زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۱۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

استفاده از سير

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 42
45 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #1
استفاده از سير
مطمئنا همه از خواص سير با خبرن ميخواستم بدونم ميشه به قناري سير داد؟ مثلا توي غذاي تخم مرغي بريزيم؟ واسم عجيبه سير رو تقريبا به بيشتره حيوونا ميدن ولي نشنيدم به قناري بدن
۱۳۹۱/۰۴/۰۳، ۰۱:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارسا ایرانی ، langarood ، بامداد
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 4
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #11
RE: استفاده از سير
تا اونجایی که حقیر اطلاع دارم سیر را بالای قفس پرنده میگذارن برای زمانیکه دم هوا بالاست و هوا شرجی است البته عده ای هم اعتقاد به دفع کننده بودن بیماری و سموم دارند. اما استفاده زیاد سیر به روده قناری آسیب میرسونه بهترین چیز برای درمان اسهال قناری خرفه است که میتونید از عطاریها یا پرند فروشیها تهیه کنید الیبته از داروی سولفاکین مخصوص طیور با دوز پایین هم میشه استفاده کرد.
۱۳۹۱/۰۷/۰۴، ۰۸:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: maryam_sh ، DRaiush
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 106
16 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۱/۰۷/۰۴، ۰۸:۳۴ ب.ظ)مبارزان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تا اونجایی که حقیر اطلاع دارم سیر را بالای قفس پرنده میگذارن برای زمانیکه دم هوا بالاست و هوا شرجی است البته عده ای هم اعتقاد به دفع کننده بودن بیماری و سموم دارند. اما استفاده زیاد سیر به روده قناری آسیب میرسونه بهترین چیز برای درمان اسهال قناری خرفه است که میتونید از عطاریها یا پرند فروشیها تهیه کنید الیبته از داروی سولفاکین مخصوص طیور با دوز پایین هم میشه استفاده کرد.
این داروی سولفاکین مخصوص اسهال هست؟ منظورتون از دوز پایین چقدره؟
دارویی که به ما پیشنهاد دادند جنتامایسین بود. چه فرقی بین این دارو و جنتامایسین هست؟
۱۳۹۱/۰۷/۰۴، ۱۰:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran_j
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۱/۰۶/۳۱، ۰۷:۰۱ ق.ظ)maryam_sh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عذر خواهی می کنم می خواستم بدونم قبل از بیماری از سیر استفاده کردید یا بعد از مبتلا شدن؟
در اصل می خوام بدونم پیشگیری می کنه یا درمان؟

خواهش میکنم.موقع ایجاد مشکل استفاده کردم و معمولن برای درمان استفاده میشه.
۱۳۹۱/۰۷/۰۵، ۰۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 4
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #14
پرنده نیز مانند انسان هست مطمئنا در جیره غذایی پرنده شما چیزی وجود دارد که باعث تحریک احشا داخلی پرنده شده سولفا خاصیت شستشو دارد و معده پرنده را شستشو میدهد که باعث رفع اسهال میگردد در بازار سولفاهای موجود مخصوص طیور مثل مرغ و بوقلمون موجود است که به نسبت جثه این پرنده گان دوز بالایی دارد که استفاده از آن نه تنها کمکی به بهبودی قناری نمیکند بلکه باعث مسمومیت و چه بسا تلف شدن قناری اگر میتونید سولفای 20% اورجینال گیر بیارید
۱۳۹۱/۰۷/۰۵، ۱۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran_j
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #15
سلام تو این چند روز برای اسهال یکی از جوجه سهره هام به جای دارو از سیر استفاده کردم و تعجب کردم درمان شد یعنی به اندازه آنتی بیوتیک روی از بین بردن باکتری های بیما ری زای دستگاه گوارش موثر بود.
البته باید این رو در نظر داشت که مقدار زیاد میتونه باعث تحریک سوزش و آسیب به دستگاه گوارش بشه.
5 روز هر روز یک چهارم سیر رو له کردم و تو جا آبی.البته اسهال تازه بود.
در مورد داروها یا هر گیاهی که ذکر میشه خواص ضد میکروبی دارند به خاطر ترکیبات موجود توی گیاه هست و باید مستقیما با میکروب در تماس باشه یعنی قرار دادن روی قفس تاثیری نداره.مگه اینکه له شده یا عصارش تو قفس اسپری بشه مثلا مثل نانو سیل برای ضد عفونی که امکان پذیر نیست.
۱۳۹۲/۰۷/۱۲، ۰۷:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #16
مرسی مسعود جان بخاطر مطالب به روز و علمیت.اونکه من گفتم بعضی قدیمی کار ها سیر رو رو قفس میذارن میگن بوی سیر باعث ضد عفونی میشه .من به شخصه بیشتر دیدم از گذاشتن تو جا اب بیشتر استفاده میشه
۱۳۹۲/۰۷/۱۳، ۰۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #17
سلام علیرضا جان شما تو مبحث سهره استاد بنده هستید و تمام ارسالهاتونو به دقت خوندم و خیلی مفید بود و اگه کسی بخواد همه این موضوعات رو به شخصه تجربه کنه به سالها وقت نیاز داره.و خیلی خیلی ممنونم از شما بابت ارائه تجربیاتتون بی منت و مجانی که در اختیار همه میذارید.و خود من هم تعدادی از پاسخ هام به دوستان برگرفته از مطالب شما و جناب دهن باز و خلیلی و ... هست که تو پستهای قبلی گذاشتید تو مبحث سهره.واگه دوستان عجله نکنن و کامل مطالب یک تاپیک رو بخونن دیگه نیازی به جواب من و ... نیست چون بیشتر مطالب مورد نیاز قبلا توسط اساتید امر گفته شده.
تو این یه موضوع با اساتید قدیمی که این کارو انجام میدن اختلاف نظر دارم.در مورد بعضی مواد گیاهی و شیمیایی میکروب کش چون تست و تجربه آزمایشگاهی روی میکروبها انجام دادم و البته منابع تئوری و آکادمیک هم بسیار هست عرض کردم که باید**تماس مستقیم** اون ماده با میکروارگانیسم باشه برای از بین بردن و اینکه میبینم قدیمیها روی قفس یه تکه سیر میزارن هیچ تاثیری در کشتن میکروب نداره.
تو بعضی موارد مثلا دود غلیظ اسفند میتونه رو میکرو ارگانیسم های شناور در هوا تاثیر داشته باشه که زیاد کاربردی به نظر نمیاد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۳، ۰۳:۱۵ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۳، ۰۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 5
10 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #18
سیر یه انتی بیوتیک طبیعی با تبع گرم هست که معمولا هفته ای یک بار یه تیکه کوچک تو ابخوری میریزند (24 ساعت). الان که تو فصل پریز قناری هاست، اگر از مکمل اسید امینه تو اب استفاده میکنید و اگر بعد چند ساعت احساس میکنید سالن قناریهاتون بوی سگ مرده گرفته، که بخاطر فاسد شدن اسی امینه هست، پیشنهاد میکنم به همراه مکمل اسید امینه از کمی سیر استفاده کنید، مطمئنا دیگه اون بو بوجود نمیاد.
۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #19
درود

از نظر بنده استفاده همزمان سیر با مکمل یا اسید امینه ها یا داروها در آب درست نیست .

شما برای این پیشنهاد منبع یا توضیح علمی دارید ؟ و آیا تغییری در محلول بوجود نمی آورد ؟ مثلا تجزیه یا از بین بردن خواص یا ممانعت از جذب و ...

ضمنا طبق تجربه شخصی بنده ، سیر ( رنده یا له شده) وقتی در آب ریخته میشود روز بعد آن آب یا محلول بوی بسیار نامطبوعی میگیرد ، چطور از فساد یا بوی بد سایر محلولها جلوگیری میکند !

البته همه این را میدانیم که سیر یا پیاز حین حرارت دیدن یا سرخ شدن یا در آب جوش ، بو و مزه بد و سهار گوشت یا غذا را میگیرد . در آب سرد نمیدانم !
۱۳۹۳/۰۳/۱۹، ۰۲:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
سپاس‌ها: 12
327 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #20
سلام
بنده از روشی دیگر استفاده میکنم ،سیر را پس از رنده کردن در آفتاب میگذارم تا خشک شود،با دان مخلوط میکنم و به قناری مبتلا به اسهال میدهم.
۱۳۹۳/۰۸/۲۷، ۰۹:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان