زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۰۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اسحال سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #1
اسحال سهره
با سلام به همگی دوستان
من یه سهره جوجه قفسی دارم الان چند روزی هست که فضله اون آبکی شده به نظرم اسهال هست هر کاری کردم خوب نشد اگه پیشنهادی دارید لطف کنید بگید فکر کنم داره میره تو لک خوندنش کم شده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۱۵، ۰۸:۴۸ ق.ظ، توسط avat.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۵، ۰۸:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #21
لطفا کمکم کنید
سلام بر تمام اساتید
من تازه با سهره اشنا شدم وبعد از یکمی گشت و گذار توی سایت یکمی گیج شدم پس از دوستان عزیز خواهش میکنم با کمی صبر و تامل منو راهنمایی کنن.من حدود یک ماه پیش یک سره کرمانی خریدم که خیلی رامه و تازه ریزه خونی میکنه برای اینکه راه بیفته باید چه کار کنم بهش هفت دون مخلوط وشاهدونه میدم ولی اصلا کتون نمیخوره بعد از اون یک سره چهار گل گرفتم که 3 سالشه صاحبش میگفت تو لکه و بهش فقط شاهدونه بده یکمی هم کوشه .تازه چند روزه دمه ظهرها میخونه البته من به این هم کمی هفت تخم و بیشتر شاهدونه میدم که البته اونم کتون نمیخوره منم اصرار نمیکنم چون شنیدم که کتون ناراحتی روده میاره اما سواله من اینه که برایه اینکه زودتر این پرنده رو بیاد باید چه کار کنم و اینکه این سره رو صبحها که از مغازه میزارم بیرون(البته حواسم هست که هوا به هوا نشه)خودشو تا یک ساعتی پف میکنه لطفا راهنماییم کنید
ذکات علم اموختن ان است علی(ع)
۱۳۹۰/۱۰/۰۹، ۱۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #22
RE: لطفا کمکم کنید
دوست عزیز لطفاً قوانین سایت را رعایت کنید . ابتدا مطالب سایت را جستجو و مطالعه کنید و اگر جواب نگرفتید عنوان مناسبی برای پرسش انتخاب کنید . در ضمن همین سوال را با همین عنوان دو بار مطرح نمودید که یکی از آنها حذف شد
بخش تغذیه سهره را مطالعه کنید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با توجه به سرد بودن هوا سعی کنید پرنده را کمتر بیرون بگذارید و در صورت نیاز هنگام ظهر که هوا گرمتر است سهره را بیرون بگدارید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۰۹، ۱۱:۳۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۹، ۱۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: barandust ، yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #23
بیماری اسهال در سهره
سلام به دوستان

من یه سهره داشتم که اسهال گرفت واسه رفع اسهالش بهش ماسه و تخم خرفه دادم تا یه مدت که خوب شد الانم هیچ مشکلی نداره
این بحث باز کردم چون می خوام بدونم واسه رفع این بیماری روشهای دیگه ای هم هست ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۷، ۱۲:۳۵ ب.ظ، توسط yashar_lotfi.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۷، ۱۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، arrow ، mojtaba_Torghe
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 126
119 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #24
جوجه سهرم مدفوعش سفید 1دست و تا حدودی آبکیه
سلام دوستان
من 1جوجه سهره دارم که خیلی سرحاله و اهلیه.غذاش شاهدانه،تخمگلرنگ(کافشه)،کتان،خرفه(به صورت مخلوط) که کتان و خرفه به تازگی اضافه شده.امروز دیدم که مدفوعش سفید 1دست و تا حدودی آبکی.
حالا میخاستم بدونم به نظر اساتید خدایی نکرده سهرم مریض شده؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۳، ۰۶:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #25
RE: درمورد جوجه سهرم
نه مدفوع سفيد بخاطر تخم كتان و تغذيه جديده ومشكلي پيش نمياد فقط چند روزي تا به غذاي جديد عادت ميكنه ميوه و سبزي بهش نده
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۱۱/۱۳، ۰۶:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #26
RE: جوجه سهرم مدفوعش سفید 1دست و تا حدودی آبکیه
باسلام ببخشید دوست من بارها توی تمام سایتها وتوسایت خودمون تاکید کردن که بهترین دون برای سهره تو اسارت شاهدانه هست واین مطلب از قدیم وجود داشته حالا بعضی ها به سهره کتان میدن شاید پرندتون از روی اجبار بخوره وعادت بکنه ولی برای سهره کم هست باید دونهای دیگری هم استفاده کنی .سهره شاهدانه خور با سهره کتان خور زمین تا آسمان فرق میکنه .به جوجه سهره زمانی که صید میشه چون ضعیفه شاهدانه دهان باز(خیس شده) ودونه مخلوط میدن که تمام دونهای موجود تو بازار داخلش هست تازمانی که رنگ بندازه و بدن دار شه.وقتی رنگ انداخت فقط شاهدانه.تو رمستان هفته ای یه انگشتی دونه مخلوط تا قبل از برج یازده همین .کافشه هم وقتی هوا سرد هست خوبه ولی اندازه داره هر چیزی اگه بخوای همه جور دون به سهره بدی .سهره پرنده ای که با تغییر تغذیه .خصوصا اضافه کردن دونهای مختلف زود عکس العمل نشون میده.شانس آوردی تولک نکرده .به نظرمن سعی کن فقط شاهدانه بهش بدی .دونه خرفه هم پاک کننده خوبی هست من خودم هوا که سرد میشه چون مریضی زیاد میشه خرفه هفته ای یه بار بهشون میدم وبعد از اینکه بحالت اول برگشت وخوب شد سبزیجات شسته وخشک کرده بهش بده همین .جاشم هیچ تغییری نده بزار روی میخ خودش باشه .قفس ولوازم داخلش رو بشور وزد عفونی کن اگه دیدی حالش خوب نشد داروی مخصوصش هم هست پرنده فروشی ها دارن فقط مواظب با داروی کبوتر بهت ندن.
۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۱۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad ghadri ، مسعود میرزالو
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 69
75 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #27
با سلام
دیروز یه سهره خریدم که کاملا سرحاله غذا میخوره و... اما مدفوعش سفیده وشل هم نیست تغذیه هم من تااونجا که میدونم شاهدانه بوده البته یه تیکه خیار هم کف قفسش بود در حال حاضر مشکل دلر نشده اما اگه راهنماییم کنید ممنون میشم
۱۳۹۱/۰۳/۱۲، ۰۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #28
(۱۳۹۱/۰۳/۱۲، ۰۱:۴۴ ب.ظ)hamid67 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دیروز یه سهره خریدم که کاملا سرحاله غذا میخوره و... اما مدفوعش سفیده وشل هم نیست تغذیه هم من تااونجا که میدونم شاهدانه بوده البته یه تیکه خیار هم کف قفسش بود در حال حاضر مشکل دلر نشده اما اگه راهنماییم کنید ممنون میشم
باسلام خیار به هیچ عنوان نه سهره و نه به قناری ندید چون باعث اسهال میشه جنتا مایسین یا آنتی بیوتیک های دیگر اگر دم دست دارید بهش بدید تا مشکلش حادتر نشه
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۳/۱۲، ۰۴:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
5 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #29
بیماری خاص سهره ( دفع غذای هضم نشده )
سلام دوستان یه سهره 3 ساله دارم یک ماهی هست غذای هضم نشده دفع میکنه . خیلی غذا میخوره و یکم پف و بیحال هم هست . لطفا اگر کسی با این مشکل برخورد کرده یا راه حل موثر بلده کمکم کنه. با تشکر[/font][/size][/b]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۱:۵۰ ق.ظ، توسط فریده.)
۱۳۹۱/۱۱/۱۹، ۰۵:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #30
RE: بیماری خاص سهره
سلام.دوست عزیز مشکل سهره شما چند دلیل میتونه داشته باشه یکی مصرف نکردن بلغور سنگریزه.دوم مشکل گوارشی درمونش داروی نءومایسین هست.سوم کیفیت بد و کثیفی دونه هست.پیشنهاد میشه این مشکلات رو برطرف کنی و از شستشو دهندهای طبیعی مثل تخم کاهو یا عرق کاسنی استفاده کنی البته به اندازه چون خنک هستند و اگه سهره تون تو مرحله بالا اومدن باشه باعث افتش میشه.موفق باشی
۱۳۹۱/۱۱/۱۹، ۰۹:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان