زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۴۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اسحال سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #1
اسحال سهره
با سلام به همگی دوستان
من یه سهره جوجه قفسی دارم الان چند روزی هست که فضله اون آبکی شده به نظرم اسهال هست هر کاری کردم خوب نشد اگه پیشنهادی دارید لطف کنید بگید فکر کنم داره میره تو لک خوندنش کم شده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۱۵، ۰۸:۴۸ ق.ظ، توسط avat.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۵، ۰۸:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 20
63 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #31
RE: بیماری خاص سهره
با سلام
هانطور که دوست عزیزمان آقای پوریان فرمودند احتمال زیاد مشکل گوارشی داره ، اگر فضله آن سفید و چسبناک شده دچار عفونت دستگاه گوارشی گردیده ،بهترین دارو برای عفونت دستگاه گوارش قطره جنتامایسین تابرنیل هست ، از این قطره استفاده کن خوب میشه، موفق باشی
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۸:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #32
سلام
به تازگي يك سهره خريدم كه ريزه خواني مي كرد اما به تازگي متوجه شده ام قسمت سفيد رنگ فضله اش خيلي بيشتر هست واحساس مي كنم تنفسش خيلي سريع شده ودل دل مي زند. در خانه بي تحرك هست وقتي بيرون از خانه مي برمش تحركش بيشتر مي شود وآب تني هم مي كند.هيچ علامت ديگري از بيماري ندارد.غذايش شاهدانه ريز به اضافه چند دانه كافشه تازه مي باشد .لطفا راهنمايي فرماييد بيمار هست يانه؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۱۰:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 20
63 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #33
با سلام
دوست عزیز یه مدت اصلا از میوه و سبزیجات بهش نده و دون هم فقط شاهدونه براش بذار، بعد از چند روز ببین فرقی کرده یانه ، احتمالا دچار عفونت روده گردیده .
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۱۰:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، پدربزرگ
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #34
(۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۱۰:۳۱ ق.ظ)جواد نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوست عزیز یه مدت اصلا از میوه و سبزیجات بهش نده و دون هم فقط شاهدونه براش بذار، بعد از چند روز ببین فرقی کرده یانه ، احتمالا دچار عفونت روده گردیده .
سلام
غذايش فقط شاهدانه بود .اما بعداز 10روز كه ديدم تغييري نكرده ،كمي كافشه براي مست شدنش به غذايش اضافه كردم.اين اولين سهره اي هست كه خريدم وتا حالا تجربه سهره نداشتم.يك سهره وحشي هم دارم.شرايط نگهداريشان دقيقا مثل هم هست ولي اين يكي نمي دانم چرا اين جوري شد.يك شب به خاطر كنجكاوي از قفس آزادشان كردم ببينم چه رفتاري دارند بعداز آن بود كه متوجه شدم اين جوري شده.فرادش ديدم چندتاپر كف قفسش ريخته .اونكه وحشي هست به ريزه خواني بلند افتاده اما اين كه در پرنده فروشي ريزه خواني مي كرد ديگر ريزه خواني نمي كند وفضله اش خيلي سفيد شده.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۱۰:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #35
سلام به همشهری عزیزم.همونطور که خودت میدونی و استادی تغییر فضله از اولین نشانهای بیماری هست.ممکن هم هست بخاطر کافیشه باشه ولی دل دل زدن و نفس زدن یکم خطرناکه.پیشنهاد میکنم فعلا آب بازی نده میوه سبزی هم نده.من خودم هر پرنده جدیدی میارم خونه سه روز اول بهش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

میدم یا اکسی وت .اگه داری بده ضرر نداره.راستی شب بیرون میذاریش یا تو خونه؟تو پرنده فروشی هرجور باهاش رفتار میکردن همونجور تا یه مدت باهاش رفتار کن.احتمال سرما خوردگی هم هست
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۱۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، پدربزرگ
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #36
سلام
متشكرم عليرضا جان. خودم هم نسبت به بيماري روده نظر مثبت داشتم اما به خاطر اون اشتباهي كه كردم گفتم مشورت كنم شايد استرس شديد باشه.سهره ها را داخل راهرو نگه ميدارم دماي نگهداريشون 19 روزها و18 درجه شب ها هست.شاهدانه ريز را خيس كرده بودم ولي هنگام خشك شدن مقداري جوانه زده بودند ديشب دانه تازه گرفتم از همان مغازه اي كه سهره را خريدم.رفتم اوكسي وت بخرم نداشت به جاي اون اكسي تيلين داشت خريدم ظاهرا همان كار را انجام مي دهد.از لطفتان ممنون
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۱۱:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #37
دما خوبه.لازم نبود شاهدونه ریز رو خیس کنی البته اگه برا گرفتن خاک و کثیفی بوده اشکال نداره فقط باید میشستی.آره این دارویی که گرفتی خوبه جنتومایسین هم خوب بود.حالا فعلا آببازی میوه سبزی نده تا چند روز.باد شدید هم بهش نخوره.کفی قفس رو هم مرتب تمیز کن و بلغور سنگریزه حتما بذار.البته خودت اینا رو میدونی ولی خوب.موفق باشی
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
5 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #38
سلام دوستان اگه مشکل سهره من از نخوردن بلغور سنگریزه باشه چه مدت طول میکشه تا خوب بشه اخه از مصرف انتی بیوتیک نتیجه نگرفتم . ممنون میشم راهنمایی کنید .
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۱:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #39
RE: بیماری خاص سهره ( دفع غذای هضم نشده )
سلام
اگر مشكل فقط به خاطر نخوردن بلغور سنگ ريزه باشد بعداز حداكثر 24 ساعت رفع مي شود.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #40
RE: بیماری خاص سهره ( دفع غذای هضم نشده )
سلام وخسته نباشید به همه ی دوستان در مورد جواب دوست خوب قناری شیراز باید بگم که درست فکر کردید اون اشتباهی که کردید واز قفس درش اوردید باعث این مشکل شده استرس باعث ضعف سیستم ایمنی میشه و امکان هر گونه بیماری میشه یه مدت تو یه قفس مخصوص سهره بگذارش وزیاد طرفش نرو از اون دارویی که پوریان گل گفت هم استفاده کن حتما خوب میشه ولی امکان یه لک هست معمولا سهره های که تو اتاق آزاد میشن یه خاطر ساز نبودن جهت پرواز زیاد بهشون فشار میاد از هرقسمتی که ضعف داشته باشه همون بیماری رو میگیره دیگه این کار رو انجام نده در مورد جواب دوست مون فریده شما اون بلغور رو بدید شاید زمانش کمی بیشتر بشه تا یک هفته هم طول بکشه زیاد عجله نکنید
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۳:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، عمادذر ، محمدمهدی ، derik_best

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان