زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۰۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آواز نخواندن طرقه

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 3
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #1
آواز نخواندن طرقه
سلام
من يك هفته قبل از مغازه يك طرقه خريدم كه تو مغازه از خوندن كولاك مي كرد قفسشم عوض كردم قفس چهار گوش و بزرگه ولي از روزي كه تو خونه اوردمش اصلا هيچ صدايي ازش در نمي ياد البته غذا مي خوره حتي از دست هم مي گيره خاك بازي هم مي كنه مي گين خوب ميشه يا بهم انداختن؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۵، ۰۶:۴۱ ق.ظ، توسط afmo16.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۵، ۰۶:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #2
RE: آواز نخواندن طرقه
سلام
دوست عزيز عجله نكن 90% پرنده ها با جايجايي تا 2 الي 5 روز نمي خونن و اين طبيعيه به قول يكي از اين قناري بازاي قديمي وقتي خودت مي ري جايي همون اول پا تو دراز نمي كني وقتي كمي اونجا واست عادي شد راحتتري پرنده هم همينجوره البته آگه جلوي خودت خونده باشه .
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۲۵، ۰۹:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، afmo16 ، Animal Planet ، Basem Poshtiban
*
کاربر انجمن

ارسال: #3
(۱۳۹۰/۰۸/۲۵، ۰۹:۰۳ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزيز عجله نكن 90% پرنده ها با جايجايي تا 2 الي 5 روز نمي خونن و اين طبيعيه به قول يكي از اين قناري بازاي قديمي وقتي خودت مي ري جايي همون اول پا تو دراز نمي كني وقتي كمي اونجا واست عادي شد راحتتري پرنده هم همينجوره البته آگه جلوي خودت خونده باشه .
موفق باشيد

سپاس بازم چند روز دیگه تحمل می کنیم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۵، ۰۱:۳۵ ب.ظ، توسط esfahan-canary.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۵، ۰۱:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #4
سلام دوست من
قفس طرقه گرد باشه بهتر در خصوص خوندن طرقه هم حتما اگه داخل مغازه می خونده اینجایی که آوردیش می خونه ولی من همیشه به دوستام میگم هر وقت طرقه می خرید و دهن دار هستش با همون قفس بگیرید چون بعضی از طرقه ها وقتی قفسشون عوض میشه میرن تو لک طرقه ها خیلی باهوشن و برای خودشون داخل قفس قلمرو دارن و هرگونه تغییر در قلمرو را متوجه میشن چه برسه به اینکه قلمروشون عوض بشه
۱۳۹۰/۰۸/۲۵، ۱۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، esfahan-canary ، afmo16 ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #5
درود
دوستان توضیحات کامل و درستی دادند،و در ادامه باید بگم طرقه هایی که در اماکن شلوغ نگهداری میشوند به سر و صدا عادت دارند.
و در پاسخ به شلوغی اطراف با صدای بلند آواز سر میدهند و در جاهای خلوت مثل خونه ساکت میشن.
میتونید با بلند کردن صدای تلوزیون عکس العملشون رو ببینید.
۱۳۹۰/۰۸/۲۶، ۰۱:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، afmo16 ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #6
(۱۳۹۰/۰۸/۲۵، ۰۶:۲۲ ق.ظ)afmo16 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من يك هفته قبل از مغازه يك طرقه خريدم كه تو مغازه از خوندن كولاك مي كرد قفسشم عوض كردم قفس چهار گوش و بزرگه ولي از روزي كه تو خونه اوردمش اصلا هيچ صدايي ازش در نمي ياد البته غذا مي خوره حتي از دست هم مي گيره خاك بازي هم مي كنه مي گين خوب ميشه يا بهم انداختن؟

سلام و درد ! دوست من ترقتو چند خریدی توی مشهد طرقه مست از ۱۰۰ شروع می‌شه تا بالا من دیدم طرقه تا ۵۰۰ هم جلوم فروختن اگر اون تریکی میگی‌ کولاک میکرد گهیمتش باید از ۸۰ تا + بود
طرقه تو همانجا که میخواند خریدی یا ماسلن امروز میخواند فردا رفتی‌ گرفتی ؟ چون امکان داره مغازه دار عوض کنه پرنده هارو خلاصه امیدوارم زودتر بخونه

بدرود
۱۳۹۰/۰۹/۱۳، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: farhad52509
*
کاربر انجمن

ارسال: #7
سلام
متاسفانه با گذر 20 روز هنوز نمیخونه نمیدونم چیکار کنم فروشنده میگه تو پرریزه لطفا راهنمایی کنید
۱۳۹۰/۰۹/۱۴، ۰۹:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلوم
ارسال: #8
(۱۳۹۰/۰۹/۱۴، ۰۹:۲۷ ب.ظ)afmo16 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
متاسفانه با گذر 20 روز هنوز نمیخونه نمیدونم چیکار کنم فروشنده میگه تو پرریزه لطفا راهنمایی کنید

دوست من سلام
اگر طرقه شما رفته باشه تو پرریزی باید بدونی چرا چون توی این موقع هیچ پرندیی تو پرریزی نمیره حالا چند خریدی طرقه تو ?
اگه عکس داری بذار ببینم پرندت چجوری
۱۳۹۰/۰۹/۱۵، ۰۹:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
*
کاربر انجمن

دیپلوم
ارسال: #9
اواز نخواندن طرقه بعد از 1 سال
سلام و درود.
پارسال یک طرقه نر خریداری کردم از ان موقع حدود 5 دقیقه ریز خونی نکرده چه برسه به خوندن کامل . به هرکی نشونش دادم میگن این باید کولاک کنه .یعنی امکان داره طرقه من گنگ باشه.
من یک عدد طرقه بالغ دارم فقط همون یک پرنده هم دارم + 3 عدد جوجه که این ها ماله امسال و هنوز گشتی هستن و جز این ها حیوان دیگه ای ندارم.
ایا میشه بعد از گذشت یک سال طرقه ام دهن بگیره؟
راهنمایی کنین چطوری این کار رو انجام بدم.
با سپاس.
۱۳۹۱/۰۳/۰۲، ۰۳:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #10
RE: اواز نخواندن طرقه بعد از 1 سال
سلام دوست من
آیا طرقه شما رامه یا وحشه ؟
قفس طرقه کجا قرار داره منظورم بلندی است یا پایین ؟
از چیزی نترسیده ؟
قفسش از بلندی پرت نشده پایین ؟
۱۳۹۱/۰۳/۰۲، ۰۹:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان