زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۴۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

استفاده از پروبیوتیکها به جای آنتی بیوتیک

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 123
320 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #1
استفاده از پروبیوتیکها به جای آنتی بیوتیک
آنتی بیوتیک
آنتی بیوتیک ها مواد داروئی طراحی شده برای از بین بردن باکتریها درون بدن انسان یا حیوان میباشد.
اگر شما بدون مشورت با دامپزشک اقدام به استفاده از آن کنید ممکن است باعث وخیم شدن وضعیت پرنده شما شود
در یک قناری سالم 80% باکتریهای موجود در بدن پرنده مفید بوده که در هضم غذا نقش بسزایی دارند و فقط 20% آنها مضر هستند.
واین مانند این هست که پزشک در مورد کلسترول خوب وبد سخن میگوید و میخواهد در حد نرمال باشدنه این که از بین ببرید.
پس پرنده شما به باکتریها نیاز دارد و آنتی بیوتیکها باعث نابودی وعدم تعادل در سیستم گوارشی میشوند
بدون باکتریها پرنده شما قادر به هضم غذا نیست و باعث از دست دادن وزن و گرسنه ماندن که منتهی به مرگ میشود. مهم نیست که پرنده شما چقدر میخورد بلکه باکتریها توسط آنتی بیوتیکها ازبین رفته اند و سیستم گوارشی قادر به استخراج مواد مغذی نیست.
من فقط آنتی بیوتیکها رو در زمان عفونت شدید باکتریایی استفاده میکنم شما باید در استفاده از آن دقت کنید زیرا ممکن است در اثر استفاده نابجا سیستم دفاعی بدن در حد پاینی قرار گیرد و باعث تشدید عفونت شود
اکر پرنده شما خیلی مریض است و علائم نشستن در کف قفس-چشم بسته- بی حوصلگی- کم اشتهایی-اسهال می باشد به دامپزشک مراجعه یک آنتی بیوتیک خوب استفاده کنید من آلترناتیو رو پیشنهاد میکنم.
پروبیوتیکها
پروبیوتیکها به آرامی در سیستم پرنده عمل کرده با حفظ باکتریهای مفید باکتریهای مضر را از طریق مدفوع وادرار دفع می کنند.
استرس بالا باعث عدم تعادل در سیستم ایمنی پرنده شده و موجب بروز بیماری میشود و بهترین راه استفاده از پرو بیوتیکها میباشد
استفاده نابجا از آنتی بیوتیکها باعث بیماری قناری میشود و سیستم گوارشی رو دچار هرج ومرج میکنند.
آنتی بیوتیکها نه تنها براری قناری بلکه برای انسان هم عوارضی دارد و باعث ضعیف شدن سیستم دفاعی میشود، آنها برای درمان سریع گزینه مناسبی میباشند ولی پروبیوتیکها به آرامی عمل کرده و به مدت طولانی شروع به باسازی میکند.
بهترین موقع برای استفاده از پروبیوتیکها قبل از بروز علائم بیماری با دوز مناسب میباشد.
پس آنتی بیوتیکها برای درمان سریع و پروبیوتیکها برای درمان در مدت زمان طولانی میباشند.
من از PROBAC استفاده میکنم.
ترجمه:TURK
منبع:www.canaryadvisor.com
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۰۷، ۰۷:۲۷ ب.ظ، توسط سیدطاها اصفیاء.)
۱۳۹۲/۰۵/۰۷، ۱۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #11
RE: استفاده از پروبیوتیکها به جای آنتی بیوتیک
دوستانی که نیاز کمتری دارند یا توانایی خرید بسته کامل نیم کیلویی را ندارند می توانند از داروخانه درخواست مقدار کمتر کرده از جایی تهیه کنند که محصول را خورد کرده و در بسته های 10 یا 20 گرمی بفروش میرسانند . (خیلی داروخانه های دامپزشکی محصولات گران قیمت مشابه را باز و در بسته های کوچکتر میفروشند ، فقط از تاریخ باز شدن بسته اطمینان حاصل کنید ... البته بدلیل پودر بودن کمتر مشکل پیش میاد)
۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۰۳:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #12
کافی به اندازه چند گرم بگیری من از پریمالاک آمریکائی استفاده میکنم 50 گرم گرفتم به 5000 هزار تومان واندازه استفادش واسه قناری 1دهم گرم ( تقریبا همون یه نوک چاقوی خودمون ) در یک لیتر آب هست
۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۰۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #13
من هم از پریمالاک آمریکایی که دوستمون abbass11 گفتند از ایشون گرفتم استفاده کردم ، رضایت بخش بود .
ولی ترکیبات BIO YEAST انصافاً خیلی کامله و بسیاری از نیازهای پرنده را جبران و از بیماری پیشگیری یا مشکلات را بدون آنتی بیوتیک و داروهای دیگر را رفع خواهد کرد .
( بزرگترین مزیتش اینه که با یک دوره مصرف BIO YEAST علاوه بر باکتریهای مفید ، ویتامین ، اسیدهای آمینه و آنزیم هم جذب بدن می شود و نیاز به استفاده مجدد آنها طی دوره دیگری نیست )
فعلا سفارش دادم هنوز بدستم نرسیده ، وقتی گرفتم مدتی پس از مصرف نتیجه را اعلام می کنم .
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۱۲:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #14
سلام دوستانی که مثل من زیاد پرنده نگه داری نمیکنند و میخوان پروبیوتیک استفاده کنند میتونن از قزص یا کپسول پروبیوتیک انسانی استفاده کنند البته فرقیم نمیکنه چون داخلشون باکتری یا اسپور باکتری های مفید روده هست و این باکتری ها از رشد باکتری های بیماری زا جلوگیری میکنند.
یک مدل پروبیوتیک آمریکایی دیدم به صورت 30 عدد قرص 30هزار تومان و هر قرص حاوی 150میلیون باکتری مفید(اسپور باکتری)
یک مدل دیگه 4 مدل باکتری مفید داشت 24 عددی 23 هزار تومان
میتونید مقدار خیلی کم هفته ای یکی دوبار تو غذای نرم استفاده کنید مثل باکتری های داخل ماست و دوغ با ترشح اسید لاکتیک و ... محیط روده رو برای رشد میکروبهای بیماری زا نامساعد میکنند و احتمال ابتلا به عفونتهای گوارشی کم میشه.
فقط توجه بشه وقتی آنتی بیوتیک(میکروب کش یا چرک خشک کن) استفاده میشه با هم استفاده نشه چون این میکروبهای مفید هم از بین میرن.در صورت درمان اسهال و ... با آنتی بیوتیک خیلی خوبه که بعدش پروبیوتیک استفاده بشه چون علاوه بر باکتری های بد باکتری های خوب هم از بین بردیم و سطح روده خالی و بی حفاظ میشه و امکان رشد باکتری های بد و عفونت مجدد هست.
اما بعد از درمان با آنتی بیوتیک یک روز بعد از پروبیوتیک استفاده بشه میکروبهای مفید و خوب سریعتر جایگزین میشن و امکان عفونت مجدد خیلی کم میشه.
۱۳۹۲/۰۸/۰۴، ۰۵:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #15
سلام مسعود جان
نام این پروبیوتیک چی هست و ایا با مصرف نابجا ضرری به پرنده میرسه یا نه اگر دوزش رو هم بفرمایید ممنون میشم
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۰۸/۰۵، ۱۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 123
320 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #16
ارائه محصولات
غذای مکمل برای پرندگان . Oropharma دهان و خلاصه تهویه روده است. این محصول مانع از چسبندگی باکتری های بیماری زا در روده ها ست، اطمینان از سازگاری بهتر از مدفوع ، با ترویج لانه های بهداشتی و پرهای مستراح مانع از چسبیدن با یکدیگر . باکتری های موجود در دستگاه گوارش پرنده وجود دارد که برایهضم خوب ضروری است . غالب باکتری های خوب در یک پرنده سالم است . با این حال اگر باکتری های بیماری زا غالب ، پرنده ، مدفوع آبکی و در نتیجه از دست دادن مقدار زیادی از مایعات و الکترولیت ها . تجویز آنتی بیوتیک باکتری های هر دو خوب و پاتوژن را می کشد . دهان و خلاصه به عنوان یک پروبیوتیک و یا غذا برای فلور روده خوب خدمت می کند و همچنین اطمینان حاصل شود که باکتری های بیماری زا دیگر قادر به چسبیدن به دیواره روده به طوری که فلور طبیعی روده می تواند در بهبود و روند هضم غذا درآمد حاصل به طور معمول دوباره .
دستورالعمل ها را برای استفاده
1 اندازه گیری سطح ( 4 گرم ) از دهان و خلاصه در هر 100 گرم از Orlux eggfood .
در تمام موارد مدفوع آبکی یا اسهال : اداره به مدت 5 روز متوالی .
از تفریخ جوجه ها تا زمانی که آنها می توانند به طور مستقل غذا خوردن .
در همه زمان ها زمانی که پرندگان به شرایط استرس زا غیر معمول در معرض .
مدت 4 روز قبل از basketing نشان می دهد .
همچنین جدول دستورالعمل Oropharma را مشاهده کنید برای ترکیب بهینه محصولات Oropharma ، ،
اقتباس به هر فصل .
ترکیبات تحلیلی
 دل و روده گیاهان تثبیت کننده
 باسیلوس سوبتیلیس C - 3102 1 × 10 11 CFU / کیلوگرم
ترکیب
 الیاف از سیب و مرکبات
 دکستروز
 نمک طعام
 مانان الیگوساکاریدها (MOS)
ترجمه: turk

اارائه محصولات
غذای مکمل برای پرندگان . Oropharma Probi - Zymeترکیبی از پروبیوتیک و آنزیم های گوارشی است. این مکمل غذایی را ترویج محصول و فلور روده را افزایش می دهد فلور روده خوب ، تضمینهضم بهتر غذا وفلور روده و برداشت از یک روز جوجه های قدیمی آغاز می شود . Probi - Zyme حاوی پروبیوتیک است . این باکتری های خوب موجود در روده ها پرنده ( و محصول ) است. علاوه بر باکتری های خوب ، Probi - Zyme حاوی آنزیم های ویژه ای است که ترویج هضم مواد غذایی خورده شده . ترکیبی از هر دو ، اگر با دوز بالا تجویز ، تضمین عملکرد بهینه از دستگاه گوارش است . Probi - Zyme یکی از معدود محصولات است که در آن غلظت باکتری های خوب تضمین شده است می باشد.
دستورالعمل ها را برای استفاده
1 اندازه گیری سطح (= 1 گرم ) در هر 100 گرم از Orlux eggfood و یا در هر 100 گرم از مواد غذایی NutriBird دست پرورش .
اضافه کردن Probi - Zyme به غذا درست قبل از تغذیه ( این است که برای جلوگیری از تبدیل شدن به مواد غذایی چسبنده ) .
Probi - Zyme همیشه باید با هم با Oropharma دهان و خلاصه داده می شود . fructo الیگوساکاریدها در دهان و خلاصه عمل حاضر به عنوان مواد غذایی برای پروبیوتیک ها در Probi - Zyme .
همچنین جدول دستورالعمل Oropharma را مشاهده کنید برای ترکیب بهینه محصولات Oropharma ، ،
اقتباس به هر فصل .
ترکیبات تحلیلی
 باسیلوس سوبتیلیس C - 3102 2 * 10 11 CFU / کیلوگرم
 آنزیم
 E1606 - اندو -1 ،4- β - زایلاناز (EC 3.2.1.8 ) 300.000 EPU / کیلوگرم
 سلولاز
 همی
 آلفا آمیلاز
 پروتئاز
ترکیب
 کربنات کلسیم
 آرد گندم
 آنزیم
ترجمه:TURK

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۰۶، ۰۸:۱۷ ب.ظ، توسط TURK.)
۱۳۹۲/۰۸/۰۶، ۱۱:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #17
سلام
دستتون در دنكنه.وقتي از google translate استفاده مي كنيد بهتر هست جمله ها را خودتان رديف وتصحيح كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۰۶، ۱۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #18
(پروبایوتیک probiotic)
پروبیوتیک به اسم Lactol آمریکایی 30 عدد 29.500
پروبیوتیک به اسم 4biocap فکر کنم بلژیکیه که ایران پر میشه تو کپسول بهتره 4 نوع باکتری داره 23.000 من اینو پیشنهاد میکنم چون یک کپسول رو میتونید یک ماه مصرف کنید و تقریبا مفت میافته
البته دوستانی که مشکلی براشون نداره قیمت 150 تا 200 هزار تومان مخصوص پرنده رو مصرف کنند.
مصرفش هیچ ضرری نداره حتی اگه همشو تو یک روز مصرف بشه.باکتری های همزیست مفید روده هستند که تا یه حد بحرانی مثلا یک میلیارد در یک گرم مدفوع میرسن و جمعیت تو یه حدی حفظ میشه و هر روز از ودفوع دفع میشن و مثل دارو نیستند که زیادیش مشکل ساز بشه.
همیشه میشه مصرف کرد مثل دوغ و ماست و کفیر که باسیل های اسیدوفیل مفید برای روده و ... دارند .
تو آب یا تخم مرغ یا هر صورت دیگه میشه استفاده کرد و اسپور باکتری ها تو دستگاه گوارش فعال میشن و شروع به تکثیر و تولید مثل میکنند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۰۶، ۰۳:۰۲ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۰۶، ۰۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 16
63 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #19
(۱۳۹۲/۰۸/۰۶، ۰۲:۴۸ ب.ظ)'مسعود میرزالو' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(پروبایوتیک probiotic)
پروبیوتیک به اسم Lactol آمریکایی 30 عدد 29.500
پروبیوتیک به اسم 4biocap فکر کنم بلژیکیه که ایران پر میشه تو کپسول بهتره 4 نوع باکتری داره 23.000 من اینو پیشنهاد میکنم چون یک کپسول رو میتونید یک ماه مصرف کنید و تقریبا مفت میافته
البته دوستانی که مشکلی براشون نداره قیمت 150 تا 200 هزار تومان مخصوص پرنده رو مصرف کنند.
مصرفش هیچ ضرری نداره حتی اگه همشو تو یک روز مصرف بشه.باکتری های همزیست مفید روده هستند که تا یه حد بحرانی مثلا یک میلیارد در یک گرم مدفوع میرسن و جمعیت تو یه حدی حفظ میشه و هر روز از ودفوع دفع میشن و مثل دارو نیستند که زیادیش مشکل ساز بشه.
همیشه میشه مصرف کرد مثل دوغ و ماست و کفیر که باسیل های اسیدوفیل مفید برای روده و ... دارند .
تو آب یا تخم مرغ یا هر صورت دیگه میشه استفاده کرد و اسپور باکتری ها تو دستگاه گوارش فعال میشن و شروع به تکثیر و تولید مثل میکنند.

مسعود خان سلام
دوز مصرفی 4biocap چقدر باید باشه ممنون میشم راهنمایی کنین

۱۳۹۲/۰۸/۱۲، ۰۸:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #20
سلام probiotic ها باکتری هستند که در روده تا حدود 1 میلیارد در یک گرم مدفوع هم میرسند و مثل داروهای شیمیایی نیستند که زیادیش مضر باشه خوذم یک قرص رو تو حدود 20 تا جا تخم مرغی تخم مرغ مصرف میکنم باکتری ها ی توش تو روده تکثیر میشن و ظرف یک تا چند روز به چندین میلیارد میرسند زیاد نگران کم و زیادیش نباشید مثل ماست نیست که مثلا زیادش اسیدی باشه و ضرر داشته باشه اسپور باکتری هست و خالص حتی یک قرص رو هم تو یک روز مصرف کنن مشکلی نداره
۱۳۹۲/۰۸/۱۲، ۰۸:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان