زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۴:۱۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

از مستی انداختن قناری ماده

*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #1
از امادگی در اوردن قناری ماده
با سلام
دوستان ایا راه حلی برای از امادگی در اوردن قناری ماده مست هست تا قناریهای نر به امادگی برسن نظر اساتید با تشکر
۱۳۹۰/۱۱/۲۰، ۰۷:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #11
RE: از مستی انداختن قناری ماده
دوست گرامی سلام
شما نمی تونی قناری ماده را از صدا بندازی ...ماده قناری حتی اگه مست هم نباشه سوت خودشو میزنه .
برای کاهش میل قناری ماده به جفت گیری از برگ کاهو و سبزیجات استفاده کن . می تونی توی دانخوری هم تخم کاهو که طبیعت سردی داره استفاده کنی . حال اینکه شما میخوای طرقه خودتو آموزش بدی و همون صدای پرنده ای که میذاری خودش تحریک کننده قناری ماده است.
حساسیت به خرج نده و به حال خودش بذار ...بد نیست اگه طرقه گاهی هم سوت قناری بزنه ولی دهن های دیگه هم یاد بگیره.
۱۳۹۱/۰۳/۲۱، ۰۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ashkan66 ، Arjon ، langarood
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #12
باسلام این جریان من رو یاد ی داستان میندازه:یکبار ی شاهی یک بیماری سردردی گرفت که به هر دکتری رفت خوب نشد خلاصه دست به دامان عرفا شد از قضا پستش خورد به یک عارف دانا و عارف برای درمانش بهش گفت تا یکماه همه چی رو باید سبز ببینی شاه هم دستور داد همه وسایل قصر رو باسبز یا رنگ زدن یا عوض کردن و کلی هزینه کرد بعد از یکماه عارف که لباساش نارنجی بود رفت سروقت شاه قبل از وارد شدن بهش لباس سبز دادن تا با بقیه ست باشه دید که شاه خوب شده وایشان کلی ازش تشکر کرد و بهش گفت که نسخه شما گرانترین نسخه ای بود که استفاده کردم عارف بهش گفت اتفاقا نسخه من ارزانترین بود اشتباه شما اینجا بود که بجای زدن عینک سبز به چشمت رفتی همه چی رو سبز کردی؛
حالا شما دوست عزیز اگر میخوای صدای ماده قناریت نیاد بفروشش یا بذارش پیش کسی دیگه نیازی به هزینه اضافی و دوا و چیز دیگه ای ندارید
موفق باشید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۲۱، ۰۳:۱۶ ب.ظ، توسط سیدمحمد شریفی.)
۱۳۹۱/۰۳/۲۱، ۰۳:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 1100
590 سپاس گرفته‌شده در 110 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۱/۰۳/۲۱، ۰۲:۰۵ ب.ظ)Ashkan66 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اشتباه برداشت کردید.
من الان یک ماده قناری فقط دارم که الان مسته و صدا در میاره.
میخوام این ماده قناریم از مستی در بیاد و صداش یا کمتر بشه یا کلا متوقف بشه.
با سپاس
خب اگه میخای قناری از مستی بیافته یا باید پرنده رو تولک بدی یا اینکه طبق فرموده ی دوست گرامی آقای گلشن باید از دانه و سبزیجات با طبع سرد استفاده کنید
حالا فرقی نداره پرنده تنها باشه یا اینکه چند عدد باشن
۱۳۹۱/۰۳/۲۱، ۰۳:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، langarood
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #14
دوست عزیز شما میتونید بهش تخم کاسنی بدید و خیلی کم تخم کاهو و برگ کاهو اما در دادن تخم کاهو زیاده روی نکن چون فقط میمونه استخونش بعد من نظر دوست بزرگوارم آقا محمد رو هم قبول دارم اگه میخوای طرقت اون دهنی رو که میخوای یاد بگیره قناریتو بده به یکی بعدا ازش بگیر
۱۳۹۱/۰۳/۲۱، ۰۴:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، سیدمحمد شریفی ، langarood
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #15

سلام

یه قناری ماده موشی کشیده بلند دارم که فعلا نر واسش ندارم،آماده هم هست ، میخوام بدمش تو لک ، صبر کنم تا کار خودش پیش بره یا کمکش کنم ؟ در مورد نور دهی و دما چی پیشنهاد میکنید؟

ممنون
۱۳۹۱/۰۳/۲۹، ۱۰:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۱/۰۳/۲۹، ۱۰:۱۶ ب.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام

یه قناری ماده موشی کشیده بلند دارم که فعلا نر واسش ندارم،آماده هم هست ، میخوام بدمش تو لک ، صبر کنم تا کار خودش پیش بره یا کمکش کنم ؟ در مورد نور دهی و دما چی پیشنهاد میکنید؟

ممنون
با سلام
اگر ماده اماده هست برای اینکه تحریک به تخم گذاری نشه جایی ببر که صدای خوندن نر رو نشنوه جابجایی و دمای محیط افزایش و بالای 30 تا 36 باشه افزایش دما و طول زمان روشنایی بمرور کم شود و از غذای تقویتی قبل از تو لک رفتن استفاده نشود و تغییر دان البته داروهایی هم هستند که از تخم نگذاشتن ماده و برای تولک بردن پرنده استفاده میکنند ولی تا حالا خودم استفاده نکردم با تشکر
۱۳۹۱/۰۳/۳۰، ۰۹:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، DRaiush ، esfahan-canary ، langarood
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 48
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #17
RE: از امادگی در اوردن قناری ماده
سلام
من هم به همین مشکل دچار شدم، با وجود اینکه ماده رو جدا کردم ولی تخم های سری سومش رو هم گذاشت از طرفی هم پرهای دور گردنش ریخته واقعا نمیدونم باید چکار کنم چون با این شرایط به جفت هم نمیشه دادش
۱۳۹۱/۰۵/۰۴، ۰۸:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #18
با سلام حالا من یه سوالی دارم قناری ماده ای که با سهره جفت شده باید بمونه تا بهار؟اینو چجوری نزارم آماده بشه تا 7 ماهه دیگه یا میشه با قناری جفت بزنم و تا بهار دوباره با سهره جفتش بزنم؟ با تشکر
۱۳۹۱/۰۵/۰۴، ۰۸:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #19
سلام دوست عزیز
من از چند قناری باز حرفه ای شنیدم که باید دم قناری ماده رو بکشی تا از مستی بیوفته اما نه همه رو باهم , مثلا روزی دوتا , خودم این کار رو امتحان کردم میشه گفت 70% جواب داد.
۱۳۹۱/۰۵/۰۴، ۰۹:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed.k ، langarood ، Radin ، esfahan-canary ، sadr
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #20
سلام
کشیدن دم قناری راه خوبی هست و همون طور که دوست خوبمون آقا نوید گفتند روزی 2 تا
دلیلش به خاطر شوک عصبی هست که ممکنه به اعصاب اون ناحیه وارد بشه و ممکنه دچار کوری بشه

من قبلا بنا بر دلیلی در جایی گفته بودم که از هنودونه استفاده نکنید ولی در صورتی که دوستان لطف کنند و به صورت درست استفاده کنند مشکلی پیش نمیاد
پوست هنودونه را طوری در اختیار قناری بدین که گوشت نداشته باشه ، یعنی به سطح سفیدی هندونه رسیده باشه
در مواردی میشه از خیار به میزان خیلی کم هم استفاده کرد

مورد بعدی مصرف دان های خنک هست که دوستان گفتند و حذف دان های گرم از جیره غذایی، دان های خنگ مثل تخم خرفه تخم کاهو و تخم کاسنی و همچنین استفاده از برگ کاهو

راه بعدی استفاده از آرد جو هست ، در تابستان معمولا به نسبت 3 به 1 آرد جو و آرد ذرت رو با هم مخلوط کنید و در اختیار قناری قرار بدین
(پاشیده روی تخم مرغ یا مخلطوش با تخم خرفه در اختیار قناری قرار داده بشه)

راه بعدی جفت زدن موقتی با یک نر مست هست ، به این صورت که باید بذارین با یک نر مست خوب جفت بخوره و سریع از ماده جداش کرد

راه بعدی کم کردن ساعت بیداری قناری هست .موردی که رعایت نمیشه و بعضا قناری های کارکرده که تا دیر وقت بیدار هستند این مشکل براشون پیش میاد .
سعی کنید حدود ساعت 8 قناری هاتون رو بخوابونید

موفق باشید .
۱۳۹۱/۰۵/۰۹، ۰۹:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان