زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۴:۰۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اردیبهشت ماه پرندگان

**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #1
اردیبهشت ماه پرندگان
با سلام خدمت دوستان گلم.

باز هم فصل بهار اومدو زندگی وطبیعت رو دگرگون کرد فصل بهار فصل زندگیه چه واسه ما چه واسه پرنده ها.
اما خوبه که یه نیم نگاهی به تحولات تو این فصل بندازیم.
خب هممون میدونیم که فصل جوجه ها از از اردیبهشت شروع میشه تا اول تابستون ادامه داره از جمله طوطی سانان ,قناری ها,سهره قناری ها,طرقه و خیلی پرندهای دیگه که اگه یه سر به بازار پرندگان آزادگان تهران بزنید متوجه منظورم میشید.این روزا این بازار یه جون تازه ای به خودش گرفته.

خب تو این صفحه قصد رسیدگی به یه سری اطلاعات رو داریم که بدونیم الان چی اومده تو بازار و چی نیومده قیمتشون چنده و هزاران چرا و چگونه که شما فکرش رو میکنید تا بتونیم سر موقع واسه خرید یا فروش پرندهامون اقدام کنیم.
اولیش رو خودم شروع میکنم الان ماه جفت کردن سهره و قناریه پس هنوز واسه جوجه هاشون زوده .من هفته گذشته تو بازار یه چند تایی دیدم ولی خب ...قیمت نگیم که ریا نشه!!!(اصن یه وضعی)
قناری هم الان قیمتاش مناسبه  من خودم یه جفت جوجه سوپر گرفتم با قیمت مناسب .دونه ای 100 یه پرتقالی و یه طلایی .
دوستای عزیزم امیدوارم تو نگهداری این صفحه کوشا باشید و ما رو از اطلاعاتتون نسبت به بازار دریغ نکنید.

راستی همین روزاست که جوجه های شاه طوطی و مینا برسه.ولی یه قیمتهایی ازش دراوردم اصلا نا امید شدم.!!!!

ممنون 

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۲/۰۳، ۰۶:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #21
RE: اردیبهشت ماه پرندگان
بله. من دیدم ۸۰تومن وجای دیگه هم درشت تر داشت۱۰۰
۱۳۹۳/۰۵/۲۰، ۱۲:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، meisam_th1980
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #22
سلام
بعيد ميدونم كسي جوجه سهره قناري را كه بدونه نر هم داخلش هست زير 100 بده.براي اطمينان بايد جوجه هاي يك چال را خريد اونهم از آشنا وگرنه مي بري واكثرشون ماده از آب درميان.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۲۰، ۰۶:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 194
52 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #23
دوستان میشه بفرمایین بهترین غذا برای پری شاهرخ در قفس چی هست
۱۳۹۳/۰۶/۱۸، ۰۴:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #24
دوستان اگه تجربه ای در نگهداری از این پرنده دارین اگه امکان داره زود بفرمایین که این پرنده که دیروز از یه پرنده فروشی خریدم تلف نشه.در ضمن دو سه روزی میشه که اینو یکی گرفته و داده بود به پرنده فروشییه شهرمون
۱۳۹۳/۰۶/۱۸، ۰۶:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #25
arrow جان به نظر من سریعا از محلی که صید شده آزادش کنید چون جمعیت زیادی نداره و حفاظت شده هست و خصوصیت خاصی هم به عنوان پرنده قفسی نداره ولی فعلا دانه پارس خشک و خیس خرده و خرده میوه بریزید جلوش و تو یک محیط آروم بزاریدش تا حالا هم این پرنده رو تو قفس ندیدم و احتمالا شانسی یا همراه پرنده های دیگه صید شده و اگر جای دقیقش رو نمیدونید تو منطقه پر درخت رهاش کنید و بزرگواری و روح بخشنده خودتون رو به همه نشون بدید لطف بزرگی به طبیعت میکنید و اگر بتونید موقع رها سازی فیلم تهیه کنید بسیار عالیه چون تو هیچ جمعیت یا انجمن پرنده نگری یا پرنده بانی رها سازی این پرنده ضبط نشده.

۱۳۹۳/۰۶/۱۹، ۱۲:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #26
سلام
من هم مثل آقاي ميرزالو خواهش مي كنم اين پرنده را در محل زندگي خودش رها كنيد.ظاهرا غذاش از حشرات و ميوه جات تشكيل شده.انگور ،سيب ،انجير و...

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۱۹، ۰۶:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، هیوا ، arrow ، hidrane
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #27
سلام:
گفته های آقایان میرزالو و بخشی کاملاً صحیحه و از گونه های در حال نابودیه چون زیستگاهش در همون شمال غرب ایران که شما زندگی میکنیدهست بهترین کار اینه که در باغهای اطراف شهر رهاش کنید.حساسیت موضوع اینقدر زیاده که به محض اینکه یکی از این پرنده ها مشاهده میشه روئیتش گزارش میشه.به لینک زیر مراجعه کنید:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشید.

۱۳۹۳/۰۶/۱۹، ۱۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh ، arrow ، meisam_th1980 ، hidrane
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #28
 مرسی از لطفتون.حدود ۲روزی بود که قهر کرده بود و هیچی نمیخورد.ولی از امروز هوت خشک و سیب و مقداری هم دانه پارس و انگور رو خورده.ویتامین هم تو ابش ریختم.تو این۲روزه هی کز کرده بود کنج قفس ولی از امروز واقعا شنگول شده.با توجه به اینکه قبلا چند بار از نزدیک این پرنده رو در طبیعت دیده بودم و محل زندگی و رفتارشو و نوع تغذیش در طبیعت رو میدونم میتونم دقیقا در محل زندگیش ازادش کنم.منتها به مقداری ریکاوری احتیاج داره.مرسی از لطف بینهایت دوستان
۱۳۹۳/۰۶/۱۹، ۰۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #29
سلام دوستان کسی یک جفت جوجه سهره کرمانی که قفسی (توی قفس بدنیا اومده)باشه سراغ نداره؟
ممنون راهنماییم کنین
۱۳۹۴/۰۳/۰۹، ۰۸:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان