زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۵۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اردیبهشت ماه پرندگان

**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #1
اردیبهشت ماه پرندگان
با سلام خدمت دوستان گلم.

باز هم فصل بهار اومدو زندگی وطبیعت رو دگرگون کرد فصل بهار فصل زندگیه چه واسه ما چه واسه پرنده ها.
اما خوبه که یه نیم نگاهی به تحولات تو این فصل بندازیم.
خب هممون میدونیم که فصل جوجه ها از از اردیبهشت شروع میشه تا اول تابستون ادامه داره از جمله طوطی سانان ,قناری ها,سهره قناری ها,طرقه و خیلی پرندهای دیگه که اگه یه سر به بازار پرندگان آزادگان تهران بزنید متوجه منظورم میشید.این روزا این بازار یه جون تازه ای به خودش گرفته.

خب تو این صفحه قصد رسیدگی به یه سری اطلاعات رو داریم که بدونیم الان چی اومده تو بازار و چی نیومده قیمتشون چنده و هزاران چرا و چگونه که شما فکرش رو میکنید تا بتونیم سر موقع واسه خرید یا فروش پرندهامون اقدام کنیم.
اولیش رو خودم شروع میکنم الان ماه جفت کردن سهره و قناریه پس هنوز واسه جوجه هاشون زوده .من هفته گذشته تو بازار یه چند تایی دیدم ولی خب ...قیمت نگیم که ریا نشه!!!(اصن یه وضعی)
قناری هم الان قیمتاش مناسبه  من خودم یه جفت جوجه سوپر گرفتم با قیمت مناسب .دونه ای 100 یه پرتقالی و یه طلایی .
دوستای عزیزم امیدوارم تو نگهداری این صفحه کوشا باشید و ما رو از اطلاعاتتون نسبت به بازار دریغ نکنید.

راستی همین روزاست که جوجه های شاه طوطی و مینا برسه.ولی یه قیمتهایی ازش دراوردم اصلا نا امید شدم.!!!!

ممنون 

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۲/۰۳، ۰۶:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #2
RE: اردیبهشت ماه پرندگان
سلام ممنون از موضوع جدید و مفیدی که ایجاد کردی به نظر دوستان بهترین زمان برای خرید جوجه کی است من میخوام تعدادی جوجه بخرم یکی تز اساتید میگفت الان بهترین وقته از یک ماه بعد جوجه شروع به گرون شدن میکنه یکی دیگه ادوستان که خیلی وارده ولی چند سالی که قناری بازی رو کنار گذاشته میگفت صبر کن وقت خرید جوجه 30 40 روزه دیگس دوستان نظر شما چیه؟

منظورم جوجه قناریه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۲/۰۳، ۰۸:۱۶ ب.ظ، توسط hassanpour.)
۱۳۹۳/۰۲/۰۳، ۰۸:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، محمدمهدی ، پرستار
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #3
سلام
محمد جان ممنون از اینکه این تاپیکو رو زدین بازم مثل همیشه کارتون عالی .قناری هاتون مبارک
قیمت ها تو هر شهری متفاوته
به نظر من اگه کسی قصد نگه داری قناری تعداد زیاد داشته باشه بهتره جوجه بخره پس بهترین موقه هم همین الانه
الان که چند روزی از اردیبهشت هم داره میره ولی زمان زیادی نمونده یعنی تا اخر همین ماه قناری ها جفتن یعنی بیشتر قناری ها یا لون اخرن یا میخان تخم واسه لون اخر بذارن.(حالت طبیعیش اینجوره.چون نزدیکه تابستون فصل استراحت جفت ها میشیم)
الان جوجه هست وبهترین موقه الانه چون چند وقت دیگه قیمتشون خیلی بالا میره (نزدیک قیمت بالغ)
قیمت هم اینجا رسمی معمولی ولی خوش هیکل جوجه نر پرتقالی 90/ماده پرتقالی 60////نر زرد 80.ماده زرد 40 تا50//// این قیمت ها قیمت قناری های بودم که خودم داشتم افتادن پیش دوستان واونا به این قیمت ها فروختنشون
رنگ های مثل دارچینی وسبز ارزون تر هستن وابلغ هم ارزون تر ازهمه
اگه کسی از دوستان قیمت جوجه سهره تو ایلام رو داره لطف کنه بگه.
سپاس

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۲/۰۳، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #4
دوستان عزیز من الان جوجه سهره نخرید.بگذارید 10 تا 20 روز دیگه که قیمت ها پایین تر بیاد .البته کرج اینطوره.معمولا وسطای برج 2 و 3 قیمت جوجه سهره مناسبتره.شهرهای دیگر رو نمیدونم.
یه نیم چه قیمتی هم از جوجه شاطوطی بدم خدمتتون که  400 تا 450 از دست قیمت گرفتم اونم تا چند روز دیگه احتمال داره پایین تر بیاد.
جناب حسن پور اگه قصد خرید جوجه قناری رو دارید زودتر اقدام کنید .
امین جان ممنون.:)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۲/۰۳، ۰۹:۱۴ ب.ظ، توسط hidrane.)
۱۳۹۳/۰۲/۰۳، ۰۹:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #5
آدرس دقیق بازار پرندرو میدی? آزادگان بعد جاده ساوست یاقبلش.من از نواب میخوام برم...ممنون
۱۳۹۳/۰۲/۰۳، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #6
سلام توی کرمان قیمت جوجه ملنگو پر دار میگفتن. 150 وجوجه عروس هلندی سفید200وطوسیشو میگفت180

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۲/۰۴، ۰۶:۲۸ ق.ظ، توسط gholizadeh.)
۱۳۹۳/۰۲/۰۴، ۰۶:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hamid@line ، hidrane ، هیوا
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #7
سلام
توي شيراز هم جوجه طرقه يك هفته اي شاه مرغ 40 هزار وپس مرغ 30 هزار.البته ارزونتر ميشه.جوجه سهره هم هنوز درنيامده.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۲/۰۴، ۰۷:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، hidrane ، محمدامين كاوسی ، هیوا
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #8
(۱۳۹۳/۰۲/۰۳، ۰۹:۵۹ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آدرس دقیق بازار پرندرو میدی? آزادگان بعد جاده ساوست یاقبلش.من از نواب میخوام برم...ممنون

با سلام ادرس شماره۱:میدان ازادی.بزرگراه آیت اله سعیدی.بزرگراه فتح به سمت کرج.دسترسی تغییر مسیررو گذر پل فتح شرق به غرب بزرگراه آزادگان به سمت جاده ساوه. بعد از احمد اباد مستوفی. دور برگردان اول بزرگراه وتغییر مسیرغرب به شرق  بزرگهراه ازادگان.ورودی مسیر به بازار پرندگان در سمت شانه خاکی بزرگراه. روبروی نیروگاه .ادرس شماره ۲: اتوبان  مخصوص قدیم کرج.بزرگراه فتح شمال به جنوب.بعد از سراه شهریار.  دسترسی   ورودی به مسیر بزگهراه ازادگان به سمت جاده ساوه. بعد از احمد اباد مستوفی. دور برگردان اول بزرگراه وتغییر مسیرغرب به شرق  بزرگهراه ازادگان.ورودی مسیر به بازار پرندگان در سمت شانه خاکی بزرگراه. روبروی نیروگاه .
۱۳۹۳/۰۲/۰۴، ۰۸:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #9
سلام
با اجازتون اين بخش را به قسمت اطلاعيه ها واخبار سايت انتقال دادم.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۲/۰۴، ۰۹:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، هیوا ، hidrane
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #10
با سلام.
دوستان گرامی من متاسفانه امروز نرسیدم برم آزادگان ولی یکی از دوستان که رفته بودن اطلاعاتی بهم دادن .
قیمت طرقه رو 35 و 45 دادن البته 30 و 40 هم بوده یعنی دوگانگی قیمت و دلیلش هم احتمالا این هست که هنوز وقت خرید جوجه طرقه نرسیده چون وقتی قیمتاش یکسان نباشه یعنی هرکی هرکی باشه و... هنوز زوده.تا هفته بعد فکر کنم بهتره صبر کرد.
این دوست ما میگفت یکی شاهین سیاه آورده بود که به قیمت 800 تومن فروخت!!!
یه نکته رو که لازم میدونم خدمتتون عرض کنم این هست که هیچ وقت اگر قناری یا سهره یاحیوان دانه خوار دارید سراغ شاهین و قرقی و حیوانات وحشی نرید که هم زیستی این ها با هم غیر ممکنه حتی اگه هم دیگرو نبینند وجود هم رو احساس میکنن.
راستی جوجه ملنگو 170 !!!
یعنی خدایی شده بازار سیاه . عشق بازی هم دیگه نمیشه کرد تو این دوره زمونه.
دوستان دیگه اگر امروز خبری از بازار های پرندگان در سر تا سر کشوور دارن خوشحال میشیم اطلاع رسانی کنند.

۱۳۹۳/۰۲/۰۵، ۰۷:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان