زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۷:۰۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اسهال قناری ، يبوست قناری ، درمان اسهال قناری ، اسهال گچی قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9
11 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
اسهال قناری ، يبوست قناری ، درمان اسهال قناری ، اسهال گچی قناری
این تایپیک برای آشنایی بیشتر با بیماری یبوست و نحوه معالجه آن همچنین بیماری اسهال و راه های معالجه و همچنین تبادل نظر با افراد باتجربه ایجاد شده است .
سلام دوستان قناریم دیروز متوجه شدم که به پرهای ماتحتش فضله چسپیده و هی داره اینور و اون ور میزنه تابندازدش . نمی دونم اسهاله یا اینکه یبوست داره ؟ غذا خوب می خوره ، دیشب یه قطره روغن زیتون بهش دادم از اون موقع بیشتر وقتش رو یه گوشه کف قفس می شینه و تکون نمی خوره نمی دونم اشتباه کردم یا درست انجام دادم ؟ لطفاکمک کنید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۶، ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۰۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 34 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #331
RE: اسهال قناری ، يبوست قناری ، درمان اسهال قناری ، اسهال گچی قناری
(۱۳۹۴/۱۰/۰۲، ۱۱:۲۵ ب.ظ)behzad eskandary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان امروز ۲تا از قناربهام مشکل دفع مدفوع دارن یعنی هنگام دفع دم میزنن ماده هم پسش به نظرم زیادی بزرگ شده و به نظر می اد کم کم  داره چشمش چرکی میشه راهنمایی کنین لطفا.

سلام. دم زدن نشونه یبوست هست. تو ارسال های قبلی در موردش صحبت شده. تخم کاهو یا برگ کاهو بهشون بدید. به صورت هفتگی سبزیجات و میوه مثل سیب براشون به مقدار کافی و نه زیاد! بذارید. اما در مورد تورم مخرج قناری ماده، اگه از آمادگی و وجود تخم نباشه ممکنه عفونت کرده باشه. اگر چشم هم عفونی شده پس قضیه جدیه. باید از آنتی بیوتیک استفاده کنید که در موردش خیلی بحث شده. البته قطعی نمیشه گفت. از استفاده بیش از حد از دونه های گرم هم می تونه باشه که همون تخم کاهو جواب می ده.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۴/۱۰/۰۳، ۰۷:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، derik_best
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #332
داداش قناری ماده که صبح تلف شد ولی نر روغن زیتون رو دادم مشکلش حل شد حالا هم یکی دیگه از متده هام اینطوری شده روغن زیتون دادم ببینم صبح اینم تلف میشه یا میمونه
۱۳۹۴/۱۰/۰۳، ۱۰:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 60
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #333
سلام خدمت اساتید ببخشید ولی امروز برای چهارمین بار کل تاپیک را خوندم ولی جوابی برا مشکلم پیدا نکردم برای همین تصمیم گرفتم این پست را بذارم .
یه جفت قناری سبز تیره حدودا سه چهار ماه پیش از یه پرنده فروشی گرفتم که اونجا وضعیت تاسف باری بین تعداد خیلی زیادی جوجه سهره داخل یه قفس کوچیک داشتن .اوایل یه اسهال جرعی داشتن که با اضافه کردن سیر به جایه اب حل شد  ولی بعد از چند هفته یک بار بهشون جوانه گندم تازه که خودم درست کرده بودم دادم مشکلی نداشت اون جوانه ها چون خودمم ازشون زیاد خوردم ولی مشکلی پیش نیمد . پرنده ماده طرف جوانه ها نرفت نر ولی یه دونه را نیمه خورده کرد . از فردای اون روز پرنده ی نر اسهالش شرو شد .
اسهالش به این صورته که اب اطراف فظله را گرفته فضله ام به شکل استوانه هایی به طول یک تا دو میلیمتره گاهی اوقات هم حباب های هوا داره رنگ فضله ام رنظ طبیعیه ولی صبح اول وقت یه فضله سبز تیره هر روز داره.پر های پشت اش هم هیچ کثیفی ای نداره .جست و خیز و بالا و پایین پریدنش هیچ مشکلی را نشون نمیده اما هیچ اوازی نمیخونه فقط جیک جیک که میشه گفت ممکنه بخاطر ماده بودنش باشه.
با استفاده از نوشته های همین تاپیک اولین درمانی که براش شرو کردم دوغ کم چرب بود بعد از یه هفته جواب نداد هیچ تغیری تویه فضله ایجاد نکرد . با فاصله یک هفته تویه ظرف ابش یک سیر قرار دادم فضله حالت طبیعی پیدا کرد ولی بعد از قطع علایم برگشت . هفتهی بعد تخم خرفه و سیر ادامه دادم ولی باز بعد از قطع علایم برگشت.
اب سیر را بخاطر ترس اسیب به دستگاه گوارشش قطع کردم و تخم خرفه و بادام را به صورت دایم در اختیارش قرار دادم تا موقع مصرف فضله طبیعی بود ولی به محض قطع کردن باز علایم برمیگشت.
اینجا به دام پزشک مراجعه کردم(تنها دام پزشک شهرمون) بهم گفت کپسول 250 تتراسیکلین انسانی را سه قسمت کنم هر روز یک قسمت را تویه اب حل کنم در اختیارش قرار بدم تا 6 روز ولی روز سوم چهارم که دقت کردم مشکل حل نشده بود بعد از تموم شدن دوره باز مراجعه کردم مترانیدازول تجویز کردن که اونم بعد از تموم شدن دورا هیچ تفاوتی ایجاد نکرد .
تویه ایم مدت این درمان ها فقط یک بار سیب بهش دادم دانه اش ام کتون خالی بوده که وسطای کار به دونه شک کردم رفتم از یه جایه دیگه گرفتم که فرقی نکرد با هفته ای یک بار مولتی ویتامین کف دریا و خورده ی صدف و پوست تخم مرغ ام همیشه تویه قفسش هست دماش بین 20-25 درجه بوده هفته ای ام یک یا دوبار ابتنی کرده.
الان حدود سه چهار هفته ایه که دیگه بهش جیره ی معمولی بقیه قناریا را میدم ترسیدم کمبودی چیزی پیدا کنه اسهالش فرقی نکرده تو این یک ماهه رفتم سراغ همون دامپزشک برا پروبیوتیک که گفت دو سه قطره اب لیمو تازه کار همون را میکنه چهار پنچ روز ام ابلیمو بهش دادم ولی فرقی نکرد .
حالا اون قنایی که برا جفت کردنش در نظر گرفته بودم اماده ی اماده اس ولی این قناری که نزدیکشه فقط میچسبه به میله قفس و نگاهش میکنه نه اوازی نه چیزی وجدانمم اجازه نمیده با این وضع جفتش کنم .
حالا بنظر شما چیکارش کنم ؟ راه حلی هست بشه  درمانش کرد حتی اگه تو این فصل ام نشه جوجه بگیرم ازش مشکل نداره فقط میخوام درمان بشه
پیشاپیش ممنون بخاطر راهنمایی هاتون
۱۳۹۴/۱۰/۱۰، ۰۵:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #334
دوست عزیز مطمئنی قناریتون نر هس شاید ماده باشه که فقط جیک میکنه .
۱۳۹۴/۱۰/۱۰، ۱۰:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amir hosin Tavangar ، amir hosin Tavangar
*
کاربر انجمن

ارسال: #335
تنها دلیلی که برای نر بودنش دارم اینه که جواب ماده ها را با جیک میه البته ماده یا نر بودنش مهم نیست مهم بیماریشه الان برای من
۱۳۹۴/۱۰/۱۱، ۱۰:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
ارسال: #336
سلام
من یه قناری دارم که امروز بر حسب اتفاق بهش سفیده تخم مرغ و هویج دادم, اسهال گرفته و خودشو توپ کرده , تکونم به سختی میخوره
چیکار باید کرد؟
۱۳۹۴/۱۰/۱۱، ۰۶:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #337
سلام
نصف قرص تترا سايكلين 100 تو جا آبي پر تا 5روز يا پودر اكسي وت.عكس از فضله هم اگر تونستيد بذاريد تا بهتر بشه نظر داد.اگر اسهالش زرد باشه به خاطر تخم مرغه .اگر كتان وارزن  نمي خوره بهش هفت تخم بديد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۱۰/۱۲، ۰۷:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #338
سلام
باید توجه داشت که باکتری سالمونلا در خیلی از مواقع توسط تخم مرغ وارد بدن پرنده میشود .
۱۳۹۴/۱۰/۱۲، ۱۰:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #339
دوستان کسی راهنمایی در مورد مشکل من نداشت؟ ببخشید ولی مثله این که مورد بی لطفی دوستان به علتی  که خودم نمیدونم قرار گرفتم
۱۳۹۴/۱۰/۱۳، ۰۳:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #340
اگر از نر بودنش مطمعن هستید تو این شرایط با جفت کردنش هم به نتیجه ای نمی رسید جز اینکه پرنده مادتون هم ممکنه بیمار بشه.
از خرید پرنده هایی که در وضعیت بهداشتی نامناسبی هستن جدا اجتناب کنید مگر اینکه حس انسان دوستی تون گل کرده باشه که در این صورت باید صبور و برا هزینه دادن و وقت گذاشتن آماده باشید. خیلی از این دامپزشک ها، گاو پزشکن! پس به حرف هاشون اعتماد نکنید.تترا ساکلین انسانی برا پرنده 20 گرمی!!!؟
 وقتی به تتراساکلین جواب نداره و مترونیدازول هم کاری نکرده باید انروفلوکساسین و در مرحله بعد فلور استفاده کنید. از داروخونه دامپزشکی انرو تهیه کنید. دستور استفادش هم نیم CC در یک لیتره. سه تا پنج روز. ان شاالله مشکل حل بشه. خرفه رو هم ادامه بدید.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۴/۱۰/۱۴، ۰۷:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بیماری چاقی در قناری و درمان چربی قناری phmm 200 107,727 ۱۳۹۶/۰۹/۱۰، ۰۱:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: سی مرغ
  پف قناری ، قناری پف کرده ، درمان پف قناری iliya 182 153,220 ۱۳۹۶/۰۹/۰۷، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  فضله سبز ، اسهال سبز قناری حسین قمی 34 24,838 ۱۳۹۴/۰۱/۱۵، ۰۷:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  بیماری اسهال و درمان طبیعی آن zizo 1 1,658 ۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۳:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: abbass11

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان