذاشته بودید بنام باغی اگر اشتباه نکنم من از سر دهن خیلی خوشم میاد با تشکر
۱۳۹۲/۰۱/۱۷، ۱۰:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدگلشن ، shams ، payman3
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #23
با سلام خدمت آقا عرفان عزیز سال نوی شما هم مبارک باشه
این آواز زیبای آقا فرزاد که من فکر میکنم یکی از زیباترین سبکهای شهر ایلام هستش رو یک بار دیگر قبلآ تو سایت گذاشته بودین ولی اون خیلی زیباتر اجرا میکرد و کامل تر بود و من با اجازه شما مجدد ایجا میزارم چون قبلآ هم تو یک تاپیک که دوستان دهن گیلاسی میخواستن گذاشته بودم.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۲/۰۱/۱۷، ۰۳:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shams ، mehran222 ، محمدمهدی ، tracker72525 ، sarvestaan
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #24
با سلام و آرزوی توفیق

از شنیدن آوازی که در اختیار کاربران گذاشتید لذت بردم . این اجرا کاملا مشخصه که برای یک سهره آموزش دیده است.
شروع هر بخش از آواز با دو قیس کوتاه و خاص، زیبایی آواز رو بیشتر کرده . یه اجرای کامل رو من فقط ثانیه 36 شنیدم که سهره سه دهن میاد و با " چو " ختم میکنه . در دقایق آخر هم با دو دهن متفاوت این کار رو می کنه . در دقیقه 43 هم سر دهن قشنگی رو میزنه. فقط قسمتهایی که وارد دهن می خواد بشه با قیژ و قور های بی موقع ترتیب آواز رو گم میکنه که من اون قسمت هارو ضعف آواز می دونم . این آواز در کمال آرامش سرداده شده و شرارتی تو آواز نیست و سهره با رو به مستی بیشتر رفتن پر زور تر اجرا میکنه و قدرت بیشتر حتما آواز رو زیبا تر میکنه.
با کمال احترام برای آقای فرزاد یعقوب زاده و آرزوی سلامتی برای ایشون من این نوع اجراها رو در سایر سهره های مناطق دیگر هم شنیده ام و ترتیب خاصی ندیدم که بگم این سبک مختص محل یا شهر خاصی هست. من این دهن ها رو حتی در آواز سهره های خارج از کشور هم شنیده ام و خدمتتون عرض کنم سر دهنی که دقیقه 43 اجرا شد و خیلی هم زیباست در لیست کالج های برگزار کننده مسابقات آواز در اروپا موجود است و جز دهن های امتیاز دار است .

"ترتیب" و زمان مشخص اجرای دهن ها و "تعداد بخش های آوازی" و نوع دهن های مورد استفاده ، می تونه سبکی رو ایجاد و معرفی کنه .

باتشکر ارادتمند شما
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۱۸، ۱۰:۳۴ ق.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۲/۰۱/۱۸، ۱۰:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 45
135 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #25
RE: آواز زیبا و با کیفیت سهره ایلام
(۱۳۹۱/۰۷/۲۲، ۱۰:۴۱ ق.ظ)Erfan نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
متأسفانه در ایلام کمتر به اصلاح آواز سهره توجه شده و دوستانی هم که به این امر توجه دارند هر کدام به سلیقه خودشان عمل می کنند و یک نظر واحدی وجود ندارد اما در کل سهره هایی که شمرده و تک دهن آوازها را اجرا بکنند و وقتی هم که وارد دهنهای اصلی می شوند این نظم را رعایت بکنند اینجا طرفدار دارند اما لااقل یکی از دهنهایی که تقریباً مختص منطقه ایلام است و حتی سهره های وحشی ایلام هم این نت را اجرا می کنند برای شما ضمیمه میکنم . (آواز باغی ایلام)
منظورم نت دوم است

دوست عزیز اول یه نکته رو خاطر نشان کنم و ب جرات میگم که بهترین نوع سهره تو ایلام و شهرستانهای هم جوارش یافت میشه
افرادی هم هستن که اوازشو اصلاح کردن
مثلا خود من سهره ی وحشی رو که یه صدا رفته رو الان میتونه دوسه دهن مخطلف چهچهه بزنه .سهره تو یاد گیری صدا استعداد بی نظیری داره ....عکسش هم رو پروفایلمه ....
۱۳۹۲/۰۲/۰۳، ۱۰:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mojtaba_Torghe
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #26
RE: آواز زیبا و با کیفیت سهره ایلام
با سلام خدمت سهره باز عزیز داداش از اینکه سهره پرنده ی با هوشی هست منکر نیستم ولی سهره وحشی که تو بیابان رنگ انداخته وسال خورده باشه به هیچ عنوان دهن یاد نمیگیره واگر هم بگیره دهنهایی رو میگیره که شبیه دهن های خودش باشه ویه جورایی دهن خودش رو اصلاح میکنه یا جوجه امسال بوده که دهن قرص نکرده تو طبیعت واسیر شده تو قفس شروع کرده بخوندن واونجا دهنهاشون درست کرده این یک مورد دوم اینکه نمیشه گفت که دقیقا کجا بهترین سهره ها رو داره چون تو هر منطقه ای برای خودش سهره های زبان زد داره حالا یکی به ایلام نزدیکه پرنده های اون طرف رو میشناسه یکی تو شمال در حال حاظر ایلام تو کشور از همه جا بیشتر سهره داره اون هم بخاطر دور بودن از پایتخت وگر نه تا الان ته اونجا هم در آمده بود.ردیف سبکی که تو ایلام دارن بازی میکنن یکیش بروجردیه دوم باغی خود ایلام هست که بنظر من خیلی زیباست یکی هم مخلوط این دوتا که اصلا من نمیپسندم تو منطقه علی آباد سهره ای بی نظیری داره که اونجا هم تخمش رو ملخ خورده یکی پشت آسیاب به گفته خود ایلامی ها سهره های گرمسیریش بهتر از سرد سیریش هست ولی ما تو تهران دنبال سهره های سرد سیر هستیم با تشکر
۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۰۱:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 11
5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #27
RE: آواز سهره آقای یعقوب زاده
سلام دوستان
من هم نتونستم دانلود کنم
۱۳۹۲/۰۳/۲۵، ۱۲:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #28
RE: آواز سهره آقای یعقوب زاده
سلام چرا بعضی از آوازهای سایت برام دانلود میشه و بعضی هاشون دانلود نمیشن؟!
این آوازم دانلود نمیشه؟!!
مشکلش چیه که دانلود نمیشه؟!!
۱۳۹۲/۰۳/۲۸، ۰۷:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #29