زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۵:۰۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

از بين رفتن پرها

*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
84 سپاس گرفته‌شده در 28 ارسال
ارسال: #1
پر در نیاوردن سهره
سلام خدمت همه دوستان
من امسال بهار یه سهره از یکی خریدم خیلی هم مست بود اون موقع که خریدمش پرهای زیر شکمش کلا ریخته بود یعنی فقط پوستش بود اصلا پر نداشت.
اون طرف گفت که خودش کنده وی هر چی نگهش داشتم پرهاش در نیامد تا برج 8 که رفت تو لک و بعد از تولکش همه پرهاش در امد و صاف شد و الان درست شده
به نظر دوستان به چه علت بوده
ممنون
:basa (75):

ببخشید دوستان یادم رفت عکسش و بذارم اینم عکس همون سهره ای که گفتم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۲:۱۴ ق.ظ، توسط aligoldfinch1.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۴، ۱۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #31
RE: از بين رفتن پرها
سلام من یه سهره دارم که تو پارکینگه امروز وقتی رفتم ابش رو بدم دیدم یه بالش عادی نیست بهش نگاه کردم دیدم همه پرهاش ریخته البته یه دفعه ای بعد 2روز اینجور شده و شاهپری وجود نداره که تو پروازش هم مشکل درست کرده و بالش هم یکم زخمه.. محل پرهای ریخته شذه چش شده
۱۳۹۲/۰۴/۲۱، ۰۳:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #32
دوست عزيز يك سوال را چند جا نمي پرسن!
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۰۷:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی ، derik_best
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #33
با سلام سهره من تولکه و خیلی که کچل شده و هیچ اثری از پر نیست به نظرتان خودش میاد یا کاری بکنم براش ولی این سهره فکر کنم اولین تولکش باسه تو قفس
۱۳۹۲/۰۷/۰۱، ۱۰:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #34
دوست عزیز در مورد تولک سهرتون نمیدونم ولی برای در آوردن پر های مقاوم در پرندتون میتونید از مولتی ویتامین و کلیسیم استفاده بفرمایید .ساقه ی هر پر در اصل ریشه آن است پس باید برای رشداش خوب تقویت شود.راستی ویتامین ب نقش بسزایی در ریشه پر ها و رشدشون داره.که همونطور که دوستمون silverman909 گفتند در مولتی ویتامین و ب کمپلکس موجود است.موفق باشید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۱، ۱۱:۳۵ ب.ظ، توسط hidrane.)
۱۳۹۲/۰۷/۰۱، ۱۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #35
سلام خدمت lga3400 عزیز و سایر دوستان :

در جوجه سهره ها این مشکل بدلیل استرس ، محدودیت در قفس و تغییر محیط و تغذیه زیاد پیش می آید که به مرور زمان و رسیدگی مطلوب رفع خواهد شد .

جهت اطلاع بیشتر در موارد مشابه :

سوء تغذیه ، کمبود اسید امینه گوگرد دار و املاح معدنی ، متیونین ، نیکوتین آمید ، کراتین و ویتامین بخصوص گروه ب و ب6 ، انگل های داخلی و خارجی پوستی ، عفونت قارچی در پوست ، بیماریهای باکتریایی یا عفونی داخلی ، آسیب به ارگانهای داخلی مانند کبد یا کلیه ، کم خونی ، پر خوری و پر کنی ، سستی پرها ، تولید مثل بیش از حد در ماده ها و ... بسیاری از عوامل دیگر در این مشکل نقش دارند که باید بررسی شوند بعد اقدام کنید .

بصورت طبیعی و صحیح با افتادن هر پر ، پر دیگری رشد میکند و زمانیکه به 1/2 یا 3/4 رسید پر دیگر می افتد . در پر های سر نیز نباید طاسی باشد یا پوست سر به وضوح دیده شود ، حداقل پرهای جدید باید کمی سر زده و سوزنی باشند .

(بعنوان مثال بنده یک مورد طاسی را که بعد از 8 ماه با تقویت و تغذیه ، مکمل های گوناگون ، ویتامین های ب ، مودا ، ضد شپشک ، گلیسیرین ، چرب کردن ، روغن شتر مرغ ، آفتاب ، مادون قرمز ... و راههای مختلف دیگر درمان نشده بود را سرانجام با یک ضد قارچ ساده درمان کردم . به همین دلیل ابتدای مطلب یکسری عوامل را ذکر کردم که این مورد را ساده نبینید ، اگر می خواهید به درمان قطعی برسید ابتدا مطالعه دقیق در این خصوص داشته باشید ، سپس با علائم پرنده بررسی و درمان کنید . )

فعلاً تغذیه جهت تقویت پرها را برنامه ریزی کنید ( شاهدانه یا دان مصرفی را مقدار کم روزانه خیس کنید یا نیم کوب ... ) برای قناری روزی چند عدد تخم برزک (کتان سیاه) کافشه و ... (پست های انجمن در این مورد مطالب زیادی ذکر شده) .
بهداشت را وسواس گونه برای این پرنده رعایت کنید و قفس و ظروف را ضد عفونی کنید .
مدت کمی آفتاب روزانه بسیار مفید است .
آبتنی بسیار ضروریست .
مکمل جهت تقویت پرها ، ویتامین ب کمپلکس و ... ( مکمل استیمل نسبتاً مناسب است و یکسری از کمبودها جبران می شود و قطره مودا )

فضله پرنده را نگاه کنید ، علائم مشکوک ، تحرک و عکس از پرنده و کف قفس قرار دهید جهت راهنمایی و پاسخ دقیقتر دادن به شما توسط اساتید و سایر دوستان مجرب کمک خواهد کرد .

موفق و مؤید باشید .
۱۳۹۲/۰۷/۰۲، ۰۵:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، derik_best
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #36
سلام
دوستان سهره ای که تیز پر هاش به علت ورجه ورجه کردن تیز پر هاش کنده شده افتاده ( د و تا پر اخر بال )
ایا این در می ات ؟ یا باید لک کامل بخوره
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۱۰:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #37
سلام
تيزه اي كه از ته كنده شده باشه خودش درمياد اما تيزه اي كه شكسته باشه يا قبل از فصل تولك خودش ميريزه يا اينكه ميشه با دست كشيدش كه اين كار پيشنهاد نميشه. بهتره كه صبر كنيد تا فصل تولك.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۱۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

deplom
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 2
67 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #38
سلام /ى سهره ماده دارم که قسمتى از سرخى صورتش لخته و پر هاى سينه نا مرتب وکمى هم شکننده به نظر مى آيند ىا شايد ريخته باشن نا گفته نمونه مسته ونوک وپا ها با اين اوضاع کاملا سفىد هست .لطفا راهنمايى کنيد /ممنون
۱۳۹۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #39
سلام
بهترین کار اینه که بذاری تابستون لک بخوره ودوباره دربیاد. الان هم اگر جای مناسبی داری با سهره جفتش کن .چند جوجه ازش بگیر.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۱/۰۹، ۰۶:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #40
علاوه بر فرمایشات آقای بخشی یه بار هم قطره آیورمکتین استفاده کن.در مورد سهره اگر ضد شپشک استفاده نکردید خورده شدن و نامرتبی پر به احتمال 90 در صد از شپشک پر خواره و ضعف و کم خونی از شپشک خون خوار 10. درصد میمونه سوتغذیه و مسایل دیگه.
۱۳۹۳/۰۱/۰۹، ۰۸:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، هیوا ، محمدمهدی ، derik_best

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان