زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۰۳:۴۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آیا مکان سهره در تغییر لحن و زنگ صدای سهره تأثیر دارد؟

*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #1
آیا مکان سهره در تغییر لحن و زنگ صدای سهره تأثیر دارد؟
دوستان تو دهن بازی علاوه بر نت ها و دهنهای مشخص لحن نیز باید عالی باشه برخی دوستان میگن سهره باید تو فضای باز باشه برخی هم عقیده دارن این باعث از بین رفتن لهن ولهجه حیوون میشه از اساتید و صاحبنظرها تقاضا میکنم در این مورد گفتگو کنیم وتجربیاتشونو در میان بزارن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۷/۰۴، ۱۰:۵۹ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۱۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #11
RE: سهره دهن دار لحن و زنگ صدا
سلام آرمان جان.والا ما نمیدونیم این دوستای شما کدوم شهر سهره بازی میکنن و از کجا این چیزا رو یاد گرفتن!!!این چه ربطی داره اگه سهره بیرون باشه زور میزنه و جره میزنه و لحن ول میکنه؟والا تو این همه سال ما نه دیدیم نه شنیدیم.اصلا به نظر من سهره اگه بیرون نره اول به اوج توانایی ژنتیکیش نمیرسه دوم صداش بلند و زهردار نمیشه سوم خیلی خیلی بد مست میشه.بذار با دلیل توضیح بدم :دوسال پیش ما اومدیم گفتیم بیایم حرفه ای دهن بازی کنیم خونه همسایمون یه زیرزمین بزرگ و خوب داشت باهاش صحبت کردم و کلیدشو گرفتم شش تا جوجه سهره کال هم پیدا کردم و گذاشتم زیر دهن یه سهره کرمونی دهندار بی غلط از خرداد تا اواخر آبان زیر دهن بودن اون موقع چهاتاشون به خاطر بی استعدادی و بیشعوری و غلط خوندن از آموزش خارج شدن موند دوتاش اون دوتا تا اول زمستون پیش اشتاد بودن وقتی دهنشون تقریبا کامل شد از آموزش خارج شدن سنشون تقریباهشت ماه بود یکیشو برا خودم نگه داشتم تو حیاط یکی هم دادم به یه بنده خدا تو شیراز هر دومون کلی پرنده خونه داشتیم این دوتا هم کنارشون بودن البته بیرون تو حیاط یا بالکن.میبردمش که بیابون شکار .اول تا وقتی از زیرزمین بیرون نیومد صداش دریده و زهردار نشد الانم دارمش نه یه ریتم جا میندازه نه از گوشه کنار دهن گرفته .اونی که دادم به اون بنده خدا هم همینطور.ببین آرمان جان وقتی سهره دهنش تثبیت میشه دیگه احتمالش یک درصد هست که خراب کنه این یک درصد هم برا اینه که هیچ چیز صد درصد نیست.به این چیزا میگن وسواس به نظر من سهره ای که همس تو فضای بسته باشه اصلا خودشو نشون نمیده چه برسه به اینکه ...حالا ببینیم باقی اساتید چه نظری دارن
۱۳۹۱/۰۶/۲۸، ۱۰:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #12
علیرضا جان ممنونم دوست من که وقت میزاری و با حوصله جواب میدی دوستمون اقای dahanbaz به یه نکته ای اشاره کرد راجع به اینکه پرنده هم دهن داشته باشه میخواست ببینم حتما باید هم دهن سهره یا سهره قناری کهنه باشه چون الان یه جوجه 4 ماهه سهره قناری دارم که داره بزوار میخونه وبا نوار اموزش دیده و همه دهنارو گرفته وبی غلط اجرا میکنه در ضمن سهره هم داره کوتاه بلند میخونه بنظرتون جوجه سهره قناریم میتونه هم دهن حساب بشه براش یا نه
۱۳۹۱/۰۶/۲۸، ۰۲:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #13
به نظر بنده فرق سهره داخل خونه با سهره بیرون خیلی زیاده از لحاظ بلندی صدا و ... سهره ای که بیرون باشه صداش بیشتر و بیشتر دهن هاشو میزنه
۱۳۹۱/۰۶/۲۸، ۰۲:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #14
آرمان جان درمورد دهن بازی سهره با سهره قناری خیلی فرق داره.سهره قناری یه جورایی غیرقابل اعتماده هر لحظه امکان داره دهن اضاف یا حذف کنه که این هم خوبه هم بد.دوستمون دهن باز عزیر کاملا درست گفته وجود یه حیوون بخون دیگه خیلی کمک میکنه من خودم برا تحریک سهرها از سهره قناری استفاده میکنم من نمیدونم دهن سهره ات چیه ولی اگه سهره قناریت دهندار باشه امکان داره سهره ات رو دهنش تاثیر منفی بذاره مخصوصا چون جوجه است
۱۳۹۱/۰۶/۲۸، ۰۲:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65 ، mohammad20101368 ، محمد جلالی
*
کاربر انجمن

ارسال: #15
علیرضای عزیز جفتشون یه دهن هستن البته اکثریت میگن جوجه کاملا تابع سهره میشه
۱۳۹۱/۰۶/۲۸، ۰۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #16
درسته سهره قناری استعداد یادگیریه زیادی داره اگه هر دو یه دهن هستن خیلی هم خوبه کمک میکنه دوتاشون زودتر بالا بیان.یه راه دیگه هم هست اینه موقع مستی حیوون صداش رو ضبط کرد و موقع لک رفتن براش بذاری اینجوری هم دهنش ثابت میمونه هم زودتر رو میاد

البته ناگفته نمکنه من چندباری از سهره قناری به عنوان استاد استفاده کردم خوبم جواب داده الانم برا تثبیت دهن جوجها همزمان هم از سهره قناری هم از سهره استفاده میکنم خوبم جواب گرفتم.کلا سهره قناری حیوونیه که هرجور بخوای میشه ازش استفاده کرد.فقط آرمان جان اگه میخوای هردوشون رو بالا بیاری اگه بتونی جایی بذاری که همو نبینن فقط صدای همو بشنون بهتره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۲۸، ۰۳:۰۷ ب.ظ، توسط علیرضا پوریان.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۸، ۰۳:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
*
کاربر انجمن

ارسال: #17
علیرضا جان درست میگی نباید همدیگرو ببینن فقط ممیمونه فاصله که نهایتا میتونم با توجه به جایی که تعبیه کردم 1 تا 1/5 متر فاصله بهشون بدم البته بگم سهره قناری جوجه 4 ماهس که داره تازه بزوار میخونه
۱۳۹۱/۰۶/۳۰، ۰۲:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #18
بعضیا بخاطر کمبود جا یا زیاد بودن پرنده هاشون نمیتونن زیاد فاصله بدن به قفسها.خودم هم همین مشکل رو دارم قفس قناری ها به هم چسبیده است فقط بین هر دو قفس یه ورقه مقوایی کلفت زدم تا همو نبینن.سهره ها رو هم بالا پایین زدم یعنی حالت آپارتمانی روهم میخ زدم رفته بالا اینجوری صدای همو میشنون ولی همو نمیبینن.توهم آرمان میتونی همین کارو کنی بالا پایین بزنشون.در ضمن سهره قناری زودتر از قناری و سهره به بلووغ میرسه و مست میشه .البته اینو هم بگم که سهره های من بیرون تو حیاط هستن دوازده ماه سال
۱۳۹۱/۰۶/۳۰، ۰۹:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، محمد جلالی
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #19
با سلام خدمت دوستان گل داداش من تادو سال پیش همین کار رو میکردم ونمیزاشتم هم دیگه رو ببینن تو این روش تا هم رو نمی بینن صداشون رو میکشن بالا ولی به محضی یه سره رو میدیدن لال میشدن الان یه دوسالی هست که جوجه ها رو با فاصله تفریبی 2متر هم دیگه رو میبین تو این روش به نظر من هم پرو تر میشن هم زودتر به بلوغ میرسن نه از نظر سنی از این نظر که برای هم دیگه قیس میکشن وبا هم لج میکنن وتحریک میشن از هیچ پرنده ای هم نمیترسن وشاید زودتر دهن قرص میشن .به شرطی که همه یه دهن باشن . وهمه از یه زمان تو کلاس اواز شروع به تعلیم کن.وهمه یک سن باشن تقریبا
۱۳۹۱/۰۷/۰۲، ۰۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #20
دوستان خیلی سعی کردم یه جای درست برای حیوونا تعبیه کنم ولی بدلیل مناسب نبودن جا باید حیوونارو تو اتاق بزنم نمیدونم ولی ماشا الله پر بلبل خرما و سهره ست تو حیاط با این وضعیت ایا تو اتاق هم میشه سهره رو بالا اورد و مست کرد ممنون میشم راهنمایی کنید
۱۳۹۱/۰۷/۰۳، ۰۶:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان