زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۱۰:۰۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آیا ماده به تنهایی میتونه جوجه ها رو بزرگ کنه

*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 53
110 سپاس گرفته‌شده در 48 ارسال
ارسال: #1
آیا ماده به تنهایی میتونه جوجه ها رو بزرگ کنه
سلام ماده من دیروز تخم کرده اگه نررو ازش جداکنم خودش تنها میتونه جوجه ها رو بزرگ کنه ؟
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۳:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #11
RE: آیا ماده به تنهایی میتونه جوجه ها رو بزرگ کنه
(۱۳۹۲/۰۳/۲۵، ۱۲:۵۴ ب.ظ)'farhad48' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یک جفت قناری دارم که 4 تا جوجه دارن ولی متآسفانه ماده چشمش باد کرد ومنم 2 روز پماد تتراساکلین 1 درصد چشمی براش مالیدم ولی عمرش به این دنیا نبود وامروز دیدم مرده و جوجه ها بزرگ شدن واز جا تخمی پریدن بیرون من غذای تخم مرغی و کاهو گذاشتم ونر هم دیدم به جوجه ها غذا میده بنظر دوستان وارد نر غذا دادن رو ادامه میده یا باید کمکشون کرد؟

سلام
اگه میتونی کمکش کن.اگر هم نمیتونی ولش کن خودش جوجه ها را بزرگ میکنه.فقط تغذیه خوب واسش فراهم کن

(۱۳۹۲/۰۳/۲۵، ۰۳:۱۴ ب.ظ)'رحمانی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.من یه جفت قناری بردم جفتگاه که تا الان 12 تا جوجه بزرگ کردند و 5 تا دیگه هم تازه پرهاشون در میاد.در کل 17 تا جوجه گرفتم.الانم دارن تند تند جفتی میزنند.به نظر شما اساتید محترم الان من باید چیکار کنم؟نر را با جوجه ها جدا بزارم و ماده را بندازم تو جوجه پرون یا بزارم ماده تخم هاشو بزاره و بعد برش دارم و یا پیشنهاد دیگه ای دارید؟

سلام
بستگی به ماده داره.اگه میبینی خیلی پر زور هست بذار تخم ها شو بذاره و بعد جداش کن.اگه خیلی سر حال نیست همین حالا میتونی جداش کنی و تو پرون بندازیش.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۲۵، ۰۶:۱۰ ب.ظ، توسط 10reza10.)
۱۳۹۲/۰۳/۲۵، ۰۶:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رحمانی ، omidlord
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #12
ماده زمانیکه در اثر تولید مثل دچار ضعف بشه ، پرهای دور گردن و پشت سر کم پشت میشه و گاهی پوست نمایان میشه .
این مورد هم بستگی به تغذیه و شرایط جسمی ماده داره که بقول دوستان پر زور یا سرحال باشه یا ضغیف .

ولی بهترین کار واسه چنین قناری بردن به جوجه پرون هستش .. حیفه .. قناری که 17 تا جوجه داده بسیار خوش سو هستش .. اگر ماده دیگه دارید تخمهاش رو که گذاشت بچرخونید زیر اون والا جداش کنید و از تخم گذاری مجدد جلوگیری کنید .
نر هم بدون مشکل جوجه ها رو بزرگ میکنه اگر جفت قبلی ماده باشه . من باشم به هر دو قناری نر و ماده استراحت میدم .
۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۰۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۲/۰۳/۲۵، ۱۲:۵۴ ب.ظ)'farhad48' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یک جفت قناری دارم که 4 تا جوجه دارن ولی متآسفانه ماده چشمش باد کرد ومنم 2 روز پماد تتراساکلین 1 درصد چشمی براش مالیدم ولی عمرش به این دنیا نبود وامروز دیدم مرده و جوجه ها بزرگ شدن واز جا تخمی پریدن بیرون من غذای تخم مرغی و کاهو گذاشتم ونر هم دیدم به جوجه ها غذا میده بنظر دوستان وارد نر غذا دادن رو ادامه میده یا باید کمکشون کرد؟

سلامن
نر خودش تا جوجه ها بزرگ بشوند به جوجه ها غذا مي دهد واحتياج به كمك هم ندارد.فقط تقويت كردن نر وجوجه ها يادتون نره .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۰۶:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #14
یک سوال دارم من یک ماده خریدم سفید گلاستر با 4 تا تخم که خوابیده روش . فروشنده میگفت نرش مرده .اوردم خونه خوب رو تخم ها خوابیده ایا می تونه تنهایی این 4 تا رو بزرگ کنه؟من یک نر سفید هم خریدم بندازم پیشش؟ایا نره کمک ماده میکنه یا کلا برنامه رو بهم میریزه من نگران تخم ها هستم؟راهنمایی کنید چی کار کنم؟الان یک پرستار دارم که 3 تا تخم زیرش هست 2 تاش در اومده یکیش هنوز نه میشه بزارم زیر اون بقل بقیه تخم ها؟منتظر خبر شما هستم.یک ماده این کاره چند تا تخم رو میتونه با هم بزرگ کنه؟
۱۳۹۴/۱۰/۳۰، ۱۰:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #15
سلام
ماده اگر خوب باشه خودش به تنهايي جوجه ها را بزرگ مي كنه.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۱۱/۰۱، ۰۷:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #16
الان رو تخم ها نمی خوابه بزارم زیر یک قناری که جوجه یک روزه دار؟
۱۳۹۴/۱۱/۰۱، ۰۸:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #17
سلام
تخم ها را بريز دور .فروشنده ها براي اينكه پرندشون را بفروشن هزارتا كلك ميزنن.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۱۱/۰۳، ۰۷:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان