زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۶:۵۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

استفاده از پروبیوتیکها به جای آنتی بیوتیک

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 123
320 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #1
استفاده از پروبیوتیکها به جای آنتی بیوتیک
آنتی بیوتیک
آنتی بیوتیک ها مواد داروئی طراحی شده برای از بین بردن باکتریها درون بدن انسان یا حیوان میباشد.
اگر شما بدون مشورت با دامپزشک اقدام به استفاده از آن کنید ممکن است باعث وخیم شدن وضعیت پرنده شما شود
در یک قناری سالم 80% باکتریهای موجود در بدن پرنده مفید بوده که در هضم غذا نقش بسزایی دارند و فقط 20% آنها مضر هستند.
واین مانند این هست که پزشک در مورد کلسترول خوب وبد سخن میگوید و میخواهد در حد نرمال باشدنه این که از بین ببرید.
پس پرنده شما به باکتریها نیاز دارد و آنتی بیوتیکها باعث نابودی وعدم تعادل در سیستم گوارشی میشوند
بدون باکتریها پرنده شما قادر به هضم غذا نیست و باعث از دست دادن وزن و گرسنه ماندن که منتهی به مرگ میشود. مهم نیست که پرنده شما چقدر میخورد بلکه باکتریها توسط آنتی بیوتیکها ازبین رفته اند و سیستم گوارشی قادر به استخراج مواد مغذی نیست.
من فقط آنتی بیوتیکها رو در زمان عفونت شدید باکتریایی استفاده میکنم شما باید در استفاده از آن دقت کنید زیرا ممکن است در اثر استفاده نابجا سیستم دفاعی بدن در حد پاینی قرار گیرد و باعث تشدید عفونت شود
اکر پرنده شما خیلی مریض است و علائم نشستن در کف قفس-چشم بسته- بی حوصلگی- کم اشتهایی-اسهال می باشد به دامپزشک مراجعه یک آنتی بیوتیک خوب استفاده کنید من آلترناتیو رو پیشنهاد میکنم.
پروبیوتیکها
پروبیوتیکها به آرامی در سیستم پرنده عمل کرده با حفظ باکتریهای مفید باکتریهای مضر را از طریق مدفوع وادرار دفع می کنند.
استرس بالا باعث عدم تعادل در سیستم ایمنی پرنده شده و موجب بروز بیماری میشود و بهترین راه استفاده از پرو بیوتیکها میباشد
استفاده نابجا از آنتی بیوتیکها باعث بیماری قناری میشود و سیستم گوارشی رو دچار هرج ومرج میکنند.
آنتی بیوتیکها نه تنها براری قناری بلکه برای انسان هم عوارضی دارد و باعث ضعیف شدن سیستم دفاعی میشود، آنها برای درمان سریع گزینه مناسبی میباشند ولی پروبیوتیکها به آرامی عمل کرده و به مدت طولانی شروع به باسازی میکند.
بهترین موقع برای استفاده از پروبیوتیکها قبل از بروز علائم بیماری با دوز مناسب میباشد.
پس آنتی بیوتیکها برای درمان سریع و پروبیوتیکها برای درمان در مدت زمان طولانی میباشند.
من از PROBAC استفاده میکنم.
ترجمه:TURK
منبع:www.canaryadvisor.com
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۰۷، ۰۷:۲۷ ب.ظ، توسط سیدطاها اصفیاء.)
۱۳۹۲/۰۵/۰۷، ۱۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #31
RE: استفاده از پروبیوتیکها به جای آنتی بیوتیک
دوست عزیز شما به یک داروخانه دامپزشکی مراجعه کنید، برای طیور دارند مثل آرد میمونه هفته ای یک بار مثل نمک رو غذای تخم مرغی اضافه کنید.
موفق باشید

۱۳۹۲/۰۸/۲۷، ۱۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 40
22 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #32
(۱۳۹۲/۰۸/۲۷، ۱۲:۲۴ ب.ظ)'TURK' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز شما به یک داروخانه دامپزشکی مراجعه کنید، برای طیور دارند مثل آرد میمونه هفته ای یک بار مثل نمک رو غذای تخم مرغی اضافه کنید.
موفق باشید

دوست عزیز اگه نام محصول رو هم میگفتین خیلی خوب بود........

۱۳۹۲/۰۸/۲۸، ۱۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #33
بگید پروبیوتیک میخوام خودشون میدن

۱۳۹۲/۰۸/۲۸، ۰۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #34
یعنی بسته های یک و چند کیلویی که 200 هزار تومان به بالا قیمت داره باز میکنند یا بسته های چند گرمی هم هست مخصوص دام؟
۱۳۹۲/۰۸/۲۹، ۰۴:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #35
 بسته های گرمی هم دارند
۱۳۹۲/۰۸/۲۹، ۱۲:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #36
گرمی و بمقدار کم من ندیدم جایی !
اکثر تولیدات شرکتها نیم یا یک پوند به بالا هست ، ولی بعضی از داروخانه ها محصول را باز میکنند و گرمی می فروشند .
۱۳۹۲/۰۸/۳۰، ۰۳:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #37
با سلام. از نظر اساتید میشه از ماست یا دوغ پروبیوتیک برای پرندگان زینتی از جمله قناری استفاده کرد؟

۱۳۹۲/۰۹/۲۶، ۰۹:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #38
صفحات قبل توضیحاتی داده شده و با دوستان تبادل نظری در این خصوص داشتیم .
نظرات و مقالات متناقضی ارائه شده :
برخی بر این عقیده اند که نمی توان از ماست بعنوان یک پروبیوتیک کاملاً بهره برد ، حتی ماست ها و محصولات لبنی را که برچسب "دارای پربیوتیک"  دارند ، را فاقد ارزش از لحاظ پروبیوتیک و باکتریهای مفید دانسته اند ، بر این اساس که :
" ماده موسوم به استارتر ماست که اسم علمي‌اش Lactobacillus bulgaricus است، پروبيوتيک محسوب نمي‌شود. بنابراين نمي‌شود گفت ماست يک ماده پروبيوتيک طبيعي است. اين باور رايج غلطي است که وجود دارد. "

اما برخی از محققین از ماست بعنوان یک محصول دارای ترکیبات پروبیوتیک طبیعی نام برده اند . و فرآورده‌هاي لبني، را بهترين حامل پروبيوتيک‌ها محسوب مي‌کنند. ولی ذکر شده که هنوز غني‌سازي لبنيات با پروبيوتيک‌ها خيلي رايج نشده است.

در هر دو صورت حتی ماست یا دوغ اگر ارزش پروبیوتیکی هم نداشته باشند ، دارای ارزش غذایی بسیار بالایی هستند و اگر هدف شما از مصرف آنها فقط تامین باکتری های مفید و پروبیوتیک باشد ، بهتر است بجای آن از محصولات و پروبیوتیک هایی که در صفحات قبل معرفی شده اسفاده کنید .
۱۳۹۲/۰۹/۲۹، ۰۴:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 40
22 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #39
دوستان من از دکتر دام پزشکی که اشنا بود پرسیدم گفت پروبیتیک های انسانی با حیوانی خیلی تفاوت نداره و شاید در تعداد باکتری با هم متفاوت باشه و نوع حیوانی بخاطر اینکه بسته بندی بزرگ داره قیمتش بالا هست وبه من پپیشنهاد داد که از نوع انسانی استفاده کنم من هم رفتم داروخانه دونوع پروبیوتیک انسانی داشت یک نوع به صورت پودرهای 50 گرمی ویک نوع به صورت کپسول بود هردوهم یه مارک بودن..منم کپسولشو گرفتم 7هزارتومان .....حالا چطور وبه چه دزی استفاده کنم؟؟؟؟؟؟

۱۳۹۲/۱۱/۲۹، ۰۹:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #40
سلام
ایا از این پروبیوتیک با این باکتری ها میشه برای قناری استفاده کرد؟

لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس
لاکتوباسیلوس پلانتاروم
لاکتوباسیلوس دلبروکی
لاکتوباسیلوس رامنوسوس
بیفیدوباکتریوم بیفیدوم
انتروکوکوس فاسیوم
استرپتوکوکوس سالواریوس
کاندیدا پینتولوپسی
آسپرژیلوس اریزای
۱۳۹۳/۱۰/۱۵، ۰۵:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: