زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۲، ۰۵:۱۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اسهال قناری ، يبوست قناری ، درمان اسهال قناری ، اسهال گچی قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9
11 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
اسهال قناری ، يبوست قناری ، درمان اسهال قناری ، اسهال گچی قناری
این تایپیک برای آشنایی بیشتر با بیماری یبوست و نحوه معالجه آن همچنین بیماری اسهال و راه های معالجه و همچنین تبادل نظر با افراد باتجربه ایجاد شده است .
سلام دوستان قناریم دیروز متوجه شدم که به پرهای ماتحتش فضله چسپیده و هی داره اینور و اون ور میزنه تابندازدش . نمی دونم اسهاله یا اینکه یبوست داره ؟ غذا خوب می خوره ، دیشب یه قطره روغن زیتون بهش دادم از اون موقع بیشتر وقتش رو یه گوشه کف قفس می شینه و تکون نمی خوره نمی دونم اشتباه کردم یا درست انجام دادم ؟ لطفاکمک کنید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۶، ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۰۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 26 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 182
110 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #251
RE: اسهال قناری ، يبوست قناری ، درمان اسهال قناری ، اسهال گچی قناری
سلام سلام
من از عرق کاسنی استفاده میکنم.هیچ موردی نداشته حتی عرق کاسنی باعث بهبود عملکرد کبد میشه و قناری اشتهای بهتری هم داره.البته یک قاشق غذا خوری در دو سوم ابدون
۱۳۹۳/۰۴/۱۵، ۰۱:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #252
ابتدا پاسخ به پست جناب لطفی دادم که بعد متوجه شدم تاریخ پست مربوط به چند ماه قبل است ، بهمین دلیل پست حذف و ویرایش شد .

اما در موارد مشابه با مشکل جناب لطفی و اسهال آبکی جوجه ها ، می توانید این روش ها را نیز امتحان کنید !

ابتدا مقدار آب مصرفی روزانه را اندازه بگیرید .. اگر بیش از 10 سی سی باشد مشکل کبد یا کلیه هاست ، که منجر به عطش فراوان ، پرخوری آب شده و متعاقبا دفع زیاد آب فضله یا ادرار که اشتباها اسهال تلقی می شود . فضله آبکی زلال و بیرنگ و بی بو ... این بیماری یا عارضه بیشتر در قناریهای بالغ و ماده ها دیده می شود و بحث گسترده ای دارد که اگر وقت شد طی مقاله ای ثبت می گردد .

بهتر است چند روز در آبخوری بجای آب ، آبی که از شستن برنج صاف میکنند بگذارید .

برگ قاصدک مفید است و درمان کننده .

تخم خرفه تا مشخص شدن دلیل اسهال به جوجه ها ندهید .

مقداری جو دو سر خشک خورد شده نیز مفید است .

سوال یا مورد مبهمی بود در خدمتم .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۴/۱۷، ۰۷:۲۳ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۳/۰۴/۱۷، ۰۵:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #253

سلام :
برای درمان ورم روده و اسهالهای آبکی وشدید من یه تجربه خیلی موفق دارم اگر دوستان امتحان کردند  نتیجه رو اینجا اعلام کنند.توی داروخانه های انسانی دارویی به اسم نالیدیکسیک اسید بصورت قرص وسوسپانسیون اطفال موجوده که شدید ترین آلودگیهای روده در انسان رو از بین میبره.من از سوسپانسیون 120میلی لیتری اون با دوز 3سی سی در یه ظرف آبخوری به مدت یه هفته استفاده کردم واز روز دوم آثار بهبودی پیدا شد ودر روز پنجم کاملاً خوب شد اما من یه هفته ادامه دادم.اگر آقا امید لرد در مورد این دارو وعوارض جانبی اون اطلاعاتی کسب کردند ما رو بی نصیب نذارن.ممنون.

۱۳۹۳/۰۴/۳۱، ۱۰:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #254
سلام.
قناری ای که عکس فضلش روگذاشته بودم دچار اسهال شده.یعنی فضلش آبکیه قسمت مایع فضله مثله آبه دقیقا.البته جنب و جوشش خوبه.
دوستان چی پیشنهاد میکنن

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۵/۱۳، ۰۱:۳۶ ب.ظ، توسط shahabbatista.)
۱۳۹۳/۰۵/۱۳، ۰۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #255
آقای شبهآب یه داروی انسانی به نام نالیدیکسیک اسید بگیر حالت سوسپانسیون داره بهمش بزن یه قاشق داره که 2.5میلی لیتر حجمش هست تو 3میلی لیتر ازشو توی یه جا آبی بریز برا مدت 3روز اگه خوب شد ادامه نده اگه نشد تا 5روز این دارو رو من به پیشنهاد آقای هیوا گرفتم بسیار زود اثر می کند موفق باشی
۱۳۹۳/۰۵/۱۳، ۰۳:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #256
سلام
قبلا گفتيد كه رودش ملتهب شده هنوزم همونطوره يا وضعييت شكمش عاديه ؟ اگر وضعييت شكمش عاديه از تترا سايكلين استفاده كن.تتراسايكلين ملايم وساده ترين داروي گروه تتراسايكلين هاست كه براي اسهال هاي معمولي خوب جواب ميده.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۱۴، ۰۶:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #257
درود ..

کوکسیدیوز ، سالمونلوز ، ای کولای ، استرپتوکوک ، پلی اورای ( پر ادراری ) ، مشکلات کبد ، عدم کارکرد صحیح کلیه ها ، مشکلات روده در جذب آب ، عطش بیش از حد و نوشیدن آب زیاد ، دان آلوده ، تغذیه اشتباه ... و مواردی زیادی هستند که باعث این عارضه می شوند که متاسفانه تشخیص دقیق آن برای ما مقدور نیست چون دامپزشک در زمینه طیور زینتی و آزمایشگاه در دسترس همه نداریم بهمین دلیل اکثرا باید از روش آزمون و خطا و مهمتر از آن تجربه سایرین یا تحقیق و مطالعه گزارشات استفاده کنیم .

در رابطه با قناری شما بنده همه پستهایتان را نخواندم و مابقی علایم و حالات بالینی را نمیدانم اما با توجه به این عکس و رنگ و حالت فضله ، طبق تجربه بنده :
" سولفادیمتیدین " سریعا چنین فضله هایی را به حالت طبیعی برمیگرداند .. اما در برخی مواردی پس از قطع دارو مجددا اسهال برمیگردد ، بهمین دلیل باید همراه یا پس از این دارو از یک داروی باکتری سید ( باکتری کش ) استفاده شود.
دوز : سه میلی لیتر در یک لیتر برای قناری 4 الی 5 قطره در نصف آبخوری بمدت سه روز ، دو روز استراحت ، مجددا سه روز و در موارد حاد دوره سوم هم میدهند .

داروی " تریمتوکس " گزینه مناسبی می باشد ، زیرا هم سولفادیمتوکسین دارد ( که از رشد و پیشرفت باکتری جلوگیری میکند و مانع فعالیت باکتری می شود ) و هم تری متوپریم دارد که باکتری کش است و باکتری را از بین میبرد .
دوز : یک میلی لیتر در یک لیتر برای قناری 2 الی 3 قطره در نصف آبخوری بمدت سه تا پنج روز

هر دو داروی فوق در تمام داروخانه های دامپزشکی موجود میباشد .

دان ملین و گرم مثل کافشه حذف ، ارزن مدتی ندهید و فقط کتان تمیز و سالم در قفس باشد . قبل از دارو یکی یا دو روز بجای آب از محلولی که برنج خام را شسته اید یا آب برنج استفاده کنید و پس از دارو هم مدتی بجای آب از آب برنج استفاده کنید .
۱۳۹۳/۰۵/۱۶، ۰۳:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 125
242 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #258
سلام خواستم تجربه خودمو در اختیار دوستان بزارم برای درمان اسهال آبکی مثل دوستمون که عکس گذاشته دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جنتامایسین تبرنیل فوق العاده هست باور کنید طرز مصرف یک قطره به دهان پرنده و 4 قطره داخل آب خوری من خودم همین مشکل و داشتم هرکار کردم حل نشده ولی با این دارو باور کنید علائم خوب شدن رو ظرف 3 ساعت میبینید خواستم کمک به دوستانم کنم که این مشکل رو دارن قیمت شم من خریدم 30 هزار تومان ارزش داره هرچی بگم قناری از این رو به اون رو میشه درمان قطعی اسهال و خوش اشتها و شاداب شدن قناری
۱۳۹۳/۰۶/۰۱، ۱۱:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #259
سلام  یک توصیه به همه دوستان دارم.
از دادن دارو بدون اینکه مطمئن بشید اجتناب کنید  علی الخصوص  انتی بیوتیکها. انتی بیوتیک موجب از بین رفتن باکتریهای پروبیوتیک درون روده حیوان شده وبه تدریج موجب ضعف قناری میشود از سوی دیگر موجب مقاومت باکتریها میشود  ویا  انتی بیوتیک مخصوص موضع عفونی نباشدو کلا در مورد بیماریهای ویروسی هیچ تاثیری نداشته و تنها موجب ضعف پرنده میگردد. در مورد  دوستمون شهاب  که آقای دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ذکر کردند .به نظرم مورد اقاشهاب اصلا عفونی نبود. دوز  بالای امینو سلها  باعث اون اسهال شد. شما تصور کن اگه مقدار زیادی ویتامین ای  آ  و  D3  (  چرب بوده و محلول در چربی میباشند) حتی  انسان هم برای جذبش دچار مشکل شده و  اسهالی میشود.  چه رسد به قناری . من در ایتدای مصرف آمینوسل دچار مشکل مشابهی بودم . با کاهش دوز مصرف  1 الی 2 گرم بر لیتر مشکل اسهال قناریهام حل شد و الان بسیار سرحالند.
دوستان اگه بهداشت قناری ( شامل اب تنی و نوردهی مناسب  و قفس با ابعاد مناسب) و نظافت قفس ( عوض کردن کاعذ کفی . شستشوی متناوب چوبها وقفس ) و همچنین رزیم غذایی مناسی قناری ( شامل سبزیجات ترکیب مناسب دانها و نور مناسب و  تعویض روزانه حداقل یک بار اب و ....) رو انجام بدید قناریتون چنان چقر میشه که به ندرت مریض میشه.
تنها دارویی که من توصیه میکنم مولتی ویتامینه( بدون اسید امینه و مینرال ها یا به همراه اون با توجه به تجربه هر کس )  اون هم به مقدار کم هفتهای یا 10 روز یکبار. جون هر چقدر هم سعی کنیم به طور کامل ویتامینهای لازم  رو با تغذیه طبیعی  به قناری بدیم موفق نمیشیم در طبعت قناری به فراخور و نیاز بدنش تغذیه میکنه که ما این امکانو ازش گرفتیم
از دادن بقیه داروهای انتی بیوتیک وهورمونی جدا اجتناب کنید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۰۷:۵۹ ق.ظ، توسط hassanpour.)
۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۰۷:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، shahabbatista ، هیوا
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #260
یا تشکر از دوستان و آقای حسن پور همونطور که ذکر کردند مشکل من مصرف زیاد ویتامین ها بود چون هفته ای یکبار که توتال میدادم اومدم و رو یکی از قناری ها هفته ای یکبار آمینوویت رو هم اضافه کردم به طور ازمایشی که نتیجش هم دیدید.الان خیلی بهتر شده و اسهال کم شده از هیچ دارویی هم استفاده نکردم جز هفت تخمی که خرفه زیاد داشت و از کلم قمری استفاده کردم که خاقیت ضدعفونیه زستگاه گوارش رو داره.
دوستان توجه داشته باشن که خاصیت انواع دان هارچ هم علاوه بر طبعشون بدونن تا به صورت طبیعی به فناری کمک بشه.
ممنون
۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۱۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، hassanpour ، محمدمهدی ، gholizadeh

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بیماری چاقی در قناری و درمان چربی قناری phmm 200 107,986 ۱۳۹۶/۰۹/۱۰، ۰۱:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: سی مرغ
  پف قناری ، قناری پف کرده ، درمان پف قناری iliya 182 153,502 ۱۳۹۶/۰۹/۰۷، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  فضله سبز ، اسهال سبز قناری حسین قمی 34 24,886 ۱۳۹۴/۰۱/۱۵، ۰۷:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  بیماری اسهال و درمان طبیعی آن zizo 1 1,661 ۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۳:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: abbass11

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان