زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۷:۰۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اسهال قناری ، يبوست قناری ، درمان اسهال قناری ، اسهال گچی قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9
11 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
اسهال قناری ، يبوست قناری ، درمان اسهال قناری ، اسهال گچی قناری
این تایپیک برای آشنایی بیشتر با بیماری یبوست و نحوه معالجه آن همچنین بیماری اسهال و راه های معالجه و همچنین تبادل نظر با افراد باتجربه ایجاد شده است .
سلام دوستان قناریم دیروز متوجه شدم که به پرهای ماتحتش فضله چسپیده و هی داره اینور و اون ور میزنه تابندازدش . نمی دونم اسهاله یا اینکه یبوست داره ؟ غذا خوب می خوره ، دیشب یه قطره روغن زیتون بهش دادم از اون موقع بیشتر وقتش رو یه گوشه کف قفس می شینه و تکون نمی خوره نمی دونم اشتباه کردم یا درست انجام دادم ؟ لطفاکمک کنید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۶، ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۰۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 20
63 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #101
RE: مدفوع ٱبکی
سلام دوست عزیز ، این کاری که میگم بکن تا قناریت زود خوب بشه.
یک تکه پوست خشک شده انار داخل آبخوریش بینداز ، کم کم عصاره پوست انار در آب حل میشه این بهترین دارو برای اسهال هست، این کارو 3 الی5 روز ادامه بده، سعی کن از دارو های شیمیایی استفاده نکنی.
۱۳۹۱/۱۱/۲۰، ۰۹:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #102
RE: کمک فوری...اسهال شدید
دوستان سلام
تغذیه جوجه قناری 20 روزه که به اسهال مبتلا شده چیه؟
ممنون
۱۳۹۱/۱۱/۲۳، ۱۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #103
RE: کمک فوری...اسهال شدید
مي توانيد از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
يا جنتامايسين ويا اكسي وت استفاده كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۷:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #104
RE: مدفوع آبكي
اگه مشکلتون حل شده راه درمان لطف کنید و اگر پابرجاست حتما از سیب و خرفه استفاده کنید و غذای تخم مرغی نده
با این نشانه ها شکم و کبد نگاه کنید به بیماری نقطه سیاه ( عفونت و ورم کبد) مبتلا نباشد ، اگه لکه سیاه دیده شد توی انجمن اطلاعات کامل هست در مورد این بیماری
قناری یکی از دوستای من همین موارد رو داشت وقتی رفتم قناری رو نگاه کردم لکه سیاهی سمت راست شکم داشت .. متاسفانه این بیماری مهلک از مادر به تخم و جوجه ها هم منتقل شده بود که همه 6 روزه مردند اما ماده با اریترومایسن و اکسی وت بهتر شد ، الان نمیدونم هنوز زنده ست یا نه !
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۷، ۰۴:۰۰ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۷، ۰۳:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line
کاربر اخراجی سایت

سپاس‌ها: 19
20 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #105
RE: یبوست ، اسهال و علائم آن
(۱۳۹۰/۰۸/۰۳، ۰۵:۲۳ ب.ظ)esfahan-canary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
با سرد شدن هوا معمولا اغلب قناری ها کز شدن و این کمی طبیعیه
نباید گذاشت دمای محل نگهداری قناری بیش از حد سرد شه
(کم کم باید اقدام به گذاشتن بخاری کنید)

با سرد شدن هوا احتمال مریض شدن تشدید میشه

زیر شکم قناری رو نگاه کنید ، آیا روده متورمه؟
اگر تورم خیلی کمه و رنگش تقریبا هم رنگ شکم قناریه حاد نیست و زود رفع میشه

اگر تورم با تغییر رنگ ایجاد شده(اصطلاحا میگن رگش بالا زده،رگ زده،رگ داره) ورو روده حاده و باید اقدام کنید
محیط رو گرم کنید، از تخم خرفه استفاده کنید ، لوتیسیرین داروی مناسبه
از دادن غذاهای تخم مرغی و سبزیجات خود داری کنید
اگر محیط گرم هست مقدار کمی بهشون سیب بدین

توجه کنید که با سر شدن هوا ، با دادن بیش از اندازه سیب به خاطر طبیعت سیب ، امکان پر ریزی هست
در مورد تغذیه کتان خالی رو پیشنهاد میکنم

به نظر من مهمترین گام در مورد بر طرف کردن بیماری قناری ، تشخیص درست بیماریه

به خاطر اینکه با آناتامومی ، متابولیسم ، ساختمان بدن و ... قناری آشنایی کافی نداریم متاسفانه تشخیص درست بیماری کار نسبتا مشکلیه ،خصوصا در مورد بیماری های دستگاه گوارشی
(انگل و عفونت و ورم روده رو معمولا اکثرا به اسم ورم روده می شناسند)

برای همین پیشنهاد میکنم در مرحله اول بدون دامن زدن به دارو های شیمیایی به روش طبیعی بیماری رفع بشه

برای بیماری های گوارشی از داروی جنتا موکس استفاده میکنم(فکر کنم اسپانیایی هم هست)
تقریبا شیری رنگ هست و داخل یه شیشه متوسط تیره رنگ هست
معمولا حدود یک قوطی قطره چکان کوچیکش رو حدود 2500 میفروشند .

قبل از مصرف باید خوب هم زده بشه
مورد مصرف :اختلالات و ناراحتی های گوارشی
نحوه مصرف: دوره چهار روزه و هر روز 2 مرتبه و هر مرتبه 1 قطره داخل دهان قناری چکانده شود .
بازم تاکید میکنم قبل از مصرف باید خوب هم زده بشه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

شامل آموکسی سیلین و جنتامایسین هست(مفید چه برای عفونت چه برای انگل های داخلی)

باسلام
ضمن تشکر از مطالب مفید شما دوست عزیز من جهت ورم روده از یه دارویی شیری رنگ استفاده میکنم که صبح یک قطره و بعد از ظهر یک قطره و یک دارویی دیگر که همزمان می بایست در ابخوری ریخته شه ولی متاسفانه بدلیل اینکه واسطه هست که این دارو را به من میرسونه داخل یه قطره چکان هست و بدون نام و نشان و با قیمت بالا از انجا که شما فرمودید این دارو شیری رنگ هست کنجاو شدم و این دارو جنتاموکس را گرفتم که اسپانیایی هست و دقیقا طبق مشخصاتی که فرمودید هست ولی تو سایت شرکت وارد کننده که سر زدم نوشته داروی فوق تزریقی هست (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه لطف کنید راهنمایی کنید دوست عزیز اصفهان قناری عوارض یا ......... نداشتی ؟
۱۳۹۱/۱۲/۲۵، ۰۹:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 40
22 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #106
RE: تايپيك جامع اسهال ،يبوست قناري
باسلام دوستان قناریم چند وقته که زیر شکمش ورم داره وسیاه شده احتمال دادم ورم روده باشه الان دارم بهش قطره e3 میدم فضلش هم مشکی رنگه همراه با کمی سفیدی ...ابم هم کم میخوره .....یه رزیم غذایی مناسب این بیماری پیشنهاد کنید....
۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۰۸:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #107
(۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۰۸:۲۷ ب.ظ)1313 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام دوستان قناریم چند وقته که زیر شکمش ورم داره وسیاه شده احتمال دادم ورم روده باشه الان دارم بهش قطره e3 میدم فضلش هم مشکی رنگه همراه با کمی سفیدی ...ابم هم کم میخوره .....یه رزیم غذایی مناسب این بیماری پیشنهاد کنید....
درود
دوست عزیز جنسیت قناریتون رو نگفتید!؟
یه عکسم از شکم بزار تا بهتر بشه قضاوت کرد.
۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۰۸:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 40
22 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #108
(۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۰۸:۳۱ ب.ظ)theanimal نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۰۸:۲۷ ب.ظ)1313 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
دوست عزیز جنسیت قناریتون رو نگفتید!؟
یه عکسم از شکم بزار تا بهتر بشه قضاوت کرد.

جنسیت قناری نر هستش ...الان دوربین عکاسی در دسترس ندارم برای گذاشتن عکس
۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۰۸:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق ديبلم
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #109
ضمن عرض سلام خدمت تمام دوستداران قنارى
يه ماده قنارى بلزيكى رو يكماه قبل خريدم ، همانوقت كه خريدمش متوجه شدم بيمارى تنفسى داره وقتى كه جيك ميزد صداش معمولى نبود مثل بقيه ماده قناريها براى درمان بهش doxicicline 20% و بعد مدتى يعنى يك هفته متوجه شدم بهتر شده و مثل سابق سلفه يا عطسه كمترى ميكرد ولى كاملا خوب نشده بود با يك دامبزشك مشورت كردم يه شربت كه دقيقا اسمش رو نميدونم ولى ميدونم ساخت كشور اردن رو بمن توصيه كرد كه بعد از مصرف 5 روزه خليى بهتر شد و بعد از تمام شدن دوره درمان ميتونم بكم بندرت سلفه ميكرد ، دون هم بهش دونهاى آماده كه كار شركتهاى اسبانيا هست و همينطور شركت Vitacraft ميدادم - حالا سوال من - الان بعد كذشت 2 هفته مى بينم از دو روز بيش كسل روى نى ميشينه و بعضى وقتها بف ميكنه و مثل سابق دون نميخوره و زياد حواسش به اطراف نيست ، شبها هم كه روى نى ميخوابه موقعه نفس كشيدن اولا تمام بدنش تكون ميخوره و دوما" تند تند نفس ميكشه ضمنا يبوست هم داره - توى مدفوعش جيز خاصى نديدم - اينجا مرتب كولر يا همان سنترال روشنه و نميذارم اتاقشون حرارتش متغير باشه بين 23 تا 26 درجه .
در ضمن مدت يكماه بيشتره قسمت بيماريها رو دارم ميخونم ولى تاحالا جوابم بيدا نكردم ----- از تمام كسايى كه محبت ميكنن وقت ميذارن و جواب ميدن ممنون هستم - منتظر جواب مفيد هستم
۱۳۹۲/۰۲/۳۰، ۰۴:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #110
دوست من شما دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رو هم مطالعه کنید .
بنده هم قناری تقریبا با همین مشخصات داشتم و درمانش کردم
۱۳۹۲/۰۲/۳۱، ۰۸:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بیماری چاقی در قناری و درمان چربی قناری phmm 200 107,827 ۱۳۹۶/۰۹/۱۰، ۰۱:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: سی مرغ
  پف قناری ، قناری پف کرده ، درمان پف قناری iliya 182 153,353 ۱۳۹۶/۰۹/۰۷، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  فضله سبز ، اسهال سبز قناری حسین قمی 34 24,848 ۱۳۹۴/۰۱/۱۵، ۰۷:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  بیماری اسهال و درمان طبیعی آن zizo 1 1,659 ۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۳:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: abbass11

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان