زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۲:۰۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اسهال قناری ، يبوست قناری ، درمان اسهال قناری ، اسهال گچی قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9
11 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
اسهال قناری ، يبوست قناری ، درمان اسهال قناری ، اسهال گچی قناری
این تایپیک برای آشنایی بیشتر با بیماری یبوست و نحوه معالجه آن همچنین بیماری اسهال و راه های معالجه و همچنین تبادل نظر با افراد باتجربه ایجاد شده است .
سلام دوستان قناریم دیروز متوجه شدم که به پرهای ماتحتش فضله چسپیده و هی داره اینور و اون ور میزنه تابندازدش . نمی دونم اسهاله یا اینکه یبوست داره ؟ غذا خوب می خوره ، دیشب یه قطره روغن زیتون بهش دادم از اون موقع بیشتر وقتش رو یه گوشه کف قفس می شینه و تکون نمی خوره نمی دونم اشتباه کردم یا درست انجام دادم ؟ لطفاکمک کنید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۶، ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۰۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دکترا
سپاس‌ها: 3
10 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #61
RE: یبوست ، اسهال و علائم آن
لطفا جواب بدید!!!!!!!!!!
۱۳۹۱/۰۵/۱۴، ۱۱:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 13005 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #62
با سلام

ابتدا دوست عزیز توصیه میکنم مطالب ارسالی دوستان رو یه مروی بکنید چون در این مورد کم گفته نشده .
به نظر من بهتره دادن تخم مرغ رو متوقف کنین و از برگ کاهو بصورت روزانه و سیب بصورت 1 روز درمیان استفاده
کنین . از پودر اوکسی وت یا اوکسی تتراسایکلین برای درمان بصورت یک سر چاقو در 40 سی سی آب بمدت
3 تا 5 روز استفاده کنین . در ضمن در صورت آلوده بودن مخرج پرنده به فضله و ایجاد خشکی محل را با آب ولرم
بارامی شستشو کنین تا از آلودگی پاک شود .
موفق باشین .
۱۳۹۱/۰۵/۱۴، ۰۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: امیر محمدی ، 13005 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #63
با عرض سلام خدمت همه دوستان
چند روزه 2 تا از رسمی بلندام اسهال گرفتن و من هم نسبت به تجربه و نظرات دوستان راهکارهایی رو انجام دادم که متاسفانه هیچکدوم مفید واقع نشد و اسهالشون بیشتر هم شده , وتمام کاغذ زیر قفس خیس می شه.
در ضمن یکی از قناری ها که ماده است تمام طول روز دهنش بازه (بدون صدای خس خس سینه) و شدیدا دل دل می زنه...
از دوستان محترم کسی هست که راهکار جدیدی ارائه بده ؟
پیشاپیش سپاسگذارم.
۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۱۱:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #64
با سلام
من یه قناری 5 ماهه نژاد بوردر داشتم که دقیقا به همین وضع دچار شد.با دادن یک دوره چهار روزه داروی نئو اوکسی وت بهبود نسبی پیدا کرد .اما نمیدونم در مورد نژادهای دیگه هم کاربرد داره یا نه.چون قناریهای بلند خودم هم وقتی دچار بیماری میشن به مراتب درمانشون سخت تر از تعدادی از نژادهاست
۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۱۱:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکترا
سپاس‌ها: 3
10 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #65
سلام دوست عزیز
منم این تجربه رو دارم و قناری های منم بهبودی نسبی پیدا کردن و هنوز مشکلشون کامل برطرف نشده، یکی از دوستانم بهم پیشنهاد داد که بهشون T.N.T بدم، البته هنوز این کارو نکردم. نظر شما چیه؟
۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۱۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #66
(۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۱۲:۵۲ ب.ظ)sm_gh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
منم این تجربه رو دارم و قناری های منم بهبودی نسبی پیدا کردن و هنوز مشکلشون کامل برطرف نشده، یکی از دوستانم بهم پیشنهاد داد که بهشون T.N.T بدم، البته هنوز این کارو نکردم. نظر شما چیه؟

اون دارویی که من اسم بردم و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در مواد تشکیل دهنده تقریبا به یک شکلن . دوست دامپزشکی به من گفت که داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

که الان در بازار موجوده ( البته در اصفهان رو عرض میکنم ) همون نئو اکسی وت هست که بعضی از فروشندگان از ما میگیرن و در بسته های کوچیکتر به اسم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عرضه می کنن .بنده نقل به عین کردم. ولی همون طور که عرض کردم درمان قطعی نبود اما اسهال قناری از اون شکل اولیه که فقط اب بود خارج شد
۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۰۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #67
متاسفانه این مشکل داره به قناریهای دیگه هم منتقل میشه.:basa (101):
۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۰۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #68
(۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۱۱:۰۷ ق.ظ)navid_it نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چند روزه 2 تا از رسمی بلندام اسهال گرفتن و من هم نسبت به تجربه و نظرات دوستان راهکارهایی رو انجام دادم که متاسفانه هیچکدوم مفید واقع نشد و اسهالشون بیشتر هم شده , وتمام کاغذ زیر قفس خیس می شه.
در ضمن یکی از قناری ها که ماده است تمام طول روز دهنش بازه (بدون صدای خس خس سینه) و شدیدا دل دل می زنه...
پیشاپیش سپاسگذارم.

سلام
پیشنهاد من پایین آوردن دمای محیط نگهداری هست،فکر میکنم گرما این مشکلو برای قناری هاتون ایجاد کرده
تخم خرفه هم واقعا خوب جواب میده ، من خودم برای درشت هام استفاده میکردم
ماده های کار کرده که از جفت جدا میشن معمولا دچار این گرمی مقطعی میشن که با دهان باز نفس میکشن و گاها خس خس میکنند

از مولتی ویتامین های حاوی اسید های آمینه و سایر عناصر مثل سدیم و منیزیوم و روی ومس و ... استفاده کنید
از ماسه و سنگ ریزه میتونید استفاده کنید
حتی الامکان آب قناری ها رو روزی یک بار تعویض کنید
میتونید برای کل قناری هاتون از دارو هایی مثل لوتریسیلین استفاده کنید

کمی ساعت خواب قناری ر زیاد کنید
۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۰۳:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 2380
74 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #69
اساتید بزرگوار با سلام

میخاستم بدونم در این مورد ما نمیتونیم از کمی نبات آسیاب شده استفاده کنیم
۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۰۴:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #70
(۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۰۳:۱۴ ب.ظ)esfahan-canary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۱۱:۰۷ ق.ظ)navid_it نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پیشاپیش سپاسگذارم.

سلام
پیشنهاد من پایین آوردن دمای محیط نگهداری هست،فکر میکنم گرما این مشکلو برای قناری هاتون ایجاد کرده
تخم خرفه هم واقعا خوب جواب میده ، من خودم برای درشت هام استفاده میکردم
ماده های کار کرده که از جفت جدا میشن معمولا دچار این گرمی مقطعی میشن که با دهان باز نفس میکشن و گاها خس خس میکنند

از مولتی ویتامین های حاوی اسید های آمینه و سایر عناصر مثل سدیم و منیزیوم و روی ومس و ... استفاده کنید
از ماسه و سنگ ریزه میتونید استفاده کنید
حتی الامکان آب قناری ها رو روزی یک بار تعویض کنید
میتونید برای کل قناری هاتون از دارو هایی مثل لوتریسیلین استفاده کنید

کمی ساعت خواب قناری ر زیاد کنید
با عرض سلام و تشکر از شما برای راهنمائیتون
دمای محیط بالا نیست و تخم خرقه هم براشون گذاشتم اما اصلا نمی خورن.
نمیدونم چیکار کنم در ضمن ماده من 2 ماهی هست که از جفت درومده.:basa (58):
۱۳۹۱/۰۵/۱۷، ۰۶:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بیماری چاقی در قناری و درمان چربی قناری phmm 200 107,287 ۱۳۹۶/۰۹/۱۰، ۰۱:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: سی مرغ
  پف قناری ، قناری پف کرده ، درمان پف قناری iliya 182 152,614 ۱۳۹۶/۰۹/۰۷، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  فضله سبز ، اسهال سبز قناری حسین قمی 34 24,747 ۱۳۹۴/۰۱/۱۵، ۰۷:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  بیماری اسهال و درمان طبیعی آن zizo 1 1,657 ۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۳:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: abbass11

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان